PDA

View Full Version : Απο Naked σε Touring fz6n



DeusEx
09/10/2009, 17:48
Hello,

Επειδη οπως ξερετε κανω πολλα ταξιδια, σας παρουσιαζω την μετατροπη του fz6 naked σε touring (!)

:D


176824

DeusEx
09/10/2009, 18:04
λιγα λογια κ τιμες που πληρωσα

mra ζελατινα διπλη ρυθμιζομενη (~49cm) 170ε

χουφτες acerbis dual road (για street μηχανες) 80ε

bugster 110e

δυχτακι (για τα πραγματα) 6ε

:winka:

Προστασια απο τον κρυο αερα, την βροχη, κ τα μυγακια !

Ειχα την ευκαιρια να τα δοκιμασω σε ταξιδι, με ταχυτητες 180-200 km/h

Οι χουφτες δεν τραμοπαιζανε πολυ, σταθερες ακομα κ σε μεγαλες ταχυτητες .

Η βροχη (που με επιασε περασμενο Σαββατο στο Αιγιο), ισα που αγκιζε τα χερια μου με ταχυτητα γυρω στα 80 - 100km/h λογω αεροδυναμικης.

Η ζελατινα ειναι ολα τα λεφτα. Αισθανομαι πληρη προστασια απο τον αερα κ τον θορυβο ! Πηγαινα με 170++ και δεν το ειχα καταλαβει , νομιζα οτι πηγαινα με 130 το πολυ . Ουτε ταρακουνιματα στο κρανος , ουτε βαβουρα στα αυτια μου ! Ισα που εσκυβα λιγο το κεφαλι για να μην με χτυπαει ο αερασς στο κουτελο (1,79 υψος) ... παλια αγκαλιαζα το ντεποζιτο κ παλι δεν την παλευα ... εφτανα στον προορισμο μου κ ειχα ενα κεφαλι καζανι κ γενικα ημουν πτωμα κ δεν ειχα ορεξη για τπτ ... τωρα φτανω κ ειμαι κομπλε ! ουτε ο αυχενας ποναει ουτε η μεση , ουτε εχω βαβουρα , πηγα κ για καφεδακι στο καπακι , μετα απο 2 ωρες ταξιδι !

Κανει λιγο θορυβο γυρω στα 130 km/h και γενικοτερα στις 6000-7000 στροφες , μαλλον απο συντονισμο του κινητηρα πρεπει ναναι (?), γιατι μετα σταματει ...

DeusEx
09/10/2009, 18:05
μπρος


176825

project.breeze
09/10/2009, 21:38
Αισθητικά θα έλεγα ότι το χαλάει πολύ το μηχανάκι αλλά αφού σε εξυπηρετεί στα ταξίδια και γενικότερα είσαι ευχαριστημένος πάω πάσο :beer:





Υ.Γ Γιατί δεν έπαιρνες το Fazer ;

DeusEx
09/10/2009, 21:46
αισθητικα , ναι , εχεις δικαιο

ασχημινε αρκετα ..

αλλα προς τον πονο τι ειναι τα καλη ?

ΥΣ Αν επερνα τωρα , θα επερνα το ντυμενο , αλλα no money no funny

blueangel
09/10/2009, 21:56
Δεν θα σε σώσει φίλε μου απλά και μόνο η ζελατίνα χωρίς την προστασία των φαίριγκ από τα χτυπήματα του αέρα:(

johnxrv750
09/10/2009, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Δεν θα σε σώσει φίλε μου απλά και μόνο η ζελατίνα χωρίς την προστασία των φαίριγκ από τα χτυπήματα του αέρα:(


θα συμφονισω εδω ......
αλλα αμα εσυ βλεπεις αισθητες διαφορες .... πασο και οσο για την εμφανιση ολα ειναι περι ορεξεως αν σε βολευει ;)

SVX
09/10/2009, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αισθητικά θα έλεγα ότι το χαλάει πολύ το μηχανάκι αλλά αφού σε εξυπηρετεί στα ταξίδια και


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


176836

project.breeze
09/10/2009, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Δεν θα σε σώσει φίλε μου απλά και μόνο η ζελατίνα χωρίς την προστασία των φαίριγκ από τα χτυπήματα του αέρα:(



Πίστεψέ με πως αν είσαι σε γυμνό μηχανάκι,μόνο τον αέρα που τρως στην μούρη να γλυτώσεις αισθάνεσαι βασιλιάς.Τρώμε πολύ ξύλο εμείς οι γυμνοί ρεεεεεεεεεεεεεε! :rotflmao: :rotflmao:

johnxrv750
09/10/2009, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Τρώμε πολύ ξύλο εμείς οι γυμνοί ρεεεεεεεεεεεεεε!

χμμμμμ να φοβαστε αμα αρχισει να σας αρεσει το ξυλο :lol: :lol: :lol: :lol:

project.breeze
09/10/2009, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnxrv750
χμμμμμ να φοβαστε αμα αρχισει να σας αρεσει το ξυλο :lol: :lol: :lol: :lol:


Έχω φτιάξει έναν σβέρκο όμως δεν σου λέω τίποτα,τύφλα να χουν τα γυμναστήρια:rotflmao:

DeusEx
09/10/2009, 22:50
μονο σβερκο ??

Κοιτα κοιλιακους , μοιρους , δικεφαλους , τικεφαλους κτλ κτλ

ειπα να πλαδαρεψω παλι λιγο , γιαυτο εβαλα τις προστασιες απο τον αερα !

johnxrv750
09/10/2009, 23:16
οκ λοιπον με ψισατε παω μια βολτα εξω να μαζεπσω λιγο ξιλο να δω αν θα με οφελισει καθολου σε φισικη κατασταση :hypnotize :hypnotize :hypnotize

odt
10/10/2009, 07:15
αυτό τώρα χρειάζεται και ασφαλιστική κάλυψη για θραύση κρυστάλλων...;:lol:

από την άλλη, περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα....

ελπίζω να αξίζει...

DeusEx
12/10/2009, 10:34
Μολις γυρησα απο Πατρα.

Πλησιαζοντας προς Αθηνα, που εχει καλο δρομο , με μηδενικη κινηση, πατησα ~240κm/h και δεν ειχα κανενα προβλημα . Μονο κατι σαν βουητό ακουγοταν αλλα τιποτα σπουδαιο .

και εγω ...

αρχοντας !

Ισα ισα ειχα σκυψει το κεφαλι λιγο πιο χαμηλα , κ απολαμβανα τους lacuna coil στο mp3 σε μεσαια ενταση (ενω παλια το ειχα σχεδον στο τερμα για να ακουσω κατι)

και γλυτωσα κ την γεννοκτονια κουνουπιων επανω στο μπουφανακι μου ,πλεον ολα κολλανε στην ζελατινα !

Γενικα θα προτιμησω να το κρατησω ετσι ... το ωφελος ειναι μεγαλο και προτιμω να θυσιασω την εμφανιση ... εξ'αλλου, νταξ, δεν το λες κ κουζιμοδο ... ε ? αν το συνηθησεις στο ματι , ομορφουτσικο ειναι ... ε ?

:lol: