PDA

View Full Version : ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΩΝ - Πρόσκληση σε Δράση την Κυριακή 5/6/2005



coolraven
12/05/2005, 19:26
τζόρτζιο....

θα ειμαι εκεί...

:-)

μέσω του ανέμου... αντε να δω και το καινούριο ΜΟΤΕΡ....

idi
12/05/2005, 20:25
ΕΤΣΙ!!!!!



ΜΕΣΑ



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

johnpagr
12/05/2005, 21:25
ok .... etsi prepei ...


mesa eime8a ..

:beer: :beer: :beer:

powerphot
12/05/2005, 21:31
Oh!!!!! Yes!!!!!!:beer: :beer: :beer:

Pokermon
12/05/2005, 21:32
μέσαααααααα

adam_tsouk
12/05/2005, 21:35
ΡΕ ΜΕ ΧΙΛΙΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ







:beer: :beer: :beer:



άντε και αργήσαμε!

GTZ750
12/05/2005, 21:44
παιδια να ρωτησω κατι αλλο?
το σκοπονερι εννοει αυτο που ειναι κοντα στη χαλκιδα ή υπαρχει και αλλο!!!εγω δεν μπορω να εθω ως την εθνικη αλλα θα μπορουσα να ερθω για κεφε μετα!!!:beer:
παντως πολυ καλη κινηση!!!
να σας πω και κατι αλλο για τα διοδια..........
αμα στην εισοδο των διοδιων πανε δυο μηχανες μαζι ταυτοχρονα το μηχανημα που βγαζει το ποσο(ναι δεν το παταει ο ανθρωπος αν ειναι αυτοκινητο ή μηχανη ή λεωφορειο) περναει τις μηχανες με για αμαξι και κοβει 2 ευρο !!!!
το εχω κανει με τον αδερφο μου ειναι δοκιμασμενο!!!!
μουρκανετε τους ολου!!!!:beer: :beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
12/05/2005, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
παιδια να ρωτησω κατι αλλο?
το σκοπονερι εννοει αυτο που ειναι κοντα στη χαλκιδα ή υπαρχει και αλλο!!!εγω δεν μπορω να εθω ως την εθνικη αλλα θα μπορουσα να ερθω για κεφε μετα!!!:beer:
παντως πολυ καλη κινηση!!!
να σας πω και κατι αλλο για τα διοδια..........
αμα στην εισοδο των διοδιων πανε δυο μηχανες μαζι ταυτοχρονα το μηχανημα που βγαζει το ποσο(ναι δεν το παταει ο ανθρωπος αν ειναι αυτοκινητο ή μηχανη ή λεωφορειο) περναει τις μηχανες με για αμαξι και κοβει 2 ευρο !!!!
το εχω κανει με τον αδερφο μου ειναι δοκιμασμενο!!!!
μουρκανετε τους ολου!!!!:beer: :beer: :beer: :beer:


Εσύ συνέχεια μας λες ότι μουχλιάζουμε στην Αθήνα κια τώρα δεν μπορείς;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GTZ750
12/05/2005, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Εσύ συνέχεια μας λες ότι μουχλιάζουμε στην Αθήνα κια τώρα δεν μπορείς;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
αμαν ρε adam ολομε αποπερνεις!!!:blush: :blush: :blush: ;)
ρε φιλε θα ειμαι χαλκιδα!!!και θα κατεβω αθηνα το σαββατο για δουλειες και την κυριακη το βραδι θα ξανακατεβω αθηνα!!!:uplate: :uplate:
ποσες φορες να κανω το δρομο αθηνα χαλκιδα σε δυο μερες?:look: :look: :hypnotize :wave2: :wave2:

adam_tsouk
12/05/2005, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
αμαν ρε adam ολομε αποπερνεις!!!:blush: :blush: ;)
ρε φιλε θα ειμαι χαλκιδα!!!και θα κατεβω αθηνα το σαββατο για δουλειες και την κυριακη το βραδι θα ξανακατεβω αθηνα!!!:uplate: :uplate:
ποσες φορες να κανω το δρομο αθηνα χαλκιδα σε δυο μερες?:look: :hypnotize :wave2:




Π Α Ν Τ Α !!!!!! :D :D :D



Τι το έχεις το ρημάδι ρεεεεεε!!!!


:lol: :lol: :lol:

crs-k
12/05/2005, 22:50
Count me in !!! :wave2:

powerphot
12/05/2005, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
παιδια να ρωτησω κατι αλλο?
το σκοπονερι εννοει αυτο που ειναι κοντα στη χαλκιδα ή υπαρχει και αλλο!!!

Όχι δεν υπάρχει άλλο προς τα εκεί τουλάχιστον.
Όπως πάς, απο Αθήνα, στο δρόμο για την μεγάλη γέφυρα, 200μ πριν λοξοδρομείς δεξιά και συνεχίζεις όπως σε πάει ο δρόμος.
Λίγο πριν φτάσεις στην χαλκίδα, και αφου είσαι στον παλαιό δρόμο
που βγαίνει στην παλαιά γέφυρα, υπάρχει μια ταμπέλα αριστερά που λεει προς "Σκορπονέρια" κι άλλη μια (αν υπάρχει ακόμα) που λέει προς "Δροσιά".
Συνεχίζεις μέχρι να φτάσεις σε 2χλμ στη Δροσιά, περνάς απο μέσα και συνεχίζεις, σε 2-3 χλμ έχεις την θάλασσα δεξιά σου και εσύ συνεχίζεις, φτάνεις στην "Λουκίσσα" εκεί κάνεις αναγκαστικά αριστερά και πας για "Σκορπονέρια".

Αυτά για όσους δεν ξέρουν το μέρος, εσύ αφου πας συχνα απ' ότι κατάλαβα το ξέρεις.

m1ke
13/05/2005, 01:20
Εγώ σπίτι έχω ένα κουμπαρά που τον γεμίζω με νομίσματα των πέντε και δύο λεπτών. Όποτε έιναι να περάσω από διόδια τον αδειάζω στην τσέπη μου. Την τελευταία φορά στα διόδια της Αθηνών - Λαμίας έδωσα μία χούφτα ψιλά και ακολούθησε ο εξής διάλογος:
Υπάλληλος (με έκπληξη): Είναι σωστά ?
Απάντηση (με αδιαφορία): Δεν ξέρω μέτρησέ τα.:evil:

Προτείνω λοιπόν όλοι μας να αποκτήσουμε ένα τέτοιο κουμπαρά :D

Πήχτε τους στο φραγκοδίφραγκο :mad:


13905

Tropeas
13/05/2005, 01:27
Μέσα!

toyota
13/05/2005, 08:16
Μήπως θα ήταν καλύτερα να ενημερωθεί και κανένα κανάλι;Πιστεύω οτι θα έχουμε μεγαλύτερο κέρδος αν γνωστοποιηθεί στα ΜΜΕ.

superfour
13/05/2005, 09:14
ΟΚ George το έκανα sticky

Κι εγώ μέσα αλλά έχω πρόβλημα.....


ΕΧΩ ΜΟΝΟ 100άρικα:smokin:

Μαλακίες λλέω όμως, αυτοί δεν θα έχουν πρόβλημα μιας και 50άρικα θα έχουν....ουουου...ένα σωρό!!!:smokin:
:beer: :beer: :beer: :beer:

superfour
13/05/2005, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Μήπως θα ήταν καλύτερα να ενημερωθεί και κανένα κανάλι;Πιστεύω οτι θα έχουμε μεγαλύτερο κέρδος αν γνωστοποιηθεί στα ΜΜΕ.


Όχι....!!!! Προς Θεού!!!! Θα το μάθουν τα λαμόγια και θα έχουν τίγκα ρέστα και θα είναι πανέτοιμοι!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Άστους, μόλις δουν τον ακροβολισμό (γιατί από ένα ο καθένας θα πιάσουμε έτσι???) θα χεστούν πάνω τους και κάνοντας το σταυρό τους θα φωνάξουν πο μόνοι τους τα ΜΜΕ να τους σώσουν!!!


γουστέρνω με τρέλα!!!!
:smokin: :smokin: :smokin:
:beer: :beer: :beer:

cityfly
13/05/2005, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Μήπως θα ήταν καλύτερα να ενημερωθεί και κανένα κανάλι;Πιστεύω οτι θα έχουμε μεγαλύτερο κέρδος αν γνωστοποιηθεί στα ΜΜΕ.


συμφωνώ αν δεν είναι εκεί τα κανάλια
και αν δεν μαζευτούμε πολλοί
δημιουργώντας ταυτόχρονα τεράστια ουρά σε όλο το πλάτος των διοδίων
ώστε να περιμένουν τα αμάξια κάνα μισάωρο
θα το περάσουν πάλι στο ντούκου όπως τότε με την πορεία για κάγκελα - κάμερες

κατά τα άλλα μέσα και γω

ruyjin
13/05/2005, 09:18
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax

ετσι ετσι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:beer:

stako
13/05/2005, 09:29
Μέσα κι εγώ με ένα φίλο..... :)

Alki_Viades
13/05/2005, 10:12
Μαγκες αυτη η πρωτοβουλια κακως περιοριζεται στους μοτοσυκλετιστες. Τα διοδια αυξηθηκαν σε εθνικη και αττικη οδο στο ιδιο ποσοστο για ολους, το ζητημα αφορα τους παντες.

Αντι να μαζευτουν μια μερα 50-100 μηχανες και "να δημιουργησουν προβλημα για μια ωρα" στα διοδια θα επρεπε να διαδωθει αυτο ΠΑΝΤΟΥ (σε ολα φορουμ moto + auto, με email και σε οποια περιοδικα και εφημεριδες το δεχτουν) και να αρχισουν να πληρωνουν ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΔΗΓΟΙ με πενηνταρικα, κατοσταρικα και διλεπτα μεχρι να αναγκαστουν καποια συγκεκριμενα μ#%^$%να να ριξουν τις τιμες.

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

idi
13/05/2005, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Μαγκες αυτη η πρωτοβουλια κακως περιοριζεται στους μοτοσυκλετιστες. Τα διοδια αυξηθηκαν σε εθνικη και αττικη οδο στο ιδιο ποσοστο για ολους, το ζητημα αφορα τους παντες.



ΕΙΔΙΚΑ στις μοτο επρεπε να υπαρχει ΜΕΙΩΣΗ !!!!

SF
13/05/2005, 10:19
ΟΛΟΙ ΜΕ 20ΕΥΡΟ!

Και να προτείνω και κάτι ακόμα?

Για να μην "παραπέσουν" τίποτα ρέστα "κατά λάθος", έχουμε:
- Κατεβάζουμε σταντ.
- Βγάζουμε και τα δυο γάντια.
- ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ απο τη μηχανή.
- κλπ

Διότι τους "πέφτουν κατά λάθος ρέστα" καμιά φορά... :evil:


(sorry gia to snip - δεν πρόσεξα το 5 Ιουνιου :) )

SF
13/05/2005, 10:32
Άκυρον! Όχι 20ευρα... μονόλεπτα και δίλεπτα!!!
Αρχίζω να μαζεύω από τώρα...

jimbar
13/05/2005, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ



δάσκαλε, θα είμαι εκεί ..

Gandalf dr685sm
13/05/2005, 10:50
χωρίς να θέλω να γίνω σπαστικός , θα πρέπει να υπενθυμίσω οτι είναι πιθανότατο εκείνη ακριβώς την ημερομηνία να έχει Track Day στα Μέγαρα.... και μπορεί να είναι και το τελευταίο μέχρι το τέλος του καλοκαιριού. Παρακαλούνται οι διοργανωτές του Track Day να μας ανακοινώσουν αν ισχύει ή οχι , για να δούμε τι θα κάνουμε...


Gandalf

Alki_Viades
13/05/2005, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΕΙΔΙΚΑ στις μοτο επρεπε να υπαρχει ΜΕΙΩΣΗ !!!!

Με τη λογικη αυτη θα πρεπει οι π.χ. συνταξιουχοι του ΙΚΑ να μην κανουν πορειες με του ΤΕΒΕ γιατι οι πρωτοι λεει διεκδικουν επιδομα 20? και οι δευτεροι 30?.....

Τετοιες κινησεις για να εχουν αποτελεσμα και να μην ειναι απλως αφορμη για καφε μετα πρεπει να ειναι μαζικες. Και μια και τα διοδια ειναι απο τα πραγματα που μας ενωνουν με τους αυτοκινητιστες και αυτοι ειναι πολυ περισσοτεροι, μια "συμμαχια" μας συμφερει ολους.

Επισης το να αργουμε να πληρωσουμε στα διοδια δεν δημιουργει προβλημα σε αυτους που τα εκμεταλλευονται αλλα στους οδηγους πισω μας.

katy
13/05/2005, 13:55
Όπως προείπε και το κίτρινο μαμούνι μου: Μέσα με τα 1000!(ή 1000άρια...όπως βολεύεται ο καθένας:rotflmao: )

Και δεν ήξερα που να δώσω τα λεπτά....

cityfly
13/05/2005, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades

Επισης το να αργουμε να πληρωσουμε στα διοδια δεν δημιουργει προβλημα σε αυτους που τα εκμεταλλευονται αλλα στους οδηγους πισω μας.


έχεις κάποια εναλλακτική πρόταση;

adam_tsouk
13/05/2005, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour
Μαλακίες λλέω όμως, αυτοί δεν θα έχουν πρόβλημα μιας και 50άρικα θα έχουν....ουουου...ένα σωρό!!!:smokin:
:beer: :beer: :beer: :beer:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
13/05/2005, 14:14
Μόλις θυμήθηκα (μου θυμήσανε μάλλον) ότι στις 5/6 δεν μπορώ!


Αλλά με τίποτα όμως!


Εκτός και αν αφήσουμε το μωρό χωρίς νονό!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:






Ρε το μλκα!

Alki_Viades
13/05/2005, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
έχεις κάποια εναλλακτική πρόταση;

Nαι.

Απο εδω και στο εξης ολοι πληρωνουμε στα διοδια σε χαρτονομισματα των 50+? ή σε λεπτα, μεχρι να πεσουν αισθητα οι τιμες.

Διαδωστε το οσο μπορειτε, σε οσους μπορειτε, με οποιο μεσο μπορειτε.

Τι λετε?

m1ke
13/05/2005, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades


Απο εδω και στο εξης ολοι πληρωνουμε στα διοδια σε χαρτονομισματα των 50+? ή σε λεπτα,

Δώσε εσύ χαρτονόμισμα των 50 για να σου αδειάσει ο υπάλληλος μία σακούλα ψιλά που έχει μαζέψει από τους υπόλοιπους :eyepop:.
Η δουλειά πρέπει να γίνει με κέρματα, για να μην τους δώσεις την ευκαιρία της αντεκδίκησης.:wave2:

idi
13/05/2005, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Nαι.

Απο εδω και στο εξης ολοι πληρωνουμε στα διοδια σε χαρτονομισματα των 50+? ή σε λεπτα, μεχρι να πεσουν αισθητα οι τιμες.

Διαδωστε το οσο μπορειτε, σε οσους μπορειτε, με οποιο μεσο μπορειτε.

Τι λετε?

ωραια η αρχη θα γινει τον Ιουνη και οσο παει...
(αν δεν ειχει track day...))

εγω θα πλερω με φραγκοδιφραγκα

Alki_Viades
13/05/2005, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Δώσε εσύ χαρτονόμισμα των 50 για να σου αδειάσει ο υπάλληλος μία σακούλα ψιλά που έχει μαζέψει από τους υπόλοιπους :eyepop:.
Η δουλειά πρέπει να γίνει με κέρματα, για να μην τους δώσεις την ευκαιρία της αντεκδίκησης.:wave2:


Σωστοοοοοοοοοος!!! Ασε που θα πρεπει μετα και να τα ασφαλισεις καλα, φανταζεσαι να φας καμια σουπα σε στροφη απο ...μετακινηση φορτιου??! :eek: :eek: :eek:

johnpagr
14/05/2005, 01:59
Nomhzw οτι πρέπει να πάμε με 1 και 2 λεπτά (ψιλά) και όχι 50 και 20ευρα .... γιατι όντος 8α μας δίνουν τα ψιλά των προηγούμενων ...
:smilea: :D

Pokermon
14/05/2005, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr
Nomhzw οτι πρέπει να πάμε με 1 και 2 λεπτά (ψιλά) και όχι 50 και 20ευρα .... γιατι όντος 8α μας δίνουν τα ψιλά των προηγούμενων ...
:smilea: :D

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ……ΜΟΝΟ ΨΙΛΑ…..:wave2:

Μήτσος1
14/05/2005, 21:36
Εγώ απλώς να υπενθυμίσω οτι είναι η κυβέρνηση που αποφάσισε την αύξηση και όχι οι υπάλληλοι των διοδίων. Άμα θέλετε να διαμαρτυρηθείτε για κάτι, τουλάχιστον να το κάνετε στους υπεύθυνους.

Μάλλον είναι λάθος κίνηση αυτό κατά τη γνώμη μου...

alex14
16/05/2005, 14:53
E, τι να κανουμε τωρα. Οταν κανουν απεργια τα λεωφορεια οι πολιτες την πληρωνουν και οχι η κυβερνηση / βουλευτες κτλ.

Το κατω κατω λεφτα θα τους δωσουμε και θα μας δωσουν ρεστα.
Δεν ειπαμε να τους π$δ$ξουμε.:D

:beer:

SF
16/05/2005, 15:35
Για όσους δεν βλέπουν τα 'μικρότερα' τόπικς, να επιστήσω την προσοχή σας και στο thread του Gandalf στην ενότητα Σκέψεις-Προβληματισμοί.

latris mixanis
16/05/2005, 16:19
Έχω την εντύπωση οτι έτσι δεν θα λυθεί το πρόβλημα και πάλι θα έχουν κάτι να κατηγορήσουν όλους εμάς που έχουμε μηχανή.Δεν νομίζω ότι με το να ταλαιπωρήσουμε τους συμπολίτες μας θα καταλάβουν οι πολιτικοί και θ αλλάξει κάτι.

idi
16/05/2005, 16:27
δηλ ρε παιδια τι να κανουμε? ολα καλα? μελι γαλα?

αν δε κανουμε κατι θα αλλαξει?

οχι πειτε μου

ολο αρνητικα βλεπετε στο ενα και το αλλο

και στη τελικη αμα ειναι να πληρωσει καποιος παραπανω να πληρωσουν τα αυτοκινητα! δε ηταν ο σκοπος τους απο τη αρχη αυτο? να μειωθει ο αριθμος των κουτιων?

το ιδιο ειμαστε?

(και εχω αυτοκινητο ετσι! για να μη λετε οτι μιλαω για τη παρτη μου μονο)

ολα στο ιδιο καλαθι δηλαδη

εγω παντως αμα αυξηθουν ΚΑΙ τα τελη στο τελος του χρονου 250% !!!!!!!! για τα 125... θα το πουλησω.+_

Δε θα πληρωνω κερατιατικα γιατι ετσι γουσταρει ο καθενας!

ειπαμε! η ανοχη εχει και τα ορια της:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

idi
16/05/2005, 16:28
που ειναι και τα 8% στα κρανη+εξοπλισμο?

19%!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GTZ750
16/05/2005, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
.........εγω παντως αμα αυξηθουν ΚΑΙ τα τελη στο τελος του χρονου 250% !!!!!!!! για τα 125... θα το πουλησω.+_
...........

:eyepop: :eyepop: :eyepop: το z:look: :look: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

giannisman
16/05/2005, 20:54
ΕΓΩ ΘΑ ΕΡΘΩ ΜΕ ΠΕΝΤΑΚΟΣΑΡΙΚΟ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ::beer:

latris mixanis
17/05/2005, 08:24
ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΠΑΜΕ 100 ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ 1€ Ή ΤΟ 1,5€ ΣΕ ΛΕΠΤΑ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ;; ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ. ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ.

viki
17/05/2005, 10:16
ΤΟ ΞΥΛΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΦΑΕΙ???????? :confused: :confused:


ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΨΙΛΑ ΟΥΤΕ ΧΟΝΤΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ???????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΙΝΗΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ.........:hypnotize :hypnotize

viki
17/05/2005, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisman
ΕΓΩ ΘΑ ΕΡΘΩ ΜΕ ΠΕΝΤΑΚΟΣΑΡΙΚΟ:


ή ΜΑΛΛΟΝ ΑΣΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!!!

όχι τίποτα άλλο αλλά και το σπανάκι με 19% θα πωλείται στο εξής!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao:

johnpagr
17/05/2005, 12:34
ftiakse esy thn spanakopita .... kai mhn se noiazei esena poios 8a plhrwsei ....... na eise sigourh ..... E8elontes 8a vre8oyn poloi ....
(sss me freskia feta eee??? ) :beer:
:wave2:

viki
17/05/2005, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr
ftiakse esy thn spanakopita .... kai mhn se noiazei esena poios 8a plhrwsei ....... na eise sigourh ..... E8elontes 8a vre8oyn poloi ....
(sss me freskia feta eee??? ) :beer:

sssss......... esy........... me tis teliteses............

.............................

...........................
............................

katalaves etsi???? .............. sssss...............

:lol:

johnpagr
17/05/2005, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από viki
sssss......... esy........... me tis teliteses............

.............................

...........................
............................

katalaves etsi???? .............. sssss...............

:lol:



fysika kai katalava ........................................................


8a parw 2 komatia toulaxiston
:lol:
:beer:
:beer:
:beer:
:lol:
:wave2:

STOYBI
17/05/2005, 22:30
Θελω να ξερω ποιος πηρε την αποφαση να γινει τετοιο χαρατσι στα διοδια???:confused:

Θελω να ξερω που και ποτε θα ταλαιπωρηθει αυτος που πηρε την αποφαση για το χαρατσι??? :confused:

Θελω να ξερω ποιον θα βριζω οταν το βραδυ θα δειχνουν τα σταροκαναλα και οι διαφοροι Βαρεμενοι τους μοτοσυκλετιστες που την μιση μερα ταλαιπωρουσαν ενα σωρο κοσμο να ξεκουραζονται αργοτερα πινοντας την φραπεδια στο ΣΚΟΠΟΝΕΡΙ ....:rolleyes:

Σορρυ αλλα θα προτιμουσα μια εκδηλωση ( χωρις φραπεδια κατα προτιμηση) εξω απο το σπιτι του καποιου που πηρε αυτην την αποφαση χωρις να μπορει να παει Κυριακατικα ουτε για εφημεριδα παρα την ταλαιπωρια εκαντοταδων αλλων. Εκτος αν η εκδηλωση αφορα και την ταλαιπωρια των κουτιων και υπαληλων των διοδιων οπως διαβασα σε μερικες απαντησεις οποτε παω πασο....rolleyes:

Σορρυ παιδια που ειμαι εκτος κλιματος απλα καταθεσα την αποψη μου...
:wave2: :wave2: :wave2:

stako
18/05/2005, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Θελω να ξερω ποιος πηρε την αποφαση να γινει τετοιο χαρατσι στα διοδια???:confused:

Θελω να ξερω που και ποτε θα ταλαιπωρηθει αυτος που πηρε την αποφαση για το χαρατσι??? :confused:

Θελω να ξερω ποιον θα βριζω οταν το βραδυ θα δειχνουν τα σταροκαναλα και οι διαφοροι Βαρεμενοι τους μοτοσυκλετιστες που την μιση μερα ταλαιπωρουσαν ενα σωρο κοσμο να ξεκουραζονται αργοτερα πινοντας την φραπεδια στο ΣΚΟΠΟΝΕΡΙ ....:rolleyes:

Σορρυ αλλα θα προτιμουσα μια εκδηλωση ( χωρις φραπεδια κατα προτιμηση) εξω απο το σπιτι του καποιου που πηρε αυτην την αποφαση χωρις να μπορει να παει Κυριακατικα ουτε για εφημεριδα παρα την ταλαιπωρια εκαντοταδων αλλων. Εκτος αν η εκδηλωση αφορα και την ταλαιπωρια των κουτιων και υπαληλων των διοδιων οπως διαβασα σε μερικες απαντησεις οποτε παω πασο....rolleyes:

Σορρυ παιδια που ειμαι εκτος κλιματος απλα καταθεσα την αποψη μου...
:wave2: :wave2: :wave2:

Καθόλου εκτός κλίματος, προσωπική μου άποψη, αυτή είναι πολύ καλή ιδέα! Και αν δεν ξέρουμε ποιος είναι αυτός ας κλείσουμε την είσοδο από το αρμόδιο υπουργείο έστω!

superfour
19/05/2005, 13:11
Εννοείται ότι όλες οι απόψεις όχι μόνο είναι δεκτές αλλά και σεβαστές! Και όλοι πρέπει να τις καταθέτουμε...


όμως θα ρωτήσω κάτι και θέλω να μου απαντήσετε!

Σε ποια κινητοποίηση οποιουδήποτε κινήματος-σωματείου-ομάδας-ανθρώπου-συλλόγου-κράτους δεν ξέρω κι εγώ ποιου άλλλου, , όπουδηποτε σε ολόκληρο τον κόσμο, οποτεδήποτε (βάσει συνθηκών) δεν υπάρχουν τα αρνητικά? Δεν την πληρώνει κάποιος? και αυτός ο κάποιος πάντα είναι ο απλός κοσμάκης! πείτε μου μια κινητοποίηση που θα μπορέσεις να ακουστείς (να γίνει της π!~@$!νας δηλαδή κι όχι να πουν οι 100 ταλαιπωρημένοι οδηγοί "Α τους Μ@!@$#!κες τους μηχανόβιους") χωρίς να "χάσεις" κάτι...
Πείτε μου λοιπόν σε ποια απεργία, σε ποια κινητοποίηση, δεν την πληρώνει ο κοσμάκης? Τι είναι όλες αυτές οι κινητοποιησείς? έκφραση-απαίτηση-φωνή προς την εκάστοτε κυβέρνηση.

δεν θέλω να αναφερθώ σε μεγάλες "εκδηλώσεις", που όλοι όμως θυμόμαστε και καταλαβαίνουμε....

Εδώ έχουν γίνει θυσίες και θυσίες.... ε... θυσίες όμως.... κι όχι να σκεφτώ τώρα το φίλο μου που θα έχει πάει για καφέ στην Χαλκίδα και θα πηξει για 1 ώρα παραπάνω στο αμάξι του. Ούτε τον εισπράκτορα που θα του φύγει ο κ#!@ος να μετράει. έτσι κι αλλιώς το 8ωράκι του θα κάνει και θα φύγει απλά θα έχει περισσότερη δουλειά.(που αν θέλουμε να το σοβαρέψουμε, για να κάνει 8ώρο ο κύριος εισπράκτορας κάποιο Μάιο καπου στας Ευρώπας κάποιος έδωσε απίστετυη μάχη...) Με συγχωρείτε δηλαδή αλλά δεν μιλάμε για τη συντέλεια του κόσμου... Μιλάμε για μια κινητοποίηση μίας ομάδας συνανθρώπων μας που απαιτούν να αλλάξει κάτι... και αυτός είναι ένας τρόπος. Δεν είπαμε να πάμε στα διόδια και να τα κάψουμε και να πλακώνουμε στο ξύλο τους υπαλλήλους κι όποιον "κουυτάκια" περναει... Ήμαρτον ρε παιδιά!

ΑΝ ΔΕΝ ΚΟΥΝΗΘΕΙΣ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ... Εκτός κι αν είσαι από τους βολεμένους. Δεν λέω ότι θα αλλάξουμε τον κόσμο αλλά τουλάχιστον μέσα μας θα λέμε ότι προσπαθήσαμε για κάτι καλύτερο...

Τουλάχιστον οι μοτοσικλετιστές έχουμε αποδείξει άπειρες φορές (οι περισσότεροι) πόσο κύριοι είμαστε...

...άλλη μία άποψη...

VAL-MPARIERINO
19/05/2005, 14:21
Οταν δηλαδής κλεινουν τις εθνικές οι αγρότες, όταν κλέινουν οι συνταξιούχοι-οικοδόμοι-εργάτες το κέντρο όταν εκλεισαν την εθνική οι κατοικοι του Αγ Στεφάνου για την χωματερή, ποιος ταλαιπωρήθηκε βρε παίδες;;; Ναι σωστά, οι υπόλοιποι πολίτες!!! Εγω πάλι τις περισότερες φορές δεν πληρώνω διόδια και περνάω έτσι και ας ξέρω ότι μπορεί να χρεώνω τον εκάστοτε υπάλληλο. Αλλα το θεωρώ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΟΥ που θέλετε και 1,30 για τους κολόδρομους που έχετε!!!

Τωρα βέβαια αν γουστέρνετε να πάμε απ έξω απο το σπίτι του αρμοδίου υπουργού και να την πέσουμε κανα 3ημερο, εγω μέσα ειμαι!!!

Και ας έρθουν και τα ματ να πέξουμε ξύλο με κράνη γάντια μπότες λουκέτα αλυσίδες σπρέυ αλυσιδας και τα συναφή!!!

superfour
19/05/2005, 14:28
κι όπως πολύ σωστά λέει κι ο φίλος μου ο Βαλ... ΚΩΛΟΔΡΟΜΟΙ!!!!

όταν ... ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ... γίνει κάποιο κακό (όπως έχει γίνει άπειρες φορές, δεν θέλω να μιλήσω για γνωστούς φίλους που έχουν φύγει) από "ελαττώματα" του οδοστρώματος τότε όλοι θα βρίζουμε το κράτος που δεν έχει φτιάξει τους δρόμους με τα λεφτά (ποιά λεφτα??? το χρυσάφι) που του ακουμπάς κάθε λίγο όταν περνάς....

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΒΑΘΕΙΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΠΙΠΟΛΑΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ... ΟΚ? ΑΠΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙΤΕ

Και στην τελική είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε

ή μάλλον την κάνουμε και μία για Μαξίμου (να κάνουμε κύκλους-νομιμότατα)αν γουστέρνετε Μεσοβδόμαδα 12:00 το μεσημέρι έτσι για να μας ακούσει κι ο Πρόεδρος (ποιους βουλευτάκους-υπουργάκους) του σκάμε και τα αιτήματα.....αλλά.... θα πάμε? ή θα σκεφτούμε πάλι τον κοσμάκη που θα περνάει από εκεί για να πάει στη δουλειά του??

STOYBI
19/05/2005, 21:26
superfour Μαλλον δεν διαβασες προσεκτικα το μηνυμα μου.. Λυπαμαι πολυ.. Γραφομενα σου οπως QUOTE]Δεν είπαμε να πάμε στα διόδια και να τα κάψουμε και να πλακώνουμε στο ξύλο τους υπαλλήλους κι όποιον "κουυτάκια" περναει... Ήμαρτον ρε παιδιά![/QUOTE] δειχνουν οτι μαλλον δεν καταλαβες τιποτα απο αυτα που ειπα στο προυγουμενο μηνυμα μου!! Οι διαφορες μας περι απεργιων και κινητοποίησεων σε συγκριση με τις ανοιχτες προσκλησεις για καφε και εκδρομουλες μετα απο αυτες μαλλον μας οδηγουν σε αδιεξοδο και επειδη υπαρχει κυνδινος να παρεξηγηθω το σταματαω εδω ...
:rolleyes:

superfour
20/05/2005, 10:56
Φίλε Stoubi δεν αναφέρθηκα σε σένα προσωπικά.:nono: απλά υπερέβαλα για να δώσω έμφαση. Don't worry εγώ δεν παρεξηγώ γιατί ξέρω ότι ο γραπτός λόγος και δει μέσω internet είναι περίεργος γι'αυτό τουλάχιστον από μενα δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα. Κι όπως είπα απόψεις καταθέτουμε!
Τώρα όσον αφορά στον καφέ μετά της διαμαρτυρίας ... Και δηλαδή μετά τις πορείες-απεργίες κλπ τι κάνουν οι συμμετέχοντες? θα πάνε σπίτια τους, θα πάνε σε φίλους τους, θα κάνουν καμιά δουλειά... ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ! Και μην ισοπεδώνουμε τα πάντα!

πάντως, για πάρτη μου πάντα μιλάω, δεν μ'αρέσει να "κάθομαι"... και πάντα πίστευα ότι όσο υπάρχει αντίδραση (καταλαβαίνετε τι εννοώ ε??) ΖΟΥΜΕ!

και τέλος πάντων... γιατι δεν καταθέτουμε άλλες λύσεις αφού νομίζετε ότι δεν βοηθάει η συγκεκριμένη?? Στο Μαξίμου και στη Βουλή γιατί δεν πάμε? ΑΝ βγώ εγώ ως ανεξάρτητος αγανακτισμένος μοτοσικλετιστής και πώ οτι ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΙΣ 12:00 όλοι στη Βουλή.... θα έρθετε? ... ε δεν νομίζω... Γι αυτό όταν υπάρχει ο αντίλογος(που πάντα πρέπει να υπάρχει) να υπάχρουν και προτάσεις...

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
20/05/2005, 12:52
και εμενα μου αρεση η ιδεα της δηναμικης κηνητοποιησης αλλα......
αν εγραφε η προτοβουλια το εξεις.
ολοι με της μοτο στο υπουργιο συγκηνωνιων η την βουλη να αποκλησουμε το κτηριο και να κανουμε αυτο και εκεεινο και το αλλο ποσοι θα ερχοντουσαν??
?
?
?
?
μην βιαζεστε να πητε πολλοι.
θα ερχοντουσαν ελαχιστοι.

και γιατι?
ποσοι απο εσας εισται διατεθημενοι κα βαλετε της μοτο σας να κλησουν τον δρομο και να πλακοσουν τα ματ και να πετανε καπνογωνα και δακρυγωνα , και οταν δεν μπορεσετε να αντεξετε και οπισθοχωρισετε μεσα στον πανικο και στα δακρια ποσες μοτο θα πεσουν κατω?
ποσοι απο εσας θα την αφησετε εκει και θα πατε πιο περα για να μπορεσετε να ανασανετε και τα ματ θα της βουτηξουν και της πεταξουν σωριδων στην ακρη του δρομου?
λοιπων για σκευτητε ποσοι θα πατε της μοτο σας με αυτες της σηνθηκες?
?
?
?
ααααααααα τωρα κανετε πισω εεεεε.
οποτε αφιστε τα παχια τα λογια και παψτε να κανετε τον κοκορα.
ετσι ειναι τα πραγματα. πρεπει να γινουν σιγα σιγα οι κηνησεις και παντα να ειναι ΝΟΜΗΜΟΤΑΤΕΣ για να μη παμε για μαλι και βγουμε κουρεμενοι.....
αυτα και περαστηκα στα κοκορακια

SF
20/05/2005, 14:07
Γιώργο, εγώ θα ερχόμουν να με πλακώσουν τα ΜΑΤ, αλλά στο ότι θα φανούν λίγοι τελικά... νομίζω συμφωνούμε.

Εκεί που ΔΕΝ συμφωνούμε είναι στο θέμα της νομιμότητας.

Τι θα πει πάμε ΝΟΜΙΜΟΙ στα διόδια ρε Γιώργο?


Πόσοι θα έρθουν χωρίς φλας και ουρές?
Πόσοι θα έρθουν με κάτι Ακράπες ναααααα?
Πόσοι θα έρθουν χωρίς πινακίδες?
Πόσοι θα έρθουν με φυμέ ζελατίνες στις πινακίδες?

Για να μη συνεχίσω σε πιο 'λεπτούς' κανονισμούς του ΚΟΚ...
Για κάτσε μέτρα πόσοι, κι αν τους αφαιρέσεις... δε θα γεμίζουμε ταξί!! :D

Μην τρελαθούμε δηλαδή!!! Οπότε λίγο περισσότερη προσοχή στη χρήση των λέξεων με ρίζα το ΝΟΜΟ!

idi
20/05/2005, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF

Πόσοι θα έρθουν χωρίς φλας και ουρές?
Πόσοι θα έρθουν με κάτι Ακράπες ναααααα?
Πόσοι θα έρθουν χωρίς πινακίδες?
Πόσοι θα έρθουν με φυμέ ζελατίνες στις πινακίδες?


sounds goooood to me!!!

:smokin: :smokin: :smokin:

zzr2005
25/05/2005, 18:30
παιδιά χωρίς να θέλω να σαμποτάρω την πρωτοβουλία σας
θα ήθελα να θέσω ορισμένες παραμέτρους που ίσως δεν έχετε σκεφτεί
όπως καταλαβαίνετε ο υπεύθυνος για την αύξηση των διοδίων είναι το ληστρικό κράτος και όχι ο ταλαίπωρος εργαζόμενος στα διόδια ο οποίος θα πίξει μετρώτας τα φραγκοδίφραγκα
εξάλλου τα χρήματα το ληστρικό κράτος θα τα πάρει ούτως ή άλλως είτε αυτά είναι φραγκοδίφραγκα είτε 50 ευρα
οπότε ο μόνος που την πληρώνει είναι ο εργαζόμενος στα διόδια και κυρίως όσοι ταλαίπωροι οδηγοί, συμπολίτες μας τύχει να είναι πίσω από εμάς....
ΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ
επειδή ένας φίλος μου δούλευε σε διόδια και πολλοί για να του σπάσουν τα νεύρα του έδινα φραγκοδίφραγκα με διαβεβαίωσε ότι ποσώς τον ένοιαζε..."εγώ όύτως ή άλλως 8 ώρες θα δουλέψω" μου έλεγε και μου τόνιζε ότι αργούσε να τα μετρήσει επείτηδες για να σπάσει αυτός τα νεύρα του πονηρού οδηγού
ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΜΙΚΕΣ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΕΣΘΑΝΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ

stako
26/05/2005, 08:23
Μα το θέμα δεν είναι να ταλαιπωρήσουμε κανέναν......... Απλά ένα μήνυμα θέλουν τα παιδιά να περαστεί, αν πληρώσουμε με ψιλά ή χοντρά κατά κάποιον (κωμικοτραγικό ίσως) τρόπο εστιάζεται το "θέμα" των καναλιών στο ποσό και ακούγεται κάπως περισσότερο.....

Αν έχει κανείς άλλο τρόπο καλύτερο (και εφικτό-σοβαρό) ας τον προτείνει επιτέλους...........

Αμάν πια με την (εύκολη) κριτική............

antonis111
27/05/2005, 11:27
έχω μια απορία, αν δώσουν 10 μοτοσυκλετιστές φραγκοδίφραγκα και κατόπιν πάω εγώ με 50άευρο (γιατί όπως γνωρίζετε δεν είμαι ψιλικατζής και δεν κυκλοφορώ με ψιλά), θα μου δώσει τα ψιλά ρέστα εμένα? και τι θα τα κάνω εγώ?
την άλλη κυριακή οργανώνω την ρήξη της τιμής του ψωμιού...
θα ενημερώσω.

SF
27/05/2005, 11:56
Παίδες μη το πάρετε προσωπικά, αλλά έχει ήδη ανακυκλωθεί το θέμα.

Δείτε όλο το ποστ, καθώς και το ποστ του Gandalf στην ενότητα Σκέψεις-Προβληματισμοί που είναι και πιο αναλυτικό.

:wave2:

Skoydoy
31/05/2005, 16:04
LOIPON PAIDES....KALH H KINHSH MIAS KAI DEN GINETAI KAI KATHE MERA THA FANEI OTI PROKEITAI GIA DIAMARTYRIA......
TWRA MIA KINHTOPOIHSH STO YPORGEIO THA HTAN PIO SWSTH ALLA DEN THELW NA FAW XYLO APO MAT...(OI FASISTES MAXAIRWNPOUN KAI OI DHMOKRATES PYROBOLOUN...)
...OUTE XHMIKA OUTE TPT.TA NEYRA OMWS EYXARISTWS NA TOYS TA SPASW OPWS MOU TA SPANE KAI AYTOI KATHIMERINA............................KAI H OURA NA KORNAREI!!!!!!

Pokermon
31/05/2005, 16:26
Για να μας λυθεί η απορία για το πόσοι μπορούμε να μαζευτούμε κτλ κτλ μπορούμε να πούμε σαν πρώτη φάση…..μαζευόμαστε την τάδε ώρα πριν τα διόδια…..κάνουμε το μπούγιο μας όμορφα και ωραία…..δείχνουμε ότι είμαστε όντως πολλοί ( αν είμαστε ) περνάμε τα διόδια πληρώνουμε κανονικά και ξαναμαζευόμαστε πάλι στην άκρη του δρόμου….δεν ενοχλούμε κανένα και κάποιος ενημερώνει τα μμε ότι αυτοί είμαστε….αυτά ζητάμε από τον κάθε ένα υπεύθυνο…..περιμένουμε εντός τόσο ημερών της απαντήσεις και από εκεί και πέρα και εφόσον πάνε όλα καλά συζητάμε για αποκλεισμούς δρόμων διοδίων βουλή κτλ κτλ κτλ…… αλλά πρώτα πρέπει να δούμε πόσοι είμαστε και να δούνε και οι κάφροι ότι αν θέλουμε μπορούμε να κάνουμε κάτι μιας και είμαστε πολλοί…..από εκεί και πέρα πρέπει ακόμα να κανονιστεί αν πάμε κάπου μετά για βόλτα που θα είναι αυτό και όποιος θέλει ακολουθεί όποιος δεν θέλει πάει σπίτι του…..

idi
04/06/2005, 22:29
:wave2:

oulas
08/06/2005, 09:36
Τι εγινε τελικα, πηγε κανεις εκει.

SF
08/06/2005, 09:38
Το ότι πήγαν, πήγαν αρκετοί.

Το ερώτημα παραμένει όμως "ΤΙ ΕΓΙΝΕ"??? ;)

George610sms
08/06/2005, 10:42
Καλημέρα,
λοιπόν, είμασταν καμιά 60ριά μηχανές στα Goodys στον Αγ. Στέφανο.
Ξεκινήσαμε κατά τις 11 (με συνοδεία της αστυνομίας!) για τα πρώτα διόδια όπου και σταματήσαμε για να μαζευτούμε κ να περάσουμε όλοι μαζί. Μέχρι να περάσουμε δημιουργήθηκε ένας ψιλοπανικός;)
Μετά ξαναξεκινήσαμε για τα δεύτερα διόδια (με μερικές απώλειες βέβαια) όπου εκεί δώσαμε όλοι τα ψιλά που είχαμε μαζέψει:p
Μετράγαμε τα ψιλά πρίν τα δώσουμε κ μετά τα μετράγανε κ οι υπάλληλοι των διοδίων.
Μετά από μια πολύ ωραία διαδρομή φτάσαμε σε μια καφετέρια στο Σκορπονέρι όπου κάτσαμε κ άρχισαν οι συστάσεις κ οι γνωριμίες.
Μετά τον καφέ άλλοι πήγαν για φαί εκεί κοντά και άλλοι γύρισαν πίσω.
Αυτααααααααααα..........:smilea: :smilea: :smilea:

idi
08/06/2005, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από George610sms
Καλημέρα,
λοιπόν, είμασταν καμιά 60ριά μηχανές στα Goodys στον Αγ. Στέφανο.

+καμια 15-20ρια περιμεναμε στα διοδια

SF
08/06/2005, 10:47
Θα συγχωρεθεί ο κυνισμός μου ελπίζω...

Διότι παραμένει το ερώτημα "τι έγινε?"

Ενώ γεννιέται και νέο ερώτημα: γιατί με συνοδεία αστυνομίας?

Η βόλτα του moto.gr είχε περισσότερες συμμετοχές και ούτε ένας Ζ-τας δε μας συνόδευσε! :D

George610sms
08/06/2005, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
+καμια 15-20ρια περιμεναμε στα διοδια
Όντως.
Ήταν και κάτω από την γέφυρα για Αχαρνών καμιά 10ρια και στην έξοδο για Αγ. Στέφανο άλλες 10 περίπου.

George610sms
08/06/2005, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Θα συγχωρεθεί ο κυνισμός μου ελπίζω...

Διότι παραμένει το ερώτημα "τι έγινε?"

Ενώ γεννιέται και νέο ερώτημα: γιατί με συνοδεία αστυνομίας?

Η βόλτα του moto.gr είχε περισσότερες συμμετοχές και ούτε ένας Ζ-τας δε μας συνόδευσε! :D
Ξέχασα να πω ότι στα πρώτα διόδια ήταν και μια κλούβα αραγμένη:eyepop:
Δεν ξέρω αν είναι μόνιμα εκεί αλλά μας κοιτάγανε καλά-καλά.
Η συνοδεία μας ακολούθησε μέχρι την παλιά γέφυρα της Χαλκίδας:eyepop: :)

SF
08/06/2005, 18:25
Επιμένω, κι ας κινδυνεύω να χαρακτιριστώ γραφικός:

1- Τελικά τί έγινε?*

2- Γιατί υπήρχε συνοδεία?



*Το πήγαμε-πληρώσαμε-τους-γεμίσαμε-ψιλά-τα-οποία-φορτώθηκαν-αργότερα-κάποιοι-άλλοι-καϋμένοι-ΙΧδες το καταλαβαίνω. Παρακάτω θέλω να μάθω...

George610sms
09/06/2005, 08:46
Γιατί περίμενες να γίνει κάτι εκείνη την ώρα???
Απλά κάναμε μια πρώτη πρώτη κίνηση:cool:

SF
09/06/2005, 08:52
Μη με παρεξηγήσεις george, απλώς επειδή τόσο εδώ όσο και σε άλλο thread, έχει προηγηθεί αρκετά μεγάλη κουβέντα επί του θέματος... περιμένω (και πολλοί άλλοι φαντάζομαι) κάποιες συγκροτημένες απαντήσεις. Όντας και αρκετά μικρότερος, είμαι σίγουρος ότι σου άρεσε η όλη "φάση" από το μπούγιο και μόνο. Δεκτό αυτό, αλλά η ουσία είναι αλλού. Αν εχεις χρονο, δες παλιότερα μηνύματα.
:wave2:

George610sms
09/06/2005, 09:03
Δεν σε παραξηγώ. Την έχω διαβάσει την συζήτηση που έχει προηγηθεί και συμφωνώ ότι πρέπει να γίνει κάτι πιο ουσιαστικό. Απλά πιστεύω (και ελπίζω) ότι στις επόμενες κινήσεις που θα γίνουν (εαν και εφόσον) θα είμαστε περισσότεροι για να καταλάβουν ότι δεν είμαστε μ@λ@κες;) :wave2:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
09/06/2005, 13:14
παιδια θα πρεπει να μην ξεχνατε οτι δεν ειναι αργοσχολοι που καθοντε και σκευτοντε τι να κανουν για επομενη κηνηση.
προσπαθουν να ακουσουν τον κοσμο και να βγουν καποιες σοβαρες αποφασεις.
αν εχετε αντιριση σε κατι και θελετε να το αλαξετε η να πητε την γνωμη σας πητε ιδεες σοβαρες και αυτο που θα προτινετε να καθησετε να το σκευτητε πως μπορουμε να κανουμε κατι. και θα μπη στην επομενη σηζητηση για να ψηφηστη οποια ειναι πιο σωστη.
αλλα θα πρεπει να ειναι οσο το δυνατον μεσα στα λογικα πλεσια που μπορουν να την κανουν εφηκτη. οχι ιδεες του τυπου. παμε να κλησουμε το υπουργειο και να τους πεταξουμε ντοματες...:nono:
πρωτα απο ολλα το ξαναλεω πρεπει να γινουμε πολλοι για να δηναμοση η φωνη μας και να ακουγετε.
και την στιγμη που θα αποφασησουμε να παμε να σηναντησουμε τον ταδε υπουργο θα πρεπει να ξερετε οτι θα εχουμε χασει το πεχνηδι. και εξιγουμε.
η καθε κηβερνηση για να σε συναντηση και να αρχηση σηνομιλια μαζι σου πρεπει νε εισαι κατι με σφραγιδα. και η προτοβουλια δεν ειναι.
αλλα ειναι πολλες φωνες μαζεμενες που σε ενωχλουν σηνεχως και δεν μπορεις να κανεις αυτο που θελεις γιατι σου φωναζουν σηνεχως οτι εισαι λαθος. και καποια στιγμη για να σταματισουν να σου φωναζουν η τους κανεις αυτο που ζητανε. αν γινη αυτο κερδισαμε. και η προτοβουλια δεν θελει να γηνη ( τουλαχιστον τωρα πιστευω) κατι με σφραγιδα γιατι υπαρχει φοβος να παθει οτι επαθαν και οι αλλοι...
με τον καιρο ατονισαν και τωρα δεν κανουν τιποτα.
αυτο ειναι οπως το βλεπω εγω και δεν μηλω σαν εκπροσοπος κανενος.
αν θελετε απλα ελατε την δευτερα που θα μαζευτη η προτοβουλια και πητε στον διπλανο σας την ιδεα σας και πως θα μπορουσε να πραγματοποιηθη και να εισται σηγουροι οτι ολες οι ιδεες θα ακουστουν και δεν υπαρχει θεση στην προτοβουλια το οτι αυτος ειναι απο εκει και θα ακουστη και ο αλλος που ειναι απο το αλλο και δεν το γουσταρουμε αυτο το αλλο το γραφουμε στα φρυδια μας... ολλοι μα ολλοι ειμαστε ισιοι και εχουμε ιδια δικαιοματα στην προτοβουλια . και αν αμφιβαλετε δεν εχετε παρα να ερθετε να το δητε:beer:

hornet
09/06/2005, 15:59
Ποια δευτερα ρε παιδια και που;;;;;;

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
09/06/2005, 16:16
σορι την τριτη 14 ιουνιου στο δελεαρ 8+30