PDA

View Full Version : ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ



pilotos_xtreme
18/10/2009, 21:20
ενδιαφερομαι να κανω το πρωτο μου τρακ ντει στα μεγαρα και θα θελα να ρωτησω τα εξης !

ολοσομη δερματινη διαιρουμενη θα αγορασω ,κρανος με ειδικο κουμπομα εχω ogk ff4

τωρα, γαντια. τι γαντια χρειαζονται? εχω κατι που εχω αγορασει 50 ευρο , χωρις προστασιες ομως αλλα απο δερμα κανονικο. μπορω να μπω με αυτα?

μποτες. αγωνιστικες η κ απλες τουρινγκ? πρεπει να χουν ξυστρες στο εξωτερικο πελμα απαραιτητα?

η συμμετοχη ειναι 50 ευρο? η οι τιμες παιζουν αναλογα με το ποιος το διοργανωνει? ειναι για ολη τη μερα ? σε χωριζουν σε 20 λεπτα σεσσιονς κ μπαινεις σε γκρουπ αναλογα με την εμπειρεια σου?

λαστιχα ,θα φας πολυ πελμα ,η μπορουν να σου κρατησουν κ για μετα για χρηση στο δρομο?

και κατι τελευταιο,ρε παιδια εσεις που χετε κανει,πως νιωθατε τη πρωτη φορα? εγω γουσταρω πραγματικα ,γιατι θα ειναι επιπεδο εμπειρειας για μενα ,αλλα φοβαμαι στην ιδεα μηπως γινει καμια μλκια,πεσω η κανω κατι λαθος κ πεσει αλλος εξαιτιας μου (που αυτο ειναι το χειροτερο).

ευχαριστω για το χρονο σας κ για τις απαντησεις σας προκαταβολικα!

road spirit
18/10/2009, 21:34
τωρα, γαντια. τι γαντια χρειαζονται? εχω κατι που εχω αγορασει 50 ευρο , χωρις προστασιες ομως αλλα απο δερμα κανονικο. μπορω να μπω με αυτα?[/B] ναι


μποτες. αγωνιστικες η κ απλες τουρινγκ? πρεπει να χουν ξυστρες στο εξωτερικο πελμα απαραιτητα? και με τούρινγκ είσαι οκ, ξύστρες δεν είναι απαραίτητες


η συμμετοχη ειναι 50 ευρο? η οι τιμες παιζουν αναλογα με το ποιος το διοργανωνει? ειναι για ολη τη μερα ? σε χωριζουν σε 20 λεπτα σεσσιονς κ μπαινεις σε γκρουπ αναλογα με την εμπειρεια σου? παίζει ανάλογα τον διοργανωτή. Σε άλλους πληρώνεις μια και έξω τα 50 και όσο κάνεις, στο 0300 πληρώνεις ανα 20λεπτο. Τα υπόλοιπα όπως τα λες, απλά το πως χωρίζονται τα γκρουπ είναι κάτι αυθαιρετο και επαφίεται στην αντίληψη του κάθενος ("είμαι αργός, αλλά σιγά μη το δηλώσω, θα το παίξω γΛήγορος") όπως και στην διαχείριση του οργανωτή


λαστιχα ,θα φας πολυ πελμα ,η μπορουν να σου κρατησουν κ για μετα για χρηση στο δρομο? πρώτη σου φορά, τίποτα δε θα φάς, θα σου μείνει πολύ πράμα


και κατι τελευταιο,ρε παιδια εσεις που χετε κανει,πως νιωθατε τη πρωτη φορα? εγω γουσταρω πραγματικα ,γιατι θα ειναι επιπεδο εμπειρειας για μενα ,αλλα φοβαμαι στην ιδεα μηπως γινει καμια μλκια,πεσω η κανω κατι λαθος κ πεσει αλλος εξαιτιας μου (που αυτο ειναι το χειροτερο).

ευχαριστω για το χρονο σας κ για τις απαντησεις σας προκαταβολικα! θα δηλώσεις γκρουπ αρχάριων και σιγά σιγά θα πάρεις τον αέρα. Θα ειναι αναμενόμενο ίσως να σε τρομάξει κάποιος σε πέρασμα κλπ , αλλά δεν γίνεται αλλιώς ... Συστήνω για 1ο σου τρακντει να προτιμήσεις 0300

pilotos_xtreme
18/10/2009, 21:40
ευχαριστω πολυ ροαντ σπιριτ με καλυψες σε ολα!

επειδη απο τους φιλους μου κανενας δε ψηνετε για πιστα ( καφενοβιοι ολοι) αμα κανονισετε καμια μερα να σκασετε ολοι μαζι ,αμα θες ενημερωσε με τουλαχιστον μη παω μπακουρι!!!

ευχαριστω κ παλι!

mako
22/10/2009, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από pilotos_xtreme
ευχαριστω πολυ ροαντ σπιριτ με καλυψες σε ολα!

επειδη απο τους φιλους μου κανενας δε ψηνετε για πιστα ( καφενοβιοι ολοι) αμα κανονισετε καμια μερα να σκασετε ολοι μαζι ,αμα θες ενημερωσε με τουλαχιστον μη παω μπακουρι!!!

ευχαριστω κ παλι!

Εκει θα βρεις κοσμο ... αρα μονος .... δεν μενεις.-:winka:

Tomahawk
22/10/2009, 15:16
Στο πρώτο μου TD πήγα τον Ιούλιο, στου Ζαφειρόπουλου συγκεκριμένα.
Άψογα ήταν!! Θα σε πιάσει τέτοια τρέλα που δε θα θες να βγεις.
Λογικά θα κάνεις λαθάκια, μπορείς όμως να πεις στον διοργανωτή του TD πως θες να
μπεις με έναν εκπαιδευτή/αγωνιζόμενο να σου δείξει γραμμές, δε θα αρνηθεί!

Δεν είμαι σίγουρος πως αφήνουν να μπεις με τουριστικές μπότες, καλό θα ήταν να πάρεις γάνια με προστασίες και αγωνιστικές μπότες.

mako
22/10/2009, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tomahawk
Στο πρώτο μου TD πήγα τον Ιούλιο, στου Ζαφειρόπουλου συγκεκριμένα.
Άψογα ήταν!! Θα σε πιάσει τέτοια τρέλα που δε θα θες να βγεις.
Λογικά θα κάνεις λαθάκια, μπορείς όμως να πεις στον διοργανωτή του TD πως θες να
μπεις με έναν εκπαιδευτή/αγωνιζόμενο να σου δείξει γραμμές, δε θα αρνηθεί!

Δεν είμαι σίγουρος πως αφήνουν να μπεις με τουριστικές μπότες, καλό θα ήταν να πάρεις γάνια με προστασίες και αγωνιστικές μπότες.

1. Δηλαδη αν μπει με αγωνιζομενο και δει γραμμες θα μαθει ... τι;
2. Αψογα ηταν;
:confused:

Tomahawk
22/10/2009, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
1. Δηλαδη αν μπει με αγωνιζομενο και δει γραμμες θα μαθει ... τι;
2. Αψογα ηταν;
:confused:

1. Να μην μπλέξει τα μπούτια του. δεν είμαστε όλοι γεννημένοι παγκόσμιοι
2. Γιατί να μην ήταν?

mako
23/10/2009, 13:55
1. Παγκοσμιος ΔΕΝ γινεται ευκολα καποιος και επισης δεν ξερω ..... αν εδω μεσα εχουμε κατι τετοιο. Αν καποιος δεν ξερει/μπορει να στριβει .... δεν αρκουν οι ....... "γραμμες".
2. Γιατι συνηθως δεν ειναι. Βεβαια μιλας για Ιουλιο (πολυ ζεστη) οποτε ... ισως και να εχεις δικιο (μπορει να ημουν εκει) ... ομως απο συμπτωση, γιατι θα ηταν λιγος ο κοσμος (σωστα; ). Την τελευταια φορα ομως μετρησα 34-35 ατομα μεσα .... ΠΟΛΛΑ για τα Μεγαρα.-:winka:

giorgosef
01/11/2009, 09:21
Παιδια γεια σας, θα ηθελε να ρωτησω της προυποθεσεις για να λαβει μερος κανεις σε track day,δηλαδη εκτος απο εξοπλισμο χρειαζεται να εχει παρει μερος σε καποιο safety riding school που βλεπω στο 0-300 ή απλα πληρωνει και μπαινει;

pilotos_xtreme
01/11/2009, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosef
Παιδια γεια σας, θα ηθελε να ρωτησω της προυποθεσεις για να λαβει μερος κανεις σε track day,δηλαδη εκτος απο εξοπλισμο χρειαζεται να εχει παρει μερος σε καποιο safety riding school που βλεπω στο 0-300 ή απλα πληρωνει και μπαινει;




οχι θελεις μονο εξοπλισμο και μηχανη κ εισαι κομπλε.
απλα αμα εισαι αρχαριος σαν κ μενα (ασχετα το ποσο εχεισ στριψει στο δρομο) τοτε απλα θα διαλεξεις το γκρουπ των αρχαριων τηνπρωτη φορα κ μετα βλεπεις.

giorgosef
01/11/2009, 20:28
Ευχαριστω πολυ,
για ημερομηνιες στα Μεγαρα υπαρχει καποιο τηλεφωνο ή αυτες που βλεπω στο forum;

Tomahawk
01/11/2009, 20:34
υπάρχει το www.athenscircuit.gr το οποίο είναι και site της πίστας και μπορείς να δεις το πρόγραμμα.
Επίσης υπάρχει το extremetrackdays.gr τα οποία τα διοργανώνει ο Ζαφειρόπουλος.
Τέλος τις ημερομηνίες των TDs του 0-300 τις βλέπεις απο δω μέσα.