PDA

View Full Version : Τοποθετηση xenon και εγγυηση



cosgili
15/10/2009, 16:19
Γνωριζει καποιος αν σε καλυπτει η εργοστασιακη εγγυηση σε περιπτωση που τοποθετησεις xenon kit στη μοτο? Θελω να αναβαθμισω τα φωτα του ληστη και δισταζω...

McGyver
15/10/2009, 16:24
Καλά κάνεις και διστάζεις.

Αν βάλεις HIDs η εγγύηση (τουλάχιστον για τα ηλεκτρολογικά) πάει περίπατο.

parianmx5
15/10/2009, 16:32
Εμενα μου ειπαν οτι δεν τα καλυπτει αλλα αν παθει κατι τα βγαζεις και βαζεις τις μαμα λαμπες και ολα οκ!Eιναι πολυ ευκολη η τοποθετηση τους.Με το καλο να τα βαλεις.

cosgili
15/10/2009, 20:37
Ευχαριστω παιδες για την αμεση ανταποκριση. Θεωρω τη συγκεκριμενη αναβαθμιση επιβεβλημενη για την ασφαλεια μου:sun:

Ichigo
15/10/2009, 22:18
αρκεί να τα ρυθμίσεις σωστά ώστε να μην κινδυνεύει και η ασφάλεια των γύρω σου!
καλοφόρετα :wave2:

byron
15/10/2009, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Ευχαριστω παιδες για την αμεση ανταποκριση. Θεωρω τη συγκεκριμενη αναβαθμιση επιβεβλημενη για την ασφαλεια μου:sun:


Τα Xenon είναι παράνομα και πολύ καλά κάνουν και είναι. Αν το θεωρείς αναβάθμιση να τυφλώνεις τους άλλους, τι να πω....

gkmaggas
15/10/2009, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Τα Xenon είναι παράνομα και πολύ καλά κάνουν και είναι. Αν το θεωρείς αναβάθμιση να τυφλώνεις τους άλλους, τι να πω....


Προτεινω να βαλουμε ενα μετρητη να δουμε ποσες φορες θα πουμε πως ειναι παρανομα και ποσες φορες θα πουμε οτι μας τυφλωνουν επειδη ειναι αδυνατο να ρυθμιστουν....

byron
15/10/2009, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
Προτεινω να βαλουμε ενα μετρητη να δουμε ποσες φορες θα πουμε πως ειναι παρανομα και ποσες φορες θα πουμε οτι μας τυφλωνουν επειδη ειναι αδυνατο να ρυθμιστουν....

Και πόσες φορές οτι η Bosch και λοιπές σοβαρές εταιρίες δεν πουλάνε Xenon & Ballast και όλα αυτά είναι made in china. :wave2:

akisjg
16/10/2009, 10:17
Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι καμία μοτό δεν πωλείται με xenon lights. Η τοποθέτηση εκ των υστέρων είναι παράνομη ακόμη και για τους καγκουραυτοκινητάκηδες.

Αυτό συμβαίνει γιατί εργοστασοιακά xenon lights:
α)είναι ρυθμισμένα χαμηλότερα από τα συμβατικά
β) έχουν πρισματικούς εκτροπείς και
γ) διαθέτουν αυτόματο ρυθμιστή στάθμης.

Για του λόγου το αληθές, ας δούμε πόσοι κάγκουρες μας τυφλώνουν με τα after market xenon.

Είναι λογικό λοιπόν το σύστημα αυτό να κάνει κάνα €1000 από το εργοστάσιο και κάνα €150 το Κινέζικο συστηματάκι που πωλείται στη χώρα μας.

Ωστόσο στη χώρα που ζούμε, είναι φυσικό να υπάρχουν ένα σωρό καγκούρια που δεν τους σταματούν οι μπάτσοι (αυτών η δουλειά σταματάει στο να βρουν κάνα παπάκι χωρίς κράνος), όπως και να δυσφημίζονται εταιρίας από μαϊμούδες που κυκλοφορούν με τη φίρμα τους.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας

McGyver
16/10/2009, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από akisjg
Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι καμία μοτό δεν πωλείται με xenon lights.

Οι "μεγάλες" της BMW είναι δυνατό να παραγγελθούν με HIDs από το εργοστάσιο.


Αρχικά δημιουργήθηκε από akisjg

Αυτό συμβαίνει γιατί εργοστασοιακά xenon lights:
α)είναι ρυθμισμένα χαμηλότερα από τα συμβατικά
β) έχουν πρισματικούς εκτροπείς και
γ) διαθέτουν αυτόματο ρυθμιστή στάθμης.

δ) διαθέτουν αυτόματο σύστημα πλύσης των κρυστάλων των προβολέων.

pektis
16/10/2009, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
Προτεινω να βαλουμε ενα μετρητη να δουμε ποσες φορες θα πουμε πως ειναι παρανομα και ποσες φορες θα πουμε οτι μας τυφλωνουν επειδη ειναι αδυνατο να ρυθμιστουν....

Δηλαδή αν γίνει η μετατροπή xenon σε έναν σωστό αντιπρώσοπο & δωθεί 2 χρόνια εγγύηση με σωστή ρύθμιση ύψους (όχι κινέζικο προιόν) που σε κάνει να βλέπεις σωστά σε ένα βραδυνό ταξίδι χωρίς να στραβώνεις όπως λες τους άλλους, είναι λάθος??Δεν είναι αναβάθμιση πιστευω της μηχανής,απλά οδηγείς πιο ξεκούραστα & με μεγαλύτερη ασφάλεια...Είναι πλέον απαραίτητα..

akisjg
16/10/2009, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Οι "μεγάλες" της BMW είναι δυνατό να παραγγελθούν με HIDs από το εργοστάσιο.

Ωπ δεν το ήξερα. Κάτι που φαντάζομαι θα έχειο όλα τα παραπάνω και δεν θα κοστίζει μόνο €150

δ) διαθέτουν αυτόματο σύστημα πλύσης των κρυστάλων των προβολέων.
Ναι αυτό το ξέχασα.

byron
16/10/2009, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Δηλαδή αν γίνει η μετατροπή xenon σε έναν σωστό αντιπρώσοπο & δωθεί 2 χρόνια εγγύηση με σωστή ρύθμιση ύψους (όχι κινέζικο προιόν) που σε κάνει να βλέπεις σωστά σε ένα βραδυνό ταξίδι χωρίς να στραβώνεις όπως λες τους άλλους, είναι λάθος??Δεν είναι αναβάθμιση πιστευω της μηχανής,απλά οδηγείς πιο ξεκούραστα & με μεγαλύτερη ασφάλεια...Είναι πλέον απαραίτητα..

Η βασική διαφορά που κάνει τα xenon παράνομα, δεν είναι η λάμπα αλλά ότι προυποθέτει ειδικό καθρέφτη προκειμένου να μην στραβώνει τους απέναντι (+τα όσα ανέφεραν τα παιδιά παραπάνω).
Απ΄τη στιγμή που ο καθρέφτης σου δεν έχει σχεδιαστεί για Xenon αλλά για συμβατικές λάμπες, τέλος.....
Ο "σωστός" αντιπρόσωπος θα σε αποτρέψει απ την τοποθέτηση τους. Αυτός που θα στα βάλει σου δίνει εγγύηση λειτουργίας του συστήματος και όχι οτι δεν θα τυφλώνεις τους άλλους.

ΥΓ: Σε τι μηχανάκια θέλετε να βάλετε xenon μιας και δεν σας καλύπτει το φως που βγάζει?

sapila racing
16/10/2009, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


ΥΓ: Σε τι μηχανάκια θέλετε να βάλετε xenon μιας και δεν σας καλύπτει το φως που βγάζει?

Σε όλα byr0n. Και οτι και να πείς εσύ, εγω, οποιοσδήποτε, όσοι είναι να τα βάλουν θα τα βάλουν.

Εγω τους εύχομαι, αν τα βάλουν, να τους καούν στα γρήγορα, όπως συμβαίνει συνηθως άλλωστε, αλλά να καούν και μερικά καλώδια της πλεξούδας μαζί.
Μετα θέλω να τους δω πως θα πανε στην αντιπροσωπεία 'στην εγγύηση'. :smokin:

McGyver
16/10/2009, 11:58
Εγώ τώρα θα κάνω το δικηγόρο του διαβόλου και θα παρακαλέσω να καταθέσετε τις απόψεις σας για τις νέες λάμπες HID με το χαρακτηριστικό "R" (π.χ. HID H11R) οι οποίες διατείνονται πως, με την ειδική κεραμική επικάλυψη που διαθέτουν, έχουν την ίδια διάχυση φωτός με τις συμβατικές λάμπες νήματος/αλογόνου και μπορούν να τοποθετηθούν σε προβολείς με συμβατικό κάτοπρο.

:smokin:

Είπαμε, κάνω το δικηγόρο του διαβόλου...

byron
16/10/2009, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Εγώ τώρα θα κάνω το δικηγόρο του διαβόλου και θα παρακαλέσω να καταθέσετε τις απόψεις σας για τις νέες λάμπες HID με το χαρακτηριστικό "R" (π.χ. HID H11R) οι οποίες διατείνονται πως, με την ειδική κεραμική επικάλυψη που διαθέτουν, έχουν την ίδια διάχυση φωτός με τις συμβατικές λάμπες νήματος/αλογόνου και μπορούν να τοποθετηθούν σε προβολείς με συμβατικό κάτοπρο.

:smokin:

Είπαμε, κάνω το δικηγόρο του διαβόλου...

Τι σχεση έχουν αυτές με τα Xenon ρε συνήγορε? :confused:

McGyver
16/10/2009, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Τι σχεση έχουν αυτές με τα Xenon ρε συνήγορε? :confused:

HID = High Intensity Discharge, a.k.a. Xenon.

http://www.hids4u.co.uk/h11-anti-glare-replacement-hid-bulbs-new-pr-197.html

PortisHead
16/10/2009, 12:34
Δεν αντιλεγω οτι ειναι παρανομα...αλλα ρε παιδια...ποτε δεν με εχουν ενοχλησει xenon φωτα.
Συνηθως ενοχλουν αυτους που εχουν την ταση....να τα κοιτανε.
Το δρομο κοιταμε...οχι τα φωτα του αλλου. :lol:

Και στην εθνικη αμα ο αλλος εχει ξεχασει την μεγαλη σκαλα αναμμενη και δεν κοιταξεις απευθειας μεσ' τα φωτα δεν επηρεαζεσαι.
:beer:

pektis
16/10/2009, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Σε όλα byr0n. Και οτι και να πείς εσύ, εγω, οποιοσδήποτε, όσοι είναι να τα βάλουν θα τα βάλουν.

Εγω τους εύχομαι, αν τα βάλουν, να τους καούν στα γρήγορα, όπως συμβαίνει συνηθως άλλωστε, αλλά να καούν και μερικά καλώδια της πλεξούδας μαζί.
Μετα θέλω να τους δω πως θα πανε στην αντιπροσωπεία 'στην εγγύηση'. :smokin:
Καίγονται & μάλιστα γρήγορα αλλά τα κινέζικα & τα ''e-bay''. Όταν πληρώσεις σωστό προιόν δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Όσον αφορά την εγγύηση την παίρνεις με επίσημο χαρτί & σε πληροφορώ ισχύει κανονικά.Δεν έχω λόγω να διαφημίσω κανέναν αντ/πο,απλά θέλει σωστό ''ψάξιμο'' πριν βάλεις xenon.:rolleyes:

PortisHead
16/10/2009, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Καίγονται & μάλιστα γρήγορα αλλά τα κινέζικα & τα ''e-bay''. Όταν πληρώσεις σωστό προιόν δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Όσον αφορά την εγγύηση την παίρνεις με επίσημο χαρτί & σε πληροφορώ ισχύει κανονικά.Δεν έχω λόγω να διαφημίσω κανέναν αντ/πο,απλά θέλει σωστό ''ψάξιμο'' πριν βάλεις xenon.:rolleyes:

Ακριβως.
Εγω ειχα στο TDM 5 χρονια xenon πανω και αλλαξα 1 φορα μονο λαμπα.
Τωρα τα φοραω 1,5 χρονο σχεδον παλι απροβληματιστα.
Εξαρταται απο το που αγοραζεις....

akisjg
16/10/2009, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Δεν αντιλεγω οτι ειναι παρανομα...αλλα ρε παιδια...ποτε δεν με εχουν ενοχλησει xenon φωτα.
Συνηθως ενοχλουν αυτους που εχουν την ταση....να τα κοιτανε.
Το δρομο κοιταμε...οχι τα φωτα του αλλου. :lol:

Και στην εθνικη αμα ο αλλος εχει ξεχασει την μεγαλη σκαλα αναμμενη και δεν κοιταξεις απευθειας μεσ' τα φωτα δεν επηρεαζεσαι.
:beer:

Συγνώμη αν εγώ έχω ενοχληθεί πολλές φορές..........οταν κάποιος απέναντι ή πίσω μου έχει φώτα μπλε που τυφλώνουν (κυρίως όταν οδηγώ αυτοκίνητο)

THEOD
16/10/2009, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Δεν αντιλεγω οτι ειναι παρανομα...αλλα ρε παιδια...ποτε δεν με εχουν ενοχλησει xenon φωτα.
Συνηθως ενοχλουν αυτους που εχουν την ταση....να τα κοιτανε.
Το δρομο κοιταμε...οχι τα φωτα του αλλου. :lol:

Και στην εθνικη αμα ο αλλος εχει ξεχασει την μεγαλη σκαλα αναμμενη και δεν κοιταξεις απευθειας μεσ' τα φωτα δεν επηρεαζεσαι.
:beer:


Τώρα τι να πω.... Φαίνεται ότι ζούμε σε διαφορετικές χώρες γιατί εγώ ΠΟΤΕ δεν έχω συναντήσει ξενον (εξαιρούνται κάτι πανάκριβα Μερσεντές που προφανώς θα ήταν εργοστασιακά) που να μην με ενοχλούν άσχημα όταν διασταυρώνομαι - πολλές φορές μάλιστα με ενοχλούν και στούς καθρέπτες όταν τα έχω πίσω μου...
Προφανώς θα έχω γεράσει και θα έχω γίνει παράξενος...

THEOD
16/10/2009, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Καίγονται & μάλιστα γρήγορα αλλά τα κινέζικα & τα ''e-bay''. Όταν πληρώσεις σωστό προιόν δεν τίθεται τέτοιο θέμα.

Βεβαίως.....άμα τα πληρώσεις ακριβά δεν είναι κινέζικα... Τα φτιάχνει ένα προς ένα ο Γερμανός με τα χεράκια του... :rotflmao: :rotflmao:

toyar
16/10/2009, 14:37
Τα μη εργοστασιακά φώτα ξένον είναι παράνομα σε όλη την ΕΕ.
Τα φθηνά κιτ ειδικά είναι αναξιόπιστα και μπορούν να προκαλέσουν ακόμα και πυρκαγιά στο όχημα
Από την άλλη μεριά βέβαια είναι μουράτα για τον κάτοχο και ενοχλητικά για όλους τους υπόλοιπους άρα ταιριάζουν γάντι στην ψυχοσύνθεση του νεοέλληνα
Προχθές με τύφλωσε ρόβερ από τον καθρέφτη και μέρα-μεσημέρι

byron
16/10/2009, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Βεβαίως.....άμα τα πληρώσεις ακριβά δεν είναι κινέζικα... Τα φτιάχνει ένα προς ένα ο Γερμανός με τα χεράκια του... :rotflmao: :rotflmao:

Μην ειρωνεύεσαι :nono:

Τα έχει και στο site της η Bosch http://www.bosch.gr/content/language1/pw/pw_CaSe_start.htm

:bigcry: :lol: :bigcry:

pektis
16/10/2009, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Βεβαίως.....άμα τα πληρώσεις ακριβά δεν είναι κινέζικα... Τα φτιάχνει ένα προς ένα ο Γερμανός με τα χεράκια του... :rotflmao: :rotflmao:

Aπ ότι φαίνεται έχεις διάθεση για ειρωνία & εγώ πάλι όχι...:smokin:

pektis
16/10/2009, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μην ειρωνεύεσαι :nono:

Τα έχει και στο site της η Bosch http://www.bosch.gr/content/language1/pw/pw_CaSe_start.htm

:bigcry: :lol: :bigcry:

Το site αυτό αφορά μόνο αυτοκίνητα..........:beer:

gkmaggas
16/10/2009, 16:14
Για παμε για αλλη μια φορα.....

Η Bosch αναλαμβανει και φτιαχνει xenon φωτα για λογαριασμο μεγαλων κατασκευαστων...
Συμφωνα με τον διευθυντη πωλησεων τους κοστιζουν κατα μεσο ορο στα 1300 ευρω...
Μιλαμε για ολο το φαναρι και οχι για smart kit των 15 ευρω....

Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβουμε οτι ΕΝΟΧΛΟΥΝ???
Για οσους υποστηριζουν πως αν δεν τα κοιτας δεν σε ενοχλουν θα χρησιμοποιησω μεταφορικα μια σκεψη μου....

Εισαι σε ενα χωρο και κλανεις....Εισαι εσυ λαθος η αυτοι που αναπνεουν???

Ολα τα γραφομενα τα δικα μου και των υπολοιπων δεν περιεχουν ειρωνεια και αντιπαραθεση....:wave2:

PortisHead
16/10/2009, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas

Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβουμε οτι ΕΝΟΧΛΟΥΝ???


ΣΕ ενοχλουν....ΣΕ.
Εσενα και αρκετους ακομα.
Εγω μιλησα για μενα προσωπικα.
Και νταλικα με 40 προβολια αναμενα να συναντησω στο δρομο δεν με ενοχλει εμενα , γιατι απλα συνεχιζω να κοιταζω τον δρομο και οχι τα απεναντι φωτα.

sapila racing
16/10/2009, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Το site αυτό αφορά μόνο αυτοκίνητα..........:beer:

Αμ δε.

Και οταν είπα για εγγύηση δεν εννούσα των Xenon αλλά της μοτο.

Και επαναλαμβάνω.
Ευχομαι σε όλους οσοι εχετε Xenon να σας καούν οι πλεξουδες ολοσχερώς. :evil:


@ PortisHead
Πήγαινε σε κανεναν οφθαλίατρο γιατί προφανώς έχεις ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΡΑΒΟΜΑΡΑ!!!!

PortisHead
16/10/2009, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

@ PortisHead
Πήγαινε σε κανεναν οφθαλίατρο γιατί προφανώς έχεις ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΡΑΒΟΜΑΡΑ!!!!

Νατα....αρχισαν οι επιθεσεις και οι χαρακτιρισμοι :lol:
Κιεσυ φορα γυαλια ηλεκτροσυγκολητη για την φωτοευαισθησια σου.
:lol:
:beer:

sapila racing
16/10/2009, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Νατα....αρχισαν οι επιθεσεις και οι χαρακτιρισμοι :lol:
Κιεσυ φορα γυαλια ηλεκτροσυγκολητη για την φωτοευαισθησια σου.
:lol:
:beer:

Εγω είμαι ο φυσιολογικός μάλλον, αφού όλος ο κόσμος στραβώνεται εκτός απο σένα.

Μήπως εσυ καβαλας μοτο με μασκα συγκολλητή??? Αν οχι πήγαινε στον οφθαλμίατρο.

Κι οταν σου καούν τα Xenon (Ελπίζω μαζι με το Bandit) σε παρακαλώ να μας το γράψεις να γελάσουμε.

PortisHead
16/10/2009, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Εγω είμαι ο φυσιολογικός μάλλον, αφού όλος ο κόσμος στραβώνεται εκτός απο σένα.

Μήπως εσυ καβαλας μοτο με μασκα συγκολλητή??? Αν οχι πήγαινε στον οφθαλμίατρο.

Κι οταν σου καούν τα Xenon (Ελπίζω μαζι με το Bandit) σε παρακαλώ να μας το γράψεις να γελάσουμε.

Ποποποπο χολη που βγαζεις.
Να καουν τα xenon...να καει το Bandit.....

Τι σαι εσυ ρε ?
Στο τελος θα ευχηθεις και να σκοτωθω.

(Α ρε γαμωτο...τα καλυτερα threads ξεκιναν την ωρα που σχολαω) :lol: :lol: :lol:

akisjg
16/10/2009, 16:50
Κι εγώ κι 1.000.000 οδηγοί πρέπει να πάμε στον οφθαλμίατρο γιατί κάτι καγκούρια φοράνε after market κινεζικα λαμπάκια που καμία σχέση δεν έχουν με ολοκληρωμένα συστήματα HID.

pektis
16/10/2009, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αμ δε.

Και οταν είπα για εγγύηση δεν εννούσα των Xenon αλλά της μοτο.

Και επαναλαμβάνω.
Ευχομαι σε όλους οσοι εχετε Xenon να σας καούν οι πλεξουδες ολοσχερώς. :evil:


@ PortisHead
Πήγαινε σε κανεναν οφθαλίατρο γιατί προφανώς έχεις ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΡΑΒΟΜΑΡΑ!!!!

Tο αν έχω στραβωμάρα ή όχι δεν θα μου το πεις εσύ καραγκιοζάκο..Οκ?Τις ειρωνίες & τα σχολιάκια αυτά κράτα τα για την πάρτη σου.Αντε γιατί μας σκότισες τ΄@ρχίδια.

sapila racing
16/10/2009, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ποποποπο χολη που βγαζεις.
Να καουν τα xenon...να καει το Bandit.....

Τι σαι εσυ ρε ?
Στο τελος θα ευχηθεις και να σκοτωθω.


Να σκοτωθείς όχι, αλλά αφού για να δικαιολογήσεις την επιλογή σου μας το παίζεις τρελλίτσα, αυτα που είπα σου αξίζουν.

sapila racing
16/10/2009, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Tο αν έχω στραβωμάρα ή όχι δεν θα μου το πεις εσύ καραγκιοζάκο..Οκ?Τις ειρωνίες & τα σχολιάκια αυτά κράτα τα για την πάρτη σου.Αντε γιατί μας σκότισες τ΄@ρχίδια.

Portishead σε λένα εσένα?

Καραγκιοζάκος moi? :rotflmao:

byron
16/10/2009, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Tο αν έχω στραβωμάρα ή όχι δεν θα μου το πεις εσύ καραγκιοζάκο..Οκ?Τις ειρωνίες & τα σχολιάκια αυτά κράτα τα για την πάρτη σου.Αντε γιατί μας σκότισες τ΄@ρχίδια.

Βασικά εσείς μας έχετε σκοτίσει τα αρχίδια με τις μαλακίες που πάτε και βάζετε. Το νού σου με τη γλώσσα σου.... :a28:

Cpt. Haddock
16/10/2009, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Tο αν έχω στραβωμάρα ή όχι δεν θα μου το πεις εσύ καραγκιοζάκο..Οκ?Τις ειρωνίες & τα σχολιάκια αυτά κράτα τα για την πάρτη σου.Αντε γιατί μας σκότισες τ΄@ρχίδια.

σιγά καλέ κι είναι ακριβά τα καλΤσόν :blush:

PortisHead
16/10/2009, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Να σκοτωθείς όχι....

Αντε παλι καλα.
Παραλιγο να σε παρεξηγησω.

:wave2:

pektis
16/10/2009, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Portishead σε λένα εσένα?

Καραγκιοζάκος moi? :rotflmao:

Παραλίγω να παρεξηγηθείς...:eyepop:

George_M.
16/10/2009, 17:07
κρεμασμα σε οσους βαζουν @λαλακιες @ φωτα κ μας στραβωνουν,θελουν κλωτσιες....:mad:

sapila racing
16/10/2009, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Παραλίγω να παρεξηγηθείς...:eyepop:

Μπα εγω δεν παίρνω χαμπάρι εύκολα.

Αλλωστε κατάλαβα γιατί πειράχτηκες τόσο.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1556075#post1556075

:rotflmao: :rotflmao: :lol:

Σου κάηκαν τα xenon ?? Ξαναέβαλες?? Οταν σου ξανακαούν θα μας το πείς ε? :lol:

pektis
16/10/2009, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μπα εγω δεν παίρνω χαμπάρι εύκολα.

Αλλωστε κατάλαβα γιατί πειράχτηκες τόσο.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1556075#post1556075

:rotflmao: :rotflmao: :lol:

Σου κάηκαν τα xenon ?? Ξαναέβαλες?? Οταν σου ξανακαούν θα μας το πείς ε? :lol:
Σχολάω.......Κάηκε η λάμπα xenon & μου την άλλαξε δωρεαν λόγω εγγύησης που δεν πιστεύεις ότι δίνουν..Αυτά,τέλος!:D :wave2:

akisjg
16/10/2009, 17:12
Ελπίζω να μη συνδεθούν οι bandit με καγκουριές τύπου xenon

toyar
16/10/2009, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Σχολάω.......Κάηκε η λάμπα xenon & μου την άλλαξε δωρεαν λόγω εγγύησης που δεν πιστεύεις ότι δίνουν..Αυτά,τέλος!:D :wave2:

Φίλε μου αν σου πουλήσω 150 ευρώ κάτι που κοστίζει 4 σου δίνω έυκολα 10 χρόνια εγγύηση:wave2:

pektis
19/10/2009, 09:58
Δεν θα μπω στο τριπάκι της αντιπαράθεσης..Όποιος διάβασε το θέμα από την αρχή μπορεί να καταλάβει.Μιλάω για συγκεκριμένο τύπο xenon & όχι οτι να'ναι. {Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας}Δεν έχω τίποτα προσωπικό με κανέναν απλώς δεν μου ''αρέσει'' το στιλάκι της ειρωνίας μερικών.:a3: :a15:

akisjg
19/10/2009, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Δεν θα μπω στο τριπάκι της αντιπαράθεσης.. {Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας}Δεν έχω τίποτα προσωπικό με κανέναν απλώς δεν μου ''αρέσει'' το στιλάκι της ειρωνίας μερικών.:a3: :a15:

.............Δεν σ'αρέσει η ειρωνία αλλά κλείνεις στάζοντας φαρμάκι.

Αλήθεια, εσύ φοράς ειδικές λάμπες για κάτοπτρα χωρίς πρισματικούς εκτρωπείς?

pektis
19/10/2009, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από akisjg
.............Δεν σ'αρέσει η ειρωνία αλλά κλείνεις στάζοντας φαρμάκι.

Αλήθεια, εσύ φοράς ειδικές λάμπες για κάτοπτρα χωρίς πρισματικούς εκτρωπείς?

Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση όπως είχα πει & παραπάνω...Το φαρμάκι που το είδες?:confused:
Αν βρεθούμε έξω δεν έχω πρόβλημα να σου λύσω όποια απορία θες..Φιλικά:beer: