PDA

View Full Version : κυριακη βολτα εβοια!!!



BIKENEST
09/10/2009, 11:47
κατα της 10 θα ειμαι με παρεα στο μακντολνατς για να παμε βολτιτσα εβοια αι γιαννη ρωσο για καφεδακι και λουκουμαδες και η λιμνη η στενη για μαμ:beer: οσοι ληστες και μη ευπροσδεκτοι!!:smokin: καιρος καλος!!!:beer: :beer:

amyroukai
09/10/2009, 11:56
Να τα μας και ότι έλεγα να ανεβάσω μία για Γαλαξίδι... Καλό ακούγεται και το Αγ. Ιωάννης "ξανθό γένος" Ρώσος. Έχω καιρό να πάω από εκεί... Αν έρθει και η Κάθριν θα πάρω το Ζ, αλλιώς με το Bandit. Θα ψήσω και ένα φίλο με ένα Sprint ST 955.

BIKENEST
09/10/2009, 12:25
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

pektis
09/10/2009, 17:12
Aν έχω την μηχανή θα έρθω & εγώ!Κάτι έπαθε ο συναγερμός & περιμένω νεώτερα αύριο...

amyroukai
09/10/2009, 20:16
Μιά τα φώτα, μιά ο συναγερμός, θα μας παρεξηγήσουν τελικά και θα μας βγάλεις κακό όνομα! :) Ούτε Ιταλικά να ήταν τα ηλεκτρικά σου!

amyroukai
10/10/2009, 21:43
ΟΚ λοιπόν εγώ μόνος, ο pektis θα έρθει επίσης.

BIKENEST
11/10/2009, 19:27
ωραια περασαμε:beer: γαματος καιρος!!:beer: :beer: :beer: :beer:

pektis
12/10/2009, 10:28
Καλά ήταν! :beer:
Αmyrouke ευτυχώς που τα xenon είχαν 2 χρόνια εγγύηση & δεν χρειαστηκε να ξηλωθούμε:rotflmao:

amyroukai
12/10/2009, 11:03
Τηλέφωνο στις 9:55. Ο Pektis ανησυχεί μήπως φύγαμε! Εγώ μόλις είχα κλείσει την πόρτα της αυλής και είχα βγει στο δρόμο, έχοντας ξεχάσει να σηκώσω λεφτά και έπρεπε να περάσω από τράπεζα. Του λέω περίμενε... 10:15 είμαι McD, ο Pektis περιμένει ανυπόμονα, οι άλλοι άφαντοι. Καθόμαστε, τα λέμε, πάει και μισή, πάει παρα τέταρτο, λέμε καλά, τους πλάκωσε το στρώμα, η κουβέρτα, το μαξιλάρι, έπεσε πάνω τους καμμιά γκόμενα να αξιοποιήσει την πρωινή και δεν τους αφήνει να φύγουν (σε αυτή την περίπτωση και εγώ δύσκολα θα την έδιωχνα, ΟΚ) θα πάμε για καφεδάκι μόνοι μας... Αλλά ας περιμένουμε ως τις 11. Ήρθε και ένα Bandit παρέα με μικτούς On-Offάκηδες και χαρήκαμε, αλλά δεν ήταν τελικά για εμάς. Και να τα τα παλικάρια...! Bikenest και ένας φίλος του με ένα Zephyr 750. Πλάκα έχει αυτό, μου θύμισε κάτι muscle bikes που βλέπαμε σε παλιά Manga, αλλά σε μικρογραφία.

Ξεκινάμε χαλαρά 140-150 προς Εύβοια, πετυχαίνουμε και κάτι άλλα γκρουπάκια και μπερδευτήκαμε λίγο, αλλά περάσαμε και συνεχίσαμε προς τα επάνω. Μας κόλλησε ο Bikenest πίσω από κάτι παππούδες με μερτσεντέ που πήγαιναν για βάφτιση μάλλον, αλλά τελικά επικράτησε η λογική, τους περάσαμε και ανοίξαμε λίγο. Από πίσω και ο Pektis και ένα αγριεμένο R8... Και φτάνουμε στην καφετέρια, το αντίστοιχο του "Στορκ" της Εύβοιας. Τι πράγμα και αυτό... Νταξ είμαι πολύ νέος (όχι ηλικιακά, σαν οδηγός δικύκλου) αλλά αυτό το μαγκιά-κλ@νιά-εξάτμιση δεν θα το συνηθίσω ποτέ. Όλη η τεστοστερόνη της Αθήνας μαζί σε ένα μαγαζί. Και να στο τραπέζι και ο Μήτσος με το μεταλλαγμένο ΧΧ! Ο οποίος -αν είναι δυνατόν- ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΟ McDonalds και έφυγε μόνος του! Εμ βέβαια, αν δεν έχει λουκουμάδες, δεν υπάρχει :lol:
Το αστείο της ημέρας: Πετυχαίνουμε στη διαδρομή "παρκαρισμένο" και χτυπημένο άγνωστων στοιχείων SS χωρίς πλαστικά, με μασκάκι enduro και αρχίζουμε το γέλιο με το τι είδαμε... Και κατά τύχη ο οδηγός του καθόταν στην άλλη άκρη του τραπεζιού μας! Το πρώην CBR600F είχε κάνει ΕΝΑ σέρβις στα 80,000 χιλιόμετρα, κούτα λέμε και απορούσε ο άλλος πως έφυγε στη στροφή... Και χτύπησε και ένα αυτοκίνητο. Αυτός δεν έπαθε τίποτα, αλλά αν τον είχα φάει εγώ σε καμιά πόρτα, δεν θα έπινε καφέ γελώντας. Τι μλκία που δέρνει τον κόσμο ρε παιδί μου...
Μετά τον καφέ πάμε Στενή για φαγητό. Το κομμάτι με την καινούρια άσφαλτο, πολύ ΜΕ άρεσε. Βλέπουμε τα κοψίδια να γυρνάνε και μας γύρισαν τα μάτια! Είχε και κάτι δυνατά "μωρά" στην ταβέρνα, κοινωνικός σχολιασμός όπως πρέπει, και περιμένουμε για παραγγελία... Και περιμένουμε... Και περνάνε τα δευτερόλεπτα, τα λεπτά, περνάει μιά ώρα... Και επιτέλους ήρθε το φαΐ! Καθαρίστηκε σε στιγμές, όχι αστεία. Τη σαλάτα δεν αγγίξαμε σχεδόν, παχαίνει. Η καθυστέρηση ήταν η καρμική τιμωρία του Bikenest και των άλλων που άργησαν το πρωί, αλλά την πληρώσαμε και εγώ με τον Pektis που δεν φταίγαμε! :rotflmao:
Και η επιστροφή... Χαλαρότατη, με αρκετή κίνηση. Τη φρίκη την φάγανε τα παιδιά με το που φτάσανε Αφίδνες γιατί η ουρά για τα νέα διόδια έφτανε... Να ήταν 2 χιλιόμετρα από τα διόδια σταματημένοι; Μπράβο κ. Σουφλιά, ήταν εξαίρετη η σύμβαση που υπογράψατε, είναι προς όφελος ημών των πολιτών και πάλι μπράβο που μας διευκολύνατε στις μετακινήσεις μας. Εγώ έστριψα δεξιά για Καπανδρίτι/Αφίδνες και "τέλος" η πρωινή βόλτα.

Απολογισμός: 290 χιλιόμετρα πήγαινε έλα, με 15 ευρώ βενζίνη. Άλλα 2,5 ο καφές και 17 το φαγητό, 0,75 τα διόδια (δεν πληρώσαμε στο Σχηματάρι για κάποιο λόγο) σύνολο ?35, όσο δηλαδή θα πληρώναμε σε μιά ταβέρνα στην Αττική, χωρίς να κερδίσουμε τον καθαρό αέρα, το υπέροχο τοπίο, το γέλιο με την παρέα. Φωτογραφίες δεν έβγαλα αυτή τη φορά... Ξεχάστηκα!



Είπαμε να κανονίζουμε σιγά σιγά για 28η Οκτώβρη μιά ημερήσια ορεινή Κορινθία... Για ξεκινήστε να το σκέφτεστε!

zvailakis
12/10/2009, 13:40
Να'μαι και εγώ!

Λοιπόν ο ληστής με μικτους ον-οφ πρεπει να ήμουν εγώ!

Πηγα με κάτι φίλους (2 ktm 950 ή 990, 1 αφρικα) μέχρι αράχωβα/γαλαξίδι/δελφούς για να δοκιμάσει ο άλλος της παρέας το καινούργιο του μοτόρι....KTM SUPER DUKE R

pektis
12/10/2009, 14:09
Kαλά το λεγα εγώ ότι ήσουν γνωστή φυσιογνωμία!!!:lol:

amyroukai
12/10/2009, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
Λοιπόν ο ληστής με μικτους ον-οφ πρεπει να ήμουν εγώ!
Και αφού άνοιξες βρε και μας ήρθες δίπλα, βλέπεις και το μπλε το Bandit που δεν υπάρχουν και άλλα κιόλας, δεν χαιρετάς; Φτου σου! :beer: Ελπίζω να περάσατε εξίσου όμορφα!

zvailakis
13/10/2009, 11:45
...επειδή κλασσικά με είχε πλακώσει το πάπλωμα...και τους είχα στήσει κάνα 45λεπτο, τα άκουσα χοντρά! ουτε καν σας είδα στα macdonalds!

καλά ήταν! λίγο τις υπερβολές στο φαί πρέπει να κόψουμε! στην επιστροφή η αναλογία βάρος / ίππο αλλάζει δραματικά και ο ληστής δεν τραβάει!

amyroukai
13/10/2009, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
.. ουτε καν σας είδα στα macdonalds! Εσύ δεν ήσουν που πέρασες το γκρουπ σου, πήγες δίπλα στο ληστή του Bikenest και μετά έκοψες πάλι;

zvailakis
13/10/2009, 16:14
Tα KTM βάζανε βενζίνη και εγώ πήγα να τσεκάρω αέρα στα λάστιχα. Δεν σταματήσαμε καθόλου εκεί μπροστά για καφέ ή άλλο. Ούτε 5λεπτά δεν κάτσαμε εκεί

amyroukai
13/10/2009, 20:09
Σε είδα εκεί, ΟΚ... Μετά λέω, στο Σχηματάρι περίπου.

pektis
14/10/2009, 09:57
Ρε φίλε δεν ήθελε να σου πει καλημέρα, τι να κάνουμε τώρα?!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol: :rotflmao:

zvailakis
14/10/2009, 11:57
:D :D :D