PDA

View Full Version : Dainese Vs Alpinestars



kalant
18/10/2009, 20:33
Για δερματινο μπουφανακι πρόκειται...

ας πουν κάτοχοι γνώμες και συγκεκριμένα μοντέλα απο την κάθε εταιρία, απο μια σύντομη βόλτα που έκανα στην αγορά παίζουν στα ίδια λεφτά και μου αρέσουν και τα δύο, απο αντοχή, ποιότητα κλπ τι παίζει?

αν γνωρίζει κάποιος και αποθήκες ας πεί μπάς και βρώ κανένα σε καλύτερη τιμή...


:beer:

devil's animal
18/10/2009, 20:58
κορυφαιες μαρκες και οι 2.
φοβερη ποιοτητα και οι 2.

με μια διαφορα.

στα νουμερα η dainese ειναι πιο "ενημερωμενη".
ανεβαινει ανα 2. δλδ 42,44,46,48,50,52,54,56,58

ενω η alpinestars ειναι με xsmall,small,medium,large,xlarge.

οποτε αν εσυ εισαι ανα μεσα σε medium και large, δεν υπαρχει κατι να σε καλυψει σε απολυτη εφαρμογη.


βεβαια σε γαντια θεωρω καλυτερη την alpinestars. κορυφαια ποιοτητα και εφαρμογη που δεν χανεται μετα απο 20 φορεματα (κοινως δεν γινονται σωβρακα.)


για μενα δοκιμασε αυτα που σου αρεσουν (1 απο καθε εταιρεια), αποφασισε ποιο σου αρεσει περισσοτερο, και ψαξε στο ιντερνετ να δεις ποιο ειναι φθηνοτερο.

ζυγισε τα και καλες αγορες...
:wave2:

McTalas
18/10/2009, 21:06
αναμεσα στις 2 επιλεγω δαινεζε,
οτι Ασταρς και αν εχω παρει δεν αντεξε στον χρονο, εχει πολυ καλα προιοντα αλλα δεν εχουν αντοχη.

TheFace
18/10/2009, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
Για δερματινο μπουφανακι πρόκειται...

ας πουν κάτοχοι γνώμες και συγκεκριμένα μοντέλα απο την κάθε εταιρία, απο μια σύντομη βόλτα που έκανα στην αγορά παίζουν στα ίδια λεφτά και μου αρέσουν και τα δύο, απο αντοχή, ποιότητα κλπ τι παίζει?

αν γνωρίζει κάποιος και αποθήκες ας πεί μπάς και βρώ κανένα σε καλύτερη τιμή...


:beer:

Για μενα προκειται για τις δυο κορυφαιες εταιριες, οποτε η επιλογη ειναι καθαρα θεμα γουστου και εφαρμογης, αναλογα με το σωματοτυπο του καθενος και το μοντελο του μπουφαν... καλες αγορες!:wave2:

ΥΓ. Οσο αναφορα την καλυτερη τιμη, (αν μενεις ελλαδα) ακολουθα τον κανονα "δοκιμαζω στο μαγαζι - ψωνιζω απο το internet" :winka:

kalant
18/10/2009, 21:52
ευχαριστω για τις απαντησεις, αν και δεν ξέρω να ψωνίζω απο internet θα το ψάξω γιατί όντως υπάρχουν τεράστιες διαφορές...

αν κάποιος μπορεί να με κατατοπίσει θα ήταν τέλεια...

ευχαριστώ και πάλι...

:beer: