PDA

View Full Version : κομμενη ντιζα γκαζιου



ΘΑΝΟΣ27
08/10/2009, 11:35
εχω ενα kawasaki kazer κ συνεχεια κοβεται η ντιζα του γκαζιου ψηλα ομως στο σημειο της γκαζιερας.την αντικαθηστω συνεχεια με γνησια αλλα μετα απο λιγο καιρο παλι τα ιδια.εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει?μηπως υπαρχει προβλημα στη γκαζιερα η καπου αλλου?πειτε μου γνωμες γιατι βαρεθηκα να αλλαζω ντιζες!!

sapila racing
08/10/2009, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΑΝΟΣ27
εχω ενα kawasaki kazer κ συνεχεια κοβεται η ντιζα του γκαζιου ψηλα ομως στο σημειο της γκαζιερας.την αντικαθηστω συνεχεια με γνησια αλλα μετα απο λιγο καιρο παλι τα ιδια.εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει?μηπως υπαρχει προβλημα στη γκαζιερα η καπου αλλου?πειτε μου γνωμες γιατι βαρεθηκα να αλλαζω ντιζες!!

Αν πιάνουν τα χέρια σου λίγο είναι εύκολο.
Λύνεις την γκαζιέρα και λιμάρεις μια προεξοχή που υπάρχει εκεί και γλυτώνεις μια για πάντα.
Αν δουλεψεις λίγο την γκαζιέρα όπως την εχεις ανοίξει θα καταλάβεις ακριβώς που βρίσκει και κόβεται. :wave2:

ΘΑΝΟΣ27
08/10/2009, 11:59
ευχαριστω για τη βοηθεια.θα το δοκιμασω κ ελπιζω να γλιτωσω επιτελους.

sapila racing
08/10/2009, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΑΝΟΣ27
ευχαριστω για τη βοηθεια.θα το δοκιμασω κ ελπιζω να γλιτωσω επιτελους.

Θα γλυτώσεις, το κάναμε στο KazeR ενος φίλου πριν απο 3-4 χρόνια και δεν ξανακόπηκε ποτέ. Αλλαζε καθε λίγο και λιγάκι μεχρι τότε.

OldMan
08/10/2009, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
...............
By the way, ωραίο το φουσκωτό στο avatar, αλλά πολύ custom το χρωματάκι του ... :winka:

sapila racing
08/10/2009, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
By the way, ωραίο το φουσκωτό στο avatar, αλλά πολύ custom το χρωματάκι του ... :winka:

Ειχα και με ψαράκια, χταποδάκια κλπ αλλά είπα μη γίνω τελείως ρόμπα και πήρα την ταλασί! :beer: Καλή φάση, ειδικά στους 40 βαθμούς!