PDA

View Full Version : θεμα αξιοπιστιας



sotosfz6
12/05/2005, 10:39
σε πολλες συζητησεις τιθεται τετοιο θεμα για τις ιταλιδες...ειναι υπαρκτο το προβλημα?ή μηπως ειναι κατι το οποιο κουβαλανε απο παλια...νομιζω οτι οσοι ειναι ιδιοκτητες ξερουν καλυτερα να απαντησουν...ευχαριστω.

GST
12/05/2005, 14:01
τωρα το ειδα φιλε μου ...αλλα την κανω ...θα σου πω αυριο για τη δικια μου εμπειρεια εως τωρα:wave2:

Runner Ducati
12/05/2005, 15:27
Χαιρετω, λοιπον, αγορασα πριν 15 μηνες ενα Ducati Monster 600 μεταχειρισμενο του 2001 με 20.000 χιλιομετρα, το κρατησα για εναν χρονο+ και εκανα σε 6 μηνες 18.000+ χλμ !!!!!!!! τερμα γκαζι και "καγκουριες" .... εκ των οποιων απο αυτα σχεδον 2000 χλμ σε πιστα, και το σημαντικο οτι πανω σε αυτο εμαθα, θελω να πω οτι δεν ειχα μοτοσυκλετα ποτε πριν και δεν ηξερα ουτε να αλλαζω ταχυτητες και να δουλευω συμπλεκτη, καταλαβαινετε τι τραβηξε στα χερια μου, παρολα αυτα δεν παρουσιασε απολυτως τιποτα, πραγματικο σκυλι, αφου σκεφτομουν οταν παρω αλλο Ducati εαν θα ειναι τοσο καλο................
και πριν 1 μηνα περιπου πηρα ενα Monster 800cc μεταχειρισμενο και αυτο, του 2003, με 19500 χλμ, ακομα ειναι "φρεσκο" για να πω κατι, αλλα σημασια εχει οτι εχω κανει 2000 χλμ, ειχε και 19500, μπηκα και Μεγαρα, και φαινεται να ειναι πολυ καλο, το μονο που εγινε, το οποιο μπορει να οφειλεται και σε καποια απροσεξια στην αλλαγη φιλτρου βενζινης, οτι ενω ανεβαινα Συγγρου δεν ειχε αναψει το κιτρινο λαμπακι της ρεζερβας... και εμεινα απο βενζινη...... χεχεχε..................................................

επισης εχω 2 γνωστους με Μονστερ 600-620 που δεν παρουσιασαν ποτε μηχανικο προβλημα, ουτε κατι αξιολογο, εκτος ισως απο καποιο απλο προβλημα που μπορει να παρουσιασει οποιαδηποτε μοτοσυκλετα....

αυτα................ εγω προσωπικα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τα διβαλβιδα (Pantah μοτερ) Monster της Ducati, τουλαχιστον στα μικρα κυβικα, 600-620-800cc ...................................
-------------------------------------------------




:) :beer:

Dean
13/05/2005, 14:40
Λοιπόν φίλε ,

στην οικογένειά μου υπάρχουν 2 Ducati.

Ένα monster 800S (2003) 20.000χλμ (ο μπάρμπας μου)
κι ένα 800SS (2004) 10.000χλμ (εγώ)

Κανένα απολύτως πρόβλημα. Και αυτό με αρκετά σκληρή χρήση
και από τους δύο μας.

Νομίζω ότι μετά την εποχή της θρυλικής 916 τα προβλήματα σταμάτησαν αλλά έμεινε η ''ρετσινιά''.

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως και συνιστώ Ducati
ανεπιφύλακτα.

Κορυφαία οδηγική συμπεριφορά (φρένα , αναρτήσεις , κράτημα , ποιότητα κύλισης - κατασκευής) , design.

Go get a Ducati!!!!;)

DucatiloveR
18/05/2005, 16:21
ωχ fz6 εθεσες πονεμενο αλλα και παρεξηγημενο θεμα :( ...

Η ντουκατι ΔΕΝ ειναι αναξιοπιστη, τουλαχιστον οχι περισσοτερο απο καθε αλλη εταιρια εκτος ιαπωνιας και BMW ισως (θελουμε δεν θελουμε παιζουν σε αλλη κατηγορια στην αξιοπιστια).

Τα μονστερ ειναι τα πιο αξιοπιστα ισως, οπως σου ειπανε τα παιδια, και εχω δει και μονστερ με 60κ χλμ που να μπαινει σε πιστα και να μην σταματαει καθολου.

Τα Multi ειναι και αυτα αρκετα αξιοπιστα πιστευω αν και δεν εχω εμπειριες απο αυτο, αλλα απλα σου λεω οτι εχω δει και με 30κ χλμ που να τρεχει κανονικα (αν και δεν ξερω αν ειχε στην πορεια προβληματα)

Τα ST2-4 ειναι επισης κορυφαια σε αξιοπιστια γιατι εχω δει και μερικα να κανουν το γυρο το κοσμου απροβληματιστα

Τα ss τα μεγαλα ειναι οντως προβληματικα. Το 749 το καινουργιο ειναι πιο αξιοπιστο απο τα παλιοτερα και δεν παρουσιαζει προβληματα αλλα το 999r που εχω εγω εχει αρκετα προβληματα.Εχει 10000χλμ, και το εχω σαν αγωνιστικη χρηση κατα ενα μεγαλο μερος αλλα και για ταξιδακια και που και που και μες στην πολη αλλα το δεδομενο ειναι οτι το σκιζω πολυ συχνα, οποτε εχει και τα αναλογα προβληματα. Εχει καψει ηλεκτρικα λαμπες φλασακια ενδειξεις αναφλεξη και γενκα οτι ηλεκτρικο μπορεις να φανταστεις... Τα περισοτερα θελουν απλα αλλαγη καλωδιου και λιγες γνωσεις μηχανολογιας καθως ξερυθμιζεται ο ψεκασμος καπως και ο συμπλεκτης μερικες φορες με αφηνει. Ολα αυτα ειναι καποια ταλαιπωρια αλλα σχετικα ανεξοδα αν ξερεις να τα κανεις μονος σου (γιατι αλλιως πληρωνεις μεχρι και τα 2-3πλασια)

Γενικα δεν ειναι πολυεξοδα αλλα το βασικο ειναι να τα φροντιζεις καθως ειναι ιταλιδες ντιβες και πρεπει να τις φροντιζεις να τις αγαπας (καθολου δυσκολο αυτο) και να τις σεβεσαι.

:wave2:

DrIoannis
07/08/2005, 09:20
Προσωπικα πιστευω οτι πραγματι τα Ιταλικα θελουν πιο πολυ φροντιδα και προδερμ.Ειχε ενα μονστερ ενας φιλος και του πετουσε λαδι απο τη μια μονο εξατμηση.Βεβαια το πατουσε λιγο αλλα προσωπικα δεν το δικαιολογω.Εμενα η ψυχη μου λεει 749 αλλα το μυαλο και η τσεπη(πριν και μετα την πωληση)λεει Ιαπωνικο.Δεν ξερω πιο να ακουσω,αλλα μεχρι να μαζεψω τα λεφτα θα αμφιταλαντευωμαι αναμεσα τους.

Κανένας
07/08/2005, 12:46
Περί αναξιοπιστίας
Λοιπόν για τους νεότερους
Μην δίνεται σημασία στα γραφομενα του ντουκατιλοβερ, καθότι είναι αναξιόπιστος, μιας και είναι μαϊμού προφίλ του γνωστού αγνώστου Καρέλλη, που ούτε το ΒΜΧ δεν ξέρει να οδηγάει και ντουκατι έχει δει μόνο σε φωτογραφίες

:evil:

gmakris
07/08/2005, 13:13
Υπαρχει ενας σχετικος οδηγος στο site τοu Ducati Suite Club προς τους μελλοντικους ιδιοκτητες.....


DUCATI's MISCELLANEOUS PROBLEMS :

1. Clutch slave cylinder > These are known to leak on many models. Dirt enters the poorly sealed bore of the slave cylinder piston, and combined with the bad inside finish, it eats the seals and its starts leaking.

2. Flywheel nuts > It's randomly spread but mostly affects 4 valve bikes. The flywheel nut is a poor design and loosens by itself. The signal that something is wrong is a very loud knocking noise from the side of the engine.

3. Oil plug > The oil plug in the crankshaft is coming loose and eating bearings. The plug is not staked, and thus it vibrates out. Hope and pray you're not affected.

4. Rocker arms > On bikes with 4-valve heads, the rocker arms have simply not been reliable. Many 4v bikes from 1999 to present have been affected by rocker arms that have the chrome plating flake off. The problem is almost invariably uncovered at the 6,000 mile service. Be sure to have the cams pulled to inspect for wear. It is a slow problem so can be caught early before the cams are damaged.

5. Voltage regulators > VR are the biggest electrical problem, usually they will short out and stop charging the battery.

6. Wiring > Mostly the wiring, between the regulator and the alternator. After time, it heats up, melts, and shorts out the regulator and or other ignition components, such as the ignition modules (black boxes) or coils.

DimST
08/08/2005, 07:12
...όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά αγαπητε. Τα ντουκάτια έχουν πράγματι βελτιωθεί στο σύνολο τους σε σχέση με το παρελθόν (βλέπε εποχή Cagiva). Έχουν όμως δρόμο πολύ ακόμα να τραβήξουν...

Τι σ'αρέσει είναι το θέμα, απο 'κεί και πέρα ότι και να πάρεις αν το προσέχεις δεν θα έχεις πρόβλημα.

:beer:

darkwing
14/08/2005, 18:13
Οκ για λυστε μου αυτην την απορια τοτε...
S4R 1500 km
ΡΑΓΙΣΕ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡ

DimST
15/08/2005, 00:39
Koίταξε, σοβαρα προλήματα θα βρείς σε περισσότερες καινούργιες μοτοσυκλέτες απ'οσο μπορείς να φανταστείς. Και ναι μιλάω για για γιαπωνέζικα. Γι'αυτό υπάρχει η εγγύηση :D

Σε λεπτομέριες για το S4(R) δεν θα μπώ... θα πώ μόνο πως τα 4αβάλβιδα μοτέρ της ντουκάτι είναι αισθητά πιο προβληματικά απο τα αερόψυκτα μοντέλα.

:wave2:

Runner Ducati
15/08/2005, 01:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkwing
Οκ για λυστε μου αυτην την απορια τοτε...
S4R 1500 km
ΡΑΓΙΣΕ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡ

τι να πουνε τα v2 Suzuki τοτε... να αρχισουν να πεφτουν απο το Ζαλογκο???

εσυ να μην παρεις Ντουκατι, δεν σε θελουμε.......................

:D :lol:

darkwing
22/08/2005, 00:00
εγω θα το πουλησω και θα παρω παλι Ιαπωνα!!!
suzuki!!!!
αλλα αμαξι...:bawl: :bawl:

wisper
26/08/2005, 10:39
Για σας ρε παιδια και απο την κρητη (χανια).Πρωτα από ολα εχω τρελα με τις ιταλικες ροδες (αυτοκινητο,μηχανες).λοιπον ειχα παλιοτερα ενα monster 600 dark και τωρα εχω ενα monster 620 e.i δεν εχω κανενα προβλημα.ολα ειναι τελεια εχουν και γαματη θεση οδηγησης ,κρατιμα,φρενα ,γενικοτερα ολα καλα .Αυτο που με ξενερωνει λιγο ειναι το οτι ο κινητιρας καταχτυπαει και ολη την ωρα νομιζω οτι κατι συμβενει,αλλα τιποτα,ολα καλα.μια χαρα ειναι τα ducatakia :D

tsoukas77
26/08/2005, 20:53
Πρωτα από ολα εχω τρελα με τις ιταλικες ροδες (αυτοκινητο,μηχανες).

Σε καλωσοριζουμε με μεγαλη χαρα,επομενως...

arxaios
30/08/2005, 14:07
Αφού λοιπόν τα θέλει ο κ@λ@ς σου και από ότι διαφαίνεται, δε την γλυτώνεις......................... εμάς γιατί μας ρωτάς ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
:wave2: :confused: :wave2: :confused: :wave2:

Multi-Duc
08/09/2005, 21:51
SS900 IE `98 Me 45.000 klm

Provlimata :

1 . Meta ta 220 tremei kai xanw kapoies vides pou den exw sfixei kala me loctite sto ferring.

2. I gyneka mou diamartyretai giati o enas marspies einai 1 ponto poio panw apo ton allo .

3. Den mporw na paw diakopes se xwma giati persi anevenontas thn Andritsaina me 2 atoma kai olo ton exoplismo gia 10 meres camping ,vrike katw i exatmisi , opote fetos piga apo asfalto.

4. Sta 35.000 "katsane" ta metalla kai den thelw pleon rythmisi Valvides POTE! Kai erwtw einai sovaro pragma auto? Pws tha antexw na pigainw gia service kai na MHN KANW VALBIDES!!!
Alhtes Italoi .:mad:

5. Me 2 atoma oikonomika (mexri 140) exw mikth katanalwsi 4.6 litra sta 100 xiliometra . Exei katanthsei ahdia auth h katanalwsh gmt

6. Otan paw megales diadromes (exwteriko klp) peftw kai xaplwnw panw sto tank bag kai vlepw oneira . Milame gia megalh talaipwria ......

7. Me to anoixto kapaki tou clutch merikoi mou lene na kyttaxw tous ...ekkentroforous giati exoune provlhma :confused:

8. Teleutea otan strivw vlepw th mourh mou sthn asfalto les kai paw gia xyrisma.

A kai to pio vasiko ...

Sto teleuteo taxeidi mou kahke h megalh skala na xairetaw Ducatisti sto dromo .....ti egine re paidia , poly Ducati aderfe mou
:wave2:

Eyxaristw pou mou dwsate thn eukairia na pw ton pono mou
Naxete kala xiliometra kai na pw to exhs :

H epilogh motosyklettas einai kata th gnwmh mou san th dhmokratia . Einai exairetika polytimh gia na th moirazese me tous allous :D

skor-billys
09/09/2005, 18:06
exo to multistrada tous 2003 me 21000 km. mexri ta 5000km to estrona kala kai ystera koftes olh thn ora. pao sto synergeio ka8e 5000km gia ladakia. kai ka8e 10000km gia service. kanena problhma pantos.

nimbus
10/09/2005, 21:30
θεωρώ, ότι είναι θέμα προσέγματος σε αυτό που θέλει να λέγεται μηχανή:D η σωστή συντήρηση βοηθάει στην επέκταση της αξιοπιστίας κι όχι μόνο:winka:

όλα τα άλλα είναι φήμες που απλά κίτονται στον χωροχρόνο

:wave2:

v2power
11/09/2005, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
τι να πουνε τα v2 Suzuki τοτε... να αρχισουν να πεφτουν απο το Ζαλογκο???

εσυ να μην παρεις Ντουκατι, δεν σε θελουμε.......................

:D :lol:
ωπα!! φρένο! ρε φίλε αυτο παλί τι ήταν? ακόμα και οι πετρες ξέρουν ότι ο V2 1000 της suzuki είναι άθραυστος! έχω αλλάξει δύο SV1000 με 20000χλμ και 12000χλμ το καθένα και δεν έκαψαν όυτε λαμπάκι (α και ουτε σταγόνα λάδι με 100% συνθ. αλλαγή κάθε 4000χλμ). Υπάρχει ένας τύπος στο αγγλόφωνο site των Sv με 90000μίλια σε sv 1000 και τώρα έβγαλε την πρώτη μικροβλάβη. Το ίδιο και στο 650 που είχε. Αυτά, γιατί λέμε ότι θεμε μου φαίνεται!

George-3-
11/09/2005, 13:17
Γιατι συγκρινεται τις Ducati με μοτοσυκλετες....εγω μεχρι τωρα πιστευα οτι οι Ducati ειναι εμψυχα μηχανηματα που μαλλον μιαζουν με γυναικες....αν δεν εισαι ετοιμος να κανεις παραχωρησεις μην παρεις Ducati...εγω παντως αν εχω την οικονομικη δυνατοτητα στο μελλον θα εχω ενα 916 μονιμα στο γκαραζ μου και ας το κυκλοφορω μονο μια φορα το μηνα...

Multi-Duc
11/09/2005, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Γιατι συγκρινεται τις Ducati με μοτοσυκλετες....εγω μεχρι τωρα πιστευα οτι οι Ducati ειναι εμψυχα μηχανηματα που μαλλον μιαζουν με γυναικες....αν δεν εισαι ετοιμος να κανεις παραχωρησεις μην παρεις Ducati...εγω παντως αν εχω την οικονομικη δυνατοτητα στο μελλον θα εχω ενα 916 μονιμα στο γκαραζ μου και ας το κυκλοφορω μονο μια φορα το μηνα...

:a18:

nimbus
11/09/2005, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Γιατι συγκρινεται τις Ducati με μοτοσυκλετες....εγω μεχρι τωρα πιστευα οτι οι Ducati ειναι εμψυχα μηχανηματα που μαλλον μιαζουν με γυναικες....αν δεν εισαι ετοιμος να κανεις παραχωρησεις μην παρεις Ducati...εγω παντως αν εχω την οικονομικη δυνατοτητα στο μελλον θα εχω ενα 916 μονιμα στο γκαραζ μου και ας το κυκλοφορω μονο μια φορα το μηνα...


Για να λες ότι έχεις και ducati???:winka:
αν δεν την ευχαριστιέσαι, ποιός ο λόγος να την έχεις μάγκα μου?:lol: Η Ducati φίλε μου, είναι μια γυναίκα διαφορετική:wacko:
Το χαμόγελό της γοητεύει ακόμα και την πιό γλυκιά μελαγχολία...η κραυγή της είναι το υποσυνείδητό σου που σε προστάζει να κάνεις τα αντίθετα ... κι αυτό το χάδι της όταν σε κυβερνάει μια ανύποπτη τρικυμία, θαρρείς ότι μόνο αυτό έχεις για να κρατηθείς, ακόμα λίγο...το χάδι της. Καταπιάνεσαι και προχωράς στα σταυροδρόμια της ψυχής...
Η Ducati μάγκα μου, είναι μια γλυκιά ερωμένη από τα παλιά, που τυλίγει τις πιό κρυφές σκέψεις και τις σκορπά, για να μην τις βρουν οι καταπατητές...
Βέβαια, όλα αυτά, ισχύουν για την μηχανή του καθένα από εμάς, από τους άλλους και...πάει λέγοντας...
...αλλά να...ξέρεις τι??? όταν πήρα το dna125 κάποτε, φλέρταρα συχνά με τις ducati...που συναντούσα στον δρόμο...ενίοτε τις χλεύαζα για να μην ακούει και η Ντίνα(dna125)...ξέρεις τώρα...οι γνωστές ζήλιες και να σου τσαλιμάκια μετά και πείσματα:lol:
Αλλά μέσα μου, το ένιωθα, ότι θα ήταν η επόμενη:winka: φυσικά!
Και αν μην τι άλλο, δεν την χαίρεται μόνο το γκαράζ:D αλλά και η nimbus:winka: :beer:

nimbus
11/09/2005, 14:32
:sun:

nimbus
11/09/2005, 14:33
:sun: και δηλώνω ερωτευμένη:wacko: :p


23517

nimbus
11/09/2005, 14:39
:winka:


23518

nimbus
11/09/2005, 14:41
:wacko:


23519

nimbus
11/09/2005, 14:48
:sun:


23521

nimbus
11/09/2005, 15:00
και η άλλη μου αγάπη:winka: δεν είναι ducati, αλλά έχει ιταλική φινέτσα :winka:


23522

nimbus
11/09/2005, 15:06
...δεν σας ζαλίζω άλλο...αρκετά για σήμερα:lol: :lol: :wave2:

George-3-
11/09/2005, 17:26
Eννοω ας βγαινει μια φορα το μηνα λογω προβληματων αυτη η μια φορα αρκει...βεβαια αν ειχα την δυνατοτητα να πηγαινα με μια 916 καθε μερα στην δουλεια τοτε που μυαλο για δουλεια...:lol:

George-3-
11/09/2005, 17:30
Αντε και 748


23532

Multi-Duc
11/09/2005, 19:25
mine...




http://off-limits-base.com/tour1.jpg (http://off-limits-base.com/tour1.jpg)

George-3-
11/09/2005, 19:36
Kαι για να επανελθουμε στο θεμα απο τις 748/916 ποια ειναι πιο αξιπιστη...?

tsoukas77
11/09/2005, 20:54
Δεν νομιζω να υπαρχει διαφορα.Παντως,απο την δικη μου,για την ωρα,δεν εχω παραπονο,οσον αφορα την αξιοπιστια.
Για τα υπολοιπα,καθε αλλο παρα παραπονα εχω!

DimST
12/09/2005, 09:06
Τα παλαιότερα μοντέλα 916 και 748 ήταν πραγματικά "προβληματικά" μηχανάκια. Απαιτούσαν αρκετό προσωπικό χρόνο απο τον αναβάτη/ιδιοκτήτη σε ψάξιμο και χαζοεπισκευές. Μια απροσεξία απο μεριά του έφερνε πολύ εύκολα την καταστροφή. Μη εμπειρία ή τεχνογνωσία απο πλευράς μηχανικού την επισφράγιζε. (Κάτι που λίγο πολύ ισχύει μέχρι τις μέρες μας)

Η νεότερη γενιά (η πρώτη SBK παραγωγής με την texas pacific στο τιμόνι της ducati) φόρεσε το μοτέρ των 996cc με νέο όνομα και μικρές αισθητικές αλλαγές (1998) ακόμα και οι πιο race εκδόσεις που ακολούθησαν "sp/s" και αργότερα s" ήταν αισθητά πιο αξιόπιστες σε σχέση με το παρελθόν.
Λιγότερα ή καθόλου προβλήματα με ηλεκτρικά, λιγότερες καμμένες ασφάλειες ανα μέρα :D , κόμπλερ, καλωδιώσεις), τρόμπες λαδιού, λίπανση στα κοκκοράκια κλπ.

Το ακόμη νεότερο 998 με το testastretta μοτέρ έδωσε την αποδοση που έλειπε απο την 996 (ήταν αισθητά καλύτερο συνολικά και απο την 996s) με πολύ περισσότερο γκάζι, διάρκεια, ακόμη μεγαλύτερη αξιοπιστία (εγγύηση 2 χρόνια, απεριόριστα χλμ) με λιγότερα χρήματα κτήσης σε σχέση με το παρελθόν, ανοίγοντας ακόμα περισσότερο το εύρος ιδιοκτητών της. Η καλύτερη "916".

Ήταν χαρακτηριστική η κουβέντα του Χριστοδούλου στην παρουσίαση της (που έγινε μαζί με την έκδοση R):

"H 998 δεν έχει τίποτα πλέον να ζηλέψει σε σχέση με τους εξ Ιαπωνίας ανταγωνιστές της, αυτοί όμως..."

:beer: :wave2:

nimbus
12/09/2005, 16:04
γιατί έχω την εντύπωση ότι το ψάχνεται παρα πολύ?:confused:
Ή προσπάθεια αυτή, έχει σαν αποτέλεσμα, να μάς μπερδεύει περισσότερο, ενίοτε:D
Ας λειτουργήσει λιγάκι και το συναίσθημα στην αγορά μιας μηχανής:winka:

BILLS
12/09/2005, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
γιατί έχω την εντύπωση ότι το ψάχνεται παρα πολύ?:confused:
Ή προσπάθεια αυτή, έχει σαν αποτέλεσμα, να μάς μπερδεύει περισσότερο, ενίοτε:D
Ας λειτουργήσει λιγάκι και το συναίσθημα στην αγορά μιας μηχανής:winka:

symfwnw apolytws!!! :wave2:
prin tin agorasw moy elegan.."kala giati den perneis yamaha i honda. me tin ducati tha eisai kathe treis k ligo sta synergeia" alla pou na tous akousw...imoun k eimai akoma erwteymenos me to teras!!!

pandws den mou exei vgalei to paramikro...ftou ftou na min ti matiasw! :p

nimbus
13/09/2005, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLS
symfwnw apolytws!!! :wave2:
prin tin agorasw moy elegan.."kala giati den perneis yamaha i honda. me tin ducati tha eisai kathe treis k ligo sta synergeia" alla pou na tous akousw...imoun k eimai akoma erwteymenos me to teras!!!

pandws den mou exei vgalei to paramikro...ftou ftou na min ti matiasw! :p


ούτε κι εμένα μου βγάζει ζημιές:winka: το τερατάκι μου και το έριξα και δυο φορές, έτσι, για το καλό:lol: :lol: :lol:

ntinlanden
09/03/2007, 10:28
HI ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ DUCATISTI ΚΑΙ ΜΗ
ΠΟΣΕΧΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΑΓΟΡΑ. ΕΧΩ ΚΟΛΗΣΕΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΜΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ DUCATI. ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ MONSTER S4R TESTASTRETTA 07' (ΒΛΕΠΕ ΤΕΤΡΑΒΑΛΒΙΔΟ ΥΔΡΟΨΗΚΤΟ)...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ CBR 929 ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ (ΑΔΕΛΦΟΥ) ΣΕ ΕΝΑ - ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 5000Km ΡΑΓΙΣΕ ΚΕΦΑΛΗ.6 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ...
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΧΑΛΑΝΕ

ΘΕΛΩ DUCATI :dizzy: :beer: ;) ΑΛΛΑ ΤΟ ΨΙΛΟΦΟΒΑΜΑΙ
:eyepop: :wave2: :sun:

Xrider
09/03/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Multi-Duc
SS900 IE `98 Me 45.000 klm

Provlimata :

1 . Meta ta 220 tremei kai xanw kapoies vides pou den exw sfixei kala me loctite sto ferring.

2. I gyneka mou diamartyretai giati o enas marspies einai 1 ponto poio panw apo ton allo .

3. Den mporw na paw diakopes se xwma giati persi anevenontas thn Andritsaina me 2 atoma kai olo ton exoplismo gia 10 meres camping ,vrike katw i exatmisi , opote fetos piga apo asfalto.

4. Sta 35.000 "katsane" ta metalla kai den thelw pleon rythmisi Valvides POTE! Kai erwtw einai sovaro pragma auto? Pws tha antexw na pigainw gia service kai na MHN KANW VALBIDES!!!
Alhtes Italoi .:mad:

5. Me 2 atoma oikonomika (mexri 140) exw mikth katanalwsi 4.6 litra sta 100 xiliometra . Exei katanthsei ahdia auth h katanalwsh gmt

6. Otan paw megales diadromes (exwteriko klp) peftw kai xaplwnw panw sto tank bag kai vlepw oneira . Milame gia megalh talaipwria ......

7. Me to anoixto kapaki tou clutch merikoi mou lene na kyttaxw tous ...ekkentroforous giati exoune provlhma :confused:

8. Teleutea otan strivw vlepw th mourh mou sthn asfalto les kai paw gia xyrisma.

A kai to pio vasiko ...

Sto teleuteo taxeidi mou kahke h megalh skala na xairetaw Ducatisti sto dromo .....ti egine re paidia , poly Ducati aderfe mou
:wave2:

Eyxaristw pou mou dwsate thn eukairia na pw ton pono mou
Naxete kala xiliometra kai na pw to exhs :

H epilogh motosyklettas einai kata th gnwmh mou san th dhmokratia . Einai exairetika polytimh gia na th moirazese me tous allous :D




SS900 IE `98 Me 45.000 klm :confused: :confused:
me caburater den eisai!?
Ego tin exo apo to '99,me perissotera km apo esena k den eixa pote kanena provlima ektos apo ena fysaki tis mizas pou vgainei logo kradasmon.
Oute vides na peftoun,oute ladia kamena kai alles tetoies istories...
An to service to kanei o barba Giorgos....den sou ftaiei to motori.
Pontous pio pano klp mono an fas savourda stravonoun i kati allo.
Einai axiopista..filos exei poulisei BMW giati ragise to carter k pire Multi...ola ta moto pa8ainoun kati.

DARK749
09/03/2007, 13:48
Μην φοβασαι τιποτα φιλε μου το θεμα ειναι η σωστη συντηρηση. Καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα.Το ιδιο ισχυει και στα ducati . Υπαρχει το φαινομενο οτι ολοι γνωριζουν καποιο ducati που εχει βγαλει χιλιαδες βλαβες και υμνουν την αξιοπιστια των ιαπωνων και γερμανων και στην πραγματικοτητα μονο απο φωτογραφια τα εχουν δει.
Προσωπικα εχω ενα 749 εχω κανει 17000km και δεν εχει κανει κιχ

παρε ενα ducati αι θα εισαι συνεχεια:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

dessert
09/03/2007, 23:04
Κυρίες και κύριοι. Απο την στιγμή που μιλάμε για αξιοπιστία πιστεύω πως πρέπει να μνημονεύουμε ονόματα όπως H O N D A και S U Z U K I... ... ......:smokin:


Τι να λέμε εμείς τωρα για αξιοπστία;;; Αυτά είναι μοτέρ.!.!..!!

Τα δικά μας χαλάνε συνέχια. Άσε που έχουνε και "δύσκολα" service...





Να μην πάρεται Ducati, δεν είναι παπιά, δεν τα μαστορεύουν τσομπάνιδες που σφίγκουν με το χέρι, να πάρετε Japan, αυτό σας αξίζει...


Άντε γειά!


80502

Xrider
10/03/2007, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Κυρίες και κύριοι. Απο την στιγμή που μιλάμε για αξιοπιστία πιστεύω πως πρέπει να μνημονεύουμε ονόματα όπως H O N D A και S U Z U K I... ... ......:smokin:


Τι να λέμε εμείς τωρα για αξιοπστία;;; Αυτά είναι μοτέρ.!.!..!!

Τα δικά μας χαλάνε συνέχια. Άσε που έχουνε και "δύσκολα" service...





Να μην πάρεται Ducati, δεν είναι παπιά, δεν τα μαστορεύουν τσομπάνιδες που σφίγκουν με το χέρι, να πάρετε Japan, αυτό σας αξίζει...


Άντε γειά!

Τωρα μην λεμε και οτι θελουμε...
Τα Jap ειναι αξιοπιστα...και ωραια μοτορια ειναι.
Δεν μπορω να ακουω τετοιες ιστοριες..ξαφνικα τα Jap γινανε για τον Λουτσο :smokin: .Οσοι ξερουν απο μηχανες δεν θα επρεπε καν να κανουν τετοιες ηλιθιες συγκρισεις.
Τα Ιταλικα μεχρι πριν απο λιγα χρονια καιγαν λαδια,επηδει τωρα κανανε προοδο δεν σημαινει οτι γινανε καλυτερα απο τα Jap.
Αστο το Ιταλικο στην βροχη ενα βραδι και ελα την αλλη μερα να μου πεις...
Και εγω "Ιταλος" ειμαι αλλα προσγειωμενος...Ξερω κατι παραπανω και το λεω.

dessert
10/03/2007, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Ξερω κατι παραπανω και το λεω.

Ναι βρε δίκιο έχεις. Κάτι παραπάνω ξέρεις...:rolleyes:

kostom
10/03/2007, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DARK749
Μην φοβασαι τιποτα φιλε μου το θεμα ειναι η σωστη συντηρηση.
Προσωπικα εχω ενα 749 εχω κανει 17000km και δεν εχει κανει κιχ



Φτάσε τα 76.500 που έχω εγώ χωρίς να μου έχει κάνει κιχ
και μετά συζητάμε...... Μην λέτε για αστεία χιλιομετρικά νούμερα...

Άκου εκεί 17.000 χλμ...

dessert
10/03/2007, 22:53
Να ρωτήσω τώρα εγώ κάτι;

Αμα θέλετε απαντάτε... :look:


Αν εξαιρέσουμε τις σπάνιες περιπτώσεις των απο εταιριών σφαλμάτων και αστοχιών. Είχατε ποτέ μοτοσυκλέτα που τη συντηρούσατε, εις γνώση σας, άψογα, της πίνατε το μεδούλι και σας έβγαλε πρόβλημα;;; Οποιασδήποτε εταιρίας. Για να μην έχουμε παπαρολογία, την όποία εγώ ξεκίνησα για ευνόητους λόγους, μοτοσυκλέτα-μηχανάκι χωρις ΟΥΤΕ 1 πρόβλημα δεν έχει περάσει απο τα πόδια μου...


:wave2:

kostom
11/03/2007, 10:57
Κατ' αρχάς δεν υπάρχει μηχανάκι, που αν δεν έχει κατασκευαστική
αστοχία οποιοδήποτε μέρος του, και εφ όσων το συντηρούμε ευλαβικά,
δεν πρόκειτε να πάθει απολύτως τίποτα... Απλά αναφερόμαστε στην
καλύτερη ποιότητα (πιστεύω) κατασκευής Ιαπωνικών μοτό, τουλάχιστον
στο θέμα κινητήρα....Α, και ηλεκτρικών.....:lol:


80621

ASTRAKITCAR
11/03/2007, 10:57
μοντελο 1997 Kawasaki KLE 500 με 50.000km....β΄χερι αγορασμενο...ενα ανορθωτη μετα απο 35.000Km το μοναδικο εξαρτημα που εχω αλλαξει εκτος προγραμματος...και μια μπαταρια...

η συντηρηση γινεται απο εμενα....συμφωνω με την αποψη του φιλου dessert...

Xrider
11/03/2007, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Απλά αναφερόμαστε στην
καλύτερη ποιότητα (πιστεύω) κατασκευής Ιαπωνικών μοτό, τουλάχιστον
στο θέμα κινητήρα....Α, και ηλεκτρικών.....:lol:

διαφωνω.
Κινητηρες Ιταλικοι ειναι σκυλια και δεν μασανε.
Τα ηλεκτρικα ειναι το μονο ευαισθητο σημειο.

dessert
11/03/2007, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Κατ' αρχάς δεν υπάρχει μηχανάκι, που αν δεν έχει κατασκευαστική
αστοχία οποιοδήποτε μέρος του, και εφ όσων το συντηρούμε ευλαβικά,
δεν πρόκειτε να πάθει απολύτως τίποτα...

Ναι ε;;;; Για πές μου φίλε μου τότε, εσυ πώς δικαιολογείς οτι όλα τα SV και Transalp βραχυκυκλώνουν μπουζί; Πώς γίνεται τα Africa και τα CBR να έχουν κακές σχέσεις με την ηλεκτρονική τους; Γιατί τα R1 στο ρελαντί και με την καλημέρα έχουν 110 βαθμούς στο λάδι;;; Πώς τυχαίνει στα GSX να ξεφλουδίζουν και να κόβουν πλαίσια;;; Γιατί τα LC4 ραγίζουν κεφαλές;;;Πως και κανένα Svarna δεν έχει πάνω απο 14 μήνες ζωη;;; Γιατί τα Kawa έχουν μονίμως πρόβλημα στον 3ο κύλινδρο;;; Να μην αναφερθώ σε σπασίματα κάρτερ και φλάτζες κεφαλής γιατί θα ξημερωθούμε...


Σας ρωτάω ΟΛΟΥΣ, γιατί οι D U C A T I έχουν πρόβλημα;;;

Ποτέ δεν το κατάλαβα.... :(

Να σημιωθεί οτι για τις duc έχω εμπειρίες για μοντέλα απο το 2000 και μετά...

vassilis88
11/03/2007, 20:43
δν πα΄ να σπαει κ να χαλαει..


80661

dessert
11/03/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
δν πα΄ να σπαει κ να χαλαει..

Γειά σου ρε Billάρα!!!!


:wave2: :wave2: :wave2:


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ntinlanden
12/03/2007, 07:22
ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ CBR ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΛΕΩ ΟΛΑ ΧΑΛΑΝΕ Ο Λ Α.
ΑΡΧΙΚΑ ΝΟΜΙΖΑΜΕ ΠΩΣ ΕΧΑΝΕ ΝΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΛΑΡΟ ΨΥΓΕΙΟΥ, ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ SERVICE ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΙΧΑΝ ΡΑΓΙΖΕΙ ΤΑ ΚΑΡΤΕΡ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ.
ΜΕΤΑ ΛΟΓΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΑΛΑΞΑΝΕ ΚΑΡΤΕΡ. 6 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ. (ΒΑΛΑΝΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΣΩΘΗΚΑ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ)
ΑΥΤΑ...

Xrider
12/03/2007, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert


Σας ρωτάω ΟΛΟΥΣ, γιατί οι D U C A T I έχουν πρόβλημα;;;

Ποτέ δεν το κατάλαβα.... :(

Να σημιωθεί οτι για τις duc έχω εμπειρίες για μοντέλα απο το 2000 και μετά...

Γιαυτο....

dessert
12/03/2007, 10:41
Για ποιό;;;:confused:

Xrider
12/03/2007, 10:54
Σας ρωτάω ΟΛΟΥΣ, γιατί οι D U C A T I έχουν πρόβλημα;;;

Ποτέ δεν το κατάλαβα

γιατι μιλας για μοντελλα του 2000 μ.Χ και μετα!!
Τωρα καταλαβες?

dessert
12/03/2007, 12:05
Δηλαδή οι ducati είναι προβληματικές απο το 45-00;;;:confused:

Xrider
12/03/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Δηλαδή οι ducati είναι προβληματικές απο το 45-00;;;:confused:


Οχι..οι ιδιοκτητες τους γινανε κολλητοι με τους μηχανικους γιατι δεν ειχαν κατι καλητερο να κανουν.:a9:
Εχεισ δικη σου η καποιος στην δινει για μια βολτα!?:rolleyes:
και οι νεες απο το 2000μ.Χ εχουν προβληματα αλλα λιγοτερα..
ΟΛΕΣ εχουν στα ηλεκτρικα.

kostom
12/03/2007, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Ναι ε;;;; Για πές μου φίλε μου τότε, εσυ πώς δικαιολογείς οτι όλα τα SV και Transalp βραχυκυκλώνουν μπουζί; Πώς γίνεται τα Africa και τα CBR να έχουν κακές σχέσεις με την ηλεκτρονική τους; Γιατί τα R1 στο ρελαντί και με την καλημέρα έχουν 110 βαθμούς στο λάδι;;; Πώς τυχαίνει στα GSX να ξεφλουδίζουν και να κόβουν πλαίσια;;; Γιατί τα LC4 ραγίζουν κεφαλές;;;Πως και κανένα Svarna δεν έχει πάνω απο 14 μήνες ζωη;;; Γιατί τα Kawa έχουν μονίμως πρόβλημα στον 3ο κύλινδρο;;; Να μην αναφερθώ σε σπασίματα κάρτερ και φλάτζες κεφαλής γιατί θα ξημερωθούμε...


Σας ρωτάω ΟΛΟΥΣ, γιατί οι D U C A T I έχουν πρόβλημα;;;

Ποτέ δεν το κατάλαβα.... :(

Να σημιωθεί οτι για τις duc έχω εμπειρίες για μοντέλα απο το 2000 και μετά...

Ε, αφού το πάς έτσι, τότε γιατί σε τρείς βόλτες που βγήκα με Ducati, το ένα έσπασε
κάρτερ, το δεύτερο αφού φτάσαμε Ναύπλιο δεν ξαναπήρε ποτέ μα ποτέ μπροστά,
και τρίτη και φαρμακερή, ανεβαίνοντας Θεσ/κη με φίλο κάτοχο 996, από το πουθενά
τρύπησε το ψυγείο, και όχι μόνο αυτό, αλλά το μισό αντιψυκτικό είχε μπεί στο μοτέρ....
Καταλαβαίνεις σε τί υγρά έκανε μπάνιο ο στρόφαλος και το σασμάν....


Άν διάβασες καλά το πόστ μου, δεν είπα πουθενά για ducati και ούτε άν είναι
προβληματικά.....Επειδή δεν έχεις εσύ κακές εμπειρίες (ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΤΕ) έχεις σχηματίσει
μια Α γνώμη για τις Ιταλίδες.... Ρώτα και εδώ όμως που βλέπουμε λίγα παραπάνω μηχανάκια
(λόγω πλυθησμού) και επειδή ενδιαφέρομαι αρκετά για αγορά μιας ιταλίδας τα
ψιλοψάχνω.... Τα πράγματα δεν είναι ούτε ζεστά αλλά ούτε κρύα.....
απλά το μηχανάκι είναι για πιο συγκεκριμένα πράγματα και όχι all around όπως
είναι τα Γιαπωνέζικα.... :wave2:

dessert
12/03/2007, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Εχεισ δικη σου η καποιος στην δινει για μια βολτα!?:rolleyes:
και οι νεες απο το 2000μ.Χ εχουν προβληματα αλλα λιγοτερα..
ΟΛΕΣ εχουν στα ηλεκτρικα.

Όχι βρε, να, φιλοτιμήθηκε ένα παλικάρι και μου τη δίνει που και που και πάω καμία βολτούλα. Όχι πάνω απο 20-30 χιλιόμετρα. Να απο την εμπειρία μου των 2113χλμ με ducati, έβγαλα συμπέρασμα πως είναι καλές. Συμπάθα με που το παίζω εξυπνάκιας, αλλά εσύ μου φαίνεσαι ψαγμένος, γιάυτό λέω απο δώ και πέρα να σ'ακούω.:wave2:

dessert
12/03/2007, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Ε, αφού το πάς έτσι, τότε γιατί σε τρείς βόλτες που βγήκα με Ducati, το ένα έσπασε
κάρτερ, το δεύτερο αφού φτάσαμε Ναύπλιο δεν ξαναπήρε ποτέ μα ποτέ μπροστά,
και τρίτη και φαρμακερή, ανεβαίνοντας Θεσ/κη με φίλο κάτοχο 996, από το πουθενά
τρύπησε το ψυγείο, και όχι μόνο αυτό, αλλά το μισό αντιψυκτικό είχε μπεί στο μοτέρ....
Καταλαβαίνεις σε τί υγρά έκανε μπάνιο ο στρόφαλος και το σασμάν....
Μακριά απ'τη δικιά μου κι ας είναι και δυό πόντους...:lol: :lol: :lol:
Κοίτα αν έβλεπα και εγώ τέτοια πράγματα, μόνο καλή άποψη δεν θα είχα. Το Μαίο κλείνω 5 χρόνια με την monster και αυτα που είδα πάνω της τα θεωρώ, πλην ενός, φυσιολογικά, τα ξεπέρασα άμεσα, βρήκα τι τα δημιουργεί, δεν τα ξαναπαρουσίασε και μετριούντε στα δάκτυλα του ενός χεριού. Τωρα απο ομόσταβλους έχω δεί αρκετά τα οποία, στις περισσότερες των περιπτώσεων, σταμάτησαν μόλις άλλαξαν μηχανικό. Καλό είναι όταν πάς μια μοτοσυκλέτα για συντήρηση, την πέρνεις πίσω και αυτήν αγκωμαχάει και βρωντάει να ψάξεις τι συμβαίνει.Την εμπειρία απο 50 Ducati δεν την έχω, αλλά αυτά που είδα δεν μου φαίνονται παράλογα.


[i]
Άν διάβασες καλά το πόστ μου, δεν είπα πουθενά για ducati και ούτε άν είναι
προβληματικά.....Επειδή δεν έχεις εσύ κακές εμπειρίες (ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΤΕ) έχεις σχηματίσει
μια Α γνώμη για τις Ιταλίδες.... Ρώτα και εδώ όμως που βλέπουμε λίγα παραπάνω μηχανάκια
(λόγω πλυθησμού)[/B]
Δεν είπα οτι τα βγάζεις προβληματικά, απλά ανάφερα κάποιες περιπτώσεις. Αν διαβάσεις και εσύ καλά την απάντησή μου πιστεύω οτι θα με καταλάβεις.

[i]
και επειδή ενδιαφέρομαι αρκετά για αγορά μιας ιταλίδας τα
ψιλοψάχνω.... Τα πράγματα δεν είναι ούτε ζεστά αλλά ούτε κρύα.....
απλά το μηχανάκι είναι για πιο συγκεκριμένα πράγματα και όχι all around όπως
είναι τα Γιαπωνέζικα.... :wave2: [/B]
Αυτό ξαναπέστο!!! Μερικοί πιστεύουν οτι ένας πουσαρισμένος V2 στο max που έχει βγεί για εξυπηρετήση συγκεκριμένες απαιτήσεις, είναι για να τον πάς για καφέ και λιώνεις κρύο. Τες πα οπως το βλέπει κανείς... :wave2:

Multi-Duc
12/03/2007, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
απλά το μηχανάκι είναι για πιο συγκεκριμένα πράγματα και όχι all around όπως
είναι τα Γιαπωνέζικα.... :wave2: [/B]

τι να πει κανεις........

με 55.000 χλμ στο SS900 του `98 και 32.000 στο Multistrada S DS μπορω να πω οτι μαλλον πρεπει να παιξω κανενα τζοκερ .... ;)


:wave2:

dessert
13/03/2007, 13:43
Όπου να'ναι πατάω τα 70000 με τη γιαγιά monsterω και θα σας πω την τυχερή 6αδα του Jack pot...

:lol: :lol: :lol:

vradelos
14/03/2007, 09:57
Κι εγώ χάλια είμαι.Από τα 18 ( είμαι 32) που χρησιμοποιώ προϊόντα ιταλικών εταιρειών, ούτε ένα πρόβλημα!Θες με το aprilia,θες με την alfa romeo, θες με την ducati!

Ρε τι γκαντεμιά είναι αυτή ρε;!!! :lol:

Αλλά όπως μου λένε οι γνωστοί μου είναι καθαρά θέμα τύχης.Όλοι οι υπόλοιποι ιταλόφιλοι έχουν προβλήματα.



Λές;



Μπααααααααααααααα...:D

tsili77
14/03/2007, 13:19
Paidia den ksero gia sas alla ego eidika me tis ducati exo panta tin idia avaria. To piso lastixo thelei allagi kathe 1500km!!!!!:rotflmao: :rotflmao:

tsoukas77
16/03/2007, 15:30
Δυστυχως οι ιταλικες δημιουργιες κουβαλουν την κακη φημη του παρελθοντος.Η κατασταση ειναι σαφως βελτιωμενη τα τελευταια χρονια..Αυτο ειναι το πορισμα μετα απο 6 Alfa Romeo,2 Fiat και μια Duc.

ntinlanden
21/03/2007, 14:43
τελικα χαλανε οι ducati? ( προσεξε οχι τα ducati!) :p :a13: :a26:

TasosDuc
21/03/2007, 22:34
Πέστε τους ρε παίδες οτι χαλάνε τελικά οι Ducati γιατί μας τα πρίξαν.... :mad:
Πάρτε καποιο άλλο.Υπάρχουν δεκάδες επιλογές.Στίς Ducati κολλήσατε ? Αφήστε να τις παρουμε εμείς τίς χαλασμένες,κατεστραμένες και πάρτε εσείς τα καλά....:wave2:

ntinlanden
22/03/2007, 07:07
φιλε και εγω ducati θελω να παρω :D

TasosDuc
22/03/2007, 16:10
Δεν το λέω σε σενα φιλε ntinlanden.Γενικά μιλάω.Εγώ θα συμφωνήσω με τα παιδιά που λένε οτι όλα είναι θέμα μεταχείρησης,σωστού service(από σωστό συνεργείο) και σε πολυ σπάνιες περιπτώσεις θέμα ατυχίας.Αν ειναι να σου βγεί σκάρτη μια μηχανη,αυτή μπορεί να είναι η οποιαδήποτε και όχι μόνο Ducati ή Suzuki ή δεν ξέρω εγω τι άλλο.Τα εργοστάσια,έχουν φτάσει ποια σε τέτοια επίπεδα τεχνολογίας και ποιοτικού ελέγχου ,που έχουν μειώσει αρκετά τα όποια προβλήματα ίσως να υπήρχαν στο παρελθόν.

ntinlanden
23/03/2007, 09:40
ακριβως αυτο λεω και εγω οταν ειδα το cbr καινουριο 1-2 χρονου και εσπασε το μοτερ...
:rolleyes:
πιστευω πως αν παρω κατι που νομιζουμε πως ειναι εγγυηση και το βλεπω και δεν το γουσταρω :cry:
......

transalpboy
25/03/2007, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από skor-billys
exo to multistrada tous 2003 me 21000 km. mexri ta 5000km to estrona kala kai ystera koftes olh thn ora. pao sto synergeio ka8e 5000km gia ladakia. kai ka8e 10000km gia service. kanena problhma pantos.


file epeidh exw mpei sto tripaki na parw multi!!!! an 8eleis pes mou poso stoixoizei to service sto multistrada kai an to kaneis se eksousiodothmeno synergeio h oxi.epishs ayto pou lene kati gia allagh imantes ekentroforwn ka8e posa xiliometra ginetai kai poso stoixizei?eyxaristw prokatavolika.kales voltes me to ergaleio kai panta or8ios.:look: :look:

transalpboy
25/03/2007, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από skor-billys
exo to multistrada tous 2003 me 21000 km. mexri ta 5000km to estrona kala kai ystera koftes olh thn ora. pao sto synergeio ka8e 5000km gia ladakia. kai ka8e 10000km gia service. kanena problhma pantos.


file epeidh exw mpei sto tripaki na parw multi!!!! an 8eleis pes mou poso stoixoizei to service sto multistrada kai an to kaneis se eksousiodothmeno synergeio h oxi.epishs ayto pou lene kati gia allagh imantes ekentroforwn ka8e posa xiliometra ginetai kai poso stoixizei?eyxaristw prokatavolika.kales voltes me to ergaleio kai panta or8ios.:look: :look:

Desmoquattro S4
11/04/2007, 13:47
Ιταλικα = προβλιματικα! τελος!

Πρεπει να τα πεταξουμε ολοι και να παρουμε Ελληνικα μηχανακια!.... (ρο ενα, εξ-τι, εξαβολτο κτλ)

Αλλοι περνουν μηχανακια λογικης και αλλοι μοτοσικλετες παθους...

stradas
11/04/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpboy
file epeidh exw mpei sto tripaki na parw multi!!!! an 8eleis pes mou poso stoixoizei to service sto multistrada kai an to kaneis se eksousiodothmeno synergeio h oxi.epishs ayto pou lene kati gia allagh imantes ekentroforwn ka8e posa xiliometra ginetai kai poso stoixizei?eyxaristw prokatavolika.kales voltes me to ergaleio kai panta or8ios.:look: :look:

Εχω multi 1000 με 27K Km και κανενα προβλημα.

Οι ιμαντες θελουν αλλαγη (συμφωνα με το manual) καθε 20 Κ Km (δηλ. στα 20, 40, κλπ) και ενα "μεγαλο" service σε εξουσιοδοτημενο παει περιπου στα 500, αλλα δεν θυμαμαι ακριβως να σου πω, οπως επισης δεν θυμαμαι αν ειχα αλλαξει και τιποτα τακακια και πηγε τοσο.

Στα ενδιαμεσα (10, 30 κλπ) θελει λαδια φιλτρα μπουζι και σφυξιματα κλπ, υπολογισε κανα 200αρι.

Κατα τα αλλα. το μηχανακι ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ δεν θα θελεις να κατεβεις (εαν σου αρεσουν οι ντουκοι - δεν ειναι TDM...)

Βαλτου και κανενα Pirelli supercorsa και σε κλειστο στροφιλικι θα κανεις πλακα σε πολλα αραρ...

Αυτα!