PDA

View Full Version : error code σε χτχ660



duffyfx
17/10/2009, 17:12
καλησπερα σε ολους σας ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα την γνωμη σας εχω ενα χτχ660 απο το 2006 πριν μερικες δεν επερνε μπροστα το πορτοκαλι λαμπακι του κηνιτηρα ηταν αναμενο συνεχως!!! και στο καντραν που εβγαζε το νουμερο 19!! πηγα απο το service της γιαμαχα και μου λει οτι εκαψε ηλεκτρονικη χωρις να το βαλει την μηχανη στον εγκεφαλο! και μου ειπε οτι κοστιζει 650 ευρω για καινουρια!!! Ενας τεχνικος απο ενα συνεργειο της γιαμαχα στην αθηνα μου ειπε οτι ειναι βαλβιδα σταντ η βαλβιδα συμπλεκτη πως μπορω να κανω reset ωστε να μην το βγαζει ο τεχνικος που μιλησα μου ειπε να κανω βραχικικλομα τα καλοδια απο το σταντ το εκανα αλλα δεν εκανε τπτ δεν πηρε μπροστα η αλλη λυση που μου ειπε ειναι η βαλβιδα συμπλεκτη 5 συνεργεια της γιαμαχα μου λενε οτι θελουν για αυτο το προβλημα 3συνεργεια μου λενε οτι δεν ειναι ηλεκτρονικη 1 μου λει ηλεκτρονικη και το αλλο μου ειπε 3 διαφορετικους λογους με το error 19 απο τι διαβασα στο μανιουαλ πρεπει να γινει reset στον εγκεφαλο να σβησει τελιως απο την μνημη! ρεσετ μπορω να κανω μονος μου η πρεπει να το παω σε yamaha center!!
Στο μανιουαλ γραφει οτι error 19 ειναι βαλβιδα!

gkmaggas
17/10/2009, 20:07
Επειδη δεν ξερω αν υπαρχει συζητηση στο φορουμ θα βαλω μια απο το Mybike....

http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=17932


edit:Φιλε μολις ειδα οτι το εχεις διαβασει...:wave2:

duffyfx
19/10/2009, 16:07
γινετε reset απο το καντραν της μηχανης? δλδ να σβησει to error code

ploiarxos
22/10/2009, 09:37
ΓΙΝΕΤΕ RESET APO TO ΚΑΝΤΡΑΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΨΕΙ ΒΛΑΒΗ...?!?ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΑΝ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ!

ploiarxos
22/10/2009, 09:40
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ...