PDA

View Full Version : Λοιπόν τη γνώμη σας για tatto



kapeos
12/05/2005, 20:11
Αν, λέω άν κάνατε τατουαζ κάτι σχετικό με ιππότη-πανοπλία-σπαθί-σταυροφόροι τι θα χτυπάγατε?

Εχω ξεσκιστεί να ψάχνω στο ιντερνετ θέματα για μέγεθος εξωτερικά του ώμου. Για βάλτε καμια εικόνα :D

Βοηθάτε γιατί χανόμαστε ρεεεεεε:evil:

tai
12/05/2005, 20:33
Ρε συ ξέρω ένα καλό αλλά το κάνει με αερογράφο. Σου κάνει?:lol: :lol: :lol: :lol:










































Αν δεν σου αρέσει βγαίνει και με διαλυτικό.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Pokermon
12/05/2005, 20:33
Φίλε μου αυτό που θες να κάνεις είναι πολύ προσωπικό….κανονικά δεν πρέπει να ρωτάς γνώμες και σχέδια άλλον…..θα το μετανιώσεις μετά…..ψάξε και βρες εσύ μόνος σου το σχέδιο που πραγματικά σου αρέσει εσένα….και όχι επειδή κάποιος στο έδειξε…..να παιδευτείς και λιγάκι….. :wave2: :wave2:

johnpagr
12/05/2005, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από RR_NRG_M6
Φίλε μου αυτό που θες να κάνεις είναι πολύ προσωπικό….κανονικά δεν πρέπει να ρωτάς γνώμες και σχέδια άλλον…..θα το μετανιώσεις μετά…..ψάξε και βρες εσύ μόνος σου το σχέδιο που πραγματικά σου αρέσει εσένα….και όχι επειδή κάποιος στο έδειξε…..να παιδευτείς και λιγάκι….. :wave2: :wave2:

swstos :wave2:

adam_tsouk
12/05/2005, 21:23
Αυτά είναι πράγματα του σατανά.
ουυυυυυυυ 666 ουυυυυυυυυυ


Σα δε ντρεπόμαστε λίγο λέω εγώ.
Όλοι οι αλήτες μηχανόβιοι με μαλλιά ταττού σκουλαρίκια και μοτοσακά.:mad: :mad:


ΟΥΣΤ ρεεεεεεε!!!
















γιατί δεν κάνεις τον Δον Κιχώτη; απ' όλα έχει! :lol: :lol:

Pokermon
12/05/2005, 21:25
Το νου σου…..όσο σου λένε οι άλλοι ότι δε τους αρέσει….τόσο πιο πολύ θα τους αγνοείς…..άρα….δεν ρωτάς κανένα αν του αρέσει η όχι….

Nik0s
12/05/2005, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk




γιατί δεν κάνεις τον Δον Κιχώτη; απ' όλα έχει! :lol: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σάντσο Πάντσα καλύτερα !!!:lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
12/05/2005, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σάντσο Πάντσα καλύτερα !!!:lol: :lol: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Δεν φόραγε πανοπλία ρεεεεεεε!!:rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
12/05/2005, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από RR_NRG_M6
Το νου σου…..όσο σου λένε οι άλλοι ότι δε τους αρέσει….τόσο πιο πολύ θα τους αγνοείς…..άρα….δεν ρωτάς κανένα αν του αρέσει η όχι….




ρε, άντε πλύνε τη βρωμιά από το λαιμό σου!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:lol: :lol:


















(πλάκα κάνω ρε!)

afrotwin
12/05/2005, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Αν, λέω άν κάνατε τατουαζ κάτι σχετικό με ιππότη-πανοπλία-σπαθί-σταυροφόροι τι θα χτυπάγατε?

Εχω ξεσκιστεί να ψάχνω στο ιντερνετ θέματα για μέγεθος εξωτερικά του ώμου. Για βάλτε καμια εικόνα :D

Βοηθάτε γιατί χανόμαστε ρεεεεεε:evil:

giati den kanis ton gkaoutso kotso me provia pou ine ke elinikotato:rotflmao:

re file erikses mia matia sta sxedia pou exoun ta tatootadika?
mipos ftiaksis ke kanena sindiasmo i paralagi kapiou pou exoun eki ke mpori na min to exi xtipisi kanis

pantos me programa ston ipologisti akoma ke fotografia metatrepete se sxedio
afksomionete sto mege8os pou 8es ke egeneto i doulia sou sto aneto

adam_tsouk
12/05/2005, 22:13
Ρε kapeos, πέρα από τη πλάκα, ψάχνω να βρω κάποια site που είχα κρατήσιε με σχετικά θέματα αλλά δεν τα βρίσκω γμτ!


Ελπίζω αύριο με λίγη βοήθεια από το.... φως να τα καταφέρω και να σε βοηθήσουμε......

sotpag
12/05/2005, 22:18
πως το ειπες αυτο;;; :dizzy: :dizzy: :dizzy:

ρε Μητσο τι να πω με εξεπληξες.......

Nik0s
12/05/2005, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
giati den kanis ton gkaoutso kotso me provia pou ine ke elinikotato:rotflmao:

re file erikses mia matia sta sxedia pou exoun ta tatootadika?
mipos ftiaksis ke kanena sindiasmo i paralagi kapiou pou exoun eki ke mpori na min to exi xtipisi kanis

pantos me programa ston ipologisti akoma ke fotografia metatrepete se sxedio
afksomionete sto mege8os pou 8es ke egeneto i doulia sou sto aneto



Τι ?












Έτσι απλά ?














Μια σοβαρή απάντηση ? :eyepop:















Πάει..........



















Χάλασε και ο αφρο - το bikenet φταίει !



:lol: :lol: :lol:
:rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
12/05/2005, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Τι ?



Έτσι απλά ?

Μια σοβαρή απάντηση ? :eyepop:


Πάει..........


Χάλασε και ο αφρο - το bikenet φταίει !



:lol: :lol: :lol:
:rotflmao: :rotflmao:


Και μόνο ένα smilley.....

Κάτι του κάνανε δεν εξηγείται διαφορετικά! :lol:

Julius
13/05/2005, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Αν, λέω άν κάνατε τατουαζ κάτι σχετικό με ιππότη-πανοπλία-σπαθί-σταυροφόροι τι θα χτυπάγατε?

Εχω ξεσκιστεί να ψάχνω στο ιντερνετ θέματα για μέγεθος εξωτερικά του ώμου. Για βάλτε καμια εικόνα :D

Βοηθάτε γιατί χανόμαστε ρεεεεεε:evil:

Kap, pigene se kana studio kai ekei exoun paaaaara pola sxedia

episeis prin to vareseis, des douleia sxetikh toy kalitexni giati mporei na vgei mapa

Sto web synithos exei foto apo douleies alla diksola ksepatikononte ta sxedia, apla mporeis na vreis varemeno ena sxedio pou sou aresei kai na sou ftiaksei o tatooatzis sto xarti kati sxetiko.... ean sou aresei meta to zografizeis kai epano sou.

live_2_ride
13/05/2005, 08:46
Η ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ:

1)ΨΑΧΝΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΤΑΤΤΟΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΔΕ ΒΡΕΙΣ ΣΧΕΔΙΟ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ 90% ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΚΟΥ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ

2)Η ΜΑΚΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ- ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΚΑΛΑ Κ ΟΧΙ ΕΠΙΠΟΛΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙΣ. ΕΓΩ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ 2 ΜΗΝΕΣ-ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ Κ ΠΡΙΝ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΑΤΤΟΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ

3)ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΙΡΙ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ Κ ΣΙΓΟΥΡΕΨΟΥ ΟΤΙ ΧΡΗ ΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ ΒΕΛΟΝΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ Κ ΤΙΣ ΣΠΑΕΙ ΜΕΤΑ ΚΑΘΩΣ Κ ΓΑΝΤΙΑ.

4) ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΤΙΜΗ Κ ΡΑΝΤΕΒΟΥ

5)ΔΩΣΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΣΟΥ Κ ΠΗΓΑΙΝΤΕ ΜΑΖΙ

6) ΠΡΙΝ ΠΑΤΕ ΜΑΖΙ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΖΑΚ- ΤΟ ΜΙΣΟ ΠΡΙΝ Κ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΑΤΤΟΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΠΟΝΑΕΙ

7)ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΠΦΕΥΓΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΣΥΝΗΘΕΙΟ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ "ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ" Κ ΝΑ ΣΟΥ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ

8)ΤΡΑΒΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΕΓΙΕΣ

angel-m
13/05/2005, 09:03
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από live_2_ride
Η ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ:


6) ΠΡΙΝ ΠΑΤΕ ΜΑΖΙ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΖΑΚ- ΤΟ ΜΙΣΟ ΠΡΙΝ Κ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΑΤΤΟΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ [B]ΠΟΝΑΕΙ




Εδώ θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω....:nono:

Εγώ έβαλα τα γέλια, όταν το έκανα στον ώμο, άντε ένα, δυο τσιμπήματα έτσι για να το καταλάβω, αλλά κατά τα αλλά ούτε που το κατάλαβα:D

Όσο για τα παραπάνω που έγραψες έχεις απόλυτο δίκιο, και να προσθέσω και κάτι ακόμα, Δημητράκη άστο να το κάνεις το χειμώνα γιατί δεν πρέπει να το χτυπάει ήλιος για αρκετό καιρό:D :wave2: :wave2:

cityfly
13/05/2005, 09:08
και επίσης πριν το βαρέσεις

δοκίμασε να κάνεις το ίδιο με χένα μήπως και δεν σου αρέσει όπως κάθεται πάνω σου

sotosfz6
13/05/2005, 09:22
το ειπε και το παληκαρι παραπανω....δεν θελει ηλιο τον πρωτο καιρο..αρα θα πρεπει να κυκλοφορεις με μπλουζακι ..δε λεει...καθυστερησε το

sotosfz6
13/05/2005, 09:23
στις παραλιες εννοω !!:beer:

angel-m
13/05/2005, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosfz6
το ειπε και το παληκαρι παραπανω....δεν θελει ηλιο τον πρωτο καιρο..αρα θα πρεπει να κυκλοφορεις με μπλουζακι ..δε λεει...καθυστερησε το



ΠΑΛΙΚΑΡΙ :dizzy: Δεν πιστεύω να εννοείς εμένα:evil: :lol: :lol:

modeerf
13/05/2005, 09:40
Ας παραθέσω και εγώ την "μεθοδολογία" που θεωρώ σωστότερη...

1) Ρωτάς τον εαυτό σου ΓΙΑΤΙ θέλει να κάνει τατουάζ (εχει άμεση σχέση και το ΤΙ σχέδιο θα κάνεις)...αν πάρεις απαντήσεις του στύλ "για να το δείχνω στα γκομενάκια και να ψαρώνουν", "για να δείχνω cool" και άλλες παρόμοιες θα σου έλεγα να το αναβάλεις...οσο πιο "βαθύς" και "εσωτερικός" είναι ο λόγος τόσο το καλύτερο...

2) Ρωτάς τον εαυτό σου ΤΙ θές να εκφράσεις με το τατουάζ...ποια-ποιές έννοια-ες θές να απεικονήσεις...πρέπει να είναι κάτι που να είσαι ΕΣΥ...κάτι που να είναι αναπόσπαστο κομμάτι του ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ, κάτι που να σε αντιπροσωπευει όσο τουλάχιστον θα κουβαλάς το τατού (μέχρι να φύγεις απο αυτόν τον κόσμο ή να το "βγάλεις")...ΑΛΛΙΩΣ οτι και να κάνεις κάποια στιγμή θα το βαρεθείς...απλά πρέπει να έχεις μια στοιχειώδη αυτογνωσία...

3) Αφου έχεις ξεκαθαρίσει ΤΙ θές να εκφράσεις, προσπαθείς να βρείς σχέδιο που να απεικονίζει-συμβολίζει αυτά που θές...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΕΤΟΙΜΟ...μπορείς να βρείς κάτι που είναι πολύ κοντα σε αυτό που θα ήθελες και να σου το φέρει στα μέτρα σου ο τατουαζας...μπορείς να φτιάξεις εσύ κάποιο σχέδιο, μπορείς να συνδιάσεις σχέδια κοκ...

4) Οταν εχεις καταλήξει στο σχέδιο, βεβαιώνεσαι οτι οταν το κοιτάς βλέπεις (εσυ, ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ) αυτό που θέλεις να εκφράσεις...εσύ μπορεί να έχεις διαλέξει για σχέδιο π.χ. ένα τηγάνι...οποιος και να το δεί, θα δεί ένα απλό τηγάνι...εσύ βλέποντας το τηγάνι μπορείς να "βλέπεις" κατευθείαν αυτό που εκφράζει...έν ολίγοις σε ενδιαφέρει τι "βλέπεις" ΕΣΥ και οχι οι άλλοι...(εκτός και αν το κάνεις για να το βλέπουν "άλλοι" οπότε καλύτερα μήν το κάνεις)

5) Επιλέγεις σε ποιο σημείο του σώματος σου θα το κάνεις...βασικότατο και για σένα και για τους άλλους...π.χ. αν θέλεις να κάνεις sleeve τότε καλό είναι ή να έχεις λύσει το οικονομικό σου πρόβλημα ή τράβα σε κράτη που απλά δεν ασχολουνται με την εξωτερική σου εμφάνιση...

6) Βρίσκεις έναν τατουαζα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ (και όχι φιλο που κάνει πατέντες κλπ κλπ)...βλέπεις την δουλεια που κάνει απο φωτογραφίες που εχει...συζητάτε το σχέδιο (σχεδιο και μέγεθος), βλέπει το σημείο που θέλεις να το κάνεις (να μην εχεις ελιές κλπ κλπ) και κανονίζετε τα φράγκα...οι τατουαζάδες συνήθως δουλευουν με την ώρα...πολύπλοκο σχέδιο δεν είναι απαραίτητα αυτό που έχει πολλές γραμμές...αλλά σίγουρα αυτό που έχει πολλές σκιες...κλεινεις ραντεβού...θυμήσου οτι το τατουάζ το κάνεις ΜΙΑ φορά...αρα διαλέγεις έναν τατουαζά που πραγματικά σου αρέσει η δουλεια του και τον πληρώνεις ανάλογα...μαλακίες του στύλ ο Α κάνει γαμώ τα σχέδια αλλα μου ζητάει 300 ευρώ ενώ και ο Β κάνει καλή δουλεια αλλά θέλει 250 αρα θα πάω στον Β ξέχνα τες...

7) Δεν πάς ουτε πιωμένος, ουτε μαστουρωμένος ούτε τίποτα...αν είναι μεγάλο και πολύπλοκο το σχέδιο μπορείς να το κάνεις ΟΧΙ μονομιάς...μπορείς να πάς μιά μέρα να σου κάνει τις γραμμές και αν "ληγωθείς" επιστρέφεις άλλη μέρα για τις σκιές...αυτό που πονάει περισσότερο είναι οι σκιές...γιατί η βελόνα-ξυράφι (οταν σου κάνουν σκιές δεν είναι απαραίτητα μια βελόνα-ξυράφι, αλλά ολόκληρο μπλοκ απο αυτές) περνάει απο το ίδιο σημείο περισσότερες απο μία φορές...Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΦΕΡΤΟΣ...υπάρχουν άτομα που το φχαριστιούνται κιόλας...εγώ έχω πρόβλημα με βελόνες-ξυράφια κλπ κλπ...και όμως 3,5 ωρες (οντας 101% νηφάλιος) με "χτύπαγε" και φυσικά οι 3 ώρες ήταν σκιές...ληγώθηκα 2-3 φορές μετά έβαλα το γουοκμαν μου στο τέρμα και φύγαμε...αν το αντεξα εγώ μπορεί να το αντέξει οποιοσδήποτε...στο φινάλε φίλε, αν έχεις τόσο μεγάλο εσωτερικό κίνητρο να το κάνεις τότε ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...

8) Ακολουθείς τις οδηγίες του τατουαζά κατα γράμμα...αλοιφή, πότε θα το καθαρίζεις, πως θα το κάνεις, για πόσο και τί να αποφευγεις...


9) Με γειές...



Αν είναι ο δρόμος σου απο Καλλιδρομίου (Εξάρχεια) πήγαινε και μια βολτούλα στο Medusa studio και μίλα με τον Billy...προσωπικά ειναι ο ΜΟΝΟΣ που εμπιστευομαι...δουλειές του θα δείς απειρες εκει πέρα μέσα...

idi
13/05/2005, 09:41
ρε Μητσε κατσε να δω τι εχω


13912

idi
13/05/2005, 09:44
:D


13915

idi
13/05/2005, 09:47
θελω και εγω, εδω και κανα χρονο, να κανω ενα τατου με αμαζονα... αλλα ολο το αναβαλω...

angel-m
13/05/2005, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
;)




Γιωργάκη έχω και μια τοιχογραφία ρε :hypnotize :lol: :lol:


Αν τα δει αυτά ο Δημήτρης θα πάρει τα βουνά:lol: :rotflmao: :rotflmao:

idi
13/05/2005, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από angel-m
Γιωργάκη έχω και μια τοιχογραφία ρε :hypnotize :lol: :lol:


Αν τα δει αυτά ο Δημήτρης θα πάρει τα βουνά:lol: :rotflmao: :rotflmao:

ααααααα να σου πω!

αυτες ειχα!

αν ηθελε καμια αμαζονα ειχα πολυ πραμα

αλλα δε τις ποσταρω γιατι με βαση καποια απο αυτες θα φτιαξω το δικο μου μοναδικο τατου... :smokin:

afrotwin
13/05/2005, 10:03
lipon kapoutsidopoule ama pas se kana tatootadiko rota poso 8eloune na mou xtipisoune kiliakous stin kilia giati varieme na trexo sta gimnastiria

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

angel-m
13/05/2005, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ααααααα να σου πω!

αυτες ειχα!

αν ηθελε καμια αμαζονα ειχα πολυ πραμα

αλλα δε τις ποσταρω γιατι με βαση καποια απο αυτες θα φτιαξω το δικο μου μοναδικο τατου... :smokin:



Να σου πω, βαλε ένα χέρι από τη μια, ένα πόδι από την άλλη, και ένα κεφάλι από την παράλη, να είσαι σίγουρος ότι θα κάνεις κάτι μοναδικό:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Pokermon
13/05/2005, 10:07
Εγώ σκεφτόμουνα από το `95 να το κάνω…..τελικά έκανα το 1/5 το `98 για να δω κατά πόσο πραγματικά το ήθελα……και το τελείωσα το `04…..εφόσον πλέον είδα ότι όντως το γούσταρα πάνω μου…..έχουμε και λέμε…..3 χρόνια σκέψης…..6 χρόνια δοκιμής…..ήμουνα απόλυτα σίγουρος ότι το ήθελα…..το παράκανα ε? το ίδιο και με το σχέδιο…..:winka:

devil's animal
13/05/2005, 13:28
οντως το να εισαι απολυτα σιγουρος γι'αυτο που κανεις ειναι το Α και το Ω ολης της υποθεσης...........




προσωπικα................2 χρονια ημουν ψημενος και δεν ημουν............μετα αλλα τρια χρονια ημουν πολυ ζεστος εως σιγουρος..............3 μηνες στο νετ για να δω δουλειες απο τα tattoo studios............και 1 μηνα για να γυρισω ολα τα γνωστα μαγαζια, να συζητησω και να αποφασισω να το κανω..........
(σημειωτεον οτι ηξερα απο την αρχη αρχη το σχεδιο που ηθελα να κανω και το γιατι)




παντω καλυτερη εποχη ειναι χειμωνας που δεν το βλεπει ο ηλιος οπως ειπαν πολλα παιδια.............


προσωπικα παλι το εκανα δεκεμβριο '03........ και απο τοτε ειναι ολα οκ..............(αν εξαιρεσεις εναν απιστευτο καυγα με τον πατερα μου τις επομενες δυο μερες)


καλη αρχη..............

adam_tsouk
13/05/2005, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
θελω και εγω, εδω και κανα χρονο, να κανω ενα τατου με αμαζονα... αλλα ολο το αναβαλω...


Εσύ κανε αποτρίχωση και χτύπα μια "ξεκωλόνα!" όχι αμαζόνα!


:lol: :lol:


Και όπως είπε και η Μαρία.... αυτά τα σχέδια είναι για ελαιογραφία σε μουσαμά όχι για ταττού!:lol: :lol:


:wave2:

adam_tsouk
13/05/2005, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από RR_NRG_M6
Εγώ σκεφτόμουνα από το `95 να το κάνω…..τελικά έκανα το 1/5 το `98 για να δω κατά πόσο πραγματικά το ήθελα……και το τελείωσα το `04…..εφόσον πλέον είδα ότι όντως το γούσταρα πάνω μου…..έχουμε και λέμε…..3 χρόνια σκέψης…..6 χρόνια δοκιμής…..ήμουνα απόλυτα σίγουρος ότι το ήθελα…..το παράκανα ε? το ίδιο και με το σχέδιο…..:winka:


Τι έχεις κάνει;
Κανα καζίνο;:lol: :lol:


Καμιά τράπουλα απλωμένη;:lol: :lol:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Αλήτες μηχανόβιοι......:mad:

Pokermon
13/05/2005, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Τι έχεις κάνει;
Κανα καζίνο;:lol: :lol:
Καμιά τράπουλα απλωμένη;:lol: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αλήτες μηχανόβιοι......:mad:

Ρε σεις με παρεξηγήσατε…..δεν είμαι τζογαδόρος….

ερασιτέχνης………!!!!!!

Επαγγελματίας είμαι…… :-pppppp
:evil: :beer: :evil:

adam_tsouk
13/05/2005, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από RR_NRG_M6
Ρε σεις με παρεξηγήσατε…..δεν είμαι τζογαδόρος….

ερασιτέχνης………!!!!!!

Επαγγελματίας είμαι…… :-pppppp
:evil: :beer: :evil:





α!


ΟΚ, Picatzu! :rotflmao: :rotflmao: :winka:

Pokermon
13/05/2005, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Τι έχεις κάνει;
Κανα καζίνο;:lol: :lol:
Καμιά τράπουλα απλωμένη;:lol: :lol:


Ορίστε ρε περίεργε…..που μου τράβαγες την μπλούζα εχτές….


13955

afrotwin
13/05/2005, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Ορίστε ρε περίεργε…..που μου τράβαγες την μπλούζα εχτές….

kala re monodrome tin sideria tis kagkeloportas ekanes tatooaz?
:rotflmao: :rotflmao:

ke pio meros tou somatos sou ine afto igo piso apo tin grilia.....
:lol: :lol:

afrotwin
13/05/2005, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Ορίστε ρε περίεργε…..που μου τράβαγες την μπλούζα εχτές….


ooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

me gia to kenourio user
tora ise asorti
evge!!!
:beer:

Pokermon
13/05/2005, 16:01
Μιας και άλλαξα nickname δεν μου φτιάχνεις ένα ποκερμον για avatar χαχαχαχαχαχα θα έχει πολύ γέλιο αν καταφέρεις να σκεφτείς κάτι καλό….. και άσε τα καγκελακια μου ήσυχα........ :-ppppp

adam_tsouk
13/05/2005, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Ορίστε ρε περίεργε…..που μου τράβαγες την μπλούζα εχτές….


ε;
τι'ν' τούτο;
και σου πήρε 6 χρόνια;

4 μέτρα είσαι;


:rotflmao: :rotflmao:



Ωραίος ρε!:beer:

kapeos
16/05/2005, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
Φίλε μου αυτό που θες να κάνεις είναι πολύ προσωπικό….κανονικά δεν πρέπει να ρωτάς γνώμες και σχέδια άλλον…..θα το μετανιώσεις μετά…..ψάξε και βρες εσύ μόνος σου το σχέδιο που πραγματικά σου αρέσει εσένα….και όχι επειδή κάποιος στο έδειξε…..να παιδευτείς και λιγάκι….. :wave2: :wave2:

Φίλε πίκατσου, οπς λάθος :(

Φίλε ποκερμον...
Τατουάζ σκέφτομαι να κάνω εδώ και 3-4 χρόνια. Ξέρω ότι δεν είναι καλό να το φλέπει ο ήλιος τον πρώτο καιρό αλλά έχω αποφασίσει να το κάνω στο μπράτσο και συνεπώς με τα κοντομάνικα μπλοζάκια δεν θα αντιμετωπίσω πρόβλημα αφού δεν θέλω να κάνω και κανένα τεράστιο.

Το τατουάζ να ξεκαθαρίσω δεν το κάνω επιδή τελευταίως έχουν γίνει της μοδός (?) δηλ. για να το βλέπουν οι άλλοι , αλλά το κάνω για μένα αφού η ηλικία μου δηλώνει (33) ότι δεν είμαι και πιτσιρικάς.

Εχω επισκεφτεί εως τώρα 2 στούντιο και έχω δει πολλά σχεδια (ή συγκεκριμένα σημεία των σχεδίων) αλλά δεν έχω καταλήξει κάπου.

Ο λόγος που απευθήνθηκα στο φορουμ για ένα ζήτημα τόσο προσωπικό είναι επιδή πολλά άτομα από εδω είναι συνεχώς μέσα στο ιντερνετ και πιθανώς να έχουν δεί κάποια παραστατικα σχέδια-αν μπορώ να το πω έτσι- και μπορούν να προτείνουν κάτι


Αυτό που σκέφτομαι (καράφλα Λεω βοήθα) είναι μιά μεσαιωνική ασπίδα όρθια -όχι στρογγυλή- με ένα σπαθί από πίσω και μια περικεφαλάια (της πανοπλίας) να στέκεται δίπλα.


Πωπω ρε π@@στη μου. Καιρό είχα να γράχω τόσο μακροσκελές κείμενο.


:rolleyes: :sun: :beer:


ΥΓ Ευχαριστώ για το ενδιαφέρων για τις απαντήσεις και ειδικά παιδιά που δεν τα γνωρίζω. Τα λέμε ΔΕΛΕΑΡ.

adam_tsouk
17/05/2005, 20:47
Επίσης, για τουλάχιστον 1-2 βδομάδες δεν κάνει η θάλασσα, αλάτι, ήλιος, σκόνη κτλ....


Και επειδή στην αρχή είναι ιδιαίτερα ευαίσθητο καλό είναι να προσέχεις λίγο παραπάνω.


εγώ δεν ξέρω ό,τι έχω ακούσει λέω




:wave2: