PDA

View Full Version : το κερατο μου....



takos 66
16/10/2009, 20:20
πριν απο λιγες μερες εκανα το σερβις των 1000km και ενω διαβαζω τι γραφουν ολα τα παιδια,πηγα ο μα....κας και εκανα το σερβις στη suzuki..αποτελεσμα,105E μονο για λαδια και φιλτρο...40+φαπα η εργασια..ημαρτον...παντως και μετα την αλλαγη το προβλημα στο κιβωτιο παραμενει,οποτε παμε για αλλα λαδια μιας και φιλος μηχανικος και αγωνιζομενος με suzuki χωρις να το δει εντοπιζει σε αυτο το τομεα το προβλημα..οι μ....κιες πληρωνονται διπλες..περαστικα μου

amyroukai
16/10/2009, 22:19
ΠΟΥ το πήγες να μην περάσουμε ούτε απ' έξω; Σε σφάξανε....

Λάδια αν σου έβαλαν τα μοτουλ δεν είναι προβληματικά. Δώσε του λίγο χρόνο... Βασικά που χρησιμοποιείς τη μοτοσικλέτα; το δουλεύεις το κιβώτιο;

takos 66
17/10/2009, 15:35
στο σφακιανακη που αλλου;;;;οι ανθρωποι ειναι δολοφονοι,τους ειπα βεβαια οτι ουτε γραμμα δεν τους στελνω αλλη φορα.....:confused: ....οσο αφορα το κιβωτιο η βασικη χρηση που κανω στη μηχανη ειναι αθηνα-πειραια οποτε,ναι δουλευει αρκετα το κιβωτιο

amyroukai
18/10/2009, 02:43
Και εγώ σε εξουσιοδοτημένο το πήγαινα ως τώρα, δεν ξέρω αν θα συνεχίσω γιατί πλέον είναι μακριά μου, αλλά τέλος πάντων, μάλλον έπεσες σε κακό επαγγελματία και χωρίς πλάκα, αν έχεις τα τιμολόγια, κάνε μιά επιστολή διαμαρτυρίας στην εταιρία. 100 ευρώ λάδια και φίλτρο και άλλα 40 εργασία, απλά δεν υπάρχει αυτό το πράγμα, πόσο έχει το λίτρο το λάδι πια; Δεν είναι όλα τα συνεργαζόμενα συνεργεία κλέφτες, αφού όλοι οι υπόλοιποι μέχρι τώρα ανέφεραν ότι πληρώνουν 60-70 ευρώ για την ίδια εργασία στο "μικρό" σέρβις. Όταν λες "στο Σφακιανάκη" σε ποιό συνεργείο πήγες, συγκεκριμένα; Γιατί δεν το γράφεις, να το αποφεύγουν και οι υπόλοιποι;

takos 66
18/10/2009, 14:01
το σερβις αδελφε εγινε στα κεντρικα του σφακιανακη στην αθηνα....105Εηταν το σερβις συνολικα...τα 40 απο αυτα ηταν εργασια....οπως και να εχει το πραμα τα λεφτα ειναι πολλα και εχοντας γνωση του τι γινεται στα συνεργεια πιστευω οτι η κοροιδια ειναι μεγαλη

takos 66
18/10/2009, 14:07
φιλε amyroukai εχε υποφιν σου οτι εχω μεγαλες επιφυλαξεις ειδικα για τα λαδια γιατι εχουν τα ματια μου δει τοσα πολλα στα συνεργεια(ειμαι αντιπροσωπος σε εργαλεια) που αν κατσουμε και τα συζητησουμε θα στελνουμε για σερβις τα οχηματα μας στη γερμανια...τουλαχιστον...
:D

amyroukai
18/10/2009, 14:07
Οπότε λογικά μιλάς για αυτό στον Βοτανικό. Και σε χρέωσαν 65? λάδια και φίλτρο και 40? εργασία? ΟΚ στα περισσότερα σέρβις δεν θα πλήρωνες το 40άρι... Απλά οπως το έγραψες, κατάλαβα ότι πλήρωσες 145 ευρώ + ΦΠΑ. Εγώ δεν σου προτείνω να μην πηγαίνεις σε εξουσιοδοτημένο γιατί θα μπλέξεις με την εγγύηση, απλά μην ξαναπάς εκεί. Αν δεις, όλα τα παιδιά έχουν κάποιον που είναι ευχαριστημένοι με τη δουλειά του, διάλεξε τι σε βολεύει και πήγαινε εκεί.



Υ.Γ. Αυτά είναι τα κονέ στο φόρουμ, οπότε για κανένα σετάκι εργαλεία για το Bandit να ξέρουμε ποιόν να ρωτήσουμε.... :beer:

takos 66
20/10/2009, 14:25
αν εχει καποιος συνεργειο στο πειραια ας μου πει γιατι στο σφακιανακη δεν υπαρχει περιπτωση να παω ξανα ουτε για τσαμπα σερβις