PDA

View Full Version : Βοηθεια!!!!! Σπασμενο Καρτερ σε Fz6!!



memo74
16/10/2009, 13:11
Παιδια καλημερα!

Στις 28 Σεπτεμβριου ειχα ενα ατυχο συμβαν με την μολις 4 ημερων(!!!) μοτοσυκλετα μου, ενα FZ6 S2 abs 2009 (520km εχει στο κοντερ!!). Σε μια στροφη γλυστρισα και στην προσπαθεια μου να μην πεσω βγηκα εκτος οδοστροματος οπου χτυπισα σε ενα βραχο το καρτερ και το ποδι μου. Παρ'ολα αυτα και παλι δεν επεσα και καταφερα να επαναφερω την μηχανη μου στον δρομο οπου και διαπιστωσα τον τραυματισμο μου (2 σπασμενα δαχτυλα και μερικα ραματα) και το σπασμενο μου καρτερ(ευτυχως δεν ετρεχα...). Η μονη ζημια (και το εννοω) ειναι το δεξι καπακι με τισ 8 βιδες και ενα κοματι σε μεγεθος νομισματος 1€ στο καρτερ. Η Yamaha στην πατρα μου δινει τιμη για την ζημια αυτη 3.500€ μαζι με εργασια. τι να κανω?


Αξιζει να την φτιαξω?
Να αγωρασω κινητηρα?
Να βρω μεταχειρισμενα ανταλλακτικα?
8.000 την αγορασα θα τρελαθω αν δωσω 3.500 ακομα!!!

Οποιος εχει αποψη θα ηθελα να βοηθησει γιατι εχω φρικαρει!!

Ευχαριστω προκαταβολικα και ευχομαι να στε ολοι παντα ορθιοι!!

DAN_DAN
16/10/2009, 14:08
Ρίξε μια ματιά εδώ (http://216.37.204.205/Yamaha_OEM/YamahaMC.asp?Type=13&A=589&B=15) . Θα βρεις τιμές για τα κομμάτια που θέλουν αλλαγή, ώστε να εκτιμήσεις το κόστος των ανταλλακτικών στο περίπου..τώρα για την εργασία, δεν ξέρω.

Αφού δεν χτύπησες σοβαρά, πάλι καλά:wave2:

ploiarxos
16/10/2009, 17:26
AN EBLEPA THN ZHMIA THA SOU ELEGA....PANTOS STO AGONISTIKO MOU POU MOU EBGALE THN MPIELA APO KATO...TO EFTIAXA...!!