PDA

View Full Version : σερβις για Honda Fmx 650 (με λάδια, ξύδια κλπ φαιδρά...)



hamurabi
14/10/2009, 15:29
Γεια σας παιδια.
Μολις αγορασα ενα μετραχειρισμενοπ FMX 650 2007 με 15.500χλμ.

Θελω να το παω σε ενα εξουσιοδοτημενο συνεργειο της ΧΟΝΤΑ να μου δουνε ανχ ρειαζεται αλλαγη κατι ή να συμπληρωθουν τπτ υγρα κτλ.
Μπορειτε να μου πειτε ΑΚΡΙΒΩΣ ποια πραγματα πρεπει να ελενχθουν καθοτι ειμαι ασχετος τελιως. Θενξ

p@nos
14/10/2009, 15:45
λαδια, φιλτρα λαδιου&αερα, υγρα φρενων αλλαγμα και τακακια και εισαι ετοιμος δε θα χρειαστει τιποτα αλλο ουσιαστικα...

notakos600
14/10/2009, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
λαδια, φιλτρα λαδιου&αερα, υγρα φρενων αλλαγμα και τακακια και εισαι ετοιμος δε θα χρειαστει τιποτα αλλο ουσιαστικα...


Στις βαλβίδες να μη ρίξει ένα βλέφαρο ? λέμε τώρα...

p@nos
14/10/2009, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Στις βαλβίδες να μη ρίξει ένα βλέφαρο ? λέμε τώρα...




de νομιζω να χρειαζεται στα 15.000χλμ...


κοιτα, γενικα οταν περνεις ενα μεταχειρισμενο μπορεις να κανεις απο τα πλεον βασικα που ειναι αυτα που του ειπα μεχρι να λυσεις ολο το μηχανακι...

hamurabi
14/10/2009, 16:37
μια ερωτηση παιδια...
επειδη δεν μου περισευουν καθολου λεφτα ειπα οτι ανταλλακτικα χρειαστω να τα παρω απο ebay για πιο φθηνα.
Οποτε θελω να ρωτησω τα εξης.
1) το παρακατω φιλτρο λαδιου ειναι καλυτερο απτο μαμα;
http://cgi.ebay.co.uk/HiFlo-Oil-Filter-for-a-Honda-FMX650-Vigor-FMX-650-HF112_W0QQitemZ290329470724QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item4398fc2704
2)αυτα τα τακακια ειναι καλυτερα απτα μαμα;
http://cgi.ebay.co.uk/EBC-HH-Sintered-Pads-for-Honda-FMX650-FMX-650-FA196HH_W0QQitemZ300328253422QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item45ecf577ee
3)αυτο το φιλτρο αερα ειναι καλυτερο απτο μαμα;
http://cgi.ebay.co.uk/HiFlo-Air-Filter-for-a-Honda-FMX650-FMX-650-HFA1608-NEW_W0QQitemZ300328260985QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item45ecf59579

Αν ολα τα παραπανω ειναι καλυτερα απτα μαμα,τοτε σκοπευω να ρωτησω ποσο κανουν τα μαμα που θα μου βαλουν και αν τα παραπανω εδω ειναι πιο φθηνα απτην ελληνικη τιμη για τα μαμα τοτε θα παρω αυτα.

ευχαριστω πολυ παιδια


4) ααα και κατι τελευταιο. αν αλλαξω ολα τα παραπανω, ποτε πρεπει ΠΕΡΙΠΟΥ να ξανααλλαξω τα φιλτρα και τακακια; (ενταξει τα λαδια μπορω να ελενχο τη σταθμη μονος μου αλλα ταλλα δε ξερω πως να τα ελενχω)

p@nos
14/10/2009, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από hamurabi
μια ερωτηση παιδια...
επειδη δεν μου περισευουν καθολου λεφτα ειπα οτι ανταλλακτικα χρειαστω να τα παρω απο ebay για πιο φθηνα.
Οποτε θελω να ρωτησω τα εξης.
1) το παρακατω φιλτρο λαδιου ειναι καλυτερο απτο μαμα;
http://cgi.ebay.co.uk/HiFlo-Oil-Filter-for-a-Honda-FMX650-Vigor-FMX-650-HF112_W0QQitemZ290329470724QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item4398fc2704
2)αυτα τα τακακια ειναι καλυτερα απτα μαμα;
http://cgi.ebay.co.uk/EBC-HH-Sintered-Pads-for-Honda-FMX650-FMX-650-FA196HH_W0QQitemZ300328253422QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item45ecf577ee
3)αυτο το φιλτρο αερα ειναι καλυτερο απτο μαμα;
http://cgi.ebay.co.uk/HiFlo-Air-Filter-for-a-Honda-FMX650-FMX-650-HFA1608-NEW_W0QQitemZ300328260985QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item45ecf59579

Αν ολα τα παραπανω ειναι καλυτερα απτα μαμα,τοτε σκοπευω να ρωτησω ποσο κανουν τα μαμα που θα μου βαλουν και αν τα παραπανω εδω ειναι πιο φθηνα απτην ελληνικη τιμη για τα μαμα τοτε θα παρω αυτα.

ευχαριστω πολυ παιδια


4) ααα και κατι τελευταιο. αν αλλαξω ολα τα παραπανω, ποτε πρεπει ΠΕΡΙΠΟΥ να ξανααλλαξω τα φιλτρα και τακακια; (ενταξει τα λαδια μπορω να ελενχο τη σταθμη μονος μου αλλα ταλλα δε ξερω πως να τα ελενχω)




ολα αυτα τα αναλωσιμα ειναι πολυ φτηνα...στην αντιπροσωπια θα τα παρεις πιο φτηνα απο το ebay


δε τιθεται θεμα καλου και κακου στα φιλτρα, μην αγχονεσαι...

λαδια πρεπει να αλλαζεις καθε 3000χλμ περιπου, μαζι με το φιλτρο λαδιου...το φιλτρο αερα σε καμια 20.000χλμ παλι...

υγρα στα φρενα καλο θα ναι να τα αλλαζεις μια φορα το χρονο...

τακακια αναλογως με τη φθορα τους, οταν φαγοθουν τα αλλαζεις...

μπορει να τα φας σε 5000χλμ , μπορει και σε 40.000χλμ, εξαρταται απο τη χρηση και την οδηγηση...

απλα να θυμασαι να ζητησεις ΜΑΛΑΚΑ τακακια οταν θα αγορασεις, γιατι αν παρεις σκληρα ναι μεν δε θα φαγωνοντε γρηγορα αλλα θα τρωνε το δισκο...τα τακακια ειναι φτηνα, κανουν κανα 10ρικο το ζευγαρι, ενω ο δισκος πανω απο 100...

MAG/FMX
14/10/2009, 19:31
εχεις πμ

sakisvolos
14/10/2009, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από hamurabi
μια ερωτηση παιδια...
επειδη δεν μου περισευουν καθολου λεφτα ειπα οτι ανταλλακτικα χρειαστω να τα παρω απο ebay για πιο φθηνα.
Οποτε θελω να ρωτησω τα εξης.
1) το παρακατω φιλτρο λαδιου ειναι καλυτερο απτο μαμα;
http://cgi.ebay.co.uk/HiFlo-Oil-Filter-for-a-Honda-FMX650-Vigor-FMX-650-HF112_W0QQitemZ290329470724QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item4398fc2704
2)αυτα τα τακακια ειναι καλυτερα απτα μαμα;
http://cgi.ebay.co.uk/EBC-HH-Sintered-Pads-for-Honda-FMX650-FMX-650-FA196HH_W0QQitemZ300328253422QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item45ecf577ee
3)αυτο το φιλτρο αερα ειναι καλυτερο απτο μαμα;
http://cgi.ebay.co.uk/HiFlo-Air-Filter-for-a-Honda-FMX650-FMX-650-HFA1608-NEW_W0QQitemZ300328260985QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item45ecf59579

Αν ολα τα παραπανω ειναι καλυτερα απτα μαμα,τοτε σκοπευω να ρωτησω ποσο κανουν τα μαμα που θα μου βαλουν και αν τα παραπανω εδω ειναι πιο φθηνα απτην ελληνικη τιμη για τα μαμα τοτε θα παρω αυτα.

ευχαριστω πολυ παιδια


4) ααα και κατι τελευταιο. αν αλλαξω ολα τα παραπανω, ποτε πρεπει ΠΕΡΙΠΟΥ να ξανααλλαξω τα φιλτρα και τακακια; (ενταξει τα λαδια μπορω να ελενχο τη σταθμη μονος μου αλλα ταλλα δε ξερω πως να τα ελενχω)

Το φίλτρο λαδιού αυτό που θες να πάρεις είναι για κλωτσιές μη το βάλεις αν μένεις Αθήνα
να πας στο Σαρακάκη να πάρεις ένα γνήσιο που κοστίζει μόλις 3,6? + ΦΠΑ!

Φίλτρο αέρος αν θες ελεύθερο βάλε το DNA ή το KN τίποτα άλλο!!!

hamurabi
15/10/2009, 00:21
οταν λεμε "ελευθερο" φιλτρο αερα τι ακριβως εννοουμε;
σορρυ αλλα ειμαι παντελως ασχετος.

project.breeze
15/10/2009, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από hamurabi
οταν λεμε "ελευθερο" φιλτρο αερα τι ακριβως εννοουμε;
σορρυ αλλα ειμαι παντελως ασχετος.



Εννοούμε φίλτρο που επιτρέπει την πιο άνετη ροή αέρα προς τον κινητήρα προσφέροντας όμως μικρότερη προστασία στην εισροή σωματιδίων στον κινητήρα,με λίγα λόγια αν ζεις σε περιοχή με χώμα ή άμμο ούτε να το σκεφτείς :wave2:

MAG/FMX
15/10/2009, 01:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από hamurabi
οταν λεμε "ελευθερο" φιλτρο αερα τι ακριβως εννοουμε;
σορρυ αλλα ειμαι παντελως ασχετος.
Πανεπαντελοτατος . Αμα πας σε εξουσιοδοτημενο θα σε γδισουν αμα πας σε ασκετο την εκατσες.

MAG/FMX
15/10/2009, 01:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από hamurabi
οταν λεμε "ελευθερο" φιλτρο αερα τι ακριβως εννοουμε;
σορρυ αλλα ειμαι παντελως ασχετος.


Λοιπον θες φιλτρο αερα 30ε καθε 18.000κλμ η 18 μηνες
φιλτρο λαδιου 10ε καθε 12.000κλμ η 12 μηνες
λαδια 2λιτρα 25ε καθε 3000κλμ
ρυθμισμα βαλβιδες 10ε καθε 6000κλμ
μπουζι 5ε καθε 12.000κλμ η 12 μηνες
βαλε κ 30ε εργασια.Αυτα καντα τωρα εκτος αν εχει κανει κατι ο προηγουμενος κ εσυ ρισκαρεις, οχι εγω παντως.



αμα θες τακακια πρωτεινω.Μαμα μπροστα 70ε πισω βαλε κανενα με 20ε aftermarket
αμα θες γραναζια 50ε αμα θε κ αλυσιδα 120ε
αμα θες κ λαστιχα 280ε

Αμα πας σε κανα ακριβο μαστορα βαλε κ κανα 100ε παραπανω.Ελα στο μηχανικο μου νικαια γιατι ειναι σωστο ατομο με σωστες τιμες κ γνωσεις.Αμα σου περισευουν πανε σε εξουσιοδοτημενο, αμα σε παρουν χαμπαρι οτι εισαι παντελοπανασχετος μπορει να σου παρουν κ τα σωβρακα κ θα μεινεις με το στομα ανοιχτο.Εδω τα περνουν απο κατι γνωστες.Καλα χιλιομετρα κ να μαθεις κ λιγο μηχανικα ειναι καλη φαση.Απλα μην αρχισεις κ πηραζεις εσυ ακομα.:nono:

hamurabi
15/10/2009, 10:01
Μισο ρε παιδες γιατι μεπρδευτηκα.

Ο φιλος Πανο μου γραφει επανω οτι ενα ζευγαρι τακακια εχει 10ευρω ενω ο φιλτατος MAG/FMX oτι τα μπροστα μαμα τακακια εχουν 70 ευρω!!!

γιατι τοσο μεγαλη αποκλιση;

hamurabi
15/10/2009, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Εννοούμε φίλτρο που επιτρέπει την πιο άνετη ροή αέρα προς τον κινητήρα

Και πρακτικα να μας προσφερει αυτο; εχει αισθητη διαφορα στην κινηση ή οχι;

reinmeister
15/10/2009, 10:25
λαδια 20-50 ορυκτελαια με 5 το λιτρο(ΟΧΙ ΜΟTUL)...πεταμα καθε 1000-1500...φιλτρο περιπου 5 ευρω...

τακακια 25-35 οτι να ναι...φιλτρο μονο μαμα αυστηρα εαν δεν φοραει εξατμιση...αλλα δεν νομιζω οτι θα θελει αλλαγη...φυσηγμα μονο πες στον μαστορα...

βαλβιδες υποχρεωτικα...10-12 λεει η χοντα ,δουλευει πολυ καλυτερα με 12-12...επισης πες το στον μαστορα...

αν τα κανει ολα αυτα κι οντως κανει και βαλβιδες ,οχι ξεματιασμα, κι ελεγξει κι ολο το μηχανακι 100 ευρω ειναι λογικοτατα ως εργασια...

MAG/FMX
15/10/2009, 12:18
Γιατι οχι motul? Αφου ημισυνθετικα χρειαζεται.Καλα το φιλτρο που κανει 5ε? .Εγω 10ε το περνω απτο χαλαρη που το περνει απτη χοντα.

reinmeister
15/10/2009, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Γιατι οχι motul? Αφου ημισυνθετικα χρειαζεται.

και το μοτουλ στα ημισυνθετικα,ειναι οτι το bic στα στυλο διαρκειας...εγγυηση...

stefanos
15/10/2009, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
και το μοτουλ στα ημισυνθετικα,ειναι οτι το bic στα στυλο διαρκειας...εγγυηση...

:p οχι?

MAG/FMX
15/10/2009, 12:56
Στεφανε εσυ τι λαδι βαζεις κ καθε ποτε?

project.breeze
15/10/2009, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
και το μοτουλ στα ημισυνθετικα,ειναι οτι το bic στα στυλο διαρκειας...εγγυηση...



Reinmeister με έβαλες σε σκέψεις,εμένα που το μηχανάκι είναι στην εγγύση και κάνω service σε εξουσιοδοτημένο μου βάζει MOTUL ημισυνθετικά και είπε ότι για full συνθετικά θα μιλήσουμε μετά τα 12.000km.Αυτά συστήνει η Suzuki,δεν είναι καλά δηλαδή; :sick:

reinmeister
15/10/2009, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Reinmeister με έβαλες σε σκέψεις,εμένα που το μηχανάκι είναι στην εγγύση και κάνω service σε εξουσιοδοτημένο μου βάζει MOTUL ημισυνθετικά και είπε ότι για full συνθετικά θα μιλήσουμε μετά τα 12.000km.Αυτά συστήνει η Suzuki,δεν είναι καλά δηλαδή; :sick:

Ο Χ Ι

stefanos
15/10/2009, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Στεφανε εσυ τι λαδι βαζεις κ καθε ποτε?

Με δικό μου ρίσκο απλό 20w-50 κάθε 1500.

byron
15/10/2009, 14:42
Ρε ΄σεις....

Τι 1000 και 1500 χλμ αλλαγή λαδιών???:confused:
Για FMX με -το βάστα τούρκο να γεμίσω- μοτέρ απ΄την λίθινη εποχή δεν λέτε? Δλδ το CRF κάθε πότε θέλει? :confused: :confused: :confused:

project.breeze
15/10/2009, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε ΄σεις....

Τι 1000 και 1500 χλμ αλλαγή λαδιών???:confused:
Για FMX με -το βάστα τούρκο να γεμίσω- μοτέρ απ΄την λίθινη εποχή δεν λέτε? Δλδ το CRF κάθε πότε θέλει? :confused: :confused: :confused:




2 αλλαγές λαδιών ανά ντεπόζιτο βενζίνης; :rolleyes:

project.breeze
15/10/2009, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
Ο Χ Ι



Μας έφτιαξες τη μέρα! :sick:

reinmeister
15/10/2009, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε ΄σεις....

Τι 1000 και 1500 χλμ αλλαγή λαδιών???:confused:
Για FMX με -το βάστα τούρκο να γεμίσω- μοτέρ απ΄την λίθινη εποχή δεν λέτε? Δλδ το CRF κάθε πότε θέλει? :confused: :confused: :confused:

ρε γκατζολε,ακριβως επειδη ειναι αεροψυκτο της πλειστοκαινου κι ανεβαζει θερμοκρασιες κολασης,θελει συχνα...

:lol:

υ.γ.παρεμπιπτοντως,η συγκριση σου με το crf ητο on the spot...:bawl:

project.breeze
15/10/2009, 15:34
Αν μπει ο Sakisvolos και δει να μιλάτε με τέτοια κακεντρεχή λόγια για το μηχανάκι του μαύρο φίδι που σας έφαγε:rotflmao:

sakisvolos
15/10/2009, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από hamurabi
Μισο ρε παιδες γιατι μεπρδευτηκα.

Ο φιλος Πανο μου γραφει επανω οτι ενα ζευγαρι τακακια εχει 10ευρω ενω ο φιλτατος MAG/FMX oτι τα μπροστα μαμα τακακια εχουν 70 ευρω!!!

γιατι τοσο μεγαλη αποκλιση;

Τα τακάκια των 10? θα σου κάνουν τον δίσκο ταραντέλα! :winka:

p@nos
15/10/2009, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Τα τακάκια των 10? θα σου κάνουν τον δίσκο ταραντέλα! :winka:



de to nomizw...

sakisvolos
15/10/2009, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
de to nomizw...

Να το νομίζεις ! Αντί να τρώγονται τα τακάκια τρώγεται ο δίσκος! :winka:

MAG/FMX
15/10/2009, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Μας έφτιαξες τη μέρα! :sick:
Για μενα το motul 5100 που βαζω αναγκαστικα ειναι μετρια λαδια για μετριες καταστασεις οδηγησης.Αμα πηγαινεις τη μηχανη ταπα η εχεις κανα κτμ που οι κινητηρες τους ειναι φτιαγμενοι κοντα στο οριο τοτε ναι , τα μοτυλ 5100 δεν ειναι τοσο καλα.

byron
15/10/2009, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ρε γκατζολε,ακριβως επειδη ειναι αεροψυκτο της πλειστοκαινου κι ανεβαζει θερμοκρασιες κολασης,θελει συχνα...

:lol:

υ.γ.παρεμπιπτοντως,η συγκριση σου με το crf ητο on the spot...:bawl:

Να με συγχωράΕΙ η χάρη σου, αλλά το εκ Κρητιδικής ορμώμενο μοτερ ΧΤ, κάθε 5.000 έλεγε και άντε και τα αλλάζαμε στα 3.500. Αλλά ξέχασα οτι μιλάμε για αξιοπιστία Χουντάϊ. :rotflmao:

ΥΓ: Δεν περίμενα να εκτιμήσεις το λεπτό χιούμορ μου λαδωμένε ποντικαρά. :evil:

hamurabi
15/10/2009, 20:12
Παιδια η χρηση της μηχανης ειναι σπιτι-γυμναστηριο και αντε σπιτι-καμια τραπεζα.
το λεω αυτο για να το λαβετε υποψιν για τα λαδια.

σκεφτομουν για μοτουλ 5100

p@nos
15/10/2009, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Να το νομίζεις ! Αντί να τρώγονται τα τακάκια τρώγεται ο δίσκος! :winka:



επειδη τα εχω δοκιμασει, θα το ξαναπω οτι δε το νομιζω...


μα καλα, θα δωσεις 70? για τα τακακια στο σαρακακη?
και καινουριος δισκος ποσο κανει δηλαδη?

:lol: :lol: :lol:

reinmeister
15/10/2009, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από hamurabi

σκεφτομουν για μοτουλ 5100

:bawl: :bawl:

καποιοι ειστε αξιοι της μοιρας σας τελικα...

p@nos
15/10/2009, 21:32
ρε ρεινμαστερ...νταξ...τηγανολαδα τα ανεβαζεις, τηγανολαδα τα κατεβαζεις...αλλα δε λες το λογο...


εγω 40.000χλμ στο ΧΤ αυτα χρησιμοποιουσα με αλλαγμα καθε 3000+χλμ και το μοτερ ουτε κιχ δε κανει και δε καιει και σταγονα λαδια...

επισης τοσος κοσμος τα χρησιμοποιει χωρις κανενα προβλημα...

επισης, προβλημα στον κινητηρα δεν εχω ακουσει απο κανεναν..


οκ για το σουπερντουπερ μπουσα σου μπορει να μην κανουν, για κανονικες μοτο γιατι να μην κανουν δλδ?προς τι τοσο θαψιμο?

sakisvolos
15/10/2009, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
επειδη τα εχω δοκιμασει, θα το ξαναπω οτι δε το νομιζω...


μα καλα, θα δωσεις 70? για τα τακακια στο σαρακακη?
και καινουριος δισκος ποσο κανει δηλαδη?

:lol: :lol: :lol:

Καλά ρε τι δεν καταλαβαίνεις δεν είπα για τα γνήσια που κάνουν 45? στο σαρακακη και όχι 70 όπως λες
αλλά λέω για τακάκια των 20 με 30? όπως λέει ο rain!
Να είναι κάτι το λίγο αξιόπιστο και να φρενάρουν τσι προκοπής!:D

sakisvolos
15/10/2009, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
:bawl: :bawl:

καποιοι ειστε αξιοι της μοιρας σας τελικα...

Κάτσε ρε φίλε motul 5100 15W-50 έβαλα στις τρεις πρώτες αλλαγές και μετά συνέχισα με το
7100 20W-50 100% συνθετικό και ποτέ δεν μου έκανε το παραμικρό πρόβλημα ως τώρα και
όταν βγαίνω εθνική (αρκετά συχνά) το πάω συνεχώς κοντά στην τελική του 140kmh στο ψηφιακό
το κοντεράκι με το δικό του να δείχνει κοντά στα 150 !

Γιατί τι έπαθες εσύ με τα motul και τα κατακρίνεις τόσο! :confused: :confused:

reinmeister
15/10/2009, 22:00
τα χω πει ρπμ ενα μυριο φορες αλλα δεν παιρνετε χαμπαρι...

τελευταια κι οποιος θελει ας καταλαβει...

το μοτουλ το 5100 που βαζετε ολοι ειναι ενα ορυκτελαιο της πλακας και ως εκ τουτου ,δουλευει ως τετοιο...εχει δυο προσθετα του κωλου,αλλα αυτα δεν το κανουν semi...δεν θα παθετε ζημια χρησιμοποιωντας το αλλα θα δινετε σαν χαζοι 10-12 ευρω το λιτρο για ενα λαδι εφαμιλλο οποιουδηποτε ορυκτελαιου αξιας 5 ευρω...

ειναι τοσο χαλια λαδι που τα περισσοτερα συνεργεια χρησιμοποιουν τα μπουκαλια του ,βαζοντας μεσα ορυκτελαια απλα και τσεπωνουν την διαφορα,ξεροντας οτι δουλευει ακριβως το ιδιο και ο πελατης δεν θα καταλαβει διαφορα...

το κανουν αυτο επειδη οι περισσοτεροι απο σας τρωτε την διαφημιση αμασητη και το αγοραζετε σαν προβατα...

μην μου λετε παπαριες του στυλ "εγω το εβαζα και ολα καλα" διοτι εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο...αν εχεις μαθει μια ζωη σε φιατ και δεν εχεις οδηγησει πορσε ,μια χαρα θα σου φαινεται το ρημαδι σου,μεχρι να οδηγησεις πορσε...

θελετε να τα σκατε? be my guest...

επισης για τελευταια φορα...ρΑινμΑΪστερ ειναι το γαμωνικ μου...οχι ρεινμαστερ μαμω τα πρωτοβροχια μου μαμω...

p@nos
15/10/2009, 22:03
emeis pou to pernoume 7e to litro metrame sth maza me ta koroida?:winka:

sakisvolos
15/10/2009, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister

το μοτουλ το 5100 που βαζετε ολοι ειναι ενα ορυκτελαιο της πλακας και ως εκ τουτου ,δουλευει ως τετοιο...εχει δυο προσθετα του κωλου,αλλα αυτα δεν το κανουν semi...δεν θα παθετε ζημια χρησιμοποιωντας το αλλα θα δινετε σαν χαζοι 10-12 ευρω το λιτρο για ενα λαδι εφαμιλλο οποιουδηποτε ορυκτελαιου αξιας 5 ευρω...



Εντάξει να δεχτώ ότι το 5100 δεν είναι καλό και τα συνθετικά της μάπα είναι ??? :confused: :confused:

p@nos
15/10/2009, 22:09
και να εισαι λιγο πιο ευγενικος, με ατομα που δεν ξερεις...οπως λες τον μπαιρον τον λες καραφλα γιατι τον ξερεις 20 χρονια...


ομως δε με ξερεις και γι αυτο δε θα με λες κοροιδο και προβατο, τους φιλους σου πες τους οπως θες...

byron
15/10/2009, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
και να εισαι λιγο πιο ευγενικος, με ατομα που δεν ξερεις...οπως λες τον μπαιρον τον λες καραφλα γιατι τον ξερεις 20 χρονια...


ομως δε με ξερεις και γι αυτο δε θα με λες κοροιδο και προβατο, τους φιλους σου πες τους οπως θες...

Επρεπε να το ξεκαθαρίσεις από πριν, ότι την απάντηση που ζήταγες την ήθελες ευγενική.
Το ότι εσύ μπορεί να τα παίρνεις και τσάμπα, δεν σημαίνει ότι δεν τα πουλάνε τόσο στους άλλους.

p@nos
15/10/2009, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Επρεπε να το ξεκαθαρίσεις από πριν, ότι την απάντηση που ζήταγες την ήθελες ευγενική.
Το ότι εσύ μπορεί να τα παίρνεις και τσάμπα, δεν σημαίνει ότι δεν τα πουλάνε τόσο στους άλλους.


δηλαδη εγω τωρα μπορω να σε βρισω επειδη δε μου εχεις πει να σου μιλησω με ευγενεια?

:confused:





οσο για το αν τα παιρνω τσαμπα η οχι, εχω κανει την ερευνα αγορας μου οπως κανω οταν αγορασω οτιδηποτε...

για τα λεφτα τον αλλων δε με νοιαζει καθολου, μονο η δικη μου τσεπη με απασχολει...

byron
15/10/2009, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
για τα λεφτα τον αλλων δε με νοιαζει καθολου, μονο η δικη μου τσεπη με απασχολει...

Ακριβώς το αντίθετο τον rein...:wave2:

p@nos
15/10/2009, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ακριβώς το αντίθετο τον rein...:wave2:


δε νομιζω...


ειπε οτι ειναι τηγανολαδα κλπ, οτι οποιος τα βαζει ειναι αξιος της μοιρας του, ειναικοροιδο προβατο...


δε νομιζω να χρειαζεται δικηγορο, οταν μπει μπορει να κανει quote se οτι θελει...

catmaster
15/10/2009, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
δε νομιζω...


ειπε οτι ειναι τηγανολαδα κλπ, οτι οποιος τα βαζει ειναι αξιος της μοιρας του, ειναικοροιδο προβατο...


δε νομιζω να χρειαζεται δικηγορο, οταν μπει μπορει να κανει quote se οτι θελει...

δεν θα εμπλακώ στη μεταξύ σας αντιπαράθεση , αλλά και εγώ προσωπικά πιστεύω πως τα Motul είναι της πλάκας σε σχέση με άλλα λάδια ...


(και ξέρω τι λέω εκ πείρας)


:wave2:

p@nos
15/10/2009, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
δεν θα εμπλακώ στη μεταξύ σας αντιπαράθεση , αλλά και εγώ προσωπικά πιστεύω πως τα Motul είναι της πλάκας σε σχέση με άλλα λάδια ...


(και ξέρω τι λέω εκ πείρας)


:wave2:



1on den einai αντιπαραθεση...


2ον δεν υποστηριξα οτι ειναι το καλυτερο λαδι που υπαρχει...
εγω προσωπικα τα περνω γιατι τα βρισκω σε καλη τιμη, και γιατι ο κινητηρας δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις...
ειπα, σε σουπερ ντουπερ μπουσα δε θα κανουν...για καθημερινη χρηση σαν οικονομικο λαδι μια χαρουλα ειναι...

reinmeister
15/10/2009, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
δε νομιζω...


ειπε οτι ειναι τηγανολαδα κλπ, οτι οποιος τα βαζει ειναι αξιος της μοιρας του, ειναικοροιδο προβατο...


δε νομιζω να χρειαζεται δικηγορο, οταν μπει μπορει να κανει quote se οτι θελει...

ο βυρωνας δεν εκανε τον δικηγορο μου...απλως εξεφρασε την ξεκαθαρη διαπιστωση οτι με ενδιαφερει να μην πιανεστε κοροιδα...και παρ οτι το εγραψε ξεκαθαρα δεν το καταλαβες...

αναφορικα με το θεμα ευγενειας...ειμαι ευγενικος τις 10 πρωτες φορες που θα πω κατι...απο κει και περα αρχιζω κι εκνευριζομαι...

εσυ προσωπικα ως ενεργο μελος του φορουμ εχεις δει ολες τις φορες που εχω μιλησει για λαδια...δεν προβλεπεται λοιπον να συνεχιζεις να κανεις πως δεν καταλαβαινεις...

απο κει και περα ειπα προβατα ολους οσους αγοραζουν με βαση την διαφημιση...το οτι σε πηρε κι εσενα η μπαλα ως αγοραστη δεν ειναι κατι για το οποιο φταιω εγω...

απλως αποδεικνυεται για μια ακομη φορα οτι δεν πρεπει κανεις να προσπαθει να ξεστραβωσει αυτους που δεν το θελουν...

οποτε...motul uber alles...

:beer:

υ.γ. σακη θα το πω απλα...τα μοτουλ ,ανεξαρτητα κατηγοριας,ειναι αντιστοιχα ποιοτικα,με αλλα λαδια που κοστιζουν τα μισα λεφτα...πιο ξεκαθαρος δεν γινεται να γινω...

MAG/FMX
15/10/2009, 23:38
Emena παντως η χοντα 70ε μου ειπε το μπροστινο τακακι κ θα το παρω , καθε 20000κλμ θα το αλαζω γιατι φρεναρει ωραια κ με το μπροστινο φρενο δεν παιζω οσο για το πισω δε με νοιαζει αλλα 20ε κ ανω.
Εγω παντως εμπιστευομαι τον ρεινμειστερ.Ας πουμε ομως κ 2 3 λαδακια ημισυνθετικα μια κ το φερε η κουβεντα.
Επισης οταν καποιο τον τρωει το δικιο , γινεται αθελα του λιγο αγενης , για να την ακουσεις καλητερα.

p@nos
16/10/2009, 01:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ο βυρωνας δεν εκανε τον δικηγορο μου...απλως εξεφρασε την ξεκαθαρη διαπιστωση οτι με ενδιαφερει να μην πιανεστε κοροιδα...και παρ οτι το εγραψε ξεκαθαρα δεν το καταλαβες...

αναφορικα με το θεμα ευγενειας...ειμαι ευγενικος τις 10 πρωτες φορες που θα πω κατι...απο κει και περα αρχιζω κι εκνευριζομαι...

εσυ προσωπικα ως ενεργο μελος του φορουμ εχεις δει ολες τις φορες που εχω μιλησει για λαδια...δεν προβλεπεται λοιπον να συνεχιζεις να κανεις πως δεν καταλαβαινεις...

απο κει και περα ειπα προβατα ολους οσους αγοραζουν με βαση την διαφημιση...το οτι σε πηρε κι εσενα η μπαλα ως αγοραστη δεν ειναι κατι για το οποιο φταιω εγω...

απλως αποδεικνυεται για μια ακομη φορα οτι δεν πρεπει κανεις να προσπαθει να ξεστραβωσει αυτους που δεν το θελουν...

οποτε...motul uber alles...

:beer:

υ.γ. σακη θα το πω απλα...τα μοτουλ ,ανεξαρτητα κατηγοριας,ειναι αντιστοιχα ποιοτικα,με αλλα λαδια που κοστιζουν τα μισα λεφτα...πιο ξεκαθαρος δεν γινεται να γινω...



energo mελος ειμαι, δε τα διαβαζω ολα ομως...εχω διαβασει να υμνους απο σενα για τα τορκο...και δε το χω ακουσει μονο απο σενα...και τα μοτουλ απο κει που τα ψωνιζω το ιδιο μου πε για τα τορκο, παροτι βιτρινα εχει μοτουλ...δεν εχω διαβασει ομως να λες καπου τα μοτουλ για καποιο λογο να μην τα προτιμας...

οπως ειπα, δεν ειναι μοτουλ uber alles, απλα τα βρισκω φτηνα και τα παιρνω γιατι θα κανουν τη δουλεια τους...

12? το λιτρο που τα εχει το πρακτικερ και λοιπα μοτομαγαζα επ'ουδενι δε θα τα αγοραζα...

project.breeze
16/10/2009, 02:14
Reinmaster δε χρειάζεται να εξάπτεσαι,ξέρεις πολύ καλά ότι εγώ σέβομαι τις γνώσεις σου και γι'αυτό ρωτάω,γιατί κάποια πράγματα δεν τα ξέρω,όπως σε είχα ρωτήσει και για τα Torco.Σου είπα ότι ο μόνος λόγος που βάζω MOTUL είναι γιατί αυτά βάζει το εξουσιοδοτημένο συνεργείο και επειδή το μηχανάκι μου είναι στην εγγύηση δεν θέλω να έχω ντράβαλα (μην αρχίσει κανείς να λέει για εγγύηση απο το εργοστάσιο και τέτοια γιατί δεν έχω διάθεση να ξεκινήσω άλλα δικαστήρια σε περίπτωση στραβής,ήδη έχω ένα με ταλαιπωρεί 3 χρόνια).Αν το μηχανάκι δεν ήταν στην εγγύηση θα έβαζα TORCO με κλειστά μάτια πρώτον επειδή τα πρότεινες εσύ και δεύτερον επειδή έχω διαβάσει κατά καιρούς πολλά καλά σχόλια στο internet.Απλά επέμεινα στην ερώτηση μου αν είναι τόσο χάλια με την έννοια του αν είναι επικίνδυνα για το μηχανάκι μου,να πα να γ@μηθεί η εγγύηση,θα αλλάζω μόνος μου λάδια και θα βάζω Torco ή οτιδήποτε άλλο τέλοσπαντων... :wave2:

reinmeister
16/10/2009, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Reinmaster

:sad: :sad: δεν αντεχω αλλο...ειλικρινα...:bigcry: :bigcry:

byron
16/10/2009, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
:sad: :sad: δεν αντεχω αλλο...ειλικρινα...:bigcry: :bigcry:

με τόση βροχή που ρίχνει, πάλι καλά που δεν σε λένε rainmaster :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao:

project.breeze
16/10/2009, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
:sad: :sad: δεν αντεχω αλλο...ειλικρινα...:bigcry: :bigcry:




3:15 το βράδυ το γραψα και μετά από κρασοκατάνυξη Reinmeister! :beer:

reinmeister
16/10/2009, 10:36
ειμαι πολυ συγκινημενος...::bawl:

MAG/FMX
16/10/2009, 15:17
Μη πιανεστε κοροιδα ρε να κανετε copy paste to ψευδονυμο του και θαστε κομπλε.:alien:
Πεστε κ ποια ημισυνθετικα torco γιατι βαριεμαι να ψαχνω στα λαδια.

Antonis Gsx-R
16/10/2009, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ειμαι πολυ συγκινημενος...::bawl:
δεν σε καταλαβαινουν ρε rainmaster...!

project.breeze
16/10/2009, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ειμαι πολυ συγκινημενος...::bawl:




Άντε αν κατέβω Αθήνα τα Χριστούγεννα θα σου φέρω λίγο τσίπουρο ντόπιο σαν ευχαριστήριο για τις συμβουλές :rotflmao:

sakisvolos
16/10/2009, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister


υ.γ. σακη θα το πω απλα...τα μοτουλ ,ανεξαρτητα κατηγοριας,ειναι αντιστοιχα ποιοτικα,με αλλα λαδια που κοστιζουν τα μισα λεφτα...πιο ξεκαθαρος δεν γινεται να γινω...

Σε αυτό δεν έχεις καθόλου άδικο αλλά από εδώ που τα παίρνω εγώ τα έχει πολύ πιο φτηνά
από κάποια μαγαζάκια που δίνουν το 5100 12?+ το λίτρο!

Αν και ευτυχώς θα καταλήξω κι εγώ στα torco μιας και τα εισάγει πλέον ένας φίλο στη Λάρισα οπότε
θα τα βρίσκω εδώ κοντά!!

reinmeister
16/10/2009, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Antonis Gsx-R
δεν σε καταλαβαινουν ρε rainmaster...!

θυμισε μου λιγο τι μηχανακι εχεις εσυ και τι περιμενεις να του κανει καποιος...:lol:

camen
16/10/2009, 17:35
Eγω που τα θελω αλλα Πατρα δεν εχει κανεις torco???:bigcry:

Τι να βαζω στο ΚΤΜ???:confused:
Επειδη μεχρι τωρα εχει δουλεψει με motorex να συνεχισω αυτα?!Κ εξωτερικο τα χρησιμοποιουν πολυ στα ΚΤΜ...

Για πειτε,για πειτε...:beer:

MAG/FMX
16/10/2009, 17:39
Παντως αν δε κανω λαθος τα κτμ εχουν καπως δικο τους μεταλο στο κινητηρα κ δε θα ρισκαρα με αλλο λαδι.Λεμε τωρα.

camen
16/10/2009, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
εχουν καπως δικο τους μεταλο στο κινητηρα

:confused: :confused: :confused:
Τι εννοεις???

reinmeister
16/10/2009, 17:43
παραγγειλε μια κουτα απο αθηνα...εχει σαιτ ο εισαγωγεας...

Tpap
16/10/2009, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Παντως αν δε κανω λαθος τα κτμ εχουν καπως δικο τους μεταλο στο κινητηρα κ δε θα ρισκαρα με αλλο λαδι.Λεμε τωρα.


:confused: :confused: :eyepop:

reinmeister
16/10/2009, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
:confused: :confused: :eyepop:

για τα ρινισματα που αποκτανε θα λεει...:bawl: :lol:

Tpap
16/10/2009, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
για τα ρινισματα που αποκτανε θα λεει...:bawl: :lol:

Α...! τώρα το έπιασα. :rotflmao:

p@nos
16/10/2009, 18:08
το κτμ κανει το λαδι μεταλλικο μετα απο μερικες ωρες...

:eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

camen
16/10/2009, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
παραγγειλε μια κουτα απο αθηνα...εχει σαιτ ο εισαγωγεας...

Κ ποιος ειναι ο κωδικος των torco full synthetic αν επιτρεπεται...?!
10w50 θελω...:winka:

project.breeze
16/10/2009, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Κ ποιος ειναι ο κωδικος των torco full synthetic αν επιτρεπεται...?!
10w50 θελω...:winka:




Αυτά είναι 20-50 (http://www.trade-wind.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=136&category_id=37&option=com_virtuemart&Itemid=57&lang=el) :wave2: . Δεν είδα 10-50,έχει και 10-40

camen
16/10/2009, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αυτά είναι 20-50 (http://www.trade-wind.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=136&category_id=37&option=com_virtuemart&Itemid=57&lang=el) :wave2: . Δεν είδα 10-50,έχει και 10-40

Α,οκ...απλα η motorex εχει 10w50...:winka:
Anyway,ευχαριστω...:beer:

MAG/FMX
16/10/2009, 23:31
Εγω ξερω οτι αρχικα η κτμ εφτιαχνε πολυ καλα μεταλα στην αρχη.Μετα αρχισε να φτιαχνει κινητηρες για τις μηχανες τις με το δικο τους μοναδικο μεταλο.Τωρα γιατι τα κτμ βγηκαν μπορδελα δε ξερω.Οχι ενταξει μαρεσουν.Μονο ενας πολυ ψαγμενος κτμας θα ξερει αυτη την ιστορια.

hamurabi
16/10/2009, 23:38
Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.

μια ακομα ερωτηση.
βρηκα κατι τακακια στο εβαυ παρα πολυ φτηνα.
θελω να σας ρωτησω αν ειναι οντως της Χοντα... και αν ναι,ειναι καλυτερα απτα μαμα του fmx?
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA-Front-Rear-Brake-Pads-FMX-650-FMX650-05-08_W0QQitemZ120477815413QQcmdZViewItemQQptZMotorcycles_Parts_Accessories?hash=item1c0d099275#shId

MAG/FMX
16/10/2009, 23:44
Αν κ δε γνωριζω τη μαμα του fmx ,κατι μου θυμιζουν.Παρτα μπροστα απο εδω να σαι σιγουρος κ τα πισω παρε οτι σου ρθει.Παρε ρωτα χοντα για τους κωδικους τους γιατι το ματι ξεγελα.

menelaos46
16/10/2009, 23:52
Λοιπον φιλε μιας και εισαι παντελως ασχετως οπως λες εχω κι εγω μια ιδεα, απλως τροφη για σκεψη, δε περνεις απο καπου το service manual της μοτ/τας που αγορασες να δεις τι,πως και καθε ποτε προτεινει η μαμα χοντα και μετα λαβε υπ'οψην σου οτι λενε και οι παραπανω σεβαστοι κυριοι και κρινε μονος σου τι και που πρεπει να κανεις.

Υ.Γ.Πολλες εργασιες μπορεις να τις κανεις και μονος σου διοτι το μηχανακι αυτο δεν ειναι και τεχνολογικο θαυμα!

:beer:

hamurabi
17/10/2009, 00:03
ΦΙλε ΜΑG/FMX και Μενελαε,σας ευχαριστω και τους δυο.
Ομως το ερωτημα μου παραμενει...
εαν τα παρακατω τακακια ειναι ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ HONDA και αν ναι,αν ειναι καλυτερα απτα μαμα του fmx?
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA-Front-Rear-Brake-Pads-FMX-650-FMX650-05-08_W0QQitemZ120477815413QQcmdZViewItemQQptZMotorcycles_Parts_Accessories?hash=item1c0d099275#shId

Ρωταω γιατι η τιμη τους ειναι 500% πιο κατω απο αυτη πουμουπατε οτι κανουν τα αυθεντικα τακακια εδω.

MAG/FMX
17/10/2009, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από hamurabi
ΦΙλε ΜΑG/FMX και Μενελαε,σας ευχαριστω και τους δυο.
Ομως το ερωτημα μου παραμενει...
εαν τα παρακατω τακακια ειναι ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ HONDA και αν ναι,αν ειναι καλυτερα απτα μαμα του fmx?
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA-Front-Rear-Brake-Pads-FMX-650-FMX650-05-08_W0QQitemZ120477815413QQcmdZViewItemQQptZMotorcycles_Parts_Accessories?hash=item1c0d099275#shId

Ρωταω γιατι η τιμη τους ειναι 500% πιο κατω απο αυτη πουμουπατε οτι κανουν τα αυθεντικα τακακια εδω.
Δε ξερω .Παρε αυριο τη χοντα κ ρωτα.Παντως μηπως μπερδευεις την τιμη τους με το shipping cost????

Lio
17/10/2009, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από hamurabi
ΦΙλε ΜΑG/FMX και Μενελαε,σας ευχαριστω και τους δυο.
Ομως το ερωτημα μου παραμενει...
εαν τα παρακατω τακακια ειναι ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ HONDA και αν ναι,αν ειναι καλυτερα απτα μαμα του fmx?
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA-Front-Rear-Brake-Pads-FMX-650-FMX650-05-08_W0QQitemZ120477815413QQcmdZViewItemQQptZMotorcycles_Parts_Accessories?hash=item1c0d099275#shId

Ρωταω γιατι η τιμη τους ειναι 500% πιο κατω απο αυτη πουμουπατε οτι κανουν τα αυθεντικα τακακια εδω.

Δεν ειναι τα ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ HONDA. Ειναι μαρκας "KEVLAR" αν και δεν εχουν μεσα κεβλαρ απ οτι γραφει....

sakisvolos
17/10/2009, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από hamurabi
ΦΙλε ΜΑG/FMX και Μενελαε,σας ευχαριστω και τους δυο.
Ομως το ερωτημα μου παραμενει...
εαν τα παρακατω τακακια ειναι ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ HONDA και αν ναι,αν ειναι καλυτερα απτα μαμα του fmx?
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA-Front-Rear-Brake-Pads-FMX-650-FMX650-05-08_W0QQitemZ120477815413QQcmdZViewItemQQptZMotorcycles_Parts_Accessories?hash=item1c0d099275#shId

Ρωταω γιατι η τιμη τους ειναι 500% πιο κατω απο αυτη πουμουπατε οτι κανουν τα αυθεντικα τακακια εδω.


Μαϊμουδιάρικα μου φαίνονται!!! :winka: Και σιγά μην έχουν κέβλαρ στην πάστα! :D

stefanos
17/10/2009, 14:37
Δεν μαιμουδιάζουμε στα φρένα ούτε κάνουμε οικονομία.
Βάζουμε μόνο επώνυμα προϊόντα από σοβαρές εταιρείες ή πάμε και αγοράζουμε από την αντιπροσωπία.
Οικονομία μπορείς να κάνεις στα λάδια στα φίλτρα αλλά οχι στα φρένα.
Και κατά προτίμηση οργανικά, ούτε ημιμεταλλικά ούτε κέβλαρ ούτε τίποτα.

sakisvolos
17/10/2009, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Δεν μαιμουδιάζουμε στα φρένα ούτε κάνουμε οικονομία.
Βάζουμε μόνο επώνυμα προϊόντα από σοβαρές εταιρείες ή πάμε και αγοράζουμε από την αντιπροσωπία.


+1000 :beer:

OldMan
19/10/2009, 12:24
Βρε ΟΥΣΤ από 'δω ...!!! :smokin:

(όσο πιο ευγενικά μπόρεσα ...) :winka:

dirtbird
19/10/2009, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Βρε ΟΥΣΤ από 'δω ...!!! :smokin:

(όσο πιο ευγενικά μπόρεσα ...) :winka:

τι αγένεια.....:confused: :confused:



ειδικά προς τον rhinomister..... :bigcry: :bigcry: :bigcry:

reinmeister
19/10/2009, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
τι αγένεια.....:confused: :confused:



ειδικά προς τον rhinomister..... :bigcry: :bigcry: :bigcry:

οπου να ναι ,ερχονται Μπιστονι κκεντροφορος απο το αμερικα και θα παει 50φευγα κατου το ργαλλειο...

κοντρα λεμε...με αδειες...(αν και τι να πιασω απο τον κατιμα...)

:lol: :lol:

dirtbird
19/10/2009, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
.(αν και τι να πιασω απο τον κατιμα...)

:lol: :lol:

Από ποιό είπες ρε κακομίρογλου?????????

:a016: :a016: :a016:

Πέρνα να σε κεράσω ορντέβρ με οδοντογλυφίδες Keihin......:smokin: :smokin: :smokin:

reinmeister
19/10/2009, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Από ποιό είπες ρε κακομίρογλου?????????

:a016: :a016: :a016:

Πέρνα να σε κεράσω ορντέβρ με οδοντογλυφίδες Keihin......:smokin: :smokin: :smokin:

mikuni tm παρακαλω...φτουνο εχουμε...:lol:

(δεν ελεγες ενα μυριο ευρω ρε?...σημερα θα κατσω να παιξω με ζιγκλεροβελονα για το χειμωνιατικο σετ απ)...

dirtbird
19/10/2009, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
.σημερα θα κατσω να παιξω με ζιγκλεροβελονα για το χειμωνιατικο σετ απ)...

Εάν είναι μόνο μία καλά είναι....:beer: :beer:



Εγώ αυτή τη στιγμή έχω ΑΚΡΙΒΩΣ 13 και μάλλον έχω αρχίσει και τσαντίζομαι με την κοιλιά στις μεσαίες , ακριβώς πριν το έλα να δεις....:evil: :evil:

reinmeister
19/10/2009, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Εάν είναι μόνο μία καλά είναι....:beer: :beer:



Εγώ αυτή τη στιγμή έχω ΑΚΡΙΒΩΣ 13 και μάλλον έχω αρχίσει και τσαντίζομαι με την κοιλιά στις μεσαίες , ακριβώς πριν το έλα να δεις....:evil: :evil:

κανονικα πρεπει να αλλαξω Pilot και να βαλω μια με διαφορετικο taper στο πρωτο τριτο,αλλα βαριεμαι...παλι θα βγαλει το φιδι απο την τρυπα το κεντρικο και η pilot screw...:lol:

p@nos
19/10/2009, 14:26
θα το φτιαξεις το παπι τελικα renemastoir?

:look:

reinmeister
19/10/2009, 14:28
ετσι λεω...κατι χαλαρο επειδη ειναι μουλαρι...μεχρι 50 κατι ροδα το πολυ...

project.breeze
19/10/2009, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ετσι λεω...κατι χαλαρο επειδη ειναι μουλαρι...μεχρι 50 κατι ροδα το πολυ...



Δε βάζεις κανένα NOS να κάνεις χαβαλέ στα V-Strom; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

p@nos
19/10/2009, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ετσι λεω...κατι χαλαρο επειδη ειναι μουλαρι...μεχρι 50 κατι ροδα το πολυ...



kalaθακι για το σουπερμαρκετ και το φουρνο δεν εχει?


:lol: :lol: :lol:

indianos950
22/10/2009, 18:21
να ρωτησω κ εγω τη βλακια μου

εβαλα στην αντιπρ κατι castrol που γραφουν συνθετικα απ εξω 100%
το μαστορι λεει θελει μονο ημισυνθετικα και τα ριχνει μεσα,οταν τον ρωτησα γιατι ειπε κατι ακαταλαβιστηκα-κοντευε μιαμιση το μεσημερι ηθελε να φαει, τι παραμυθι ειναι αυτο?

camen
22/10/2009, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από indianos950
να ρωτησω κ εγω τη βλακια μου

εβαλα στην αντιπρ κατι castrol που γραφουν συνθετικα απ εξω 100%
το μαστορι λεει θελει μονο ημισυνθετικα και τα ριχνει μεσα,οταν τον ρωτησα γιατι ειπε κατι ακαταλαβιστηκα-κοντευε μιαμιση το μεσημερι ηθελε να φαει, τι παραμυθι ειναι αυτο?

Για να καταλαβω,σου ειπε οτι περνει ημισυνθετικα και εβαλε συνθετικα???

Δε ξερω τι παιρνει,αλλα ρωταω για να καταλαβω τι εγινε...

MAG/FMX
22/10/2009, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από indianos950
να ρωτησω κ εγω τη βλακια μου

εβαλα στην αντιπρ κατι castrol που γραφουν συνθετικα απ εξω 100%
το μαστορι λεει θελει μονο ημισυνθετικα και τα ριχνει μεσα,οταν τον ρωτησα γιατι ειπε κατι ακαταλαβιστηκα-κοντευε μιαμιση το μεσημερι ηθελε να φαει, τι παραμυθι ειναι αυτο?
Eξουσιοδοτημενο μαγαζι χοντα εννοεις?

indianos950
22/10/2009, 23:01
οχι δεν εχω χοντα
ναι αυτο ακριβως ,ειπε παιρνει ημισυνθετικα και εβαλε 100% συνθετικα

αστα