PDA

View Full Version : ρισκάρουμε



NLS
13/01/2004, 11:01
αλλά καταλαβαίνουμε πόσο;

απλά χαλάστικα με μια φώτο που είδα στο web... δεν είχα καταλάβει τι θα έβλεπα αλλιώς θα το απέφευγα (γιατί έχω χρόνια να μπορώ να αντέξω rotten.com καταστάσεις)

νεκρός μοτοσυκλετιστής
για την ακρίβεια διαλυμένος, δεν υπήρχε ο περισσότερος... το κεφάλι από το σαγόνι και πάνω δεν υπήρχε (το αράι πάντως ήταν εκεί πιο πέρα, μάλλον με το υπόλοιπο), και το σώμα κάτω από το μισό στήθος επίσης ήταν κάπου αλλού μάλλον σε περισσότερα κομάτια... το δερμάτινο ήταν εκεί (ότι είχε μείνει) κλπ.

δεν ξέρω με πόσα μπορεί να έτρεχε ο συγχωρεμένος, δεν ξέρω αν έφταιγε, δεν ξέρω τίποτα... απλά αναρωτιέμαι... ούτε ξέρω τι αναρωτιέμαι

χαλάστηκα

petridist
13/01/2004, 11:54
οτι ρισκάρουμε όπως ακριβώς το λές..

απλά ρίσκο με ρίσκο διαφέρει.. ως προς τις πιθανότητες ατυχήματος

αν ρισκάρεις με καθε λογής ταρζανιές μέσα σε κίνηση κλπ κλπ τότε οι πιθανοτητες άυξάνονται..

αν όμως παίρνεις το ρίσκο του μαλάκα που θα σε στουκάρει τότε μειώνονται..

επίσης στην πρωτη περίπτωση ακόμα και ο σωστότερος εξοπλισμός πιστεύω δε σε σώζει.. τα αποτελέσματα του arai και του δερμάτινου τα είδες....

Οπότε ο συνδιασμός σωστής οδηγικής συμπεριφοράς και σωστού εξοπλισμού θα μειώσει σίγουρα τις πιθανότητες στραβής!

Βέβαια δε λέω να είμαστε σαν τις κότες.. να το χαρείς το εργαλείο αλλα εκεί που σε παίρνει... όχι για φιγούρα κοντρες γκόμενες και μαλακίες.. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!

Είναι πολύ λυπηρό να βλέπουμε εικόνες διαλυμένων ενθρώπων που ανήκουν στην ευρύτερη οικογένειά μας... μακριά απο όλους μας αυτά..

Θάνος
13/01/2004, 21:39
αλλά κάντε και το σταυρό σας που και που...:rolleyes:

MSF XX
14/01/2004, 00:32
Ο "ΣΟΥΛΙΣ" ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΣ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΜΑΘΕ ΠΕΝΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ!
ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΞΕΨΑΡΩΝΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΒΑΡΟ BIKE (CBR 600 F3) ΕΝΙΩΣΑ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ!
ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ
ΓΙΑΤΙ ?? Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΦΥΛΑΓΜΕΝΑ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΟ (ΓΙΑ ΜΕΝΑ...) ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙ ΓΛΥΤΩΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΑΡΟΥ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ!



ΕΑΝ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ (ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ Η ΟΧΙ ) ΠΑΣ ΓΥΡΕΥΟΝΤΑΣ!

ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!! ;)

milaber
14/01/2004, 04:23
Έτσι όπως τα λες είναι φίλε.

Ο φόβος όχι μόνο πρέπει να είναι εκεί μέσα σου όταν οδηγείς αλλά να σε τραβάει μαζί, να σε ενθουσιάζει.
Όπως το βλέπω εγώ έτσι...
Αυτό που θέλω να πω είναι πως πρέπει να μάθεις να τον απολαμβάνεις και όχι να σκυλιάζεις να τον νικήσεις!

Αν φύγεις με "πολλά" τι να σου κάνει και το κράνος και το μπουφάν και τα λοιπά...
Αλλά για τί να φύγεις με πολλά;
Γιατί βρήκες έναν ωραίο επαρχιακό δρόμο και τον χαιρόσον μόνος, τα στροφιλίκια του, το τοπίο, κλπ.;
Δεν πιστεύω...
Γιατί βρέθηκες μπροστα σε καφέ και γουστάρεις να κάνεις show μέσα στην κίνηση;
Μάλλον...

Τέλος πάντων, το ζήτημα κατά τη γνώμη μου δεν είναι να τα λέμε απλά...
Γαιτί και εγώ τα λέω τώρα και εσύ και όλοι ωραία, αλλά τώρα, αύριο, μεθαύριο που θα βγω για βόλτα δεν ξέρω τι μαλακία μπορεί να κάνω...

Ar6is
15/01/2004, 00:12
Ισως πιο σωστο θα ηταν να λεμε οτι πρεπει να σεβομαστε αυτο που οδηγαμε ειτε ειναι πατινι ειτε αεροπλανο παρα να το φοβομαστε

Καταλαβαινετε τι εννοω