PDA

View Full Version : ΕΡΩΤΗΣΗ....



MX RIDER
17/10/2009, 08:44
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΛΗΜΕΡΑ,ΦΙΛΟΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ (16 ΧΡΟΝΩΝ) ΠΗΡΕ ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ 50ΑΡΙ,ΓΙΑ ΔΙΠΛΟΜΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΤΟΥ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ???ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ???ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ!!!

hidefnick
17/10/2009, 08:49
Να υπογράψει η μάνα του ή ο πατέρας του την μεταβίβαση :wave2: :wave2: :wave2:

chester24
17/10/2009, 08:59
Καλημερα φιλε μου.. Απ'οτι θυμαμαι εγω με το δικο μου (πριν απο αρκετα χρονια 10-12 ισως) και αν δεν κανω λαθος, ναι μπορει και εχει να κανει με την εφορια. Εαν ειναι μεταχεισμενο, θα γραψουν απο μια υπευθυνη δηλωση αυτος και ο πωλητης, που να λεει για την αγοραπωλησια και αν μπορουν ας γραψουν πιο μικρο ποσο σε σχεση με την πραγματικη αξια πωλησης για να μην εχει πολλα εξοδα μεταβιβασης. Λογικα μετα θα τους δωσουν ενα παραβολο και καποιο χαρτι που θα αναγραφει το ονομα του μικρου. Θα παει σε ενα αστυνομικο τμημα θα δωσει τα χαρτια που του ζητουν και θα του φτιαξουν μια αδεια κυκλοφοριας στο ονομα του. Τωρα εαν ειναι καινουριο, νομιζω και παλι γινεται αλλα κατοπιν συνεννοησης με τον εμπορο.. Μπορει αυτα που σου λεω να μην ειναι σωστα αλλα τουλαχιστον ετσι το ειχα κανει εγω.. Ας παει σε καποιο κοντινο ΑΤ, εκει θα του πουν.. :wave2: :wave2:

MX RIDER
17/10/2009, 09:01
ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΚΑ8ΑΡΙΣΑΝ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ Η ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΕΙΠΑΝ 8Α ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ...

chester24
17/10/2009, 09:05
Εαν του ειπαν ετσι τοτε λογικα θα βγει στο ονομα του..:cool: Τελεια!!! Πρωτο μηχανακι :smokin: και εκτος απο αυτο θα ειναι στο ονομα του!! Απιστευτο συναισθημα! :smokin: :smokin: :beer: :beer:

MX RIDER
17/10/2009, 09:09
ΟΚ, ΜΑΓΚΕΣ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!

sf1n4k1
17/10/2009, 09:11
Μπορεί να το χει στ ονομά του ακόμα κι αν δεν έχει συμπληρώσει το 18ο έτος του :-)

Για δίπλωμα πρέπει να υπογράψουν και οι 2 γονείς :-)

sergiosm
18/10/2009, 10:46
ΔΙΠΛΩΜΑ πότε σκοπεύει να βγάλει;;;;

Κράνος θα πάρει;;
Μπουφανάκι;;

MX RIDER
18/10/2009, 16:01
Ε,ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΟΠΗΚΕ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΔΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΗΝΑ...Α!ΓΙΑ ΤΟ ΑΦΜ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ???