PDA

View Full Version : ΑΠΟΡΙΑ...



LocoMoto
08/10/2009, 21:47
Εγώ http://www.youtube.com/watch?v=-bEx3eSG5ho&feature=channel_page γιατί δεν βρίσκω γόνατο κάτω???


Ο αδερφός μου http://www.youtube.com/watch?v=waNf0LdIlm0&feature=channel_page γιατί δεν βρίσκει γόνατο κάτω???


Επίσης μπορείτε να δείτε το ποσοστό της κουλαμάρας εδώ: http://www.youtube.com/profile?user=siakattackj&view=videos


Πάσα άποψη συμβουλή μπινελίκη κράξιμο κτλ δεκτά από βάθος καρδιάς... :D

project.breeze
08/10/2009, 22:05
Το να μην βρίσκεις γόνατο είναι λίγο το κακό,το να βρεις μπαριέρα είναι το πρόβλημα

MikeG
08/10/2009, 22:27
Πηγαίντε σε κανά CSS να μάθετε γραμμές για αρχή & μετά στροφές :winka:

LocoMoto
08/10/2009, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Πηγαίντε σε κανά CSS να μάθετε γραμμές για αρχή & μετά στροφές :winka:



You have a point mate!

:wave2:

sniper
08/10/2009, 22:30
Οι γραμμές σας είναι εντελώς λάθος.....


Ειδικά όταν μπαίνεις στο αντίθετο σε τυφλή στροφή..... πως να βρει το γόνατο κάτω...

LocoMoto
08/10/2009, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Οι γραμμές σας είναι εντελώς λάθος.....


Ειδικά όταν μπαίνεις στο αντίθετο σε τυφλή στροφή..... πως να βρει το γόνατο κάτω...



χχχχχχχχχμμμμμμμμ............


τέτοια θέλω να ακούω........


που δεν μου τά'χει πει κανείς ακόμα....


KEEP ON!!!!!

p@nos
08/10/2009, 22:34
γιατι πατε αργα μηπως???

:confused:

kyko
08/10/2009, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto

Επίσης μπορείτε να δείτε το ποσοστό της κουλαμάρας εδώ: http://www.youtube.com/profile?user=siakattackj&view=videos

Πάσα άποψη συμβουλή μπινελίκη κράξιμο κτλ δεκτά από βάθος καρδιάς... :D

τι να λεμε ρε παιδες τωρα....φιλε δεν ξερω αν εισαι εσυ ή καποιος γνωστος σου ειδικα σε αυτο το βιντεο αλλα....
1)καθαρα επαρχιακο δικτυο κ οδηγηση σε καποια σημεια με 220+:eyepop: :eyepop:
2)εισοδος στο χωριο με 120:eyepop:

κ μετα λετε γιατι σκοτωνομαστε ετσι?
να γινω κακος?ε?να γινω?
ε θα γινω λοιπον....καλα να παθουν οσοι οδηγανε ετσι κ καλα τα παθαινουν κ τρωνε το κεφαλι τους...πανε ταπα κ τα βγαζουν κ στο net για να το παιζουν μαγκες...τσαμπα μαγκες ομως....
συγνωμη κ παλι αν θιγω καποιον απο το βιντεο που ισως γραφει εδω μεσα αλλα οταν βλεπω τετοιες συμπεριφορες κ τετοιες οδηγησεις μονο αηδια κ θυμο μου προκαλουν

LocoMoto
08/10/2009, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
τι να λεμε ρε παιδες τωρα....φιλε δεν ξερω αν εισαι εσυ ή καποιος γνωστος σου ειδικα σε αυτο το βιντεο αλλα....
1)καθαρα επαρχιακο δικτυο κ οδηγηση σε καποια σημεια με 220+:eyepop: :eyepop:
2)εισοδος στο χωριο με 120:eyepop:

κ μετα λετε γιατι σκοτωνομαστε ετσι?
να γινω κακος?ε?να γινω?
ε θα γινω λοιπον....καλα να παθουν οσοι οδηγανε ετσι κ καλα τα παθαινουν κ τρωνε το κεφαλι τους...πανε ταπα κ τα βγαζουν κ στο net για να το παιζουν μαγκες...τσαμπα μαγκες ομως....
συγνωμη κ παλι αν θιγω καποιον απο το βιντεο που ισως γραφει εδω μεσα αλλα οταν βλεπω τετοιες συμπεριφορες κ τετοιες οδηγησεις μονο αηδια κ θυμο μου προκαλουν



Δεκτό και το κράξιμο......


προσωπική επιλογή το πως πάμε...


στα βίντεο όλα είμαστε εγώ και ο αδερφός μου...


Δεκτή και η άποψή σου και καλά κάνεις και την παραθέτεις, σαφώς και δεν γίνεσαι κακός, απλά λες αυτό που πιστεύεις...


το τελευταίο πράμα που θέλω να κάνω είναι να το παίξω μάγκας... όπως βλέπεις προσπαθώ με όλη την καλή διάθεση να μάθω...

project.breeze
08/10/2009, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto
Δεκτό και το κράξιμο......


προσωπική επιλογή το πως πάμε...





Είσαι ευγενέστατος και εγώ πιστεύω πως πραγματικά θέλεις να μάθεις και όχι να το παίξεις μάγκας.Αλλά αυτό με την προσωπική επιλογή για ξανασκέψου το.Προσωπική επιλογή είναι κάτι που αφορά εμάς,όταν εσείς οδηγάτε με τέτοιες ταχύτητες σε δρόμους όπως αυτός που είδα που ανεβαίνει μετα την Καλαμπάκα (πέρασα πηγαίνοντας Γιάννενα) δεν είναι προσωπική επιλογή γιατί κυκλοφορούν και άλλοι σε αυτούς τους δρόμους και πίστεψε με σίγουρα δεν ειναι προσωπική τους επιλογή να τους έρθει κατάμουτρα ένα GSXR και ένα ZX10 με 200 :wave2:

LocoMoto
08/10/2009, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν θες να μάθεις.... κι ετσι που πάτε δεν θα μάθετε ποτέ. Αλλα παιδιά έχουν οι δικοί σου;


γιαυτό ρωτάμε για να μάθουμε....


και βλέπω ότι δε θες να δείξεις αυτό που ξέρεις....


πες μου τι λάθος κάνω για να το διωρθώσω.....


όχι δεν έχουν άλλα παιδιά οι δικοί μου....


ουυυυφφφ..... σε αντιπαράθεση θα καταλήξει....

road spirit
08/10/2009, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto
γιαυτό ρωτάμε για να μάθουμε.... μπείτε μέγαρα και

α) θα ξίνετε σε σύντομο χρονικό διάστημα

β) θα μάθετε, θα γινετε καλύτεροι

γ) θα κόψετε αυτές τις μαλακίες στο μπράλο (δε θα έχετε όρεξη μετά απο πίστα, trust me ;) )

δ) u will live to ride another day

vangelis 64
08/10/2009, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto
γιαυτό ρωτάμε για να μάθουμε....


και βλέπω ότι δε θες να δείξεις αυτό που ξέρεις....

Τα συγκεκριμένα δεν μπορείς να τα μάθεις δι' αλληλογραφίας.CSS ταχέως!:wave2:

sniper
08/10/2009, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto
γιαυτό ρωτάμε για να μάθουμε....


και βλέπω ότι δε θες να δείξεις αυτό που ξέρεις....


πες μου τι λάθος κάνω για να το διωρθώσω.....


όχι δεν έχουν άλλα παιδιά οι δικοί μου....


ουυυυφφφ..... σε αντιπαράθεση θα καταλήξει....


να στο πω πιο απλά, γιατί αυτή την διαδρομή την καναμε κανα δυο φορές κι εμείς.... εκεί που δεν κυκλοφορεί τίποτα και ανεβαίνεις και μπαίνεις στο αντίθετο, ξαφνικά εμφανίζεται τριαξονικό με ρυμούλκα που σου κρύβει τον ήλιο..... και τι κάνεις;

Στο 2ο βιντεάκι βλέπω κάτι στάσεις σώματος και κάτι αλλαγές μέσα στη στροφή που δείχνουν απειρία..... όπως απειρία δείχνουν και τα 120 μέσα σε κατοικημένη περιοχή.....

Θα σου πρότεινα να πας μια πίστα.... και μπες στο μεσαίο γκρουπ.... να δεις πόσο γρήγορος είσαι.... (να μας το πεις όμως πότε θα είναι να είμαστε στις κερκίδες με κάμερες).

Αν θες να μάθεις, εδώ μέσα παίζουν κατα λινκ που λένε 10 πράγματα. Κι υπάχουν και τα σχολεία... Εκεί θα δεις ότι όχι απλά δεν ξύνεις αλλά δεν ξέρεις και τι κάνεις.

Πολύ φιλικά όλα τα παραπάνω.

LocoMoto
08/10/2009, 22:51
τέλος πάντων............


είπαμε, δεκτό το κράξιμο.....


κράξτε, βγάλτε τα εσώψυχά σας....


απλά δε θέλω να "μαλώσω" με κανέναν....


οπότε και δε θα απαντάω στα κραξίματα....









παρακαλώ συμβουλές οδηγικές.....(γόνατο θέλω να ξύσω)


(ούτως ή άλλως στο "οδήγηση τίπς και τρίκς" το είχα ποστάρει...)

makis206
08/10/2009, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto
γιαυτό ρωτάμε για να μάθουμε....

To πρώτο μάθημα μόλις ξεκίνησε φίλε μου, επικεντρωθείτε πρώτα σε αυτό και μετά κοιτάτε πως θα το κάνετε ποιο σωστά, στο κατάλληλο πάντα μέρος που όπως είναι ευνόητο ΔΕΝ είναι ο δημόσιος δρόμος..

Ναι ναι, πίστες δεν έχουμε ούτε και λεφτά για να τρέχουμε λένε κάποιοι, απ'το να παίζουμε τη ζωή μας και τις ζωές των άλλων κορώνα γράμματα όμως καλύτερα να κάτσουμε σπίτι.

Δεν χρειάζεται να καταλήξει σε διαμάχη, είσαι καλοπροαίρετος και στα αρνητικά σχόλια κι αυτό είναι η καλύτερη αρχή για ένα βήμα μπροστά, το νου σας παίδες..

:beer:

SVX
08/10/2009, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

γ) θα κόψετε αυτές τις μαλακίες στο μπράλο (δε θα έχετε όρεξη μετά απο πίστα, trust me ;) )





αυτο ΞΑΝΑΠΕΣΤΟ!!!! εχει πολλους ασωτους ..... το φορο ... :a52:

MikeG
08/10/2009, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto

παρακαλώ συμβουλές οδηγικές.....(γόνατο θέλω να ξύσω)


(ούτως ή άλλως στο "οδήγηση τίπς και τρίκς" το είχα ποστάρει...)


& επειδή τη μυρίστηκα, το έφερα εδώ......

Ο Road Spirit, όπως και άλλοι, σου είπαν σαφέστατα τι πρέπει να κάνεις, αν θες να ξύσεις και αυτιά.
Οτιδήποτε άλλο, πέρα από ότι είπαμε, είναι πολύ πιθανόν να σου στοιχίσει..

& για μένα νομίζω ότι έπρεπε η συζήτηση να τελειώσει εδώ. Θα πρέπει να έχεις καλυφθεί 100% με τις συμβουλές.

road spirit
08/10/2009, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto
παρακαλώ συμβουλές οδηγικές.....(γόνατο θέλω να ξύσω)

MΠΕΣ ΜΕΓΑΡΑ ΛΕΜΕ :a018:

LocoMoto
08/10/2009, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
MΠΕΣ ΜΕΓΑΡΑ ΛΕΜΕ :a018:



ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ!!!!!!!!!!!!!



ΘΑ ΜΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.............




ΦΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!




ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!!!!!!!!!!!!!!!




:beer:
:wave2:
:D

byron
09/10/2009, 00:28
Λόγια από κάποιον που δεν είναι τυχαίος.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Bladerunner
Το να ξύσεις γόνατο είναι πολύ εύκολο και γίνεται ακίνδυνα. Το να χρειαστεί να ξύσεις όμως είναι άλλη ιστορία. Κανένας ανοικτός στην κυκλοφορία δρόμος δεν μπορεί να προσφερθεί για τέτοιου είδους πειραματισμούς.

Πριν με πάρετε με τις πέτρες, να εξηγήσω ότι δεν αναφέρομαι σε σβέλτη οδήγηση. Εννοώ οδήγηση που θα χρειαστεί να βάλεις γόνατο κάτω!

Το ξέρω ότι οι Σέρρες είναι μακριά από την Αθήνα, το γνωρίζω ότι τα Μέγαρα ανοίγουν όποτε τους κ@λώσει, αλλά δυστυχώς είναι τα μοναδικά πεδία δοκιμών στη γρήγορη οδήγηση.

Η αρχαία κουβέντα είναι εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=5598&perpage=15&pagenumber=5) και από τότε έχουν αλλάξει πολλά. Το σημαντικότερο ότι όσοι έγραφαν τότε για την Επίδαυρο-Μπράλλο κλπ πίστες έχουν βρει τον δρόμο τους σε πραγματικές πίστες.

TROOPER
09/10/2009, 03:13
γιατι θελεις να ξυνεις γονατο?

LocoMoto
09/10/2009, 06:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
γιατι θελεις να ξυχεις γονατο?


γιατι ετσι.....

ερώτηση ειναι αυτη?

manhunter
09/10/2009, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
γιατι θελεις να ξυχεις γονατο?

Γιατί έβγαλε ένα καρκάδι στο γόνατο πάνω απο τον μηνίσκο και θέλει να το ''ξύσει''
Τι πράγματα είναι αυτά που ρωτάς φίλε, δεν σε καταλαβαίνω

:look: :look: :look: :lol: :lol: :lol: :look: :look: :look:

ps: Άκου τους υπόλοιπους φίλε LocoMoto.
Πίστα υπέρ πάντων και νησίδας!!!


:wave2:

950dim
09/10/2009, 08:24
Φιλε με ολο το σεβασμο στη τρελα σου...δε κοιτας να βρεις κανα πιο ελεγχομενο μερος να ¨ξυστεις¨;;;;;
Δεν ειμαι ο πατερας σου αλλα συνειδητοποιεις πως παιζεις λιγο με τη τυχη σου;;;(και με των αλλων)...
Μια ερωτηση χωρις διαθεση αντιπαραθεσης...εχεις σκεφτει ποτε πιθανα σεναρια σε τυφλες στροφες με τοσα χλμ;;;;

Μηπως θα΄πρεπε;;;;:confused:

TROOPER
09/10/2009, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto
γιατι ετσι.....

ερώτηση ειναι αυτη?

..ναι εχεις δικιο...να γινω σαφης...σε τι θα σε οφελησει να ξυσεις γονατο?

950dim
09/10/2009, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
..ναι εχεις δικιο...να γινω σαφης...σε τι θα σε οφελησει να ξυσεις γονατο?

Εχουμε φαγουρα ρε παιδι μου...σε ενοχλει;;;;υπαρχουν στο δρομο κατι χαλικακια/νερα/λαδια/σαπουναδες απ΄το τυπο που πλενει τη καινουργια του κουρσα...να ξυσεις ολο το κορμι...να το φχαριστηθεις....:wave2:

LocoMoto
09/10/2009, 09:29
ΛΟΙΠΟΝ...


ανακεφαλαίωση...


πάμε πίστα να ξύσουμε γόνατο και κόβουμε τις μαλακίες στους δρόμους...

ΟΚ



το θέμα είναι ότι εγώ έχω διάθεση να τρέξω ακόμα και τα μεσιμερια που τελειώνω από τη δουλειά... πάω σπίτι αλλάζω και πάω τσάρκα.... από εκεί και πέρα το να πάω πίστα θέλει προγραμματισμό (κάτι στο οποίο δεν έχω πρόβλημα) αλλά αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να περιμένω 1 μήνα να ανοίξει η πίστα για το κοινό (αν δεν έχει συντηρήσεις ή εκδηλώσεις όπως αναφέρει το πρόγραμμα της πίστας)... και αυτό είναι κάτι στο οποίο δεν μπορώ να επέμβω και ένα γαμημένο ΣΚ ήταν ανοιχτή και ήθελα να πάω είχε ΚΑΤΑΚΛΗΣΜΟ μόνο ο ΝΟΕ την πάλεψε!!!!


επίσης και το οικονομικό είναι σοβαρό ζήτημα για μένα... (και μη μου πείτε πήρες μοτόρι με 15.000 και δεν μπορείς να πας πίστα και τέτοιες πίπες) γιατί καλά έκανα οικονομίες κάποια χρόνια για να την πάρω τη μηχανή και τώρα ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ή την αγόρασα με ένα ΚΩΛΟΔΑΝΕΙΟ ΤΟΚΟΓΛΥΦΙΚΟ και πληρώνω 350 ευρό δόση ΜΟΝΟ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ και πέρνω μισθό 600 ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΗΣΗ.......


ΚΑΙ Η ΠΙΣΤΑ Η ΜΙΑ ΚΑΙ Μ ΟΝΑΔΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ (γιατί αυτήν στα Μέγαρα είναι............. καλύτερα να πας γαλαξίδι) θέλει έξοδα περίπου 300ευρό για δύο μέρες...

από 50 ευρό δύο βράδυα το ξενοδοχείο
110 ευρό δύο μέρες στην πίστα
βενζίνες και φαγητά

====================== 300 ευρό

χωρίς τα έξοδα συντήρησης, λάστιχα τακάκια λάδια και τα σχετικά...


και αν μου πείτε πήγαινε αυθημερών θα είναι μαλακία.... να τραβηχτώ 400 χλμ και επιστροφή αυθημερών ή έστω και για ένα βράδυ....

nassosxlvbros
09/10/2009, 09:30
Βασικά: ΞΕΚΟΛΑ απο το μπροστινό μηχανάκι! οι αποστάσεις σας πρέπει να είναι στα 500μ τουλάχιστον και όχι ο ένας χωμένος στα φανάρια του άλλου!!!...και δε χρειάζεσαι 200άρες για να ξύσεις αφού τόσο το θές!βρες ένα μεγάλο έρημικό πάρκιν βάλε μια τρίτη,βγάλε αρκετά το σώμα σου και το ξύσιμο (ή το σύρσιμο) θα έρθει! Και έχε υπ'όψιν σου ότι δεν είναι αυτοσκοπός το να ξύσεις γόνατο ούτε και δείχνεις "γλήγορος"...διάβαζε το δρόμο,αποφάσιζε γρηγορα τι τροχιά θα κάνεις στη στροφή και όχι να κάνεις ζικ-ζακ όπως στο βίντεο...χαλαρά, και όλα έρχονται εύκολα...

LocoMoto
09/10/2009, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
..ναι εχεις δικιο...να γινω σαφης...σε τι θα σε οφελησει να ξυσεις γονατο?


ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ!!!!!!!!!!!!


έτσι για τη μ@λ@κΙ@........


ξέρω γω....

άλλοι βλέπουν ποδόσφαιρο.... σε τι τους οφελεί??????


το κακό είναι ότι απαντάω στις ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ!!!!

makis206
09/10/2009, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto
το θέμα είναι ότι εγώ έχω διάθεση να τρέξω ακόμα και τα μεσιμερια που τελειώνω από τη δουλειά... πάω σπίτι αλλάζω και πάω τσάρκα.... από εκεί και πέρα το να πάω πίστα θέλει προγραμματισμό (κάτι στο οποίο δεν έχω πρόβλημα) αλλά αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να περιμένω 1 μήνα να ανοίξει η πίστα για το κοινό (αν δεν έχει συντηρήσεις ή εκδηλώσεις όπως αναφέρει το πρόγραμμα της πίστας)... και αυτό είναι κάτι στο οποίο δεν μπορώ να επέμβω και ένα γαμημένο ΣΚ ήταν ανοιχτή και ήθελα να πάω είχε ΚΑΤΑΚΛΗΣΜΟ μόνο ο ΝΟΕ την πάλεψε!!!!

επίσης και το οικονομικό είναι σοβαρό ζήτημα για μένα... (και μη μου πείτε πήρες μοτόρι με 15.000 και δεν μπορείς να πας πίστα και τέτοιες πίπες) γιατί καλά έκανα οικονομίες κάποια χρόνια για να την πάρω τη μηχανή και τώρα ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ή την αγόρασα με ένα ΚΩΛΟΔΑΝΕΙΟ ΤΟΚΟΓΛΥΦΙΚΟ και πληρώνω 350 ευρό δόση ΜΟΝΟ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ και πέρνω μισθό 600 ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΗΣΗ....

Τίποτα απ'αυτά δεν δικαιολογεί τέτοια συμπεριφορά στον δημόσιο δρόμο, κινδυνεύεις και βάζεις ζωές κι άλλων σε κίνδυνο και το ξέρεις. Υπάρχουν άνθρωποι που σ'αγαπούν κι αυτό έχει μεγαλύτερο νόημα από καθετί που ανεβάζει την αδρεναλίνη στο αίμα μας. Μπορείς να χαρείς τη μοτοσυκλέτα που με κόπο αγόρασες και πληρώνεις με ιδρώτα, το να παίζεις με το θάνατο όμως.. ξανασκεφτείτε το, και εσύ και ο αδερφός σου.

Ποτέ αναποδιές και πάντα όρθιοι να είστε παιδιά :beer:

TROOPER
09/10/2009, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto
ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ!!!!!!!!!!!!


έτσι για τη μ@λ@κΙ@........


ξέρω γω....

άλλοι βλέπουν ποδόσφαιρο.... σε τι τους οφελεί??????


το κακό είναι ότι απαντάω στις ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ!!!!

δεν ξυνουμε ουτε για τη μαλακια (τη μαλακια τη βαραμε)
ουτε για ευχαριστηση.υπαρχει λογος.και εσυ θες να κανει κατι που δεν ξερεις ουτε τον λογο που θες να το κανεις (και προφανως ουτε τον τροπο αφου αυτο ειναι που ρωτας.αρα μηπως να μαθεις αλλα πραματα πριν σημαντικοτερα?)και αμα θες σου δινω ξυστρες ξεκωλιασμενες να κανεις και knee possing στα φλοκαφε του μπραλου.

το καλο απαντωντας στις ανουσιες ερωτησεις μου ειναι οτι κατι μπορει να μαθεις (οπως για παραδειγμα ''για ποιον λογο ξυνουμε?'')

:wave2:

apatewnas
09/10/2009, 09:56
Τρέχεις και ξύνεις μόνο σε πίστα, γιαυτό άλλωστε υπάρχουν.Εκτός της δικής σου σωματικής ακεραιότητας όπως και των γύρω σου,τα 300 ευρώ αν το παμε οικονομικά το θέμα δεν είναι τιποτα μπροστά σε μια μ@λ@κια στον δρόμο αν συμβεί.Εκεί υπολογίζεις πολύ περισσότερα.Κρίμα για κάτι που το αγόρασες με κόπο και ιδρώτα.Οι δρόμοι μας δεν είναι και οι καλύτεροι.Προσοχη! :)

DimChios
09/10/2009, 12:25
ισως, λεω ΙΣΩΣ και να ειμαι ο τελευταιος που πρεπει να γραψω και απαντησω εδω και στις ερωτησεις σου!

Εγω θα σταθω σε κατι αλλο...

Στην αρχη δειχνεις διαθεση να μαθεις-ακουσεις!
Οσο προχωραει η κουβεντα, λογω "εντασης", "κοντρας", "εγωισμου" σου κτλ.... ΌΛΑ λογικα και ΟΛΑ σε "...."

"τσιτωνεις" και δεν αφουγκραζεσαι οσα σου λενε καποιοι που ειναι πολυ πιθανων να ξερουν πολλα περισσοτερα!

Π.χ αυτο που εγραψες στον TROOPER που απορω που σου απαντησε γιατι δε τον εχω συνηθισει ετσι! :lol:

Ο TROOPER λοιπον, ο sniper, ο roadspirit και λοιποι, εχουν περασει απο εκει που εισαι...και προχωρησαν...και μπηκαν και πιστα, και πηγαν και εξωτερικο που ειδαν πως ειναι εκει η ασφαλτος κτλ κτλ...

Γιατι δεν τους αφουγκραζεσαι, ξαναλεω?

Δεν εχει νοημα να σου πω εγω ποιος ειμαι, τι εχω κανει, τι δεν εχω κανει, αν ξυνω (εκτος απο τα @@δια μου αυτη τη περιοδο γιατι διελυσα ενα μηχανακι) ή αν παω μονο για καφε σαν την κοτα και οχι "Μπραλους" κτλ...

Αυτο που θα σου πω ειναι οτι η πτωση σε δημοσιο δρομο κοστιζει δεκαπλασια απο μια πτωση μεσα στην πιστα! Και σωματικα και υλικα!

Το βασικο ειναι να μαθαινουμε ΓΙΑΤΙ και ΠΩΣ "ΠΡΕΠΕΙ" να κανουμε ό,τι κανουμε...ειτε στην ασφαλτο, ειτε στο χωμα!

Α, και μιας και ειπα χωμα...εχεις μπει ποτε? Μαλλον οχι, γιατι ακομα και η εκει οδηγηση θα σε ειχε βοηθησει στην ασφαλτο να μη κανεις λαθη που κανεις!

Αυτα και καλους δρομους!

:wave2:

project.breeze
09/10/2009, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto


άλλοι βλέπουν ποδόσφαιρο.... σε τι τους οφελεί??????





Το να βλέπεις ποδόσφαιρο είναι πιο ακίνδυνο από αυτό που συζητάμε εδώ εκτός και αν είσαι βάζελος και βλέπεις το Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός σε καφετέρια στην Κοκκινιά :rotflmao: :rotflmao:

sniper
09/10/2009, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto
ΛΟΙΠΟΝ...


ανακεφαλαίωση...


πάμε πίστα να ξύσουμε γόνατο και κόβουμε τις μαλακίες στους δρόμους...

ΟΚ



......

επίσης και το οικονομικό είναι σοβαρό ζήτημα για μένα... (και μη μου πείτε πήρες μοτόρι με 15.000 και δεν μπορείς να πας πίστα και τέτοιες πίπες) γιατί καλά έκανα οικονομίες κάποια χρόνια για να την πάρω τη μηχανή και τώρα ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ή την αγόρασα με ένα ΚΩΛΟΔΑΝΕΙΟ ΤΟΚΟΓΛΥΦΙΚΟ και πληρώνω 350 ευρό δόση ΜΟΝΟ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ και πέρνω μισθό 600 ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΗΣΗ.......


ΚΑΙ Η ΠΙΣΤΑ Η ΜΙΑ ΚΑΙ Μ ΟΝΑΔΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ (γιατί αυτήν στα Μέγαρα είναι............. καλύτερα να πας γαλαξίδι) θέλει έξοδα περίπου 300ευρό για δύο μέρες...

από 50 ευρό δύο βράδυα το ξενοδοχείο
110 ευρό δύο μέρες στην πίστα
βενζίνες και φαγητά

====================== 300 ευρό

χωρίς τα έξοδα συντήρησης, λάστιχα τακάκια λάδια και τα σχετικά...


και αν μου πείτε πήγαινε αυθημερών θα είναι μαλακία.... να τραβηχτώ 400 χλμ και επιστροφή αυθημερών ή έστω και για ένα βράδυ....


Λοιπόν δική μας ανακεφαλαίωση γιατί κάπου μάλλον έχεις μπερδευτεί....

Μέγαρα δεν πας γιατί στο Γαλαξίδι είναι καλύτερα.... Τ' ακούς μαλάκα Βαλάντη που άφησες κάτι κόκκαλα κοντά στον Αγ. Νικόλαο;

Σέρρες είναι ακριβά.....

Αλλά αντε και δεν πας Μέγαρα και δεν πας Σέρρες....

Και είσαι και χρεωμένος μέχρι τα μπούνια για το μηχανάκι σου.....

Αν κάθε μέρα γυρίζεις απο την δουλειά και ντύνεσαι και "τρέχεις" δεν χαλάς λάστιχα, βενζίνες κλπ; Δεν γαμιέται, άστα αυτά.....

ΑΝ (χτύπα ξύλο) είσαι Μπράλο/Αγιο/Γαλαξείδι/Ναύπλιο και με τα χιλιόμετρα που βλέπουμε στο βιντεο βγεις από το δρόμο (και θεωρούμε οτι δεν θα πάθεις εσυ ΟΥΤΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΑ), έχεις ιδέα το κόστος να μαζέψεις μια μηχανή που βγήκε από το δρόμο με αυτά τα χλμ;

Γενικά, κι αφού σου αρέσει, θα πρέπει να ξέρεις ότι το σπορ είναι ακριβό. Κι όσο πιο κοντά στα όρια το πας γίνεται ακριβότερο και πιο επικίνδυνο.

Αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό, τότε τι να πω....

McTalas
09/10/2009, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto
Εγώ http://www.youtube.com/watch?v=-bEx3eSG5ho&feature=channel_page γιατί δεν βρίσκω γόνατο κάτω???


Ο αδερφός μου http://www.youtube.com/watch?v=waNf0LdIlm0&feature=channel_page γιατί δεν βρίσκει γόνατο κάτω???


Επίσης μπορείτε να δείτε το ποσοστό της κουλαμάρας εδώ: http://www.youtube.com/profile?user=siakattackj&view=videos


Πάσα άποψη συμβουλή μπινελίκη κράξιμο κτλ δεκτά από βάθος καρδιάς... :D
ειναι πολυ απλο το γιατι δεν ξυνετε γονατο,
γιατι επικιντρωνετε μονο στο πως να ξυσετε το γονατο!

θα πω δυο λογια μονο γιατι οι προηγουμενοι εχουν πει πολλα,
Καταρχην θα πρεπει να καταλαβεις το γιατι ξυνεις σε μια στροφη,
ο μοναδικος λογος που βρισκει το γονατο κατω ειναι για να ελεγχεις την κλιση σου, οχι για να την ρυθμιζεις, απλα για να την ελεγχεις. δλδ να ξερεις το ποσο πλαγιασμενος εισαι και το πως απο το σημειο που θα ακουμπεισει το γονατο κατω και περα τα πραγματα γινονται "περιεργα" δλδ φτανεις στο οριο την μεγιστης επιτρεπτης κλισης που μπορει να παρει το μιχανακι.

οταν στριβεις εχεις να κανεις 17 περιπου πραγματα, ενα παο αυτο ειναι το και το ακουμπισμα του γονατου στην ασφλατο, Τα αλλα 16 τα γνωριζεις?

μαθε λοιπον τα υπολοιπα και θα δεις πως το ξυσιμο θα ερθει μονο του και αβιαστα.
Προσωπικα θεωρω πως ειμαι απο τους πιο κουλους οδηγους και στην δευτερη επισκεψη στην πιστα το γονατο ακουμπισε κατω χωρις να κανω την παραμικρη προσπαθεια.
Μια μικρη παρενθεση για τα μεγαρα.
Ναι δεν ειναι σωστη πιστα, αλλα ειναι πολυ τεχνικη και μπορει να σε διδαξει πολλα πραγματα.
λες πως καλυτερα να πας στο γαλαξιδι, οκ! αλλα σκεψου να μπορεις να πας ταπα μεσα στα μεγαρα, ποσο ταπα θα μπορεις να πας στο γαλαξιδι? (αφου ειναι καλυτερο απο τα μεγαρα).
Τα μεγαρα ειναι μια πολυ τεχνικη πιστα και αν μη τι αλλο ειναι πολυ καλυτερα να δοκιμασεις πραγματα εκει χωρις να υπαρχει το αντιθετο ρευμα!!
Οταν εφερα κολοτουμπες στα μεγαρα ερχομουν με 220Km/h οποτε λογικα θα εφυγα με 170-200, με αποτελεσμα να εχω μονο καποιες κακωσεις μαλακων μοριων που σε 3 μερες περπατουσα κανονικα, πιστευω πως μπορεις να φανταστεις τι θα γινοταν αν εβγαινα εκτος δρομου σε κανεναν μπραλο ή αγιο ή επιδαυρο.

urban
09/10/2009, 14:16
εκει που δεν ξυνεις εσυ. Επισης, στο μπραλο που ειδα (γιατι το αλλο βιντεακι φοβηθηκα να το δω ), θα με περνουσες και ευκολα.

Γιατι τωρα πια φοβαμαι πολυ. :a024: Ποιος ξερει, μπορει να ειναι το γηρας.


Ομως ρε φιλε λοκο, μπραβο που εισαι τοσο καλοπροαιρετος και ευγενικος. Και επειδη φαινεσαι πραγματικα καλο παιδι, εγω θα σε παρακαλουσα να κανεις καποια μαθηματα. Μαζεψε οπως μπορεις. Κανε μια "τσαρκα" λιγοτερη την εβδομαδα. Ενταξει, δε θελω να κανω κουμαντο στην τσεπη σου. Μονο σε παρακαλω ψαξε τροπο να κανεις καποια μαθηματα.

Και επειδη σε συμπαθησα, αμα ανεβω προς τα μερη σου, θα σε ψαξω να πιουμε καφε. Καλαμπακα εισαι?


Να προσεχεις ρε φιλε λοκο. Με φοβισες λιγο...


:wave2:

Red Rider
09/10/2009, 15:39
Το δευτερο βιντεακι με τρομαξε..
Καθετα στενακια και ολα αυτα τα αγροτικα που κυκλοφορουν με τους παπουδες..
Να προσεχεις..

LocoMoto
09/10/2009, 19:09
McTalas

urban


πολύ καλές απαντήσεις!!!!!!!!!


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ....


Τρίκαλα είμαι...


δεν ξέρω τίποτα από τα πράματα που πρέπει να κάνω πάνω στη στροφή...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..


το θέμα είναι ότι πάω τυχαία... και φαίνεται...

αυτό θέλω να διωρθώσω... πάντως όσο και αν δε φαίνεται προσέχουμε...αλήθεια...


πάντως στην πρώτη ευκαιρία θα πάω πίστα... και θα ανεβάσω βιντεάκια που θα κάνω το γύρο 2.5 λεπτά.... αλλά πιστεύω να βελτιωθώ....


πάντως το τόσο κράξιμο με άγχωσε αρκετά.... κακό αυτό... και λιγότερο καλό πιστεύω...

LocoMoto
09/10/2009, 19:12
μα καλά..... το "πάντως" το ξέσκισα στο προηγούμενο ποστ.... τι έχω κάνει???


χα χα χα χα χα......


Υ.Γ. το έγραφα διακοπτόμενα γιαυτό ....

harvester
09/10/2009, 19:42
πιο ατσαλα φρεναρισματα δεν εχω δει.
καλα οι γραμμες σας ειναι για κλαματα. λες και εχετε βαλει αισθητηρα κλισης και μολις ξεπερναει τις 30 μοιρες τρωτε απο το αντιθετο
με τοσο διαχωριστικη στο πρωτο ψιλοβροχο θα μαζευετε πλαστικα αν βεβαια δεν σας φυτεψει κανενας απο απεναντι



πραγματικα πρεπει να συνηδητοποιησετε ποσο τυχεροι ειστε που ειστε ζωντανοι

chris_honda
09/10/2009, 20:25
Πρίν ξεκινήσω θα ήθελα να πώ πως είμαι το ίδιο άπειρος με σένα...
και κάθομαι και κλαίω τη μοίρα μου που υπηρετώ στη Ρόδο.
Αυτό το λέω φυσικά γιατί δεν μου δίνονται οι ευκαιρίες να μάθω ΝΑΙ να μάθω
πως μπαίνει? γιατι γκάζι και όχι φρένο...κτλ. ξέρεις πόσο σε ζηλεύω που έχεις την δυνατότητα
να χωθείς σε μία πίστα (με έμπειρους καθηγητές) και να σε διδάξουν...
Φανατικός με την ασφαλή οδήγηση και βλέποντας ένα dvd του Ιαβέρη.....

- Γιατί οι Έλληνες παθαίνουν τόσα ατυχήματα?
- Οι Έλληνες δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν να οδηγούν...

Εγω το επεξεργάζομαι κάθε μέρα όταν βγαίνω στο δρόμο (και δεν κάνω πλάκα)
Λες οκ εγώ πάω καλλά ο άλλος ??? Εσύ δηλ. που χώνεσαι σε τυφλή στο αντίθετο...
(..:rotflmao: ..)

Τεσπα.. Ειλικρινα σε Τιμά που βγαίνεις και λες ξεκάθαρα ότι ναι δεν ξέρω και θέλω να μάθω,
εδώ μέσα υπάρχουν φίλοι που έχουν φάει ατελείωτες ώρες σε πίστες και παραθέτουν ευχάριστα
τις εμπειρίες τους για το καλό το δικό σου και το δικό μου, Ακουσέ τους, δεν έχουν να κερδισουν
και ούτε να χάσεις....Φιλικά...




Υ.Γ Αν έχει κανείς κανα βύσμα βάλτε το μπάς και πάρω καμοιά μετάθεση κοντά στην Αθήνα
να ξεστραβωθουμε σε κανα σχολείο...

VALES
09/10/2009, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto

πάντως το τόσο κράξιμο με άγχωσε αρκετά.... κακό αυτό... και λιγότερο καλό πιστεύω... [/B]



:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Πάρτο ανάποδα.Δεν σπαταλάνε τον χρόνο τους γιατί έχουν κάτι μαζί σου,αλλά για να σε προστατέψουν.Πάντα όρθιοι:beer: :beer:

menelaos46
10/10/2009, 00:52
Αποψη μου ειναι οτι ο δρομος δεν ειναι για να ξυνεις γονατο, ειναι για να πηγαινεις βολτα.Βεβαιως πολλοι το κανουν και θα με βρουν κοντρα αντιθετο σε αυτο που κανουν.Τωρα αυτο που βλεπω ειναι πως θελετε να μαθετε.Η συμβουλη μου ειναι να μαζεψετε καποια λεφτακια και να πατε Σερρες ενα σαβατοκυριακο η και μεγαρα. Η καθε πιστα εχει τη γλυκα της.
Ειναι πραγματικα κριμα πρωτα να παθετε και μετα να μαθετε και πιστεψε με απο αυτα που βλεπω δεν αργει η μαλακια να γινει.
Φιλικα!

Υ.Γ. 17/10/09 εχει μεγαρα track day και θα ειναι χαρα μου να βοηθησω.

chr1s_86
10/10/2009, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LocoMoto

δεν ξέρω τίποτα από τα πράματα που πρέπει να κάνω πάνω στη στροφή...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..




:nono:


Τότε λοιπόν θα πρέπει να μάθεις πρώτα αυτά, και μετά να ψάχνεις γόνατα κτλ.

Ξεκίνα από εδώ:

http://www.papasotiriou.gr/product.ebook.asp?pfid=425518&prid=113943


;)

irinia
10/10/2009, 06:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
τι να λεμε ρε παιδες τωρα....φιλε δεν ξερω αν εισαι εσυ ή καποιος γνωστος σου ειδικα σε αυτο το βιντεο αλλα....
1)καθαρα επαρχιακο δικτυο κ οδηγηση σε καποια σημεια με 220+:eyepop: :eyepop:
2)εισοδος στο χωριο με 120:eyepop:

κ μετα λετε γιατι σκοτωνομαστε ετσι?
να γινω κακος?ε?να γινω?
ε θα γινω λοιπον....καλα να παθουν οσοι οδηγανε ετσι κ καλα τα παθαινουν κ τρωνε το κεφαλι τους...πανε ταπα κ τα βγαζουν κ στο net για να το παιζουν μαγκες...τσαμπα μαγκες ομως....
συγνωμη κ παλι αν θιγω καποιον απο το βιντεο που ισως γραφει εδω μεσα αλλα οταν βλεπω τετοιες συμπεριφορες κ τετοιες οδηγησεις μονο αηδια κ θυμο μου προκαλουν


EΓΩ ΕΙΔΑ ΚΑΙ 250 ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ..........


Άπλά θέμα κωλοφαρδίας.........άλλά γιά πόσο ..??........καί μέχρι πότε.....??
Τό έργο τό έχουμε δεί πολλές φορές...!!!
Όσο γιά όδηγικές γραμμές κ.λ.π....μέ τό Μπράλο γεμάτο φορτηγάκια,μάλλον γιά Ρώσσικη
ρουλέττα μού έμοιαζε.
Θέμα χρόνου.........τό κάρφωμα...!!!




:wave2:

Banana hammock#
10/10/2009, 11:48
Δοκιμασε αυτο (http://www.aerius.net.au/) φιλε! Κι εγω ηθελα να ξυσω γονατο, πηρα ομως αυτο (http://www.aerius.net.au/) και σωθηκα!