PDA

View Full Version : N-e-o-s O-d-i-g-o-s!!! Ninja 250r???



mar1b0r0
14/10/2009, 15:34
Αγαπητοί συμ-forum-ίτες ... :beer:

Γνωρίζω οτι υπάρχουν κι άλλα παρόμοια post και τα έχω διαβάσει όλα νομίζω αλλά επειδή δεν ένιωθα πλήρως καλυμένος είπα να post-άρω κι εγώ τον προβληματισμό μου!!!

Πήρα κι εγώ, σαν παιδί, το διπλωματάκι μου και σκέφτομαι πώς θα το αξιοποιήσω!
Κατ'αρχάς μου αρέσουν περισσότερο οι μηχανούλες από τα μηχανάκια ... και γι αυτό σκέφτηκα την NINJA 250R ... όταν λοιπόν το σκέφτηκα πιό σοβαρά και το ξεστόμισα άκουσα από φίλους την άποψη ότι "είναι ογκώδης, δεν θα σε βολέψει για πρώτη καβάλα, έχει μεγάλο βάρος και θα είναι επικίνδυνο ώσπου να το συνηθίσεις, επικίνδυνο σε στροφές για νέο οδηγό, καλήτερα να πάρεις κάτι πιό μικρό για πρώτο" κτλ

εγώ γενικά δεν είμαι γκαζιάρης και επιδειξίας, απλώς το ninjaki με έχει τρελάνει!!!:hypnotize
και είμαι διατεθιμένος να το κατακτήσω Σ-Τ-Α-Δ-Ι-Α-Κ-Α το άθλημα ...
αν δεν πάρω το ninjaki θα προτιμήσω κάποια vespoula(βλέπε GTS 250) γιατί τα μηχανάκια τα απεχθάνομαι:yuck:

και ερώτω: Ισχύουν οι ισχυρισμοί;Είναι το σωστό μηχανάκι για έναν νέο οδηγό που έχει ξανακαβαλήσει στα μαθήματα μονάχα ή πρέπει να αρκεστεί σε κάτι μικρότερο για την ώρα;

Ποιά η διαφορά μεταξύ ΝΙΝJΑ 250R και NINJA 250R GP;;;
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!:beer:

sniper
14/10/2009, 15:35
Mia xara einai

Pare ki ena kranos

McGyver
14/10/2009, 15:44
Πολύ καλό για πρώτη μηχανή, προχώρα άφοβα και το μυαλό στο κεφάλι (όχι στο χέρι) και το κεφάλι στο κράνος.

Το GP νομίζω έχει τριχρωμία στα "αγωνιστικά" χρώματα (πράσινο, μαύρο, λευκό).

mar1b0r0
16/10/2009, 19:45
Ευχαριστώ!!! Σύντομα ελπίζω θα κινηθώ σε αγορά ... !