PDA

View Full Version : Λάστιχα για το CBF-250



Σελίδες : [1] 2

Rezeguet
26/02/2005, 12:27
λοιπον αποφασισα επιτελους αφου εκαψα και διαλυσα τα εργοστασιακα (δυσχρηστα) λαστιχα ης cbf250 να τα αλλαξω καθως γλιστρανε επικυνδηνα και ειδικα στην βροχη. Οποιος ξερει καποια λαστιχακια με μαλακη γομα για τις διαστασεις της μηχανης (δηλ μπροστα 100/80-17M C 52S
πισω 130/70-17M C625S) να το πει και αμα καποιος εχει δοκιμασει αλλα λαστιχα να μας πει εντυπωσεις. Προφανως παιζουν ολα τα λαστιχα michellin bridgestone metzeller κλπ (εκτος pirelli αν δεν βγαζει πιο μαλακες γομες απο τις μαμισιες) .

Alexander
26/02/2005, 14:05
Φαρδύτερα ελαστικά μπορούν να μπουν στη μηχανή; :confused:

Xlitos
26/02/2005, 15:39
Εγώ στο varaderaki μου είχα βάλει Dunlop με τριγωνική κορώνα και έμεινα υπερευχαριστημένος!Πλάγιαζε με ένα χάδι,κράταγαν παντού.Τσαρούχωμα μπροστινού πλαγιασμένος σε μέτρια άσβαλτο και λες και είχα ABS. ;)
Τα μαμίσια ήταν τουριστάδικα Bridgeston,ψιλοχάλια...
Γενικά και από γνώμες σε Pirelli,Dunlop θα ψάχνω λάστιχα.

Rezeguet
26/02/2005, 17:32
hot dog για πες διαστασεις ελαστικου σου. (του varadero αν εχεις καπου προχειρο η μπορεις να βρεις καπου) μπας και μπορουμε να βαλουμε τα ιδια. Ποιο ηταν το συγκεκριμενο μοντελο των ελαστικων σου?

Μου φαινεται δεν παιρνει πιο φαρδυ λαστιχο καθως θελει αλλη ζαντα και δεν νομιζω να οφελησει σε τιποτα. Ισα ισα που θα γινει πιο αργο (πιο βαρυ λαστιχο και μεγαλυτερη επιφανεια) και θα φρεναρει πιο δυσκολα και θα αλλαξει λιγο η αισθηση και συμπεριφορα της μηχανης οποτε μου φαινεται τελειως ανωφελο.

Xlitos
26/02/2005, 20:16
100/90-18 56P
130/80-17 65P

Βασικά πριν 1+ χρόνο είχα αλλάξει λάστιχα και δεν θυμάμαι τον τύπο.Ζήτα λάστιχα Dunlop ή Pirelli με μαλακή γόμα και τριγωνική κορώνα για CBF250...ένας τύπος για το καθένα λογικά υπάρχει.

Rezeguet
27/02/2005, 10:11
η μαλακη γομα με τριγωνικη κορονα σε τι ασφαλτο βοηθανε και σε τι κατασταση εχουν καλυτερη λειτουργια? Δουλευουνε καλα σε κακη ασφαλτο και στροφες με λιγο ζεσταμα?

Xlitos
27/02/2005, 14:10
Καταρχήν όταν έστρωσα τα καινούργια λάστιχα έγινε άλλο μηχανάκι στο θέμα των στροφών και του φρεναρίσματος.Μεγάλη διαφορά...το μηχανάκι πλάγιαζε λες και είχε χάσει 30 Kg!
Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν σε γλυστερό δρόμο με στροφές.Εκεί που με τα προηγούμενα αν πίεζες λίγο σου έκανε ένα απότομο κούνημα και σου λεγε ''δεν παω άλλο'' και το σήκωνες,με τα καινούργια είχες απόλυτο έλεγχο,παρέμενες πλαγιασμένος με πολύ μικρά κουνήματα χωρίς να είναι ικανά να σου χαλάσουν την γραμμή.(όχι σε μεγάλο βαθμό τουλάχιστον).
Εγώ μέχρι τα 31.000 χιλιόμετρα (στα 17.000 μπήκανε) μειονέκτημα δεν παρατήρησα και πολλά από αυτά γίνανε σε χάλια δρόμους.
Αυτό που ακούω είναι ότι έχεις αστάθεια στα πολλά,καθώς και στο φρενάρισμα πάλι με πολλά.Φυσικά αναφέρονται σε ταχύτητες 180 και πάνω και είναι κάποιες απόψεις από κατόχους SS 600-1000. :D

xt 125
06/04/2005, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Φαρδύτερα ελαστικά μπορούν να μπουν στη μηχανή; :confused:

re paides ti alla kaloudia dinei h honda gia to motori gia na omorfynei ligo kai ti paizei monasthrakiko gia ton idio skopo.kalo to 250,to koitaw,alla to thelw pio agrio....as poume kamia eksatmisoula,kana karinaki.kana maskaki.ta flasakia einai kapws...gia petama mallon.sorry kiolas alla den sas ti leo.to mhxanaki gia ta lefta tou super einai.

sniper
06/04/2005, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Φαρδύτερα ελαστικά μπορούν να μπουν στη μηχανή; :confused:


Οι ζάντες έχουν "ανοχές" και μπορείς να βάλεις σχετικά κοντινές διαστάσεις αλλά επηρρεάζεται η συμπεριφορά της μηχανής γεωμετρικά κλπ κλπ


Οι μαμά είναι συνήθως οι καλύτερες

:smokin:

oulas
28/09/2005, 12:31
λοιπον αποφασισα επιτελους αφου εκαψα και διαλυσα τα εργοστασιακα (δυσχρηστα) λαστιχα ης cbf250 να τα αλλαξω καθως γλιστρανε επικυνδηνα και ειδικα στην βροχη. Οποιος ξερει καποια λαστιχακια με μαλακη γομα για τις διαστασεις της μηχανης (δηλ μπροστα 100/80-17M C 52S


Τελιακ τι εβαλες Rezeguet και ποσο κοστισαν; Γενικα ποσο κοστιζουν τα λαστιχα για το μηχανακι μοας;


Εσυ jonpan, που εχεις 11.000 πως ειναι το ελαστικο; ΚΑραταει ακομα, και στα ποσα προβλεπεις οτι θα θελει αλλαγη;

ΙΠΠΕΑΣ
21/10/2005, 23:32
Να και ο "παπάκιας" που μπήκε σφήνα :p

Λοιπόν, είχα πάνω στο μηχανάκι μου τα μαμίσια της honda. Έφαγα δύο "σούπες" σε κατηφόρες με ταυτόχρονη στροφή και το πήρα απόφαση ότι τα μαμίσια που βάζουν οι κατασκευαστές, συνήθως είναι για τα πανηγύρια :nono:

Έβαλα επάνω κάτι λάστιχα της Michelin με μικρά τετράγωνα "νύχια". Δεν λέω καλά ήταν αλλά όταν έβρεχε άρχιζαν να γλυστράνε όταν προσπαθούσα να φρενάρω καθώς τα δόντια ήταν "μικρά" . Τα metzeler που πολλοί φίλοι μου είχαν σε εκτίμηση, είναι καλά για την τιμή τους αλλά εγώ προτιμώ να σκάσω μερικά χρήματα παραπάνω και να βεντουζάρουν οι τροχοί όταν βρέχει.

Οδηγώ 1000χλμ το μήνα και τρώγω πολλές καταιγίδες στη μάπα :confused: αλλά με αυτό εδώ το λάστιχο
http://two-wheels.michelin.com/2w/ImageServlet?imageCode=3005&codeSite=LP2R
βρήκα την υγειά μου. Ειδικά όταν ήταν καινούργιο πατούσα στο φανάρι με το μπροστινό δισκόφρενο του σουπρα και σταματούσα λες και είχα abs :sun:

Από τη στιγμή που ο χαρακτήρας του CBF είναι εντός της πόλης και με ήλιο και με βροχή, τότε πιστεύω ότι κάπως έτσι πρέπει να μοιάζει το σωστό βροχοπέλμα του υποτιθέμενου τέλειου ελαστικού.

Από υλικό δεν γνωρίζω πολλά αλλά το παραπάνω ελαστικό είναι πολύ μαλακό και με έχει κάνει να νομίζω ότι οδηγώ αυτοκίνητο όταν βρέχει. Δεν λέω ότι κάνω μαγκιές σε λιωμένη άσφαλτο αλλά σε σχετικά καλό οδόστρωμα φρενάρω μόνο με το μπροστινό δισκόφρενο του σουπρα :beer: :beer: και ας βρέχει.

Αν δεν το δείτε με τα μάτια σας δεν θα το πιστέψετε ... το ξέρω.

Αν θέλετε με πιστεύετε. :wave2:

oulas
22/10/2005, 00:33
Φωτο απο Πισω Λαστιχο


26677

oulas
22/10/2005, 00:40
Η Μπροστινη


26681

ΙΠΠΕΑΣ
22/10/2005, 00:50
Ναι τώρα που το βλέπω, φαίνεται καλύτερα απ' ότι πίστευα. Είναι και pirelli :p . Εγώ νόμιζα ότι είχαν κάτι άχρηστα dunlop επάνω ή καμία κορεάτικη πατάτα.

Άστα φίλε δεν αγοράζω ακόμα, το παπί κρατάει γερά ακόμα. Είμαι στις 40.000 και όσα λάδια βάζω τόσα βγάζω. Δεν πρόκειται να το πουλήσω, θα πάει σε αποθήκη στο χωριό :sun: Έχει σκονιστεί σε 4-5 νησιά(με τις ανάλογες αναμνήσεις) και δεν το δίνω, θα το βγάζω για να πηγαίνω για μπάνιο το καλοκαίρι ή για την αγορά της πρωϊνής τυρόπιτας πριν το μπάνιο :lol:

johnpan
22/10/2005, 23:58
Είμαι πια στα 12.000 και δεν έχω παράπονο από τα λάστιχα. Βέβαια έχω καιρό να παώ σε κανα στροφιλίκι, αλλά γενικά είναι καλά λάστιχα. Το καγκουρώ ο Τρεζ είχε ξύσει μαρσιπιέδες σε καινούρια μαύρη άσφαλτο, και εγώ είχα πάει Επίδαυρο μαζί με συνεπιβάτη και αν τέντωνα το χέρι ακουμπούσα άσφαλτο στις στροφές... και άφησε και ένα εκατοστό στην άκρη του πέλματος απάτητο...

oulas
23/10/2005, 13:03
Είμαι πια στα 12.000 και δεν έχω παράπονο από τα λάστιχα.

Τα κοβεις να αντεχουν για ποσο ακομη;
Εγω ειμαι στα 7000 και φενονται απειραχτα!

SnakeMJK
23/10/2005, 23:10
Παρεπιπτόντως... Πόσο πλαγιάζει ένα cbf250;; Σε νορμάλ οδόστρωμα πάντα.. Το χω χώσει αρκετά, αλλά ως τώρα δεν έχω ξύσει. Το ξέρω ότι γίνεται, αλλά δεν με εμπνέει... 2-3 φορές που έχω πιέσει εγαναγκασμένες καταστάσεις ξυσίματος είχα γλιστρηματάκια στο πίσω μέρος.

johnpan
24/10/2005, 10:11
το cbf πλαγιάζει όσο όλες οι μηχανές: μέχρι να ξύσουν οι καθρέπτες!:rotflmao:

Γι'αυτό, το νου σας ρεμάλια!!!:rotflmao:

Μην το πιέζεις παραπάνω από όσο νιώθεις κουλ, και ποτέ μην πιέζεσαι να νιώσεις κουλ! Όσο σε θέλει η μέρα και η διάθεσή σου. Να το θυμάσαι αυτό. Κάθε μέρα οδηγάμε διαφορετικά.

Alexander
24/10/2005, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
2-3 φορές που έχω πιέσει εγαναγκασμένες καταστάσεις ξυσίματος είχα γλιστρηματάκια στο πίσω μέρος.
Κι εμένα γλιστράει το πίσω όταν πάω να το πιέσω... και απ'ότι βλέπω από το λάστιχο έχει πολύ περιθώριο ακόμα μέχρι το άκρο του πέλματος...

giannokia
05/11/2005, 13:04
ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΕΓΩ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ METZELER
ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ , ΜΠΑΙΝΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΓΛΙΣΤΡΑΝΕ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ.

oulas
09/11/2005, 11:46
ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΕΓΩ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ METZELER

Ποιο Μοντελο και ποια ειναι η τιμη τους;

giannokia
09/11/2005, 21:20
τιμή 180 και τα 2 ,μοντελο θα σου απαντησω αυριο

oulas
07/07/2006, 15:16
Giannokia ακομα περιμενω το αυριο!:nono:

Παιδια εγω εφτασα τις 16.000 και ειδικα το πισω εχει φαγωθει πολυ. Τωρα τελευτεα με το που παταω το πισω το μηχανακι παει σαν το φιδι!

Τα λαστιχα μας ειναι: 100/80-17M/C 52S
130/70-17M/C 62S

Καμια προταση kai kostow?

SnakeMJK
07/07/2006, 15:22
Βλέπω ουλά, είναι πολλά τα χιλιόμετρα :D

Εγώ μόλις ξεπέρασα τα 8.000χλμ κ δεν τα νιώθω και πολύ καλά. Θα τα αλλάξω σύντομα γιατί έτσι και αλλιώς ποτέ δεν μου άρεσαν αυτά τα λάστιχα. Θέλω κάτι πολύ πιο μαλακό.

oulas
07/07/2006, 17:43
Γεια σου Φιδακι,


Βλέπω ουλά

Το ονομα μου προφερεται, ούλας.
Οταν αλαξεις πες μας τι εβαλες και εντυπωσεις. Εγω θα τα αλλαξω απο Σεπτεβρη, γιατι τωρα δεν εχω, λεφτα. Εως τοτε θα πηγαινω αργα, και ο θεος βοηθός!

Σιγουρα θελω και εγω ποιο μαλακη γομα. Αφτα που εχουμε ειναι σαν τούβλο...

giannokia
10/07/2006, 08:00
LAZERTEC M45
kai exoun peripou 230euro kai ta dyo mazi

gerodim
21/07/2006, 03:17
Εγώ λέω να πάω για τα bridgestone battleaxe bt-45... 180e και τα δύο....

Kenai
21/07/2006, 12:46
exw balei PIrreli Speed Demon giro sta 200 kai petane!!!

Rezeguet
01/09/2006, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Τρεζ είχε ξύσει μαρσιπιέδες σε καινούρια μαύρη άσφαλτο,

poion eipes kagouro re???


:lol: :lol: :lol:

ΙΠΠΕΑΣ
01/09/2006, 01:11
http://two-wheels.michelin.com/2w/front/affich.jsp?codeRubrique=2092004113028&lang=EN

Αν ψήνεστε για Michelin, δείτε αυτή τη σελίδα. Ίσως καταφέρετε να βρείτε κάποιο λάστιχο που ταιριάζει με το δικό σας μηχανάκι. Δυστυχώς στη λίστα "Model" δεν λέει πουθενά CBF250. :(

Ελπίζω να φοράει κάποιο άλλο hondaκι ίδιου μέγεθους λαστιχα και έτσι να μπορέσετε να βρείτε κάποιο, μέσω επιλογής άλλου μοντέλου από την λίστα "Model"

Alchimistis
01/09/2006, 01:41
Kαι εγω metzeler εβαλα....175 και τα δυο και πανε πολυ καλα...
Πλαγιαζω πιο εύκολα και ειναι και τσαρούχια στο δρόμο...
Ειμαι ευχαριστημένος:beer:

ΙΠΠΕΑΣ
01/09/2006, 20:05
Λοιπόν το site που έχει λάστιχα για να δείτε είναι αυτό
www.troxoservice.gr


Δείτε τις σελίδες που περιέχουν τα μοντέλα κάθε μάρκας και τις επεξηγήσεις για κάθε μοντέλο.


Michelin
http://www.troxoservice.gr/michelin_moto/michelin_moto.htm

Metzeler
http://www.troxoservice.gr/metzeler/metzeler_moto.htm

Bridgestone
http://www.troxoservice.gr/bridgestone_moto/bridgestone_moto.htm

Pirelli
http://www.troxoservice.gr/pirelli_moto/pirelli_moto.htm

Καλό ψάξιμο.

gerodim
02/09/2006, 16:41
Λοιπόν...

Έχοντας οδηγήσει cbf 250 με
Pirelli MT-75 (μαμά)
Bridgestone Battlax BT-45
Pirelli Sport-Demon
Metzeler De-Thimamai

Τα πιρέλι τα 75 είναι αξιοπρεπή χωρίς να λένε και τπτ το ιδιαίτερο
Τα Battlax (αυτά που φοράω) είναι τα καλύτερα σε στεγνό οδόστρομα (μακραν) έχουνε 2 είδη γόμας και όσο τρώγονται μαλακώνει προς τα μέσα το λάστιχο... Τρώγονται γρήγορα αλλά δε χάνουνε σε απόδοση με τον καιρό). Στο βρεγμένο δεν είναι καλά.
Τα spor-demon είναι καλύτερα από τα 75 στα πάντα απλά είναι αρκετά πιό μαλακά και μετά από μέτριας διάρκειας στροφοδιαδρομή ζεστάθηκαν και δεν απέδιδαν τόσο καλά.
Τα Metzeler τα οδήγησα απλά μιά βόλτα... Μου έδωσαν την αίσθηση των mt-75 στο στεγνό - ίσως και λίγο καλύτερα (Λίγο όμως)... Σε βρεγμένο δεν πέρασα... Αυτά....

Γενικά εγώ με τα bridgestone έμεινα πολύ ευχαριστημένος ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΘΕΛΟΥΝΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΒΡΕΓΜΕΝΟ....

oulas
05/09/2006, 00:01
Oraiso. Den grafun kai oi katoxi times, gia na kanu mia kali anaskopisi prin pao na alaxo? 20 tu minos bazo kenurgia. An exi kapios kamia ali paratiris gia auta pou fora as tin pi. Epsisi se 5 ores feugo gia zante. Ta leme tin paraskeui.

gerodim
05/09/2006, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Oraiso. Den grafun kai oi katoxi times, gia na kanu mia kali anaskopisi prin pao na alaxo? 20 tu minos bazo kenurgia. An exi kapios kamia ali paratiris gia auta pou fora as tin pi. Epsisi se 5 ores feugo gia zante. Ta leme tin paraskeui.

MT-75 γύρω στα 130-140
Metzeler 140-150
Battlax 170-180
Sport demon 180-190

gerodim
11/09/2006, 09:45
Επίσης τα battlax κρατάνε τον κώλ0 τους σε πιστα.... απλά.

oulas
11/09/2006, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
Επίσης τα battlax κρατάνε τον κώλ0 τους σε πιστα.... απλά.

Ne alla gia geniki xirisi kai broxi den pezun ee?

Pio theoris pio kalo gia geniki xrisi, asxeta apo ta lefta.

Psaxno ena lastixo na kratai kalitera se stegno kai se broxi kalitera apo to mama.

gerodim
11/09/2006, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Ne alla gia geniki xirisi kai broxi den pezun ee?

Pio theoris pio kalo gia geniki xrisi, asxeta apo ta lefta.

Psaxno ena lastixo na kratai kalitera se stegno kai se broxi kalitera apo to mama.

Αν σε απασχολεί το θέμα βροχή - νερά ξεχνάς τα battlaxe.

Απο εκεί και περα θα σου έλεγα τα sport-demon αλλά να ξέρεις ότι θα φθαρούν πιο γρήγορρα.

Τα metzeler (από ότι άκουσα) κρατάνε καλά και σε στεγνό και σε βρεγμένο.

Τα MT-75 τα ξέρεις....

oulas
19/09/2006, 01:41
Την Πεμτη η την Παρασκευη αλλαζω λαστιχα. Μενω Αγ Δημητριο. Στειλτε μαγαζι που πηγαται και μεινατε ευχαριστημενοι!

Μιας και εβρεξε χθες και σημερα ακουω γνωμες για το βρεγμενο.
Σκεφτομαι για sport Deamon.

oulas
19/09/2006, 02:22
Εδω βρηκα τιμες για ολα τα λάστιχα της αγορας:

http://www.motoroda.gr/

ΙΠΠΕΑΣ
19/09/2006, 07:58
Εδώ έχει περιγραφή για το sportdeamon

http://www.troxoservice.gr/pirelli_moto/pirelli_sport_sportouring.htm#demon


Απ' ότι φαίνεται είναι από τα καλύτερα ελλαστικά. Κάνει και για βρεγμένο δρόμο. Η μεγάλη του δύναμη όμως πρέπει να είναι σε στεγνό δρόμο.

Εγώ πάντως επειδή κάνω 25 χλμ την ημέρα και δεν είμαι εποχικός οδηγός, θα προτιμούσα για μέσα στην Αθήνα ένα λάστιχο πιο βρόχινο.

Απ' ότι θυμάμαι εσύ για να πας στη δουλειά σου διανύεις μικρή απόσταση οπότε, δεν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ να έχεις μέγιστη απόδοση στην καθημερινή χρήση σε βρεγμένο δρόμο. Θα πηγαίνεις λίγο πιο συντηρητικά όταν βρέχει και θα του τα ζητάς όλα, όταν βγαίνεις κάποια καλή μέρα για κανένα ταξιδάκι. :sun: :p :D


Ρίξε επίσης και μία ματιά σε αυτό αν μπορεί βέβαια να μπει στο δικό σου.

1 (http://www.troxoservice.gr/michelin_moto/michelin_race_supersport.htm#pilsport)
2 (http://www.motoroda.gr/motoroda/dept2.asp?root%5Fid=1&root%5Fname=%C5%EB%E1%F3%F4%E9%EA%DC%7CTires&dept%5Fid=283&showPath1=%C5%EB%E1%F3%F4%E9%EA%DC+%5C+Michelin%26nbsp%3B%5C%26nbsp%3BSupersport)


Για βροχή μάλλον πρέπει να είναι αυτά




Το βρόχινο.

Με ειδική χάραξη και υλικά σε σκελετό και πέλμα προσφέρουν κατευθυντικότητα και αποτελεσματική άντληση του νερού που συνεπάγεται, άριστο κράτημα στις στροφές διατηρώντας υψηλή ταχύτητα , σταθερότητα και αποτελεσματικότητα φρεναρίσματος.
http://www.motoroda.gr/motoroda/dept2.asp?root%5Fid=1&root%5Fname=%C5%EB%E1%F3%F4%E9%EA%DC%7CTires&dept%5Fid=360&showPath1=%C5%EB%E1%F3%F4%E9%EA%DC+%5C+Pirelli%26nbsp%3B%5C%26nbsp%3BSupersport


:wave2:

oulas
19/09/2006, 11:28
Να σε καλα ιππεα, το michelen sport pilot, δεν βγαινει στις σιαστασεις που θελω, ασε που χει κανα 200 το καθε λαστιχο!:wave2:

Θα παω για σπορτ ντεαμον. Θα ρωτησω βεβαια αν κανουν καλη δουλεια και σε στεγνο και σε βροχη!:wave2:

oulas
29/09/2006, 18:32
Σημερα, ακομα και η αλλαγη ελαστικου που πηγα να κανω καταληξε σε τραγωδια...

Τελικα εβαλα μονο μπροστα το sport deamon, και πισω μεχρι την τριτη ακομα τιποτα μιας και ο αξονας δεν ελεγε να βγει.

Την ωρα που παω να πληρωσω, ακου σφυριες και πανικος να γινετε εξω, λεω δεν ειναι δικες μου αυτες, ενα χαρβαλο που ειχε ερθει πριν νομιζα οτι θα ετρωγε το σφυρακι με το κουταλι...

Τελικα απο οτι μου εξηγισαν ο αξονας δεν μπορουσε να βγει, προφανως απο κακο γρασαρισμα, και απο την πολυκαιρια εχει κοληση μεσα. Μου βαλαν σπρευ, και παραγγειλαν απο την χοντα πισω αξονα, γιατι αυτο θα φαευ σφυρι με το κουταλι απο οτι καταλαβα την Τριτη, και δεν θα ναι σε θεση να ξαναμπει.

Τουλαχιστον εξυπηρετησαν οι ανθρωποι, αντε να ετρεχα εγω αλου να παω να φτιαξω το προβλημα με τον αξονα, και μετα παλι πισω...

Πηραν οι ιδοι τηλεφωνο και το παραγγηλαν. Απο Τριτη λοιπον θα μπει και το πισω.

Οσο για το μπροστα λιγο ποθ το δοκιμασα στην κατηφορα του σπιτιου μου, δεν μλοκαρει με τπτ, το μηχανακι κανει πλεον και ενα ψιλο ρολλινγκ εντο με 20 χλμ. Δεν μλοκαριε με τπτ οπως εκανε το παλαιο. Αντε να μπει και το πισω, να πηγαινω με ασφαλεια στον προορισμο μου.

oulas
29/09/2006, 18:33
Μπροστινο σπορτ ντεμον 1


63572

oulas
29/09/2006, 18:33
Μπροστινο σπορτ ντεμον 2


63573

oulas
29/09/2006, 18:34
Πισω μαυρια χαλια MT 75


63574

oulas
29/09/2006, 18:36
Το λαστιχο ειναι μαλακοτατο, αλλα το βαθος ποθ εχουν τα χαντακια ειναι λιγο λιγοτερο απο οτι στα ΜΤ 75. Τουλαχιστον στο μπροστινο.

Ξερει κανεις πως διαβαζω στο λαστιχο την ημερομηνια κατασκευης του?

gerodim
29/09/2006, 21:43
Όταν το βγάζει από το ράφι έχει κολλημένα αυτοκόλλητα που το γράφουν...

oulas
29/09/2006, 22:13
Δεν μπορεσα να δω το ραφι. Εχουν και τα λαστιχα ημερομηνια αλλα με μερφη που δεν θυμαμαι πως διαβαζεται.

johnpan
30/09/2006, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas

Τελικα εβαλα μονο μπροστα το sport deamon, και πισω μεχρι την τριτη ακομα τιποτα μιας και ο αξονας δεν ελεγε να βγει.

Την ωρα που παω να πληρωσω, ακου σφυριες και πανικος να γινετε εξω, λεω δεν ειναι δικες μου αυτες, ενα χαρβαλο που ειχε ερθει πριν νομιζα οτι θα ετρωγε το σφυρακι με το κουταλι...

Τελικα απο οτι μου εξηγισαν ο αξονας δεν μπορουσε να βγει, προφανως απο κακο γρασαρισμα, και απο την πολυκαιρια εχει κοληση μεσα. Μου βαλαν σπρευ, και παραγγειλαν απο την χοντα πισω αξονα, γιατι αυτο θα φαευ σφυρι με το κουταλι απο οτι καταλαβα την Τριτη, και δεν θα ναι σε θεση να ξαναμπει.

Κι άλλος με κολλημένο άξονα! Κι εμένα μου είχε κολλήσει ο άξονας, μου είπαν μάλλον από την υγρασία, αλλά το μηχανάκι το είχα ούτε 10 μήνες. Κι άλλο θεματάκι με τα cbf250 ??
:confused: :rotflmao: :rotflmao:

oulas
30/09/2006, 03:05
Και εσυ τα ιδια jonny? Τελικαχρειαζεται ο παλαιος που μου παραγκειλαν η δεν ηταν και τοσο απαραιτητο?

Xlitos
30/09/2006, 03:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Δεν μπορεσα να δω το ραφι. Εχουν και τα λαστιχα ημερομηνια αλλα με μερφη που δεν θυμαμαι πως διαβαζεται.

Εκει που γράφει το Sport Demon αμα το ψάξεις περιμετρικά θα δεις ένα 08/06 ξερω γω ή 12/06 ή 24/06 ή κτλ κτλ....τα νούμερα σημαίνουν π.χ το πρωτο παραδειγμα (08/06) έχει κατασκευαστει την 8η βδομάδα του 2006...το δευτερο παράδειγμα(12/06) την 12η βδομάδα του 2006 το τρίτο(24/06) την 24η και παει λέγοντας..

oulas
30/09/2006, 03:28
Να σε καλα, σε ευχαριστω πολυ!:wave2:

johnpan
30/09/2006, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Και εσυ τα ιδια jonny? Τελικαχρειαζεται ο παλαιος που μου παραγκειλαν η δεν ηταν και τοσο απαραιτητο?

Ασφαλώς και είναι απαραίτητος νέος άξονας, δεν παίζουμε με αυτά τα πράγματα.

latris mixanis
21/11/2006, 02:41
Να κάνω μια ερώτηση γιατί μπερδεύτηκα(φταίει και το χρώμα στο μαλλί:sick: ), τελικά ποια θεωρούμε ότι είναι καλά λάστιχα για το μηχανάκι μας??:confused:

oulas
21/11/2006, 03:40
Πανω απο ολα, καλο ειναι ενα λαστιχο το οποιο σου παρεχει την καλυτερη δυνατη ασφαλεια, για τις συνθηκες που χρησιμοποιη ο καθενας την μηχανη του.

Πχ να ζεστενετε σε λογικο χρονο απο την στιγμη εκκινησης για την ταχυτητα οπου το χρησιμοποιεις, να συνησφερει στο καλο κρατημα, να μην ειναι και πολυ σκληρο, ωστε να τρωγεται στο φρεναρισμα, αρα να φρεναρει καλυτερα απο ενα σκληρο, να εχει και ενα αξιοπρεπη σκελετο, ωστε να αντεχει σε θραυσματα μεχρι ενος σημειου.

Παντα αναλογα την χρηση. Αλλο λαστιχο θελεις αν η κυρια σου χρηση ειναι για πιστα, αλλο για πολη, αλλο για ταξιδια, αλλο για χωμα, αλλο για βροχη...κλπ

gerodim
21/11/2006, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Πανω απο ολα, καλο ειναι ενα λαστιχο το οποιο σου παρεχει την καλυτερη δυνατη ασφαλεια, για τις συνθηκες που χρησιμοποιη ο καθενας την μηχανη του.

Πχ να ζεστενετε σε λογικο χρονο απο την στιγμη εκκινησης για την ταχυτητα οπου το χρησιμοποιεις, να συνησφερει στο καλο κρατημα, να μην ειναι και πολυ σκληρο, ωστε να τρωγεται στο φρεναρισμα, αρα να φρεναρει καλυτερα απο ενα σκληρο, να εχει και ενα αξιοπρεπη σκελετο, ωστε να αντεχει σε θραυσματα μεχρι ενος σημειου.

Παντα αναλογα την χρηση. Αλλο λαστιχο θελεις αν η κυρια σου χρηση ειναι για πιστα, αλλο για πολη, αλλο για ταξιδια, αλλο για χωμα, αλλο για βροχη...κλπ

Έχω την εντύπωση ότι την μπέρδεψες χειρότερα... :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

latris mixanis
21/11/2006, 14:55
Βασικά δεν ρωτούσα αυτό..,μάλλον έκανα λάθος διατύπωση.
Θέλω να πω ότι έχουμε βρει σαν καλά τη τάδε μάρκα το τάδε μοντέλο!!
Για νορμάλ καταστάσεις πάντα μιλάμε.

Δεν με μπέρδεψε gerodim αυτά τα ήξερα :smilea:

gerodim
22/11/2006, 14:29
Προσωπική γνώμη. Αν δε σε νοιάζει το βρεγμένο battlax
αν θες allaround οχι και τόσο ανθεκτικό sport demon
αν θες κάτι σε πιό ανθεκτικό metzeler

SnakeMJK
08/12/2006, 18:37
Στα πόσα χλμ αλλάξατε λάστιχα; Είμαι στα 12 χιλιάδες και σπινιάρει με το παραμικρό. Για φρενάρισμα δεν το συζητώ καν.... Για τα sport demon με βλέπω.... Michelin είναι αυτά;

oulas
09/12/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Στα πόσα χλμ αλλάξατε λάστιχα; Είμαι στα 12 χιλιάδες και σπινιάρει με το παραμικρό. Για φρενάρισμα δεν το συζητώ καν.... Για τα sport demon με βλέπω.... Michelin είναι αυτά;

Τα sport Deamon ειναι παρα πολυ καλα τα εχω πανω εδω και 3000χλμ φρεναρουν φανταστικα σε ολες τις συνθικες αναλογικα. Απο φθορες δεν εχουν παθει τπτ. Αν δεν κανετε καθολου σπιναριασματα και φρεναρετε αργα και προοδευτικα τα λαστιχα σας θα κρατησουν πολυ καιρο.

Α ειναι Pireli. To MT75 ειναι το φτηνο μοντελο που εχει η εταιρεια για το μηχανακι μας ενω το Sport Deamon το καλο! Εγω τα ΜΤ 75 τα αλλαξα στα 16.000 χλμ

Alexander
07/02/2007, 15:51
Σήμερα έβαλα καινούρια ελαστικά, Bridgestone BT45.
Τα προηγούμενα με 18000χλμ στην πλάτη ήταν έτσι:


77105

Alexander
07/02/2007, 15:53
.


77106

ledz
07/02/2007, 16:12
Τα BT45 θεωρουνται τα σπορ ή σπορ τουρινγκ. Αντιστοιχα των ΜΤ75 ή SportDemon?
Ποσο πηγε το μαλλι αν επιτρεπεται; Αυριο μεθαυριο αλλαζω τα ΜΤ75 της μαμας με 18000χμ μαζι με σερβις.

Πηγα Επιδαυρο προχτες και εφευγα πλαγια σε καθε στροφη! :eek:


77108

villy
08/02/2007, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Σήμερα έβαλα καινούρια ελαστικά, Bridgestone BT45.
Τα προηγούμενα με 18000χλμ στην πλάτη ήταν έτσι:


:eyepop:

Αν δεν τρύπαγαν από το καρφί δεν θα τα άλλαζες ακόμη;

Ήταν πολύ επικίνδυνο τόσο λιωμένο το πίσω...

Ευτυχώς δεν είχες άσχημα ξεμπερδέματα...

Πές μας και πόσο τα πήρες!

:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

Alexander
08/02/2007, 15:01
To καρφί δεν το είχα πάρει χαμπάρι πανάθεμά το !!! Ο λαστιχάς μού το έδειξε...

190€ πλήρωσα στον Ακρίβο στην Αλεξάνδρας.

villy
08/02/2007, 15:07
Ωραίος!

Να έχουμε υπόψην μας για το μέλλον!

:beer: :beer: :beer:

Nrgman
16/03/2007, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
:eyepop:

Αν δεν τρύπαγαν από το καρφί δεν θα τα άλλαζες ακόμη;

Ήταν πολύ επικίνδυνο τόσο λιωμένο το πίσω...

Ευτυχώς δεν είχες άσχημα ξεμπερδέματα...

Πές μας και πόσο τα πήρες!

:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:


Που να τον είχες δει in action.

:wave2:

Λεωνίδας
01/05/2007, 01:00
Σήμερα πήγα στον Μπούκη καθότι έχω ήδη 15.000χλμ και τα λάστιχα δεν την παλεύουν.
Το περίεργο είναι ότι ενώ του ζήτησα Sport Demon ή BT-45 μου πρότεινε τα MT-75 της Pirelli (αυτά που φοράει και από το εργοστάσιο) γιατί τα Sport Demon είναι υπερβολικά για τις ταχύτητες που πιάνει το 250άρι μας :confused:
Δε νομίζω ότι έχει κάτι να κερδίσει (έτσι κι αλλιώς εγώ πήγα και του ζήτησα κάτι που κάνει ~200? και ο άνθρωπος θέλει να μου πουλήσει κάτι γύρω στα 150? :rolleyes: )... τι λέτε :confused:

gerodim
01/05/2007, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Σήμερα πήγα στον Μπούκη καθότι έχω ήδη 15.000χλμ και τα λάστιχα δεν την παλεύουν.
Το περίεργο είναι ότι ενώ του ζήτησα Sport Demon ή BT-45 μου πρότεινε τα MT-75 της Pirelli (αυτά που φοράει και από το εργοστάσιο) γιατί τα Sport Demon είναι υπερβολικά για τις ταχύτητες που πιάνει το 250άρι μας :confused:
Δε νομίζω ότι έχει κάτι να κερδίσει (έτσι κι αλλιώς εγώ πήγα και του ζήτησα κάτι που κάνει ~200? και ο άνθρωπος θέλει να μου πουλήσει κάτι γύρω στα 150? :rolleyes: )... τι λέτε :confused:

Εξήγησέ του ότι το μηχανάκι το κατεβάζεις πίστα και θες να στρίβεις να δεις τι θα σου προτείνει...:beer:

Alexander
01/05/2007, 18:28
Ρε μια χαρά είναι τα λάστιχα της μάνας του.
Εγώ ή αυτά θα έβαζα ή τα Bridgestone.
Έβαλα τα 2α γιατί μου αρέσει η μάρκα και ήθελα να δοκιμάσω και κάτι διαφορετικό.

Λεωνίδας
01/05/2007, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
Εξήγησέ του ότι το μηχανάκι το κατεβάζεις πίστα και θες να στρίβεις να δεις τι θα σου προτείνει...:beer: πίστα εγώ :confused:
:lol: :lol: :lol:

άσε που δεν έχω μάθει ακόμα να στρίβω :look:

Nrgman
14/05/2007, 10:39
Μετά απο 24000 χλμ αλλαξα και εγώ επιτέλους λάστιχα.
Έβαλα LAZERTEC M45 της metzeler .
155 ?

Μέγαλη η διαφορά με τα μαμά (που είχα γίνει σχεδόν τετράγωνα) που είχα πάνω.

Λεωνίδας
14/05/2007, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
Μετά απο 24000 χλμ αλλαξα και εγώ επιτέλους λάστιχα. :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

24000 ρε αθεόφοβε :confused: :confused:

gerodim
14/05/2007, 10:45
Ρε παιδιά τα λάστιχα είναι απίστευτα σημαντικά για τη μηχανή.... 24.000χλμ με το ίδιο λάστιχο είναι τρομακτικό....

Λεωνίδας
14/05/2007, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
Ρε παιδιά τα λάστιχα είναι απίστευτα σημαντικά για τη μηχανή.... 24.000χλμ με το ίδιο λάστιχο είναι τρομακτικό.... Εγώ στα 15000 και νιώθω ότι δεν πατάει .. και δε μιλάμε για στροφές :alien:

Nrgman
14/05/2007, 10:50
Όντως είναι πολλά τα χλμ αλλα δεν είχα και ιδιαίτερο πρόβλημα με γλιστρήματα.

Πάντως στην εκδρομή τα χάρηκα τα χάρηκα τα λάστιχα.

Nostra
14/05/2007, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
Ρε παιδιά τα λάστιχα είναι απίστευτα σημαντικά για τη μηχανή.... 24.000χλμ με το ίδιο λάστιχο είναι τρομακτικό....


εγώ άλλαξα στις 19.000 και είχαν ακόμα ψωμί και πολύ καλό κράτημα...

ο μόνος λόγος που τα άλλαξα ήταν (αφενός η πολυκαιρία τους... ~2 ετών) κυρίως ότι πήγαινα για τρίτο κορδόνι και άρχισα να μη τα εμπιστεύομαι (λόγω προκών)....


:wave2:

johnpan
14/05/2007, 14:20
εγώ είμαι στα 23.000 αλλά δεν αλλάζω γιατί τον Αυγουστο πάω στρατό.... :bigcry:

Ενας φίλος όμως θέλει να τα αλλάξει τώρα, ποια να του πω να βάλει με τον καλύτερο συνδιασμό κόστους και κρατηματων? Για βρεγμένο δε τον ενδιαφέρει...

Λεωνίδας
15/05/2007, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
Μετά απο 24000 χλμ αλλαξα και εγώ επιτέλους λάστιχα.
Έβαλα LAZERTEC M45 της metzeler .
155 ? Και 'γω τα ίδια χθες μετά από (μόλις :rolleyes: ) 15500χλμ
165? Μπούκης Δημήτρης :wave2:

villy
21/01/2008, 14:17
Καλησπέρα!!!! :cool:

Τί γίνεται εδώ πέρα? Τα έχετε τα CBFακια ή τα πουλήσατε?

Θέλω να αλλάξω λάστιχα και θέλω να μου πείτε αν έχετε κάτι νεότερο από αυτά που έχουν γραφτεί εδώ και πάααααρα πολύ καιρο!!!

Τι φορέσατε?
Ικανοποιημένοι?
Πόσο?
Και από πού?

:winka:

ledz
21/01/2008, 16:45
Κοιτα, εγω ειμαι στα 27000χμ με πρωτη αλλαγη στα 18 περιπου. Το μηχανακι παει για πουλημα σε λιγο, φοβερο σχολειο ειναι, να μην ειχε και τα προβληματακια του, για τα λεφτα του ειναι φοβερο.

Αν το κραταγα μεχρι τα 36 που ειναι και περιπου η επομενη αλλαγη παλι τα ιδια θα εβαζα: τα μαμα Pirelli MT75. Εμενα με ικανοποιησαν πληρως: στεγνο, βρεμενο, ζεσταμα, αντοχη στο χρονο, κοστος ολα ειναι τελεια για το μηχανακι για μενα. Πολλοι εχουν αντιθετη αποψη και με κανει να απορω πως δε τους αρεσε; Ισως να πετυχανε ξερο απο το εργοστασιο και να μην τους εκατσε καλα.

Παντως ο,τι και να βαλεις, ηρεμα το πρωτο ντεποζιτο γιατι εγω το lowside μου το φαγα... (καινουρια, κρυα λαστιχα σε αποτομη αλλαγη καλη -> κακη ασφαλτο υπο κλιση με κλειστο γκαζι - εεεε τα'θελα και πολυ κρατησαν...)

Παραθετω φωτο απο τελευταια εκδρομη Πατρα - Ναυπακτο - Γαλαξιδι

edit : γυρω στα 130-140 με τοποθετηση Πατρα τα εβαλα...


117698

SnakeMJK
15/03/2008, 17:39
Μετά από 3 μήνες ακινησίας της μηχανής, λόγω νέας δουλειάς την ξεκίνησα και πάλι!

Πρώτη κίνηση, άλλαξα λάστιχα, στα 19.000χλμ, όπου απλά δεν τα ένιωθα καλά σε καμία περίπτωση. Για βρεγμένο απλά δεν τολμούσα! Φόρεσα τα Michelin Pilot, όπου οι πρώτες εντυπώσεις δείχνουν υπερβολικά καλές!!! Τιμούλα 160 ευρώ. Από Δευτέρα πάω για λάδια-φίλτρο (για προληπτικούς λόγους) και αλυσίδα που είναι σε κάκιστη κατάσταση.

panisk
29/05/2008, 21:54
Εδώ και 4500χλμ τα METZELER LASERTEC που έχω βάλει είναι άψογα στο στεγνό και τη βροχή

dimdil
15/12/2008, 20:06
πρωτη αλαγη στα 17800χλμ
brigestone battlax 185 γιουρια στο σουλτατη!
καλα φαινοντε---γραπωνουν κατω!!!!!
:beer:

ελεγε πως παιρνουν αυξηση για τα 210 απο βδομαδα
δεν ξερω αν ειναι αληθεια:eyepop:

Sapadak
14/01/2009, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Φόρεσα τα Michelin Pilot, όπου οι πρώτες εντυπώσεις δείχνουν υπερβολικά καλές!!! Τιμούλα 160 ευρώ.

Εφτασα και εγω στις 17.000 χλμ και σκεφτομαι την αλλαγη ελαστικων (σε 1-2 μηνες) ή οταν στρωσει ο καιρος.

Σκεφτομαι να τσιμπησω απο εξω τα MIchelin Pilot Sporty

Αυτα εβαλες φιλε SnakeMJK?

Για πες καμια εντυπωση παραπαΝ :D



Για την ιστορια τα βρηκα με 101,5 λιρες Αγγλιας (μαζι με τα μεταφορικα) που με τη σημερινη ισοτιμια σε ευρω ειναι 112 ευρω

SnakeMJK
14/01/2009, 14:39
Δεν τα είχα χαρεί πολύ τα λάστιχα, γιατί το έδωσα το μηχανάκι. Όμως θυμάμαι ότι σε σχέση με τα μαμά ήταν η μέρα με τη νύχτα. Πλάγιαζες με την σκέψη :p

Sapadak
14/01/2009, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Πλάγιαζες με την σκέψη :p

Χμμμ κατσε να σκεφτω

ΩΧΧ

Πλαγιασα :lol: :lol:

Θυμασε αν ηταν τα sporty ή οχι?

livbiker
17/02/2009, 12:54
Τα μαμά λάστιχα τα έχω αλλάξει από τα 3.500 χιλ. Από την αρχή δεν μου κάνανε και απορώ πως τα περπατάτε κάποιοι ακόμα και για πάνω από 10.000 χιλ παρόλο που πιθανότατα είστε πιο καλοί και ατρόμητοι οδηγοί από μένα!!
Τα Lasertec της Metzeler που έβαλα είναι πολύ καλύτερα σε όλες τις συνθήκες. Βέβαια αν κάνετε αλλαγή ελαστικών στις 10.000 χιλ και μετά, έ... ότι και να βάλετε θα σας φαίνεται σαν να κολάνε στον δρόμο σαν βεντούζες .

jasper
06/05/2009, 20:38
Μετά από 18300km και 4 χρόνια (!!!!) άλλαξα τα μαμά Pirelli σε Michelin Pilot Sporty. 135? κόστος. Τα διάλεξα με κριτήριο το ότι είναι κοντά στις δυνατότητες του CBF. Έβρισκα υπερβολή να βάλω sport touring λάστιχα με δείκτη ταχύτητας H! Και στο συνεργείο αυτά μου πρότειναν από μόνοι τους και εγώ για αυτά πήγα. Εντυπώσεις αφού τα δουλέψω λίγο αν και δεν ξέρω αν είμαι ο κατάλληλος για κάτι τέτοιο καθώς το cbf το έχω για commuter και μόνο.

brazileiros
20/08/2009, 19:49
paidia exete na mou proteinete lastixo gia cbf 250 gia kanonikes taxitites mexri 80-90 kai na zestenete oso afora pedisi me to dromo sxetika grigora eos 3-4 lepta.mou exouv proteinei lastixo me trigoniki korona exete empeiria h ti exete akousei :confused:

Sapadak
20/08/2009, 19:53
Michelin Pilot Sporty


171407

brazileiros
20/08/2009, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Michelin Pilot Sporty efxaristo an kai den mou leei tipota h fotografia

Sapadak
20/08/2009, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από brazileiros
efxaristo an kai den mou leei tipota h fotografia

Για να δεις το πελμα :beer:

brazileiros
20/08/2009, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Για να δεις το πελμα :beer: oso afora tin trigoniki korona pou anefera:dizzy:

Sapadak
20/08/2009, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από brazileiros
oso afora tin trigoniki korona pou anefera:dizzy:

Καλα μη περιμενεις να δεις και κανα ισοσκελες τριγωνο :D

jasper
23/08/2009, 10:06
Michelin Pilot Sporty kai gw. prin ena mina 140euro patra.

monadiko meinonektima pou tous vriskw einai oti varainei kapws to timoni otan plagiazeis arketa. san na leipei aeras apo to mprostino lastixo. ta mama pirelli itan pio oudetera an kai nomizw ta michelin exoun kalutero kratima.

brazileiros
24/08/2009, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Καλα μη περιμενεις να δεις και κανα ισοσκελες τριγωνο :D auto pou exw katalabei einai oti kathe lastixo parousiazei diaforetiki symperifora ston anavath analoga me ton tropo odigaei mhxanh

brazileiros
24/08/2009, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasper
Michelin Pilot Sporty kai gw. prin ena mina 140euro patra.

monadiko meinonektima pou tous vriskw einai oti varainei kapws to timoni otan plagiazeis arketa. san na leipei aeras apo to mprostino lastixo. ta mama pirelli itan pio oudetera an kai nomizw ta michelin exoun kalutero kratima. ego ta mama pirelli ta vrika aparadekta apo tous protous mines ta teleytaia pou exo tora einai ta metzeler lazertec pou einai safos kalytera kai prosanatolizomai auth th fora mallon gia michelin telika

Panos1986
27/09/2009, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasper
Michelin Pilot Sporty kai gw. prin ena mina 140euro patra.

monadiko meinonektima pou tous vriskw einai oti varainei kapws to timoni otan plagiazeis arketa. san na leipei aeras apo to mprostino lastixo. ta mama pirelli itan pio oudetera an kai nomizw ta michelin exoun kalutero kratima.

Se poion ta allakses???? H timh tous auti einai genika pano kato?