PDA

View Full Version : Ατυχημα στην Εθνικη Οδο Υψος ΑΒ



edmarios
08/10/2009, 01:02
το μεταφερω απο αλλο φορουμ μηπως γνωριζει κανεις τιποτα.....


μολις μιλισα με ενα φιλο εγινε ατυχημα με μηχανη στην ανοδο μπροστα απο τον ΑΒ με αποτελεσμα να χασει την ζωη του ενα παλικαρι.τι να πω παιδια πραγματικα μου ειπε λεπτομεριες και ανατριχιασα. μοτερ αλλου-μηχανη αλλου...πραγματικα χιλια κομματια! κολλησε πισω απο το φορτηγο κ ειχ εκ συνεπιβατη ο οποιος ελπιζω να την σκαπουλάρει.το παληκαρι δυστυχως ηταν στην χειροτερη κατασταση που θα μπορουσε να ναι.νωριτερα μαλλον ητανε στο οχ οπου πλακωσε τροχαια κ τους εδιωξε ολους....ο θεος να τον αναπαυσει και να δωσει την δυναμη στους δικους του να το αντιμετωπισουν!κριμα στα νιατα του!

Pappios
08/10/2009, 18:51
φιλε τι μηχανη ξερουμε?

edmarios
09/10/2009, 13:37
Απ'οτι λενε σε αλλο θρεντ ενα kawasaki zx-10-r αλλα εγω εμαθα οτι ηταν ζχ-636.. Τωρα τι να σου πω και εμενα μου το ειπανε... δεν ξερω παραπανω πραγματα!!

mivvo
09/10/2009, 15:39
Στην Εθνικη σε εκεινο το υψος συμβαινουν πολυ συχνα ασχημα ατυχηματα,προσοχη παιδια.

Frezas
12/10/2009, 23:48
Το παλικαρι που σκοτωθηκε ειναι γνωστος γνωστου, και ηταν 23 ετων. Σημερα που ειπαν την ιστορια.
Εκανε κοντρες με φιλους του , καπου 6 μηχανες και καποιος απο τη παρεα τον εκλεισε και καρφωθηκε πισω απο νταλικα. Δεν ειχε συνοδηγο.

Το κοντερ εμεινε σταματημενο στα 280κμ και φυσικα το παλικαρι διαμελίστηκε.

Xigo
13/10/2009, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Το παλικαρι που σκοτωθηκε ειναι γνωστος γνωστου, και ηταν 23 ετων. Σημερα που ειπαν την ιστορια.
Εκανε κοντρες με φιλους του , καπου 6 μηχανες και καποιος απο τη παρεα τον εκλεισε και καρφωθηκε πισω απο νταλικα. Δεν ειχε συνοδηγο.

Το κοντερ εμεινε σταματημενο στα 280κμ και φυσικα το παλικαρι διαμελίστηκε.

πραγματικα λυπαμαι για το παλικαρι απλα θα ηθελα να ξερω ποσες ειναι οι πιθανοτητες ο γνωστος γνωστου ω γνωστο. να πει ακριβως τι εγινε,δηλαδη στο 2009 ποσες μηχανες που πιανουν 280χλμ εχουν αναλογικο δειχτη χιλιομετρων και ποσες ειναι οι πιθανοτητες να κολλησει μετα απο τετοια συγκρουση,καθως δεν ξερω αν οι ψηφιακοι δειχτες κολλανε.
δεν το λεω κακοπροαιρετα φιλε μου απλα εμενα λεγανε μεχρι κ οτι μου ειχαν κοψει τα ποδια σε ενα συμβαν που ειχα,πραγμα διαστημικα φανταστικο..χωρις κακη προθεση

byron
13/10/2009, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
Στο αβ η μηχανη ηταν ενα πρασινο kawasaki zx-10-r.....η οτι απεμεινε απο αυτην γιατι το ντεποζιτο βρεθηκε στην καθοδο της εθνικης,το μπροστινο της μηχανης αλλου και ο σκελετος με το μοτερ ΠΑΝΩ στο διαχωριστικο, παντως πολλα ακουστηκαν, αλλοι λεγανε οτι το παλικαρι εκανε μαλακια, αλλοι λεγανε οτι τον εκλεισε το φορτηγο κατα λαθος,οτι αποκολληθηκε κομματι απο το λαστιχο του φορτηγου, ακουσα οτι μεχρι και το μοτερ απο το kawasaki εσπασε και εγινε οτι εγινε .

Επεσε και αλλο ενα παιδι που ερχοταν πισω του με ενα κ6 οταν πατησε τα λαδια και τα συντριμια μαλλον, γιατι ουτε αυτος καταλαβε πως επεσε, πηγε ερυθρο σταυρο αλλα δεν εχει τιποτα σοβαρο ευτυχως.
Παντως στην παρεα μηχανες και αναβατες ηταν ολοι γεματοι λαδια.

Το θεαμα ηταν αποκαρδιωτικο, πραγματικα κριμα για το παιδι 24 χρονων παλικαρι.


Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εγώ άκουσα για έναν νεκρό στην εθνικη στο ύψος του βασιλόπουλου ...

καρφώθηκε χωρίς φρένα, πίσω απο μια νταλίκα και διαμελίστηκε ... φανταστείτε ότι μιλάνε για ξεζανταρισμένο λάστιχο και στραβή ζάντα της νταλίκας ...:sad:


το νού μας ρε παιδιά, για να μπορούμε να χαιρόμαστε πάντα τις ρόδες μας και τους δικούς μας!

KaTaNaS
13/10/2009, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xigo
πραγματικα λυπαμαι για το παλικαρι απλα θα ηθελα να ξερω ποσες ειναι οι πιθανοτητες ο γνωστος γνωστου ω γνωστο. να πει ακριβως τι εγινε,δηλαδη στο 2009 ποσες μηχανες που πιανουν 280χλμ εχουν αναλογικο δειχτη χιλιομετρων και ποσες ειναι οι πιθανοτητες να κολλησει μετα απο τετοια συγκρουση,καθως δεν ξερω αν οι ψηφιακοι δειχτες κολλανε.


einai ο μύθος των 80's και της επαρχίας που ζεί ακόμα... πόσες φορές πιτσιρικάς άκουγα αυτη τη φράση... το κοντερ εμεινε κολλημενο στα 200 κλπ

arxaios
13/10/2009, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
einai ο μύθος των 80's και της επαρχίας που ζεί ακόμα... πόσες φορές πιτσιρικάς άκουγα αυτη τη φράση... το κοντερ εμεινε κολλημενο στα 200 κλπ

Σε κάποιες περιπτώσεις με ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ όργανα ......... συμβαίνει (όχι πάντα)........ δεν είναι μύθος ......

Xigo
13/10/2009, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Σε κάποιες περιπτώσεις με ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ όργανα ......... συμβαίνει (όχι πάντα)........ δεν είναι μύθος ......

ναι φιλε μου αλλα σπανια πιστευω και μονο σε αναλογικα οργανα.. κ απο στομα σε στομα οτι θεσ μπορει να υπωθει..

byron
13/10/2009, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Σε κάποιες περιπτώσεις με ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ όργανα ......... συμβαίνει (όχι πάντα)........ δεν είναι μύθος ......

όντως συμβαίνει. Εχω δει κολλημένο όργανο σε αυτοκίνητο.

Για την ταχύτητα του παιδιού που σκοτώθηκε, τι σημασία έχει αν ήταν 280 ή 250 ή 200? :(

Xigo
13/10/2009, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
όντως συμβαίνει. Εχω δει κολλημένο όργανο σε αυτοκίνητο.

Για την ταχύτητα του παιδιού που σκοτώθηκε, τι σημασία έχει αν ήταν 280 ή 250 ή 200? :(

καμια. :sad:

Frezas
13/10/2009, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xigo
πραγματικα λυπαμαι για το παλικαρι απλα θα ηθελα να ξερω ποσες ειναι οι πιθανοτητες ο γνωστος γνωστου ω γνωστο. να πει ακριβως τι εγινε,δηλαδη στο 2009 ποσες μηχανες που πιανουν 280χλμ εχουν αναλογικο δειχτη χιλιομετρων και ποσες ειναι οι πιθανοτητες να κολλησει μετα απο τετοια συγκρουση,καθως δεν ξερω αν οι ψηφιακοι δειχτες κολλανε.
δεν το λεω κακοπροαιρετα φιλε μου απλα εμενα λεγανε μεχρι κ οτι μου ειχαν κοψει τα ποδια σε ενα συμβαν που ειχα,πραγμα διαστημικα φανταστικο..χωρις κακη προθεση

δεν εκατσα να αναλυσω ποιος μου το ειπε, γιατι δεν εχει σημασια, αλλα μιας και κολλαμε σε αυτο, μου το ειπε φιλος μου που πηγε στη κηδεια του και ξερει πολυ καλα τον αδερφο του νεκρου, αρα δεν ηταν και πολυ μακρινος ανθρωπος.

τωρα αν κολλησε ή δε κολησε το κοντερ, παλι δεν εχει και πολυ σημασια πλεον, παντως τα παιδια που ηταν παρεα και ετρεχαν ειπαν οτι εκεινη τη στιγμη με τοσα πηγαιναν.

Τεσπα η ουσια ολων των παραπανω ειναι οτι πρεπει να καταλαβουμε οτι δε θα μας δωθουν πολλες ευκαιριες, οπως δε δωθηκαν στους τοσους νεκρους που ακουμε καθε εβδομαδα.
Στην αρχη πολεμουσαμε να μαθουμε να φοραμε κανα κρανος και τωρα που βαλαμε και κρανος και στολη νομιζουμε οτι ειμαστε ατρωτοι και παμε στα κοκκινα παντου και παντα.

Καλη τυχη σε ολους μας.......

arxaios
13/10/2009, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xigo
ναι φιλε μου αλλα σπανια πιστευω και μονο σε αναλογικα οργανα.. κ απο στομα σε στομα οτι θεσ μπορει να υπωθει..

ΔΕΝ διαφωνούμε κάπου ..........
γι αυτό και το αναλογικά είναι γραμμένο με κεφαλαία !!!

Απαντούσα στον KaTaNaS ότι δεν είναι μύθος των 80s αλλά γεγονός ......
:wave2:

irinia
13/10/2009, 18:08
ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΜΥΘΟΥΣ..........



13-9-1982.........


Γιαμάχα σέγκα τό μηχανάκι,750 κυβικά διαφορικό μπορντώ χρώμα....
Τό κοντέρ κόλλησε στά 60κμ. ένώ όλοι γύρω έλεγαν πώς καρφώθηκα μέ
160.........!!!!
Καί όμως πήγαινα μέ 60 άλλά ό κόσμος άκουσε έξάτμιση καί μέ λίγη
φαντασία......
Ήτανε γιά νά ζήσω.........
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ ΦΙΛΕ.........ΤΑ ΚΟΝΤΕΡ ΚΟΛΛΑΝΕ....!!!
θυμάται κανείς τό καντράν τού Σέγκα...??
Μήπως τό σφύριγμα τής μηχανής..??
Γαμώ τά μηχανάκια,άκόμα κυκλοφοράνε κανά δυό στή Θεσσαλονίκη...!!





:wave2:

KaTaNaS
13/10/2009, 20:17
mythbusters επεισοδιο 320.

Με συγχωρειται για την παραπληροφορηση.

Σταυρος

byron
13/10/2009, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
Γιαμάχα σέγκα

Seca λεγόταν ρε Terens. Ποιά σεγκα?
Υπήρχαν φήμες ότι ήταν καψούρης ο πρόεδρος της Yamaha με την ομώνυμη πορνοσταρ και βάφτισε έτσι το 750. :lol:

byron
13/10/2009, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
mythbusters επεισοδιο 320.

Με συγχωρειται για την παραπληροφορηση.

Σταυρος

Ρε Σταύρο, πολύ αρπάζεσαι. :sick:
Προφανώς και είναι μούφα, μιας κανένα ZX δεν έχει αναλογικό κοντέρ.

hidefnick
13/10/2009, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Seca λεγόταν ρε Terens. Ποιά σεγκα?
Υπήρχαν φήμες ότι ήταν καψούρης ο πρόεδρος της Yamaha με την ομώνυμη πορνοσταρ και βάφτισε έτσι το 750. :lol:

Ξέπλυμα η "ελεούσα" :D

KaTaNaS
13/10/2009, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε Σταύρο, πολύ αρπάζεσαι. :sick:
Προφανώς και είναι μούφα, μιας κανένα ZX δεν έχει αναλογικό κοντέρ.


προς Θεού Βύρωνα δεν αρπάχτηκα, η λογική μου σε σχέση με την αρχη λειτουργίας του ατέρμωνα δεν μου επετρεπε να πιστευω αυτο που εχω ακουσει τοσες φορες απο μικρός. Αλλά αφου υπαρχουν άτομα που το έχουν δει με τα μάτια τους απλά το δέχομαι με απορία.

για το Mythbusters , χιούμορ ήταν (τωρα τι είδος χούμορ σε θρεντ δυστυχήματος θα μου πείς... )

αυτο ειναι που φοβαμαι κιόλας, θα φθάσουμε στο σημείο να ακουμε για τον θανατο μοτοσυκλετιστή και θα το προσπερνάμε αδιάφορα λόγω συχνότητας.

hidefnick
13/10/2009, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
....αυτο ειναι που φοβαμαι κιόλας, θα φθάσουμε στο σημείο να ακουμε για τον θανατο μοτοσυκλετιστή και θα το προσπερνάμε αδιάφορα λόγω συχνότητας.

Οι τελευταιοι που ακούστηκαν, εδώ τουλάχιστον, είχαν να κάνουν με πολλά χιλιόμετρα. Πάρα πολλά. Προσωπικά πια θεωρώ ότι δεν με αφορά. Και δεν είναι λόγω συχνότητας. Αν και εξακολουθώ να τρελένομαι με τις απόψεις που διαβάζω.

Το γεγονός πάντως, και το ζούμε όλοι παντού και καθημερινά πιά, είναι ότι ελάχιστοι αγαπάνε πραγματικά τις μηχανές, και πολύ περισότερο τις μηχανές τους. Εξού και οι συχνές αλλαγές, εξού και τα τέρατα χωρίς νοημα που παράγουν οι φαμπρικες κλπ κλπ.

Το οτι όλοι καβαλάμε μηχανάκια δεν μας κάνει ούτε όλους φίλους, ούτε όλους ομοιδεάτες. Το γιατί καβαλάει ο καθένας είναι δικό του θέμα. Το από τι θέλει να ξεφύγει ή τι κενά του θέλει να γεμίσει ο καθένας είναι δικό του πρόβλημα. Οχι δικό μου. Υπάρχουν άνθρωποι που είναι να τους λυπάσε πραγματικά. Να λυπηθώ κάποιον που δεν λυπήθηκε την ίδια του την ζωή..... μπα.

irinia
14/10/2009, 06:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Seca λεγόταν ρε Terens. Ποιά σεγκα?
Υπήρχαν φήμες ότι ήταν καψούρης ο πρόεδρος της Yamaha με την ομώνυμη πορνοσταρ και βάφτισε έτσι το 750. :lol:



http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_xj750_sega%2081.htm




Είναι τής ήλικίας.....




:wave2: