PDA

View Full Version : Θελετε καμενα?...



z_armagedon
16/10/2009, 19:23
Παει ενα αλογο σε ενα μπαρ.
Παραγγελνει ποτακι, αραζει στη μπαρα, ακουει τη μουσικη του ησυχα, πεναει καλα γενικα, πληρωνει και φευγει.

Το επομενο βραδυ, ξαναμπαινει στο ιδιο μπαρακι, και.... ΠΑΝΤΟΥ ΑΛΟΓΑ!!!

Σπασμένο παει στο μπαρμαν και του λεει¨

-Ρε μεγάλε, αμαν και πως εκανα να βρω μια ησυχη γωνια να την αραζω, μια φορα ηρθα και συ γεμισες το μαγαζι με ΑΛΟΓΑ!!!

-Καλα ρε φιλε, εσυ τι εισαι?!!!

-ΑΛΛΟ-ΓΩ....!!!!!


:eyepop:

z_armagedon
16/10/2009, 20:04
Ήταν κάποτε δύο ερωτευμένα άλογα. Η σχέση τους ήταν ιδιαίτερα δυνατή. Κάποια μέρα, το αρσενικό άλογο φεύγει και πηγαίνει στην πόλη για να αναβαθμίσει τον υπολογιστή του. Μόλις φεύγει, ο καλύτερος του φίλος (επίσης άλογο), βρίσκει την ευκαιρία να την "πέσει" στην κοπελιά του. Οπότε την πλησιάζει και της λέει.



- Έλα μανάρα μου να φύγουμε μαζί και να παντρευτούμε.



Εκείνη απαντάει...



- Α πα πα, δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Είμαι ερωτευμένη με το "αγόρι" μου.



- Μα τι πράγματα είναι αυτά που μου λες. Ξέρεις ότι με τρελαίνεις. Αστον τον άλλο και πάμε να φύγουμε μαζί.



- Ξέρεις ότι σε εκτιμάω ιδιαίτερα, αλλά δεν μπορώ να του το κάνω αυτό.



- Σε παρακαλώ, είμαι ερωτευμένος μαζί σου. Δεν μπορώ χωρίς εσένα. Χέστον τον άλλο και παντρέψου με...



- Ότι και να πεις δεν μπορώ να υποκύψω.. τον αγαπάω..



- Μα έλα..



- Μα δεν μπορώ..



- Αν δεν με παντρευτείς, θα πέσω από το γκρεμό να σκοτωθώ.



- Σου είπα ότι δεν γίνεται!



- Αυτή είναι η τελευταία σου λέξη;



- ΝΑΙ!



- Εντάξει τότε.. θα με έχεις βάρος για πάντα στη συνείδησή σου..



...και λέγοντας αυτά, παίρνει φόρα και πηδάει από το γκρεμό. Το θυληκό άλογο πετιέται τρομαγμένο! Κοιτάει από κάτω και βλέπει τον καλύτερο φίλο του αρσενικού διαμελισμένο. Αρχίζει και τρέμει ενώ συλλογίζεται...



- Τι έκανα η κακούργα;;; Με την άρνησή μου, οδήγησα ένα αθώο άλογο στο θάνατο. Δεν μπορώ να ζήσω με τέτοιες τύψεις, τέτοιο βάρος στη συνείδησή μου. Θα αυτοκτονήσω.



Έτσι, χωρίς δεύτερη σκέψη, το θυληκό άλογο παίρνει φόρα και πηδάει και αυτό με τη σειρά του από το γκρεμό.



Μετά από δύο λεπτά, το αρσενικό άλογο επιστρέφει από την πόλη, αφού έχει θυμηθεί στο δρόμο ότι είναι Κυριακή και τα μαγαζιά είναι κλειστά. Φωνάζει την κοπελιά του αλλά δεν λαμβάνει απάντηση. Φωνάζει τον φίλο του.. αλλά ούτε πάλι λαμβάνει απάντηση. Αρχίζει να τους ψάχνει, αλλά μάταια.. δεν είναι πουθενά. Στεναχωρημένο νομίζοντας ότι το εγκατέλειψαν, πάει πάνω από το γκρεμό και αγναντεύει το άπειρο μοιρολογώντας. Σε κάποια στιγμή, κοιτάει κάτω και βλέπει τα δύο άλογα που είχαν γίνει πλέον μία μάζα από κρέατα. Σπαράζει η καρδιά του και μονολογεί δυνατά...



- Ω, τι έπαθα ο άμοιρος. Η γυναίκα της ζωής μου.. νεκρή... ο καλύτερος μου φίλος.. και αυτός νεκρός. Τι θα απογίνω ολομόναχος σε αυτή τη ζωή; Δεν μπορώ να ζήσω έτσι.. θα αυτοκτονήσω...



Πραγματικά, το αρσενικό άλογο παίρνει φόρα και πηδάει και αυτό από το γκρεμό. Εκείνη τη στιγμή ακούγεται μία φωνή απο κάτω από τον γκρεμό...



- Ρεεεεεε... ποιος μα..κας πετάει άλογα;

z_armagedon
16/10/2009, 20:39
Ένας νταλικιέρης βλέπει κάθε βράδυ όνειρο ότι οδηγάει μία νταλίκα από Πάτρα στην Αλεξανδρούπολη και κάθε πρωί ξυπνάει ψόφιος στην κούραση. Πάει σε έναν ψυχίατρο που του λέει:

- Θα σε περιμένω στην Λάρισα και θα οδηγάω εγώ μέχρι την Αλεξανδρούπολη. Έτσι εσύ θα κοιμάσαι στην υπόλοιπη διαδρομή.

Πράγματι ο τύπος ξύπνησε ξεκούραστος την άλλη μέρα. Μετά από λίγο καιρό συναντάει ένα φίλο του κατάχλωμο. Και εκείνος του εξηγεί:

- Άστα έχω μπλέξει άσκημα. Κάθε βράδυ όνειρο ότι έρχονται στο κρεβάτι μου 10 γυναίκες που μέχρι να τις ικανοποιήσω ξημερώνει και ξυπνάω πτώμα.

- Μην ανησυχείς, λέει ο άλλος. Πήγαινε στον τάδε ψυχίατρο που μου έλυσε ένα παρόμοιο πρόβλημα.

Μετά μερικές μέρες ξανασυναντιώνται. Ο δεύτερος ήταν σε κακό χάλι, χλωμός με μαύρους κύκλους στα μάτια.

- Πήγες στον ψυχίατρο που σου είπα; ρωτάει ο πρώτος.

- Πήγα, απαντάει εκείνος.

- Και δεν σου πήρε τουλάχιστον τις 5 γυναίκες;

- Τις πήρε, αλλά μου έδωσε όμως να οδηγάω μία νταλίκα Λάρισα Αλεξανδρούπολη!

z_armagedon
16/10/2009, 20:40
- Γιατρέ μου πάσχω από αμνησία, τι να κάνω;

- Καταρχήν να με πληρώσεις.

cityfly
16/10/2009, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
- Γιατρέ μου πάσχω από αμνησία, τι να κάνω;

- Καταρχήν να με πληρώσεις.
γιατρέ κανεις δε μου δίνει σημασία

καλά να περάσει ο επόμενος

o_gavros
17/10/2009, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon


- Ρεεεεεε... ποιος μα..κας πετάει άλογα;

τα νεφρά μου...:bigcry: :bigcry: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry:

Χωμάτινος
17/10/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
γιατρέ κανεις δε μου δίνει σημασία

καλά να περάσει ο επόμενος

- Γιατρέ έχω αμνησία!

- Τι έχεις;

- Τι έχω; :confused: :look:

manhunter
17/10/2009, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Ένας νταλικιέρης βλέπει κάθε βράδυ όνειρο ότι οδηγάει μία νταλίκα από Πάτρα στην Αλεξανδρούπολη και κάθε πρωί ξυπνάει ψόφιος στην κούραση. Πάει σε έναν ψυχίατρο που του λέει:

- Θα σε περιμένω στην Λάρισα και θα οδηγάω εγώ μέχρι την Αλεξανδρούπολη. Έτσι εσύ θα κοιμάσαι στην υπόλοιπη διαδρομή.

Πράγματι ο τύπος ξύπνησε ξεκούραστος την άλλη μέρα. Μετά από λίγο καιρό συναντάει ένα φίλο του κατάχλωμο. Και εκείνος του εξηγεί:

- Άστα έχω μπλέξει άσκημα. Κάθε βράδυ όνειρο ότι έρχονται στο κρεβάτι μου 10 γυναίκες που μέχρι να τις ικανοποιήσω ξημερώνει και ξυπνάω πτώμα.

- Μην ανησυχείς, λέει ο άλλος. Πήγαινε στον τάδε ψυχίατρο που μου έλυσε ένα παρόμοιο πρόβλημα.

Μετά μερικές μέρες ξανασυναντιώνται. Ο δεύτερος ήταν σε κακό χάλι, χλωμός με μαύρους κύκλους στα μάτια.

- Πήγες στον ψυχίατρο που σου είπα; ρωτάει ο πρώτος.

- Πήγα, απαντάει εκείνος.

- Και δεν σου πήρε τουλάχιστον τις 5 γυναίκες;

- Τις πήρε, αλλά μου έδωσε όμως να οδηγάω μία νταλίκα Λάρισα Αλεξανδρούπολη!



Τα σπασε
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: