PDA

View Full Version : τσιγάρο στη μάπα...



κάφρος
21/10/2009, 20:25
δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία φορά...Που κάποιος "έλληνας" πέταξε το τσιγάρο του απ το παράθυρο...κ μου ήρθε στη μάπα ...τη πρώτη μπήκε μέσα απ το κράνος κ με έκαψε λίγο πιο κάτω απ το στόμα...έσφιξα τα δόντια απ τον πόνο κ δεν έπεσα...έφυγες..τη δευτερη μου ήρθε η στάχτη σου...σου έκανα παρατήρηση κ μου είπεσ άντε φύγε απο δώ....έφυγα κ πήγα μέχρι το μπλόκο πιο κάτω...ήταν καλή η"ταρίφα"...

cosgili
21/10/2009, 20:38
Και καλα του εκανες του π@π@ρα. Δυστυχως ομως η ταριφα αυτη δεν θα αντισταθμιζε με τιποτα μια πιθανη πτωση σου. Αλλα αυτοι ειμαστε οι Ελληναρες... :mad:

Operater
21/10/2009, 20:46
Μια μέρα που μου πέταξε κάποιος αποτσίγαρο, το έπιασα από τα @@ μου (εκει είχε πεσει...:blush: ) το κράτησα μέχρι τα φανάρια και του είπα "σας έπεσε αυτό πάνω μου" και το πέταξα μέσα στο κάρο του...

καλά έκανα?:blush:

cosgili
21/10/2009, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Μια μέρα που μου πέταξε κάποιος αποτσίγαρο, το έπιασα από τα @@ μου (εκει είχε πεσει...:blush: ) το κράτησα μέχρι τα φανάρια και του είπα "σας έπεσε αυτό πάνω μου" και το πέταξα μέσα στο κάρο του...

καλά έκανα?:blush: Οχι δεν εκανες καθολου καλα!!!:nono:

επρεπε να αναψεισ και ενα δικο σου και να του το πεταξεις :beer:

avlihos
21/10/2009, 20:52
κι όλα αυτά γιατί;
Για να μην λερώσουν το τασάκι από το ΥΠΕΡΟΧΟ, ΚΑΘΑΡΟ ΔΑΝΕΙΟ ΜΕ ΡΟΔΕΣ!

Αεισταδιαλα, συγχιστηκα βραδιάτικα!

Operater
21/10/2009, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili


επρεπε να αναψεισ και ενα δικο σου και να του το πεταξεις :beer:

δεν καπνίζω... αλλά δεν θα προλάβαινα να το ανάψω...

Operater
21/10/2009, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από avlihos
κι όλα αυτά γιατί;
Για να μην λερώσουν το τασάκι από το ΥΠΕΡΟΧΟ, ΚΑΘΑΡΟ ΔΑΝΕΙΟ ΜΕ ΡΟΔΕΣ!

Αεισταδιαλα, συγχιστηκα βραδιάτικα!

δεν είναι αυτό...είναι ότι όλοι οι ελληνες θέλουν καθαρό το αμάξι πιο πολύ απ'ότι το σπίτι τους...
από κει και πέρα, όλα βρωμικα! νοοτροπία για κλωτσίδια!

yannis24
22/10/2009, 11:39
ενα καλο κολπο που παντα πιανει με απαραδεκτους τυπους ειναι το εξης :

Οταν ο αλλος πεταξει το τσιγαρο του κατω, και ερθει κατα πανω σου ή εστω κατα πανω σου, τον πλησιαζεις στο επομενο φαναρι, πας διπλα του στο ανοιχτο παραθυρο και του λες :

-Σας επεσε κυριε/κυρια μου το τσιγρο σας κατω και εξω απο το αυτοκινητο σας , ......και με μια γρηγορη κινηση ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΤΑΣ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ( δεν εχεις τσιγαρο στο χερι φυσικα...αλλα δεν προλαβενει ο αλλος να το δει !!) , κατα προτιμηση στο πισω καθισμα !!!
......και σηκωνεσαι και φευγεις !!

:rotflmao: :rotflmao:
το τι γελιο θα ριξετε οταν θα βγει πανικοβλητος στην μεση του δρομου και θα αρχισει να ψαχνει το τσιγαρο μεσα στο αμαξι δεν λεγεται !!

ασε πυ φυσικα δεν το βρισκει, οι αλλοι κορναρουν απο πισω, γινεται ρομπα, τον βριζουν, και ειμαι σιγουρος οτι σε ολη την διαδρομη θα το εχει στο μυαλο του ..."μην του μυρισει τιποτα καμενο !!!"


:lol: :lol: :lol: :lol:

δοκιμαστε το.......εχει πολυ γελιο !!

soysamias
23/10/2009, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
ενα καλο κολπο που παντα πιανει με απαραδεκτους τυπους ειναι το εξης :

Οταν ο αλλος πεταξει το τσιγαρο του κατω, και ερθει κατα πανω σου ή εστω κατα πανω σου, τον πλησιαζεις στο επομενο φαναρι, πας διπλα του στο ανοιχτο παραθυρο και του λες :

-Σας επεσε κυριε/κυρια μου το τσιγρο σας κατω και εξω απο το αυτοκινητο σας , ......και με μια γρηγορη κινηση ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΤΑΣ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ( δεν εχεις τσιγαρο στο χερι φυσικα...αλλα δεν προλαβενει ο αλλος να το δει !!) , κατα προτιμηση στο πισω καθισμα !!!
......και σηκωνεσαι και φευγεις !!

:rotflmao: :rotflmao:
το τι γελιο θα ριξετε οταν θα βγει πανικοβλητος στην μεση του δρομου και θα αρχισει να ψαχνει το τσιγαρο μεσα στο αμαξι δεν λεγεται !!

ασε πυ φυσικα δεν το βρισκει, οι αλλοι κορναρουν απο πισω, γινεται ρομπα, τον βριζουν, και ειμαι σιγουρος οτι σε ολη την διαδρομη θα το εχει στο μυαλο του ..."μην του μυρισει τιποτα καμενο !!!"


:lol: :lol: :lol: :lol:

δοκιμαστε το.......εχει πολυ γελιο !!

Λοιπόν αυτό δε το είχα σκεφτεί ποτέ :D :D θα το εφαρμόσω στην επόμενη δυνατή ευκαιρία...

TheFace
23/10/2009, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
ενα καλο κολπο που παντα πιανει με απαραδεκτους τυπους ειναι το εξης :

Οταν ο αλλος πεταξει το τσιγαρο του κατω, και ερθει κατα πανω σου ή εστω κατα πανω σου, τον πλησιαζεις στο επομενο φαναρι, πας διπλα του στο ανοιχτο παραθυρο και του λες :

-Σας επεσε κυριε/κυρια μου το τσιγρο σας κατω και εξω απο το αυτοκινητο σας , ......και με μια γρηγορη κινηση ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΤΑΣ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ( δεν εχεις τσιγαρο στο χερι φυσικα...αλλα δεν προλαβενει ο αλλος να το δει !!) , κατα προτιμηση στο πισω καθισμα !!!
......και σηκωνεσαι και φευγεις !!

:rotflmao: :rotflmao:
το τι γελιο θα ριξετε οταν θα βγει πανικοβλητος στην μεση του δρομου και θα αρχισει να ψαχνει το τσιγαρο μεσα στο αμαξι δεν λεγεται !!

ασε πυ φυσικα δεν το βρισκει, οι αλλοι κορναρουν απο πισω, γινεται ρομπα, τον βριζουν, και ειμαι σιγουρος οτι σε ολη την διαδρομη θα το εχει στο μυαλο του ..."μην του μυρισει τιποτα καμενο !!!"


:lol: :lol: :lol: :lol:

δοκιμαστε το.......εχει πολυ γελιο !!

Καλοοοοοοοοοοοο :beer:

harisvfr
24/10/2009, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από κάφρος
δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία φορά...Που κάποιος "έλληνας" πέταξε το τσιγάρο του απ το παράθυρο...κ μου ήρθε στη μάπα ...τη πρώτη μπήκε μέσα απ το κράνος κ με έκαψε λίγο πιο κάτω απ το στόμα...έσφιξα τα δόντια απ τον πόνο κ δεν έπεσα...έφυγες..τη δευτερη μου ήρθε η στάχτη σου...σου έκανα παρατήρηση κ μου είπεσ άντε φύγε απο δώ....έφυγα κ πήγα μέχρι το μπλόκο πιο κάτω...ήταν καλή η"ταρίφα"...

Πρέπει να έπεσες σε κάγκουρα οδηγό.
Ενώ κατι οδηγοί με τρόπους, σταματάνε στην άκρη του δρόμου και αδειάζουν με τάξη και επιμέλεια το γεμάτο τασάκι τους στο δρόμο προσέχοντας να μήν πέσουν τα αποτσίγαρα σε κανέναν (μαζί με το κύπελο του φραπέ και την χαρτοπετσέτα από την σπανακόπιτα)
:a2:

guzzistas
24/10/2009, 19:48
Kαλά τον έκανες ρε φίλε.... ΜΠΡΑΒΟ!!! Αστα διάλα πια!!!

apatewnas
24/10/2009, 19:58
Εγώ θα μάζευα την πινακίδα μου, θα το έφτανα και θα του έσπαζα τον καθρέφτη αλλά Τσακ Νόρρις.:rotflmao: :rotflmao:

project.breeze
24/10/2009, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Εγώ θα μάζευα την πινακίδα μου, θα το έφτανα και θα του έσπαζα τον καθρέφτη αλλά Τσακ Νόρρις.:rotflmao: :rotflmao:


Άσε ρε κάγκουρα εσύ να πούμε...

apatewnas
24/10/2009, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
Εγώ θα μάζευα την πινακίδα μου, θα τον έφτανα και θα του έσπαζα τον καθρέφτη αλλά Τσακ Νόρρις.:rotflmao: :rotflmao:


και μετά στο προσωπο του project.brizz

LsKostas
31/10/2009, 16:22
Σωραιος :beer: :beer: :beer:

sabayam
29/11/2009, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Μια μέρα που μου πέταξε κάποιος αποτσίγαρο, το έπιασα από τα @@ μου (εκει είχε πεσει...:blush: ) το κράτησα μέχρι τα φανάρια και του είπα "σας έπεσε αυτό πάνω μου" και το πέταξα μέσα στο κάρο του...

καλά έκανα?:blush:


κανονικα θα επρεπε να του το σβησεις στο ματι για να βλεπει το κοσμο τρυπιο.....
τεσπα καλα εκανες...........γιατι και τα ρεστα να ζηταγες θα αρχιζε τις μαλακιες και θα ξεκιναγε σιγουρα καβγας

kostas9070
19/12/2009, 04:01
και εμενα μου πεταξαν τσιγαρο και τα ιδα ολα και ηταν μπατσικο

Don John
02/02/2010, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas9070
και εμενα μου πεταξαν τσιγαρο και τα ιδα ολα και ηταν μπατσικο


spam-άρω το θέμα αφού δεν πρόκειται για τσιγάρο αλλά θα σας το πω:

κινούμαι δεξιά , μέσα στην πόλη λίγα εκατοστά από το πεζοδρόμιο με 10.
Με προσπερνάει περιπολικό και ο συνοδηγός πετάει από το παράθυρο το χαρτί από τον πύραυλο που μόλις είχε τελειώσει το γλύψιμο :p
Το χαρτί με τα υπολείμματα επάνω μου φυσικά :mad: .
Ανοίγω λίγο το γκάζι, φτάνω ξανά δίπλα του (και τον προσπερνώ "παρανομώντας") κινούμενος από δεξιά του και του την λέω......
Ο τύπος για δευτερόλεπτα μένει μ@λ@κας αλλά μετά επιταχύνει με φάρο και σειρήνα με προσπερνάει εκ νέου και μου κάνει νόημα να σταματήσω.
Αγριεμένος μου ζητάει τον λογο (και τα χαρτιά μου φυσικά).

Μερικές εκατοντάδες μέτρα παρακάτω ξέρω πως είναι το ΑΤ, του λέω λοιπόν:
Ξεκινάω για το Τμήμα και ακολούθα με αν θες.........πάω στον Διοικητή σου να του πω τι έκανες, τι σου είπα, και να του εξηγήσεις γιατί με σταμάτησες.
τα χαρτιά μου αν θες έλα να τα δεις εκεί.

Πήγα, περίμενα κανένα πεντάλεπτο, δεν ηρθε περιπολικό, ανέβηκα στον Διοικητή, του έδωσα πλήρη αναφορά και τα στοιχεία μου ώστε να μην έχω κάποια έκπληξη στο μέλλον πως αρνηθηκα να σταματήσω σε έλεγχο και γεια σας!! :wave2: :wave2: :wave2:

Από τότε έχει περάσει 1,5 - 2 χρόνια και δεν είχα ποτέ κανένα νέο/εξέλιξη :rolleyes:

pocahondas
02/02/2010, 17:43
έλληνα μ@λ@κα δεν θα αλλάξεις ποτέ!!! τσιγάρα, σκουπίδια, μαγκιά κλ@νιά και τίποτα άλλο.. :a31:

GreddyRx7
03/02/2010, 00:50
Από την μία διαβάζοντας κανείς όλα αυτά γελάει αλλά από την άλλη ειδικά όταν είναι σαν εμένα κανείς διλαδή ντελιβεράς που δουλεύει 13 ώρες κάθε μέρα στο κέντρο της θεσσαλονίκης όλα αυτά είναι πλέον καθημερινό φαινόμενο. Πόσες φασαρίες έχουν γίνει για τσιγάρα που πετάγονται από δεξιά αριστερά από παρτσακλά που μιλάνε με το ένα χέρι στο κινητό και στο άλλο το τσιγάρο να πετάγονται από τα πιο άκυρα σημεία και δέν φτάνει αυτό να σε βρίζουν και από πάνω πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε έλεγχο. Η μίζα πάει σύννεφο και έχει γεμίσει ο δρόμος Ταλιμπάν!

Priest400
03/02/2010, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Μια μέρα που μου πέταξε κάποιος αποτσίγαρο, το έπιασα από τα @@ μου (εκει είχε πεσει...:blush: ) το κράτησα μέχρι τα φανάρια και του είπα "σας έπεσε αυτό πάνω μου" και το πέταξα μέσα στο κάρο του...

καλά έκανα?:blush:

Εισαι απλα τεραστιος!!!!!!!!!!!!:winka:

DAYMAN
03/02/2010, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
έλληνα μ@λ@κα δεν θα αλλάξεις ποτέ!!! τσιγάρα, σκουπίδια, μαγκιά κλ@νιά και τίποτα άλλο.. :a31:

Ουτε θα αλλάξει εχει καταστραφεί το DNA του ευγενικού,πολιτισμένου,καθαρού,ανθρώπου που αγαπάει την χωρα του σέβεται τον συνάνθρωπο του και ολα τα καλα της φυλης και έγινε με μια λεξη ΖΩΟ.

watain
04/02/2010, 00:05
diladi kanenas den to exei kanei apo sas pote ayto?
Oi parontes panta exerountai e:cool:

dystyxos den einai aytoi kai emeis Oloi exoume malakismeni notropia edo,sta panta. :lol:

Priest400
04/02/2010, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από watain
diladi kanenas den to exei kanei apo sas pote ayto?
Oi parontes panta exerountai e:cool:

dystyxos den einai aytoi kai emeis Oloi exoume malakismeni notropia edo,sta panta. :lol:

Ετσι δικε μου πεστα!!!!!

manos*gsxr
04/02/2010, 01:38
κι εγω εχω πεταξει τσιγαρο απο το αμαξι.Αλλα παντα ελεγχω αν ειναι καποιος πισω μου!ειτε αμαξι ειτε μηχανακι!Ειναι ομως μερικοι που δεν τους ενδιαφερει καθολου!

manos*gsxr
04/02/2010, 01:43
Εμενα εκτος απο τσιγαρο μου χει τυχει κι αλλο κουλο (και σε πολλους πιστευω)!
Εκει που πηγαινω μια στιγμη δροσιζομαι........ΟΧΙ δεν βρεχει!Ειναι ο καγκουρας απο μπροστα που ξαφνικα τον επιασε μανια καθαριοτητας και καθαριζει τα τζαμια του.....
Και καλα οταν ειμαι με τη μηχανη....φοραω το κρανος...Αλλα οταν ειμαι με το παπακι που δεν φοραω????Ε ρε αθανατε Ελληναρα....!!!:a31:

kerasaki
04/02/2010, 01:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos*gsxr
Εμενα εκτος απο τσιγαρο μου χει τυχει κι αλλο κουλο (και σε πολλους πιστευω)!
Εκει που πηγαινω μια στιγμη δροσιζομαι........ΟΧΙ δεν βρεχει!Ειναι ο καγκουρας απο μπροστα που ξαφνικα τον επιασε μανια καθαριοτητας και καθαριζει τα τζαμια του.....
Και καλα οταν ειμαι με τη μηχανη....φοραω το κρανος...Αλλα οταν ειμαι με το παπακι που δεν φοραω????Ε ρε αθανατε Ελληναρα....!!!:a31:

φιλικα παντα συναδελφε....αλλα τα παπακια δεν πεφτουν?
ποτε δεν καταλαβα τη νοοτροπια αγοραζω/φοραω κρανος οσο ανεβαινω σε κυβικα/αλογα/αξια μηχανης

DAYMAN
04/02/2010, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από watain
diladi kanenas den to exei kanei apo sas pote ayto?
Oi parontes panta exerountai e:cool:

dystyxos den einai aytoi kai emeis Oloi exoume malakismeni notropia edo,sta panta. :lol:


Οχι φιλε μου προσωπικά εγω δεν εχω πετάξει ποτε τιποτα ουτε πρόκειται να το κανω γιατι τέτοιες πράξεις μη πολιτισμού δεν ειναι αποδέκτες απο το ατομο μου προς πληροφόρηση δε εχω φτασει στο αλλο ακρο να κοπανήσω τον μαλάκα τον νεοέλληνα νεαντερταλ που το εκανε και ειμαι σίγουρος οτι μετα απο αυτό θα σκεφτει να το ξανακάνει.:nono:

Υγ.Εσυ το κάνεις συχνά;:mad:

watain
04/02/2010, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΗΛΙΑΣΚΤΜ
Οχι φιλε μου προσωπικά εγω δεν εχω πετάξει ποτε τιποτα ουτε πρόκειται να το κανω γιατι τέτοιες πράξεις μη πολιτισμού δεν ειναι αποδέκτες απο το ατομο μου προς πληροφόρηση δε εχω φτασει στο αλλο ακρο να κοπανήσω τον μαλάκα τον νεοέλληνα νεαντερταλ που το εκανε και ειμαι σίγουρος οτι μετα απο αυτό θα σκεφτει να το ξανακάνει.:nono:

Υγ.Εσυ το κάνεις συχνά;:mad:

hmm...den exeis petaxei pote e?ok
koita den to kano syxna alla to exo kanei mhn leme malakies tora,vevaia den to petao en kinisei giati mou exei tyxei kiemena na mou skasei olo to tasaki apo to brostino amaxi sth mouri,einai malakia kai poly epikindino.
Alla sthn ellada zoume parte to xabari kai ksekoliste me to drama.edo oloi koitane thn parti tous telos.(edo o allos pernaei stegna to stop pas kai tou thn les kai se vrizei kai apo pano ti leme tora)

manos*gsxr
05/02/2010, 03:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kerasaki
φιλικα παντα συναδελφε....αλλα τα παπακια δεν πεφτουν?
ποτε δεν καταλαβα τη νοοτροπια αγοραζω/φοραω κρανος οσο ανεβαινω σε κυβικα/αλογα/αξια μηχανης
Μα φυσικα και πεφτουν!Απλα εγω οταν περνω το παπακι θα ειναι για μια συντομη διαδρομη και χωρις να παω πανω απο 50(στο ηρακλειο κρητης μενω οποτε καταλαβαινεις οτι οι δρομοι στη πολη ειναι καπως...).Θα μου πεις και τα 50 σκοτωνουν...αλλα δε τη παλευω!Ασε που μου φερνει φαγουρα το κρανος......

TheFace
05/02/2010, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos*gsxr
Ασε που μου φερνει φαγουρα το κρανος......

Αλαξε κρανος! :winka:

manos*gsxr
05/02/2010, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Αλαξε κρανος! :winka:
ελα μου ντε...!!Αμα δε σπασω το κεφαλι δε θα μαθω...