PDA

View Full Version : Είδος κάγκουρα



apatewnas
08/10/2009, 22:55
Γιατί όσοι φοράνε DAINESE τους φωναζουν κάγκουρες? Επειδή είναι σούπα και όλοι αυτά φοράνε , επειδή είναι ακριβά σε σχέση με άλλες καλές μάρκες ή επειδή είναι κορυφη και κάποια θα θέλαν αλλά καποια ευρώ διαφορά τη σκέφτεται ο άλλος? :confused: :confused:

Δηλαδή όποιος φοράει DAINESE απο πανω ως κάτω θεωρείται κάγκουρας? :confused: :confused: :smokin:

sniper
08/10/2009, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Γιατί όσοι φοράνε DAINESE τους φωναζουν κάγκουρες? Επειδή είναι σούπα και όλοι αυτά φοράνε , επειδή είναι ακριβά σε σχέση με άλλες καλές μάρκες ή επειδή είναι κορυφη και κάποια θα θέλαν αλλά καποια ευρώ διαφορά τη σκέφτεται ο άλλος? :confused: :confused:

Δηλαδή όποιος φοράει DAINESE απο πανω ως κάτω θεωρείται κάγκουρας? :confused: :confused: :smokin:



Oχι..... φλώρος όμως σίγουρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

filipp0s
08/10/2009, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Γιατί όσοι φοράνε DAINESE τους φωναζουν κάγκουρες? ..


εγω για μαϊμουδες εχω ακουσει. Ειδικα αν ψωνίζουν απο αγια βαρβαρα :D

apatewnas
08/10/2009, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Oχι..... φλώρος όμως σίγουρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Φλώρος γιατί ? Δεν τα πολυπάτε τα dainese ε? :(

SVX
08/10/2009, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Φλώρος γιατί ? Δεν τα πολυπάτε τα dainese ε? :(







Γιατι ειναι πιο.... "Pret - a- portais " !!!


την ειδες εκεινη την χαζοβιολα που στα βαφτισια του παιδιου του το ειχε χρυση πιπιλα?ε..!! Dainese θα φοραει αυτος σαμα μεγαλωσει..!!


176782

filipp0s
08/10/2009, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Φλώρος γιατί ? Δεν τα πολυπάτε τα dainese ε? :(

γιατι κυκλοφορει με ανοικτο φερμουαρ :lol: :rotflmao: :lol:

road spirit
08/10/2009, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Γιατί όσοι φοράνε DAINESE τους φωναζουν κάγκουρες? Επειδή είναι σούπα και όλοι αυτά φοράνε , επειδή είναι ακριβά σε σχέση με άλλες καλές μάρκες ή επειδή είναι κορυφη και κάποια θα θέλαν αλλά καποια ευρώ διαφορά τη σκέφτεται ο άλλος? :confused: :confused:

Δηλαδή όποιος φοράει DAINESE απο πανω ως κάτω θεωρείται κάγκουρας? :confused: :confused: :smokin:

ζηλεύουνε οι άλλοι φίλε, επειδή τα δαινεζε ειναι καλύτερα να ουμ, και οι άλλοι δεν έχουν :a014:

MikeG
08/10/2009, 23:07
Φιλαράκι, μόνο τα φλώρια τα φοράνε, οι χλιμίτζουρες που θένε να πουλάνε μούρη ναούμε. Σα αυτά τα γκούτσια, τα πράντα και τις σχετικές πίπες.

Ίσα να ουμε τραγανόβλαχοι







:lol: :lol:

project.breeze
08/10/2009, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas


Δηλαδή όποιος φοράει DAINESE απο πανω ως κάτω θεωρείται κάγκουρας? :confused: :confused: :smokin:



1.Κάγκουρας θεωρείσαι εσύ μόνο
2.Όταν κάποιος φοράει από πάνω ως κάτω Dainese δείχνει άνθρωπο που δεν ψάχτηκε και είναι fashion victim (μιλάω για τις περισσότερες περιπτώσεις)

apatewnas
08/10/2009, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ζηλεύουνε οι άλλοι φίλε, επειδή τα δαινεζε ειναι καλύτερα να ουμ, και οι άλλοι δεν έχουν :a014:

Εδώ σε παρεα ακουω εισαι κάγκουρας με τα dainese , ακριβά , τζάμπα λεφτά και αλλες τέτοιες :a31:

+1000 γιαυτο που είπες

apatewnas
08/10/2009, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Φιλαράκι, μόνο τα φλώρια τα φοράνε, οι χλιμίτζουρες που θένε να πουλάνε μούρη ναούμε. Σα αυτά τα γκούτσια, τα πράντα και τις σχετικές πίπες.

Ίσα να ουμε τραγανόβλαχοι







:lol: :lol:

Δηλαδή εσύ άμα έβγαζες 20κ ευρώ το μήνα θα αγόραζες Daewoo Lanos για ένα οικογενιακό αμάξι ?

project.breeze
08/10/2009, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Εδώ σε παρεα ακουω εισαι κάγκουρας με τα dainese , ακριβά , τζάμπα λεφτά και αλλες τέτοιες :a31:

+1000 γιαυτο που είπες


Τζάμπα λεφτά είναι ρε! Κάγκουρα ε κάγκουρα! Με 400? alpinestars διαιρούμενη που για να πάρεις Dainese διαιρούμενη θες 800?

SVX
08/10/2009, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
1.Κάγκουρας θεωρείσαι εσύ μόνο
2.Όταν κάποιος φοράει από πάνω ως κάτω Dainese δείχνει άνθρωπο που δεν ψάχτηκε και είναι fashion victim (μιλάω για τις περισσότερες περιπτώσεις)

puΤΑΝΑ προπαγανδα....μας εκλεισε$ τα σπιτα :bawl: :bawl: :bawl:


176783

MikeG
08/10/2009, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Δηλαδή εσύ άμα έβγαζες 20κ ευρώ το μήνα θα αγόραζες Daewoo Lanos για ένα οικογενιακό αμάξι ?

Σαφώς όχι.

Αλλά όχι Mercedes, Cayene, Jeepia και τις σχετικές πίπες..

Μαστόρι βγάζεις 20κ το μήνα?

Θες κανένα να σου πλένει τη μηχανή?

road spirit
08/10/2009, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Δηλαδή εσύ άμα έβγαζες 20κ ευρώ το μήνα θα αγόραζες Daewoo Lanos για ένα οικογενιακό αμάξι ? φίλε, ο συγκεκριμένος θα αγόραζε ντατσουν και θα εβαζε τα παιδιά στη καρότσα και θα τα πήγαινε βολτα στο ψηλορείτη

MikeG
08/10/2009, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
φίλε, ο συγκεκριμένος θα αγόραζε ντατσουν και θα εβαζε τα παιδιά στη καρότσα και θα τα πήγαινε βολτα στο ψηλορείτη


Είσαι φαιδρός & φουριαρότραγος! :mad:









Momentito :blush: :a07: :a07:

apatewnas
08/10/2009, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG

Μαστόρι βγάζεις 20κ το μήνα?



Περίπου τόσα ναι...Γιατί;

MikeG
08/10/2009, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Αναλογικά τα ποσά στο φέρνω σαν παράδειγμα.Προφανώς και δεν βγάζω τόσα


Πάντως υπάρχουν πολύ ακριβότερες και ποιοτικότερες εταιρείες, οι οποίες όμως δε πουλάνε μούρη.

πχ. Rukka (http://www.rukka.com/lfashion/rukka/rukkawww.nsf)


Το πρόλαβα το edit σου.

SVX
08/10/2009, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Περίπου τόσα ναι...Γιατί;


γιατι βγαζει η Dainese σειρα αφρολουτρο- After shave!!!!! :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

SVX
08/10/2009, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Πάντως υπάρχουν πολύ ακριβότερες και ποιοτικότερες εταιρείες, οι οποίες όμως δε πουλάνε μούρη.

πχ. Rukka (http://www.rukka.com/lfashion/rukka/rukkawww.nsf)


Belstaff? (http://www.belstaff.com/index.php?option=com_content&task=view&id=169&Itemid=368 ) 599 το πιο φτηνο τους ...


DIFI?

SVX
08/10/2009, 23:18
.

sniper
08/10/2009, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
γιατι βγαζει η Dainese σειρα αφρολουτρο- After shave!!!!! :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

apatewnas
08/10/2009, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Περίπου τόσα ναι...Γιατί;


Ανάλογα πως πάνε οι δουλειές...

sniper
08/10/2009, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Ανάλογα πως πάνε οι δουλειές...

WTF? :confused:

Απατεώνας γαρ.....

project.breeze
08/10/2009, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Περίπου τόσα ναι...Γιατί;



Δώσε και σε μας μπάρμπα

apatewnas
08/10/2009, 23:22
Εγω παραδειγμα έφερα για ενα αμάξι, για dainese ρώτησα και εκεί θέλω να μείνω.Τωρα αν κάποιος ειρωνικά ρωτάει πόσα βγάζω είναι άλλο θεμα, άσχετο βέβαια.:wave2:

SVX
08/10/2009, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Δώσε και σε μας μπάρμπα


τον φανταζεσαι τον ανισορροπο στο χειμωνα με το καμπριο ....ανοιχτη οροφη..... και να φοραει ολοσωμη μαυρη Dainese και το φουλαρι (παλι Dainese) να ανεμιζει.... :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

project.breeze
08/10/2009, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
τον φανταζεσαι τον ανισορροπο στο χειμωνα με το καμπριο ....ανοιχτη οροφη..... και να φοραει ολοσωμη μαυρη Dainese και το φουλαρι (παλι Dainese) να ανεμιζει.... :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:



Ναι,τέτοια κάνει και μετά παραπονιέται που τον λέω κάγκουρα

apatewnas
08/10/2009, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Πάντως υπάρχουν πολύ ακριβότερες και ποιοτικότερες εταιρείες, οι οποίες όμως δε πουλάνε μούρη.

πχ. Rukka (http://www.rukka.com/lfashion/rukka/rukkawww.nsf)


Το πρόλαβα το edit σου.

Συμφωνω αλλά και πάλι οι περισσότεροι πιστεύω φοράνε NIKE παπουτσια , LEE παντελόνια και DIESEL και άλλα διαφορα..

sniper
08/10/2009, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Συμφωνω αλλά και πάλι οι περισσότεροι πιστεύω φοράνε NIKE παπουτσια , LEE παντελόνια και DIESEL και άλλα διαφορα..

Τωρα το θέμα σου ποιο είναι;

road spirit
08/10/2009, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Συμφωνω αλλά και πάλι οι περισσότεροι πιστεύω φοράνε NIKE παπουτσια , LEE παντελόνια και DIESEL και άλλα διαφορα.. άσε άσε, που να δεις το ντεβιλς τι φοράει, κάτι άσπρα γυαλιά, κάτι άσπρα σώβρακα, ασε ασε ...

vangelis 64
08/10/2009, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τωρα το θέμα σου ποιο είναι; Έχει αϋπνίες.:rotflmao:

road spirit
08/10/2009, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
άσε άσε, που να δεις το ντεβιλς τι φοράει, κάτι άσπρα γυαλιά, κάτι άσπρα σώβρακα, ασε ασε ... και φυσικά είναι κάγκουρας, το ξέχασα

sniper
08/10/2009, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
και φυσικά είναι κάγκουρας, το ξέχασα


Mε dainese I might add....

apatewnas
08/10/2009, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τωρα το θέμα σου ποιο είναι;

Προσωπική μου άποψη είναι οτι αυτός ο ντόρος που γίνεται για μια καλή εταιρεία ρούχων μηχανής πραγματικά είναι ανύρπακτος ειδικά όταν προέρχονται από άτομα που έχουν δοκιμάσει DAINESE , τους άρεσαν πολυ αλλά καποιων οικονομικών λόγων δεν μπορούσαν να τα αγοράσουν.Τώρα το τι κάνει ο καθένας , το τι του αρέσει είναι καθαρά θεμα γουστου.

MikeG
08/10/2009, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Συμφωνω αλλά και πάλι οι περισσότεροι πιστεύω φοράνε NIKE παπουτσια , LEE παντελόνια και DIESEL και άλλα διαφορα..


Και εδώ για μένα είσαι λάθος. Οι περισσότεροι μάλλον που βλέπεις εσύ.

Οι trendy Νεοέλληνες.

By the way, το χάρηκα πολύ στο εξωτερικό που αυτές τις μάρκες έβλεπες να τις φοράνε ελάχιστοι, & όχι για μούρη, & ο καθένας να έχει το στυλ του.


Πάω τώρα να αμολήσω το τράγο στις προβατίνες να δω λίγο hardcore.

road spirit
08/10/2009, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Και εδώ για μένα είσαι λάθος. Οι περισσότεροι μάλλον που βλέπεις εσύ.

Οι trendy Νεοέλληνες.

By the way, το χάρηκα πολύ στο εξωτερικό που αυτές τις μάρκες έβλεπες να τις φοράνε ελάχιστοι, & όχι για μούρη, & ο καθένας να έχει το στυλ του.


Πάω τώρα να αμολήσω το τράγο στις προβατίνες να δω λίγο hardcore. :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

sniper
08/10/2009, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Και εδώ για μένα είσαι λάθος. Οι περισσότεροι μάλλον που βλέπεις εσύ.

Οι trendy Νεοέλληνες.

By the way, το χάρηκα πολύ στο εξωτερικό που αυτές τις μάρκες έβλεπες να τις φοράνε ελάχιστοι, & όχι για μούρη, & ο καθένας να έχει το στυλ του.


Πάω τώρα να αμολήσω το τράγο στις προβατίνες να δω λίγο hardcore.


Αφού δεν έχεις τράγο.... :D

MikeG
08/10/2009, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αφού δεν έχεις τράγο.... :D


& ίντα έχω? Φουριαρότραγο έχω, όι απλώς τράγο.

Ματσακωνιάζει 3 προβατίνες κάθε εσπερινή.:winka:

SVX
08/10/2009, 23:34
κατι διαβασα στο Mototriti.gr θα πουλαει λεει η Dainese μεταχειρισμενες ξυστρες για να κανουν το εφφε τους κι οι κουλοι...!!! :lol: :lol: ΚΝΕΕ pOSing!!!!

apatewnas
08/10/2009, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG


Οι trendy Νεοέλληνες.

By the way, το χάρηκα πολύ στο εξωτερικό που αυτές τις μάρκες έβλεπες να τις φοράνε ελάχιστοι, & όχι για μούρη, & ο καθένας να έχει το στυλ του.




Μαζί σου και γω,που να είμουνα και trendy τι άλλο θα ακούγαμε..Dainese για trendy μηχανόβιους:beer:

project.breeze
08/10/2009, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Μαζί σου και γω,που να είμουνα και trendy τι άλλο θα ακούγαμε..Dainese για trendy μηχανόβιους:beer:


Άσε τα Dainese,το Triumph γιατί το πήρες;Για εξήγησέ μας:rotflmao: :rotflmao:

MikeG
08/10/2009, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Μαζί σου και γω,που να είμουνα και trendy τι άλλο θα ακούγαμε..Dainese για trendy μηχανόβιους:beer:


Θεωρώ ότι το δουλεύεις το εργαλείο ( για το μυαλό λέω).
Αν δεις οι περισσότεροι ξεκράνωτοι με GSXR, CBR, BMW και πάει λέγοντας που καβαλάνε για τη μούρη Dainese φοράνε. Όχι Rukka, ούτε Bellstaff ούτε τίποτα άλλο...

By the way, ουδείς trendys παραδέχεται ότι είναι trendys :D :wave2:

filipp0s
08/10/2009, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
... ανύρπακτος ειδικά όταν προέρχονται από άτομα που έχουν δοκιμάσει DAINESE , τους άρεσαν πολυ αλλά καποιων οικονομικών λόγων δεν μπορούσαν να τα αγοράσουν......

ε ναι ρε φιλος και ειδικα όταν θελεις μετα ενα σκασμο λεφτα σε φερμουαρ :rotflmao: :rotflmao:



:D


176785

road spirit
08/10/2009, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Mε dainese I might add.... αυτό μου είχε διαφύγει :smilea:

sniper
08/10/2009, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
ε ναι ρε φιλος και ειδικα όταν θελεις μετα ενα σκασμο λεφτα σε φερμουαρ :rotflmao: :rotflmao:



:D


Κι εσύ; :rolleyes: :sad:

apatewnas
08/10/2009, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Θεωρώ ότι το δουλεύεις το εργαλείο ( για το μυαλό λέω).
Αν δεις οι περισσότεροι ξεκράνωτοι με GSXR, CBR, BMW και πάει λέγοντας που καβαλάνε για τη μούρη Dainese φοράνε. Όχι Rukka, ούτε Bellstaff ούτε τίποτα άλλο...

By the way, ουδείς trendys παραδέχεται ότι είναι trendys :D :wave2:

Ωραία, αυτο που λες όμως δεν ισχύει για όλους τους ανθρώπους.Τα δάχτυλα του χεριού δεν είναι όλα ίδια.Α και το εργαλείο δουλεύει στο full , thanks για το ενδιαφέρον.:)

filipp0s
08/10/2009, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι εσύ; :rolleyes: :sad:

κι εγω τι ρε?

project.breeze
08/10/2009, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Ωραία, αυτο που λες όμως δεν ισχύει για όλους τους ανθρώπους.Τα δάχτυλα του χεριού δεν είναι όλα ίδια.Α και το εργαλείο δουλεύει στο full , thanks για το ενδιαφέρον.:)



Και σύντομα θα καγκουρίζεις και με Fiat Panda Diesel για πες στα παιδιά :rotflmao: :rotflmao:

sniper
08/10/2009, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
.....Τα δάχτυλα του χεριού δεν είναι όλα ίδια.Α και το εργαλείο δουλεύει στο full ......


Κάτι πας να μας πεις τώρα εσυ.....

sniper
08/10/2009, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s
κι εγω τι ρε?

Φερμουάρ! :lol:

apatewnas
08/10/2009, 23:40
Ναι Ηρακλή θα είμαι τρέντουλας τρελός!:rotflmao:

MikeG
08/10/2009, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Ωραία, αυτο που λες όμως δεν ισχύει για όλους τους ανθρώπους.Τα δάχτυλα του χεριού δεν είναι όλα ίδια.Α και το εργαλείο δουλεύει στο full , thanks για το ενδιαφέρον.:)


Είδες λοιπόν ότι εν μέρη η Dainese φοριέται από τους Νάρκισσους trendyδες?




Τι είπα ο κερατάς !!

Respect στον ευατό μου λέμε!!!!:a23: :a23: :a23:


Ε, ρε πως τις αλλάζει τα φώτα ο τράγος... Swing του χορεύει πάνω στο ροπόκλειδο του!!


:beer: :beer: :beer:

SVX
08/10/2009, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Ωραία, αυτο που λες όμως δεν ισχύει για όλους τους ανθρώπους.

ΕΠΕΙΔΗ εγω σ εχω κοψει....πας να γλυτωσεις τα λεφτα της ψυχαναλυσης μεσα στα παλιοφορουμ.....

ΓΙΑ ΠΕΣ μου......

ΠΩΣ ειναι μια συνιθισμενη μερα στο σπιτι..? :rolleyes:


176786

project.breeze
08/10/2009, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG


Ε, ρε πως τις αλλάζει τα φώτα ο τράγος... Swing του χορεύει πάνω στο ροπόκλειδο του!!


:beer: :beer: :beer:



Πρόσεξε μην σπάσει καμμιά καστάνια και σου ρθει κατακέφαλα :rotflmao: :rotflmao:

apatewnas
08/10/2009, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κάτι πας να μας πεις τώρα εσυ.....

Ναι ρε γμτ το φέρνω απο δω το φέρνω απο κει τπτ.Πάλι καλά δεν είμαι μονος:beer: :beer:

filipp0s
08/10/2009, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Φερμουάρ! :lol:



http://diyfashion.about.com/od/mendingandalterations/ss/RepairZipper.htm :rotflmao: :rotflmao:

apatewnas
08/10/2009, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Είδες λοιπόν ότι εν μέρη η Dainese φοριέται από τους Νάρκισσους trendyδες?


Τι είπα ο κερατάς !!

Respect στον ευατό μου λέμε!!!!:a23: :a23: :a23:



:beer: :beer: :beer:

Κρίμα δεν ανηκω σ'αυτή την κατηγορία που αναφέρεις.Φοράς ότι σου κάνει κέφι.Άτιμα γούστα!

SVX
08/10/2009, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Άτιμα γούστα!


ντιπ ιντου δε φάσον.....:wave2:


176787

apatewnas
08/10/2009, 23:48
Ευκαιρίες για φωτογραφίες ψαχνεις :rotflmao: :rotflmao:

sniper
08/10/2009, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ντιπ ιντου δε φάσον.....:wave2:


Και είσαι στην πίστα και σε περνάει κάτι που φοράει αυτό..... βγαίνεις, του βάζεις φωτιά και μετά πας για μπάνιο (http://www.youtube.com/watch?v=O0ZYX1g7rGc) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

mparmpanik
08/10/2009, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ΕΠΕΙΔΗ εγω σ εχω κοψει....πας να γλυτωσεις τα λεφτα της ψυχαναλυσης μεσα στα παλιοφορουμ.....

ΓΙΑ ΠΕΣ μου......

ΠΩΣ ειναι μια συνιθισμενη μερα στο σπιτι..? :rolleyes:


εισαι υπερβολικος.

απο οτι βλεπω, η τηλεοραση δεν ειναι νταινεζ.

project.breeze
09/10/2009, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Και είσαι στην πίστα και σε περνάει κάτι που φοράει αυτό..... βγαίνεις, του βάζεις φωτιά και μετά πας για μπάνιο (http://www.youtube.com/watch?v=O0ZYX1g7rGc) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:


Αν σε περάσει στην πίστα είναι πολύ αργά,αυτά πρέπει να τα σκοτώνεις όταν είναι μικρά:rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
09/10/2009, 01:13
αγαπητο μου ημερολογιο,

εμαθα σημερα οτι

οσοι φορανε dainese nike κλπ κλπ ειναι τρεντιδες

αλλα οσοι φορανε arai shoei δεν ειναι:D


ρε παιδες πρεπει να ξεκολησουμε λιγο με αυτην την νοοτροπια..

δηλαδη αμα η Nike βγαζει και γαμω τα παπουτσια πχ για τρεξιμο(που φτιαχνει) ειναι κακο να τα παρω για να μην με πειτε τρεντυ:bigcry:

το εκνευριστικο και καταλαβαινω γιατι το λετε, ειναι οτι στην ελλαδα μια μαρκα γινετε μοδα και ξεσκιζετε, και ο παππας της ενοριας φοραει nike:bigcry: :lol:

αλλα αυτο δεν κανει τα προιοντα της κακα:wave2:

BLiTzER
09/10/2009, 01:17
Το αστείο εδώ είναι ότι τα Dainese είναι όντως ένα κλικ πιο πάνω απ'οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί (σε μπουφάν/παντελόνια). Αν αξίζουν τα λεφτά τους είναι άλλο θέμα.

fournas
09/10/2009, 01:43
εδω σκευτομουν να πω για την βολτα μου και να βαλω και καμια φωτο...

και τωρα που διαβασα αυτο το θρεντ,το σκευτομαι.....:sad: :confused: :lol: :lol: :wave2:

apatewnas
09/10/2009, 08:09
Εγώ δεν ξαναβγαίνω απο το σπίτι :bigcry: Καλημερα! :wave2:

SVX
09/10/2009, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Εγώ δεν ξαναβγαίνω απο το σπίτι :bigcry: Καλημερα! :wave2:


Η Dainese ΕΧΕΙ την λυση ΚΑΙ γι'αυτο!!! :D


176794

apatewnas
09/10/2009, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Η Dainese ΕΧΕΙ την λυση ΚΑΙ γι'αυτο!!! :D

Να την αγοράσω cash ή να την παραγγείλω απο το EBAY ? Ακριβή θα είναι..

Ζεύκας
09/10/2009, 20:54
Arai κρανακι
Dainese μπουφανάκι
Sidi μποτουλες!

Είμαι τρέντυ και στ'@@ μου σας γράφω! :a30:

project.breeze
09/10/2009, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
αγαπητο μου ημερολογιο,

εμαθα σημερα οτι

οσοι φορανε dainese nike κλπ κλπ ειναι τρεντιδες

αλλα οσοι φορανε arai shoei δεν ειναι:D


ρε παιδες πρεπει να ξεκολησουμε λιγο με αυτην την νοοτροπια..

δηλαδη αμα η Nike βγαζει και γαμω τα παπουτσια πχ για τρεξιμο(που φτιαχνει) ειναι κακο να τα παρω για να μην με πειτε τρεντυ:bigcry:

το εκνευριστικο και καταλαβαινω γιατι το λετε, ειναι οτι στην ελλαδα μια μαρκα γινετε μοδα και ξεσκιζετε, και ο παππας της ενοριας φοραει nike:bigcry: :lol:

αλλα αυτο δεν κανει τα προιοντα της κακα:wave2:




Παρεπιπτόντως τα καλύτερα παπούτσια για τρέξιμο τα φτιάχνει η Asics

antsoar
09/10/2009, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
& ίντα έχω? Φουριαρότραγο έχω, όι απλώς τράγο.

Ματσακωνιάζει 3 προβατίνες κάθε εσπερινή.:winka:



Σύντεκνε, να σου στείλω την διεύθηνση μου για να μου στείλεις λίγο από αυτό που

τον ταΐζεις :lol: :beer:

apatewnas
09/10/2009, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Παρεπιπτόντως τα καλύτερα παπούτσια για τρέξιμο τα φτιάχνει η Asics


Άρα εισαι κάγκουρας :eek: όλοι δεν τα φοράνε ? Dainese ρε και τα μυαλά στα κάγκελα!

Αντί να λέτε οτι κάγκουρας είναι αυτός που δεν φοράει κρανος,αντί για μπότες έχει σανδάλια τουριστικά με μπεζ καλτσούλες και το αμάνικο, με συνδιασμό μαγιό που φοριέται πολύ το καλοκαίρι και ειδικά πάνω στις μηχανές, λέτε κάγκουρα αυτόν που φοράει απο πάνω ως κάτω την συγκεκριμένη μάρκα.... Τι να πω.. :confused: :confused:

Καληνυχτώ! Καλή συνέχεια!

project.breeze
09/10/2009, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Άρα εισαι κάγκουρας :eek: όλοι δεν τα φοράνε ? Dainese ρε και τα μυαλά στα κάγκελα!

Αντί να λέτε οτι κάγκουρας είναι αυτός που δεν φοράει κρανος,αντί για μπότες έχει σανδάλια τουριστικά με μπεζ καλτσούλες και το αμάνικο, με συνδιασμό μαγιό που φοριέται πολύ το καλοκαίρι και ειδικά πάνω στις μηχανές, λέτε κάγκουρα αυτόν που φοράει απο πάνω ως κάτω την συγκεκριμένη μάρκα.... Τι να πω.. :confused: :confused:

Καληνυχτώ! Καλή συνέχεια!



Ποιός σε πείραξε εσένα πασά μου;Ποιός ποιός να τον κάνω ντα!

apatewnas
09/10/2009, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ποιός σε πείραξε εσένα πασά μου;Ποιός ποιός να τον κάνω ντα!

Εμένα? Κανείς ? :p ααααα σορρυ για το κάγκουρας για trendy μιλούσαμε ξέχασα :beer:

mparmpanik
09/10/2009, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Dainese ρε και τα μυαλά στα κάγκελα!

έχει σανδάλια τουριστικά με μπεζ καλτσούλες




τωρα γιατι φορτωσε αυτος??

εγω μια χαρα τρεντι τα βρισκω..


176837

apatewnas
09/10/2009, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
τωρα γιατι φορτωσε αυτος??

εγω μια χαρα τρεντι τα βρισκω..

Δεν φορτώνω ποτέ ειδικά μπροστά σε μια οθόνη υπολογιστή.Βασικά βγαίνουν και τέτοια? :bigcry: :bigcry:

mparmpanik
09/10/2009, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Βασικά βγαίνουν και τέτοια? :bigcry: :bigcry: [/B]


καλοκαιρινος εξοπλισμος αδελφε..

για παραλια..

apatewnas
09/10/2009, 23:03
Το σανδάλι το καταλαβαίνω , καλοκεράκι, οι καλτούλες λιγο προς χειμώνα μεριά μου κάνουν :p

mparmpanik
09/10/2009, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Το σανδάλι το καταλαβαίνω , καλοκεράκι, οι καλτούλες λιγο προς χειμώνα μεριά μου κάνουν :p


για να μην σκονιζεται το πεντικιουρ..

epp1640
10/10/2009, 02:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
γιατι βγαζει η Dainese σειρα αφρολουτρο- After shave!!!!! :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

:lol: :bigcry: :lol:

epp1640
10/10/2009, 02:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
άσε άσε, που να δεις το ντεβιλς τι φοράει, κάτι άσπρα γυαλιά, κάτι άσπρα σώβρακα, ασε ασε ...

καλά τα γυαλιά.. τα σώβρακα που τα είδες? :look: :bigcry:

McTalas
10/10/2009, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
καλά τα γυαλιά.. τα σώβρακα που τα είδες? :look: :bigcry:
τωρα εσυ γιατι γινεσαι αδιακριτος...????

devil's animal
10/10/2009, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
άσε άσε, που να δεις το ντεβιλς τι φοράει, κάτι άσπρα γυαλιά, κάτι άσπρα σώβρακα, ασε ασε ...

μην ζηλευεις ρε μ@λακα...
:a22: :a22: :a22:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

α,να προσθεσω:
διαιρουμενη δερματινη dainese
γαντια dainese
μποτες sidi vertigo corsa
κρανος arai rx-7 corsair

και ολα αυτα γιατι απλα ειναι τα καλυτερα!! τα μονο που μπορουν να τα ανταγωνιστουν σε εφαρμογη και ποιοτητα ειναι τα alpinestars (και ειδικα στα γαντια!!), που και απ'αυτα εχουμε...
:beer: :beer: :beer:

road spirit
10/10/2009, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
καλά τα γυαλιά.. τα σώβρακα που τα είδες? :look: :bigcry: τι? μόνο εσύ δεν τα έχεις δεί σε αυτό το φόρουμ ?


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:





Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μην ζηλευεις ρε μ@λακα...
:a22: :a22: :a22:

μπουαχαχαχαχα :p

ledz
10/10/2009, 15:15
BEST

THREAD




EVER!!!

υγ. ειμαι απ'αυτους που δε πηραν Dainese μπουφαν επειδη δεν ηθελα να δοσω διπλασια λεφτα απο κατι που ειναι 2 φορες πιο καλο...

υγ2: τι παιζει με ενα διατρητο (οταν λεω διατρητο εννοω οι τρυπες στο πλεγμα ειναι τουλαχιστον μισο τετραγωνικο εκατοστο) γιλεκο (χωρις μανικια) που εβλεπα σχεδον σε καθε γωνια αυτο το καλοκαιρι (Δαινεσε κι'αυτο)....

apatewnas
10/10/2009, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz

υγ2: τι παιζει με ενα διατρητο (οταν λεω διατρητο εννοω οι τρυπες στο πλεγμα ειναι τουλαχιστον μισο τετραγωνικο εκατοστο) γιλεκο (χωρις μανικια) που εβλεπα σχεδον σε καθε γωνια αυτο το καλοκαιρι (Δαινεσε κι'αυτο).... [/B]


Ηταν της μόδας φέτος , απο πέρυσι λέγαν ότι θα φορεθεί πολύ.

:rotflmao:

devil's animal
10/10/2009, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
τι? μόνο εσύ δεν τα έχεις δεί σε αυτό το φόρουμ ?



εσυ ΠΟΥ το εχεις δει ρε??:confused:

νομιζω οτι αλλος κραταει τα σκηπτρα του σωβρακου σ'αυτο το φορουμ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=15822&perpage=15&highlight=σωβρακακι&pagenumber=2) :lol: :lol: :lol:

ledz
10/10/2009, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Ηταν της μόδας φέτος , απο πέρυσι λέγαν ότι θα φορεθεί πολύ.

:rotflmao:

Σοβαρα ομως

ως κατοχος mesh μπουφαν ξερω οτι στα σημεια που ειναι διατρητο απο τριβη δε θα κρατησει τιποτα, στα αλλα σημεια ειναι κανονικη κορντουρα και απ'οτι φανταζομαι εκει μελετηθηκε οτι θα φαει την τριβη (φτου φτου μακρυα :eyepop: )

Αυτο που λεω εγω ειναι ΟΛΟ διατρητο (καπως ετσι (http://aegiftzone.com/images/without%20arms2.jpg) ) και ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΑΝΙΚΙΑ!!!

Οσες φορες ειχα επαφη με την ασφαλτο στον αγκονα ή στον ομο χτυπησα ΚΑΘΕ φορα (μονο που ειχα μπουφαν με μανικια)

Οποτε ποιος ο λογος υπαρξης του εν λογω προιοντος;;;;;;;;;;;;; :look:

McTalas
10/10/2009, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Σοβαρα ομως

ως κατοχος mesh μπουφαν ξερω οτι στα σημεια που ειναι διατρητο απο τριβη δε θα κρατησει τιποτα, στα αλλα σημεια ειναι κανονικη κορντουρα και απ'οτι φανταζομαι εκει μελετηθηκε οτι θα φαει την τριβη (φτου φτου μακρυα :eyepop: )

Αυτο που λεω εγω ειναι ΟΛΟ διατρητο (καπως ετσι (http://aegiftzone.com/images/without%20arms2.jpg) ) και ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΑΝΙΚΙΑ!!!

Οσες φορες ειχα επαφη με την ασφαλτο στον αγκονα ή στον ομο χτυπησα ΚΑΘΕ φορα (μονο που ειχα μπουφαν με μανικια)

Οποτε ποιος ο λογος υπαρξης του εν λογω προιοντος;;;;;;;;;;;;; :look:
ειναι για τους κουλους ρε φιλε!!!
γιαυτους που δεν εχουν χερια!!!!
οποτε τι να τα κανουν τα μανικια, τζαμπα ιφασμα...
:D

Allst@rf
12/10/2009, 13:30
πειτε τα trendy ,πειτε τα καγκουρικα πειτε τα οπως θελετε εγω ξερω οτι αισθανομαι περιφημα μεσα στην διαιρουμενη που εχω ,απολυτη εφαρμογη και ανεση...
ολο λεμε μεσα στο φορουμ να μην τα βαζουμε ολα μεσα σε ενα τσουβαλι αλλα ολο το αντιθετο βλεπω.οπως σε ολα τα πραγματα υπαρχουν αυτοι που τα αγοραζουν για το πουλ μουρ ,υπαρχουν και αυτοι που ξερουν ,τα εχουν δοκιμασει και δεν τα αλλαζουν με τπτ.:wave2: :wave2: :wave2:

project.breeze
12/10/2009, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
πειτε τα trendy ,πειτε τα καγκουρικα πειτε τα οπως θελετε εγω ξερω οτι αισθανομαι περιφημα μεσα στην διαιρουμενη που εχω ,απολυτη εφαρμογη και ανεση...
ολο λεμε μεσα στο φορουμ να μην τα βαζουμε ολα μεσα σε ενα τσουβαλι αλλα ολο το αντιθετο βλεπω.οπως σε ολα τα πραγματα υπαρχουν αυτοι που τα αγοραζουν για το πουλ μουρ ,υπαρχουν και αυτοι που ξερουν ,τα εχουν δοκιμασει και δεν τα αλλαζουν με τπτ.:wave2: :wave2: :wave2:



Μα προφανώς και έτσι είναι.Η Dainese είναι μία κορυφαία εταιρία του χώρου και τα προϊόντα της είναι πολύ αξιόλογα αλλά δυστυχώς είναι από τις εταιρίες που μαστίζονται από το σύνδρομο V-Strom.Και εξηγούμαι,όσοι δεν έχουνε ασχοληθεί ποτέ με μοτοσυκλέτες και κατά συνέπεια με τον εξοπλισμό της μοτοσυκλέτας δεν γνωρίζουν άλλες μάρκες,όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει Dainese και Arai.Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με τα V-Strom,όσοι δεν έχουνε ξανασχοληθεί με μοτοσυκλέτα καταλήγουν σε V-Strom συνήθως γιατί αυτά βλέπουνε να κυκλοφορούνε.Αυτό όμως δε σημαίνει ότι η Dainese και η Arai δεν είναι από τις κορυφαίες φίρμες για εξοπλισμό μοτοσυκλέτας ούτε ότι το V-Strom δεν είναι ένα καταπληκτικό πολυεργαλείο για όλες τις δουλειές,απλά χαρακτηρίζονται οι ιδιοκτήτες λόγω του παραπάνω λόγου.Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με το Kawasaki Ζ 750,που ενώ είναι ένα πανέμορφο,ροπάτο και δυνατό μηχανάκι ακριβώς και λόγω της ομορφιάς του το αγοράζουν πολλά καγκούρια που ουδέποτε είχαν σχέση με την μοτοσυκλέτα ακριβώς και μόνο για να πουλάνε μούρη στις καφετέριες και αν επεκταθώ μπορούμε να πούμε το ίδιο για GSXR,R1 κτλ.

apatewnas
12/10/2009, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
απλά χαρακτηρίζονται οι ιδιοκτήτες λόγω του παραπάνω λόγου.

Και για ποιό λόγο να χαρακτηρίζονται ?Ποιοι είναι αυτοί που χαρακτηρίζουν ποιους.

LOUKILOUK
12/10/2009, 15:37
Kαλιο καθε μερα καγκουρας παρα μια ζωη κομπλεξικος...

Φορεσα και αλλες μαρκες και τελικα τωρα φοραω dainese(7 χρονια το ιδιο μπουφαν με το ιδιο φερμουαρ...) και δεν το αλλαζω με τιποτα... Υπαρχουν πολλες καλες εταιριες στο χωρο και δεν νομιζω οτι μπορουμε να τις αξιολογουμε βαση των πελατων τους, αλλα βαση των προιοντων τους...
Ξυπνατε κομπλεξικοι...αν σας αρεσει ενα dainese και το βρειτε και σε καλη τιμη (παιζει και αυτο...) δεν θα το αγορασεται γιατι θα σας πουν καγκουρα και θυμα της μοτοσυκλετιστικης μοδας?:dizzy:
Το μονο που χρειαζεται να κανουμε ειναι ερευνα αγορας και να ξερουμε τι πραγματικα χρειαζομαστε...
Θυματα δεν ειναι μονο αυτοι που αγοραζουν οτι αγοραζουν ολοι οι αλλοι, αλλα και αυτοι που δεν αγοραζουν κατι επειδη πολλοι το προτιμουν ολοι οι αλλοι...

Αγοραστε ρε οτι γουσταρεται και αφηστε τι κανουν οι αλλοι γυρω σας παλιοκατινες κουτσομπολες "μηχανοβιοι"...:yuck:

αντε γεια μας:beer: :wave2:

MitsosNaked
13/10/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
τωρα γιατι φορτωσε αυτος??

εγω μια χαρα τρεντι τα βρισκω..



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:


ΚΟ-ΡΥ-ΦΑΙ-Ο !!!!! ΑΠΛΑ !!!

road spirit
13/10/2009, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
τωρα φοραω dainese(7 χρονια το ιδιο μπουφαν με το ιδιο φερμουαρ...)

:look: με το ίδιο φερμουάρ? μαϊμού νταινεζε φοράς φίλε :lol: , στα γνήσια το φερμουάρ δεν αντέχει πάνω απο 5ετία :p :p

watain
13/10/2009, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG


Πάω τώρα να αμολήσω το τράγο στις προβατίνες να δω λίγο hardcore.

egrapses re file:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

LOUKILOUK
13/10/2009, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
:look: με το ίδιο φερμουάρ? μαϊμού νταινεζε φοράς φίλε :lol: , στα γνήσια το φερμουάρ δεν αντέχει πάνω απο 5ετία :p :p

Οταν το αγορασα το παλικαρακι δεν ηξερε να φωναζει ακομα το κλασσικο "Λιζαααααααααα μπανανανααααααααααα..."
Η αληθεια ειναι οτι το πιαστρακι του φερμουαρ εχει αντικατασταθει απο ενα απλο κρικο απο μπρελοκ κλειδειων και δουλευει μια χαρα...κατα τα αλλα κανενα προβλημα το ιδιο φερμουαρ απο το 2002 και με καθημερινη χρηση...μπορει να ειμαι ελαφροχερης ή απλα τυχερος...τι να πω... :lol:
Το θεμα παντως ειναι οτι δεν ειναι δυνατον να καθομαστε σαν κυρατσες, κουτσομπολες της γειτονιας να σχολιαζουμε αρνητικα αυτους που επελεξαν να ντυθουν με μια συγκεκριμενη μαρκα και να επιλεγουμε να φοραμε αντιστοιχα ρουχα αλλης μαρκας με το σκεπτικο οτι τα αλλα τα αγοραζουν καγκουρες, σκυλοι, φλωροι και φρικια...
Ακομα και αν αυτοι που τα φορανε-με, ειναι-ειμαστε φλωροι, τα ρουχαλακια ειναι μια χαρα ποιοτικοτατα και ωραιοτατα, ικανα να προστατεψουν μοτοσυκλετιστες "συναδερφους" μας...ξεκολληστε λοιπον και μην χαρακτηριζεται μια μαρκα με βαση την "ποιοτητα "του αγοραστικου της κοινου αλλα απο αυτο που προσφερει στην αγορα...
αντε γεια μας :beer: :wave2: