PDA

View Full Version : Ελλειψη απο H&B crass bars



motoforever
13/05/2005, 12:47
Ρε παιδιά ψάχνω εδώ και ένα μήνα και δεν υπάρχουν...τα ασημί για 1200GS.

Ξέρει κανείς καν μαγαζί που τα έχει?

Ευχαριστώ!

grsart
13/05/2005, 23:54
για κοιτα στο imported bikes.

Τιμοθεου 7 (ειναι καθετος πεζοδρομος στο Παγκρατι).
τηλ: 210-7525690 (Κωστας)

εβαλα τις μπαρες πριν μια εβδομαδα περιπου. Φερνει συχνα και αν δεν εχει ετοιμοπαραδοτες αφηνεις τηλ και μολις φερει σε παιρνει τηλ. δεν περιμενεις πολυ. Παντως πριν μια εβδομαδα εφερε σιγουρα.

Ας ειναι καλα ο Spike που μου τον προτεινε.

Spike
14/05/2005, 12:01
Kalimera meta apo poly kairo , milisa me Kosta xtes kai exei ena zeugari maures oi opoies mou aresan.... (HB) , alla eipe oti tha ferei kai ashmenies syntoma, pare ton na tis parageileis...

motoforever
01/06/2005, 09:34
Για τα Η&Β μιλαώ, απο PRS 200Ευρώ. Θα προσπαθήσω να τα βάλω μόνος.
Έχει κανεις κάποια συμβουλή;

Spike
01/06/2005, 11:55
Na xereis oti to dexi meros opos to koitas exexei ligo pio poly apo to aristero , gia na min sou fainetai periergo otan to baleis kai nomizeis oti exeis kanei lathos !!!!!:lol: :lol:

christos34
01/06/2005, 14:21
Καλησπέρα,

Πρόσεξε μόνο όταν θα σφίγεις την πίσω βίδα στις μπάρες που πιάνει πάνω στο μπλόκ του κινητήρα και κρατάει και το πίσω δικτύωμα. Αν θυμάμαι καλά θέλει 60Nm ροπή. Εχεις δυναμόκλειδο?

χαίρε!
χρήστος

motoforever
01/06/2005, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από christos34
Καλησπέρα,

Πρόσεξε μόνο όταν θα σφίγεις την πίσω βίδα στις μπάρες που πιάνει πάνω στο μπλόκ του κινητήρα και κρατάει και το πίσω δικτύωμα. Αν θυμάμαι καλά θέλει 60Nm ροπή. Εχεις δυναμόκλειδο?

χαίρε!
χρήστος

καλησπέρα,

Δεν έχω! και μάλλον θα πάω PRS ή Παναγιωτόπουλο που θα κάνω και το 10,000 service.

Ευχαριστώ christos34 / Spike

christos34
01/06/2005, 19:51
Πάντως ομολογουμένως κάνουν καλή δουλειά. Προημερών μου έπεσε κάτω (φυσικά από δική μου χοντρομαλακία) και ευτυχώς που τις είχα. Αν είχα της μάνας της δεν θα την προστάτευαν έτσι όπως έπεσε.

Οπως και να έχει έσπασε το κρύσταλο από το πίσω δεξί φλάς. Το περιμένω από γερμανία. Εδώ δεν το είχαν. Αντε να δούμε πόσο θα πάει το μαλλί....


χρήστος

Maxlaras
01/06/2005, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από christos34
Πάντως ομολογουμένως κάνουν καλή δουλειά. Προημερών μου έπεσε κάτω (φυσικά από δική μου χοντρομαλακία) και ευτυχώς που τις είχα. Αν είχα της μάνας της δεν θα την προστάτευαν έτσι όπως έπεσε.

Οπως και να έχει έσπασε το κρύσταλο από το πίσω δεξί φλάς. Το περιμένω από γερμανία. Εδώ δεν το είχαν. Αντε να δούμε πόσο θα πάει το μαλλί....


χρήστος

To κρυσταλο παει γυρω στα 15. Ολο το φλας με το πλαστικο παει 40 !!!!!
Το πληρωσα προσφατα γιατι καποιος καφρος μου το ξηλωσε...
Τις Touratech τις εχεις δει ?
Εγω εχω πανω τις BMW και μεχρι τωρα δεν εχω παραπονο, με εχουνε βγαλει ασπροπροσωπο :)

christos34
02/06/2005, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maxlaras
To κρυσταλο παει γυρω στα 15. Ολο το φλας με το πλαστικο παει 40 !!!!!
Το πληρωσα προσφατα γιατι καποιος καφρος μου το ξηλωσε...
Τις Touratech τις εχεις δει ?
Εγω εχω πανω τις BMW και μεχρι τωρα δεν εχω παραπονο, με εχουνε βγαλει ασπροπροσωπο :)


Φορούσα της μάνας της στην αρχή αλλά κάποια στιγμή που την ξάπλωσα σε λείο δάπεδο άφηνε ένα-δύο πόντους αέρα από τον κύλινδρο. Εκτιμώ ότι καλά έκανα και τις άλλαξα γιατί έτσι όπως έπεσε και εκεί που έπεσε σίγουρα θα έβρισκε...

Οσο για τις μπάρες της touratech τις έχω δεί, εμφανισιακά είναι όμορφες, αλλά σε κάτι κουβέντες με διάφορους άκουσα πως πρώτον το κράμα δεν είναι τόσο καλό και δεύτερον πως όταν θες να κάνεις ρύθμιση βαλβίδων εμποδίζουν στο άνοιγμα από το καπάκι του κύλινδρου.


χρήστος