PDA

View Full Version : Hρθε και η ωρα μου..



konsttanttinos
15/10/2009, 13:02
Ξυπναμε το πρωι μαζι με την γυναικα μου, στο πατρικο μου, και βλεπουμε οτι βρεχει.
Κανενα προβλημα, αφου υπαρχει ο καταλληλος εξοπλισμος, αρματωνομαστε και φευγουμε για βολο.
85 χιλιομετρα επαρχιακου δικτυου με λασπες και πετρελαια απο τρακτερ και..κανενα προβλημα.
Διασκεδαζουμε στην διαδρομη, και το fazer πιστος συντροφος ωσπου...μπαινουμε στον γαμημενο βολο.
Βαριεμαι να κανω τον κυκλο για να παω απο περιφερειακο και παω απο κεντρο, μια που δεν εχει και κινηση, για πιο γρηγορα.
Στην πολυμερη, στο δευτερο φαναρι, αναβει πρασινο και ξεκιναω κανονικα, ωσπου ο καραγκιοζης απεναντι μου στο αντιθετο ρευμα βλεπει το πρασινο που ειναι για ευθεια, και οχι το κοκκινο που ειναι για την αριστερη του στροφη, και την παιρνει μπροστα μου.
Ευτυχως δεν πατησα το μπροστινο, και αρκεστηκα στο πισω ωστε να μην πεσω στην δεξια του πορτα μετωπικα, και απλα πεταξα το φειζερακι κατω και το αφησα να γλυστρησει κατω απο εμας....
Ευτυχως ο εξοπλισμος εκανε την δουλεια του με το παραπανω, εκτος απο ενα οιδηματακι στην αριστερη γαμπα της γυναικας μου..
Το φειζερ...τιμονι, αριστερο καβουκι (πηνιου), γδαρμενο φερινγκ, το πλαισιο που στηριζεται το φερινγκ πηρε δυο χιλιοστα, πισω αριστερη χειρολαβη, αριστερο πισω πλαστικο.
Ο ''κυριος'' σταματησε μετα απο 30 μετρα, αφοτου πηγα τρεχοντας κοντα του, και αφου τον πηραν τα ζουμια ειπε οτι αναλαμβανει καθε ευθυνη, αφου και ο συνοδηγος του, παπας(!), ειναι ο παπας της ενοριας μου, και ηταν ευτυχως ευγενικοτατος.
Βεβαια φροντισα να τον ταρακουνησω αφου βρεθηκαν μαρτυρες (οδοντιατρος, ζητας και παρακειμενος οδηγος), μιλωντας του για δικαστηρια κτλ, και ανελαβε τα παντα.
Τα νεωτερα το απογευμα που εχουμε ραντεβου στο συνεργειο.

Περαστικα μου και αγυριστα..

Sferopetadhn
15/10/2009, 13:08
Κοινώς, ήταν έτοιμος να την πουλέψει... Πάλι καλά και περαστικά!

zephyr1
15/10/2009, 13:14
Τροχαια δεν βλεπω πουθενα ν'αναφερεις οτι καλεσες.:confused:

Περαστικα!:wave2:

konsttanttinos
15/10/2009, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Τροχαια δεν βλεπω πουθενα ν'αναφερεις οτι καλεσες.:confused:

Περαστικα!:wave2:

Ηταν ενας ζητας στον παρακειμενο δρομο, και φυσικα καλεσε το ανακριτικο και ηρθε.
Δεν το ανεφερα γιατι το θεωρησα δεδομενο.
Ο ζητας ηταν συμμαθητης με τον ξαδερφο μου(που εχουμε το ιδιο επιθετο), και προσφερθηκε να ερθει σαν μαρτυρας σε περιπτωση μπλεξιματος..
Να'ναι καλα, γιατι η ιδιοτητα του εχει μεγαλη βαρυτητα.
Ευχαριστω.:wave2:

argy_kap
15/10/2009, 17:44
Σε ποιο φανάρι έγινε?

konsttanttinos
15/10/2009, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Σε ποιο φανάρι έγινε?

Πολυμερη με κασσαβετη.

Λεωνίδας
15/10/2009, 19:03
περαστικά & αγύριστα :wave2:

SVX
15/10/2009, 19:07
α....ρε Κωσταντινε.....


γκαντεμια.... και ειχες και τη γυναικα.....παλι καλα που δεν την εκανε μαφιοζικα και θα ηταν ακομα πιο δυσκολα.....ΕΙΧΕ ΠΡΟΘΕΣΗ ΟΜΩΣ Ε? σκιστον :sick:


περαστικα και σε σενα και στο εταιρο ημισυ( τη γυναικα λεω το fazer θα το γιανει ο μαστορας...) :wave2:

filipp0s
15/10/2009, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
περαστικά & αγύριστα :wave2:

+1:wave2:

argy_kap
15/10/2009, 19:19
Μήπως παραβίασε το κόκκινο γιατί εκεί μένω και έχει μόνο φανάρι ευθείας....δεν έβαζες μια φωνή να κατέβω για μάρτυρας? :D

TheFace
15/10/2009, 19:21
Να με συγχωρητε, αλλα δεν καταλαβα ενα πραγμα... απο που προκηπτει (διαβαζοντας την περιγραφη του φιλου), οτι ο τυπος ειχε προθεση να την κανει?

... κι αν ειναι ετσι, τι μεσολαβησε για να το μετανιωσει και να σταματησει?:confused:

Οπως και να 'χει περαστικα κι αγυριστα να ειναι :beer:

devil's animal
15/10/2009, 19:22
περαστικα...
:beer: :beer: :beer:

Tpap
15/10/2009, 19:27
Ευτυχώς, φίλε...
Και μή χειρότερα.

:beer: :beer:






πολύ προσοχή με τους Βολιώτες :rotflmao: :lol:

argy_kap
15/10/2009, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Να με συγχωρητε, αλλα δεν καταλαβα ενα πραγμα... απο που προκηπτει (διαβαζοντας την περιγραφη του φιλου), οτι ο τυπος ειχε προθεση να την κανει?

... κι αν ειναι ετσι, τι μεσολαβησε για να το μετανιωσει και να σταματησει?:confused:

Οπως και να 'χει περαστικα κι αγυριστα να ειναι :beer:

Το επόμενο φανάρι είναι σε 4 δρόμους και θα ήταν standrard κόκκινο....είναι η καθημερινή μου διαδρομή....άσε που εδώ είναι Βόλος....μια περιγραφή να δώσεις αυτοκινήτου τον βρίσκεις....ίσως το σκέφτηκε πάλι...

makis206
15/10/2009, 20:39
Περαστικά κι αγύριστα να είναι Κωστή!

:beer:

TheFace
15/10/2009, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Το επόμενο φανάρι είναι σε 4 δρόμους και θα ήταν standrard κόκκινο....είναι η καθημερινή μου διαδρομή....άσε που εδώ είναι Βόλος....μια περιγραφή να δώσεις αυτοκινήτου τον βρίσκεις....ίσως το σκέφτηκε πάλι...

Σιγουρα εχει λογικη αυτο που λες, απλα μου φαινεται περιεργο απο καποιον που δειχνει πραγματικα ευαισθητος (κλαμα) για το λαθος του, το αναγνωριζει και δεχεται με τη μια να καλυψει ο,τι ζημια προξενησε... ειχε και συνοδηγο παπα!:smilea:

jimmy10
15/10/2009, 20:48
Να με συγχωρητε, αλλα δεν καταλαβα ενα πραγμα... απο που προκηπτει (διαβαζοντας την περιγραφη του φιλου), οτι ο τυπος ειχε προθεση να την κανει? ... κι αν ειναι ετσι, τι μεσολαβησε για να το μετανιωσει και να σταματησει?

ο παπας μηπως...????

Κωνσταντινε..., περαστικα φιλε!

TheFace
15/10/2009, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmy10
ο παπας μηπως...????


Αυτο λεω κι εγω... απλα με τον παπα συνοδηγο λογικα δεν σου περναει ΚΑΝ απο το μυαλο να την κανεις:winka:

alximistis
15/10/2009, 21:08
περαστικά φίλε μου ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά :)

TROOPER
16/10/2009, 09:02
μικρο το κακο.

ποτε ξανα φιλος.

DeusEx
16/10/2009, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Σιγουρα εχει λογικη αυτο που λες, απλα μου φαινεται περιεργο απο καποιον που δειχνει πραγματικα ευαισθητος (κλαμα) για το λαθος του, το αναγνωριζει και δεχεται με τη μια να καλυψει ο,τι ζημια προξενησε... ειχε και συνοδηγο παπα!:smilea:

Καποιος που ειναι ευαισθητος στο κλαμα, ειναι ευαισθητος γενικοτερα στα αισθηματα του,

ακομα και στον φοβο/πανικο ... με οτι σκεψεις του περνανε απο το μυαλο για πιθανες συνεπειες.

Ελπιζω να εγινα κατανοητος ...

Εξαλλου, του πηρε 30 μετρα για να σταματησει ? υποπτο ? γιατι δεν σταματησε κατευθειαν ?

LARISEOS
16/10/2009, 09:26
περαστικα μαν!


παντως αυτος ο βολος αμα πιασει λιγο βροχη ειναι λες και κανεις πατιναζ........ δεν ξερω αλλα εχει μια μαυριλα κατω ,,μια σκονη μαυρη!


απο τα τσημεντα ειναι??? παντως ειναι θάνατος!!!

LOUKILOUK
16/10/2009, 10:12
περαστικα και αγυριστα :wave2:

XJR_Billy
16/10/2009, 10:36
Περαστικά σας και η τελευταία να'ναι αυτή...:wave2:

harris_x
16/10/2009, 10:41
Περαστικα και αγυριστα φίλε!

:beer:

project.breeze
16/10/2009, 16:45
Αυτά ΕΥΤΥΧΩΣ είναι πταισματάκια φίλε Κωνσταντίνε,σύντομα εύχομαι να ξανακαβαλήσεις το Fazer και περαστικά και στην γυναίκα σου:wave2:

TOLISTOLAROS
16/10/2009, 19:25
Ρε τί γκαντεμιά έχει πέσει;Ποτέ ξανά,μακριά απ'όλους!

konsttanttinos
18/10/2009, 18:17
Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας παιδια.
Το μοναδικο που εμεινε ειναι μια μαυριλα (που ξεθωριαζει) στο ποδι της γυναικας μου, και το χειροτερο, μια φοβια που θα χρειαστει αρκετο χρονο να ξεπεραστει.
Οσο για το μηχανακι, ο τυπος ηρθε στον μαστορα και προσφερθηκε να πληρωσει τα παντα, και οτι αλλο χρειαστει.Επεσα σε ανθρωπο του θεου παιδια, και πραγματικα η ευγενεια του με ηρεμησε.
Ευτυχως , παρολο το λαθος του, συμπεριφερθηκε σαν ανθρωπος.
:wave2:

Elle
26/10/2009, 23:32
Sorry βρε Κωστή μου, τώρα το διάβασα, αν και μου 'πε κάποια πράγματα ο Γιώργος
με το FZ1 όταν σε βρήκε στο Μοτοδρόμιο. Κρίμα γιατί μόλις το είχες φτιάξει. Να είσαι
καλά πάντα και όρθιος. Όλα τα άλλα γίνονται εφόσον υπάρχει υγεία! :wave2:

konsttanttinos
27/10/2009, 06:35
Δεν μασαμε φιλαρακι.Τωρα θα γινει καλυτερο και απο καινουριο, δεν θα υπαρχει ουτε η παραμικρη αμιχη πανω του, συν και καποια εξτραδακια που σου ειχα πει.
Οταν θα ειναι ετοιμο θα βρεθουμε.

konsttanttinos
30/10/2009, 21:03
Τελικα υπαρχουν και καλοι ανθρωποι.
Ο τυπος που εκανε την μ@λ@κια, και η ασφαλιστικη του δεν τον καλυπτε, μου εδωσε ολα τα χρηματα της ζημιας, και με το παραπανω.
Τελικα εγινε και φιλος, γιατι μπορει να ειχαμε μια ατυχια, αλλα ευτυχως ολα καλα, και σιγουρα αυτο που εκανε ο βασιλης (το ονομα του) τον τιμαει ιδιαιτερα.
Το fazer ειναι σχεδον ετοιμο, και ειναι στα καλυτερα του.
:beer: :beer: