PDA

View Full Version : Θερμοκρασια κινητηρα Ζ750 ???????



Λουκάς
14/05/2005, 03:10
Ζενταδες τα σεβη μου. Μολις απεκτησα το Ζου μου στα 750 (3ων ημερων) απο καποιο μαγαζι που δινει κ αυτο πολλα δωρα.Χωρις παρεξηγηση,οποιος κνα ηταν στη θεση μου,θα τους τα φερνε στο κεφαλι.Ελα ομως που το υπευθηνο προσωπικο απαρτιζοταν απο γυναικες,εμφανισημες,οποτε εκανα τον μ..δαγκωθηκα,χαμογελασα κ την εκανα.Γιατι?Μου εδωσαν τα δωρα ολα στο χερι,οπως το μπουφαν ετσι κ το bagster στο χερι,οπως τα γαντια ετσι κ τον συναγερμο. Και οταν ρωτησα τα σχετικα τοτε η γυναικεια που τα ανια με κατελαβε κ με κατεβαλε.Τελος παντων.Εχω αλλα 2 μικροτερα που αγορασα απο διαφορετικα μαγαζια,αλλα αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει.Ουτε να μου πουν 2 λογια για την μηχανη.
Ρε παιδια το Ζου μου πιανει κατι θερμ/σιες 105-107 κελσ. Ειναι λογικο ή μονο σε μενα συμβαινει?ενταξει ειμαι στο στρωσιμο μεσα στην πολη,πεφτει η θερ/σια οταν το ανοιγω ,μεχρι 4 χιλ,μετα παλι ανεβαινει. Παντως ο ανεμιστηρας (βεντιλαντερ) λειτουργει.Το δικο σας τι θερμ. πιανει?Αυτα τα λιγα ηθελα να πω,κ να ρωτησω προς το παρων....!

bonepeeler
14/05/2005, 04:23
Καλώς ήλθες στην παρέα μας.:D

Μην ανησυχείς.
Είναι από την καινουργίλα.
Εγώ είχα δει μέχρι 115 σε πολύ βαρβάτη κίνηση.

Τώρα πιά βλέπω μέχρι 105 όταν είμαι σταματημένος.
Όταν το ξεκινώ πέφτει κάτω από 98 κατευθείαν.


:beer:

BAD BOY
14/05/2005, 15:17
ΚΑΛΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΕΛΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΔΥΝΑΜΗ.ΛΟΓΙΚΗ Η ΑΠΟΡΙΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.Ο BONEPEELER TA ΕΙΠΕ ΣΩΣΤΑ:beer: :wave2:

idi
14/05/2005, 15:50
ετσι ειναι. σταματημενο ανεβαζει τρελες θερμοκρασιες

γι'αυτο παρ'το καμια βολτουλα εξω σε επαρχιακο για να στρωσει και καλα και να το μαθεις και εσυ καλυτερα

αν δεν εχεις πολυ ωρα για καμια Αγια Αννα ας πουμε, ξεκινα βολτες κανα απογευμα/βραδακι μεχρι Σουνιο ας πουμε ή μεχρι Κορινθο/Λουτρακι απο τη παλια εθνικη

κανε ενα τσιγαρακι και ξαναγυρνα. Zuper στρωσιμο!

αντε καλοριζικο καλοταξιδο και μεγειες!!!

καλως ηρθες

:wave2:

adam_tsouk
14/05/2005, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Καλώς ήλθες στην παρέα μας.:D

Μην ανησυχείς.
Είναι από την καινουργίλα.
Εγώ είχα δει μέχρι 115 σε πολύ βαρβάτη κίνηση.

Τώρα πιά βλέπω μέχρι 105 όταν είμαι σταματημένος.
Όταν το ξεκινώ πέφτει κάτω από 98 κατευθείαν.


:beer:


115??? Καλά θα πέθαινα!:lol: :lol:


Μέχρι 105 είναι συνήθες φαινόμενο σε κλασική κίνηση πχ Πατησίων....



Αλλά no problem, και όπως λέει ο IdI, απογευματάκι για να μην εχει και πολύ ζέστη.



Καλορ΄'ιζικο και καλοτάξιδο....



Good choise:winka:







:wave2:

emankov
17/05/2005, 16:47
Kaloriziko file
Gia pes moy plz
plhroses ntoukou h me doseis (giati nomizo oti ta dora ta perneis mono me ntoukou)
kai pes moy epishs an ekleises to kommati ths bitrinas h soy eipane oti tha soy feroun allo kai tha to paralabeis mazi me thn adeia??

Λουκάς
18/05/2005, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από emankov
Kaloriziko file
Gia pes moy plz
plhroses ntoukou h me doseis (giati nomizo oti ta dora ta perneis mono me ntoukou)
kai pes moy epishs an ekleises to kommati ths bitrinas h soy eipane oti tha soy feroun allo kai tha to paralabeis mazi me thn adeia??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.
ΤΟ ΖΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΙΣΑ ΜΠΡΟΣΤΑ Κ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΟΣΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ,ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟ ΠΟΣΟΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΟΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ,ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΜΕ 0% ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ. ΤΟ ΖΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ,ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ,ΔΗΛ. ΣΟΥ ΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΔΩΡΑ,ΑΛΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΣΟΥ ΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!!:beer:

Λουκάς
18/05/2005, 01:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Καλώς ήλθες στην παρέα μας.:D

Μην ανησυχείς.
Είναι από την καινουργίλα.
Εγώ είχα δει μέχρι 115 σε πολύ βαρβάτη κίνηση.

Τώρα πιά βλέπω μέχρι 105 όταν είμαι σταματημένος.
Όταν το ξεκινώ πέφτει κάτω από 98 κατευθείαν.


:beer:

:D :beer: :D ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ (ΕΥΤΗΧΩΣ) !!!!
ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΚΙΟ ΠΕΡΙ ΘΕΡΜ/ΣΙΑΣ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΡΑΦΩ ΧΙΛ. ΤΟΣΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ "ΣΥΝΕΡΧΕΤΑΙ".
Η ΝΟΝΗ ΘΕΡΜ/ΣΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ,ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΒΑΛΤΟΥΣ ΦΕΙΖΕΡΑΔΕΣ Κ ΣΙΑ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΚΑΝΕ ΞΕΡΕΣ Κ ΚΑΛΑ, ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ, ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ, Κ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ ΜΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΒΡΑΖΩ ΠΑΙΔΙΑ :mad: :mad: ΑΛΛΑ....
....ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ,ΘΑ ΤΟ ΣΤΡΩΣΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΤΡΩΣΩ ?!? :wave2:

emankov
18/05/2005, 10:32
Kalytera file poy soy dinoyn ta dora sto xeri
Eidika me toys synagermoys einai kalytera na toys bazeis monos soy esy. Pantos o kindynos yparxei ego fobamai poly otan akoyo ton emporo na leei oti bazei synagermo px META kai oxi allh marka..
Me liga logia den empisteyomai kanena emporo..pantos kai ego tha paro to Z moy (molis poylhso thn Steed moy) me ton idio tropo opos kai esy..kai mallon apo emporo ths Kallitheas...anarotiemai pos tha koubalhso ta dora..xmmmm problhma..:))))

ela ela
19/05/2005, 19:41
Καλως ηλθες φίλε μου !!!!!!!!
Τα μεταλλα κολοτριβονται τώρα να παρουνε τη μορφη τους!!!!!Εισαι το τελευταιο μαχαιρι του τορνου αυτη τη στιγμη που μιλαμε!!!το ρυθμιζεις με τον δεξι σου καρπο!Μαλακά αλλά και αγρια κάπου κάπου δινετου την τοφη με μετρο!!(το βραδάκι)με τη δροσια!!!
Παντως τουλάχιστον μέχρι τα 9.000 θα μυρίζει καινουργίλα!!!!
Οπως λέμε μ......ιλα!
καλως ηρθες