PDA

View Full Version : λάστιχα για μοταρντ ΧΤ600



o_gavros
12/10/2009, 20:23
Όπως λέει κι ο τίτλος,έχει έρθει (προ πολλού ίσως) η ώρα για νέα πα-πά.
το μηχανάκι τώρα φοράει ένα σετ φιτιλιασμένα Pirelli Diablo που με αφήσαν παντελώς ανικανοποίητο με την απόδοση τους ή για να είμαι πιο σαφής με τη μη απόδοση τους.
γνώμη μου (πλέον),είναι ότι αυτό το λάστιχο δεν ενδείκνυται για το συγκεκριμένο μηχανάκι.
είναι πολυ αδύναμο -ειδικά σε συνθήκες πόλης (δηλαδή το 80% της χρήσης του)- το μηχανάκι για να φέρει σε λειτουργική θερμοκρασία αυτό το "σουπερσπορτ" λάστιχο.

το προηγούμενο σετ ήταν τα Battlax της Bridgestone που με είχαν αφήσει πλήρως ικανοποιημένο ως προς την απόδοση,με μόνο παραπονάκι ότι επειδή ήταν αρκετά μαλακά,φθείρονταν σχετικά γρηγορότερα.Δεν συγκρίνεται όμως η σιγουριά και η απόλαυση που αυτά χάριζαν σε σχέση με τα Ντιαμπλο.

και ερωτώ,όποιον έχει διάθεση να βοηθήσει,να ξαναπάω στην κλασσική & δοκιμασμένη συνταγή του "αυτό ξέρετε αυτό εμπιστεύεστε" κι ας είναι παλιό μοντέλο?

'Η δίνουμε τόπο στα νιάτα και κατά συνέπεια είμαστε και έτοιμοι να βάλουμε το χέρι βαθύτερα στην τσέπη?

όπως και να'χει,αν δε σας είναι κόπος προτείνετε πιθανές λύσεις.
επίσης αν γνωρίζετε κάποιο φτηνό μαγαζί για ονλάιν παραγγελία,θα ήταν πολύ χρήσιμο επίσης.

τα φώτα σας παρακαλώ.

Voliminal
16/10/2009, 10:13
Τα λάστιχα τα οποία βγήκαν αποκλειστικά για SM είναι τα Dunlop Mutant. Όλοι μου τα συνιστούν.