PDA

View Full Version : Και Ξανά... Ξανά.......



z_armagedon
22/10/2009, 19:38
Τη δεύτερη εβδομάδα που είχα το Tuono μια γκομενα με Grand Cherokee στην Κηφισια, την ώρα που δούλευα, το ξάπλωσε με αποτέλεσμα να το κλαιω - 2 εβδομαδων μηχανακι με 4.500 € ζημια περιπου....

Αυτή τη φορά δεν έχω παράπονο! Το χάρηκα για 6 μήνες πριν μου το γαμήσουνε...

Σήμερα το πρωί το τζιξεράκι μου ξάπλωσε υπό την πίεση ενός Renault Megane την ώρα που ο αχρηστος προσπαθούσε να παρκάρει... Και το καλύτερο από όλα: η μηχανή δεν ήταν ούτε πίσω του, ούτε μπροστά του. Στο απέναντι πεζοδρόμιο μπροστά ήταν με τον αρχιμαλάκα!!! Και για να το χαρώ καλύτερα δεν αρκεστηκε στο να τη σπρώξει (προς την κλίση του stand παρακαλώ, όχι ανάποδα) την έσπρωξε λιγάκι ακόμα. Αρκετα όμως για να περάσει το στενότατο κομμάτι πεζοδρομίου και να πέσει στη ράμπα - διάδρομο προς τα υπόγεια του Ιασω από ύψος περίπου μισού μετρου...

Άκουσα το συναγερμό, κοιταξα εκει που την είχα παρκάρει και δεν την είδα!!! Ήταν λίγο πιο μέσα με τις ρόδες πάνω και ο συναγερμός συνέχιζε να τραγουδάει. Πάλι στη δουλεια, 20 μέτρα απο το σημείο που βρισκόμουν.

Δεν ένιωσα τιποτα... Απλά πήγα και τη σήκωσα μαζί με ακόμη τρία άτομα φυσικά...
Έγιναν τα απαραίτητα σε χαρτιά και δηλώσεις και η μηχανή πήγε στο γιατρό.
Δεν πάει άλλο παιδια. Το αίμα μου ανέβηκε στο κεφάλι όταν μου είπε "δεν την είδα ρε μεγάλε, δε λες παλι καλα που δεν ήσουνα κι εσυ πανω..."

Το πήρα απόφαση. Η μηχανή θα μείνει μεσα. Θα κατέβω στο χωριο και θα φερω πάνω το τρακτερ του παππου μου... Και δε θα βλεπω κι εγω...
Αϊ στο διαολο πια.

Πεθαίνεις μεσα σου όταν βλέπεις κάτι που αγαπας τοσο πληγωμένο.

o_gavros
22/10/2009, 19:41
έχεις κάνει τίποτα ασκήσεις διαχείρισης θυμού?
άκου "ευτυχώςπου δνε ήσουν και συ επάνω"...

χαρά στο κουράγιο σου πάντως που κράτησες την ψυχραιμία σου φίλε

blackbusa
22/10/2009, 19:54
:uplate: :eyepop: :hypnotize :( :sad: :yuck:

VANDA
22/10/2009, 19:55
:eyepop: :uplate: :hypnotize

Έλεος ρε Σωτήρη!! ΠΑΛΙ;;; Φέρτο το τρακτέρ!

:(

DeusEx
22/10/2009, 19:57
Για να μην τον πλακωσες στις φαπες,

μαλλον ηταν κατα πολυ μεγαλυτερος σου, πιο ψιλος, ογκωδης, μπρατσωμενος, τσαμπουκας ...

αλλιως δεν εξηγειται.



:confused:


Εκτος εαν εχουμε συμβιβαστει με το ασυμβιβαστο

:ZZZ:

ΥΣ το ενδεχωμενο, εαν δεν ησουνα εκει μπροστα, να την εκανε με ελαφρα πηδηματακια το σκεφτηκες καθολου ? Πως αισθανεσαι γιαυτο ?

MikeG
22/10/2009, 19:58
Τι να πω....

Ποτέ ξανά να μη δεις μηχανάκι σου κάτω!!


:mad: :mad: :mad:

SVX
22/10/2009, 20:00
ασε....μου φαινεται τα RAT bikes θα βγουν ξανα στη μοδα.....τα χουμε καψει ολα.....ΖΩΑ!!:mad:

DimChios
22/10/2009, 20:11
:eyepop:

Τι να πω!? τα χω χαμενα!

:sad:

filipp0s
22/10/2009, 20:23
:sick: :sick: :sick: έλεος!

sergiosm
22/10/2009, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
"δεν την είδα ρε μεγάλε, δε λες παλι καλα που δεν ήσουνα κι εσυ πανω..."


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

devil's animal
22/10/2009, 20:33
οχι ρε συ Σωτηρη...:sick:

την ωρα που διαβαζα για ραμπα, πιαστηκε η καρδια μου κυριολεκτικα..:sad:



απορω ομως ρε φιλε...
εχουμε πει εκατονταδες (μπορει και χιλιαδες) φορες εδω μεσα.
"καλυτερα μια κληση για παρανομο παρκαρισμα πανω στο πεζοδρομιο, παρα αυτο".

ακομα και οι γερανοι της τροχαιας πιο επιεικεις μου φαινονται απο αυτο...:rolleyes:


βαζε την πανω στο πεζοδρομιο και να πα να γ@μηθουν!! θα ανεβουν και το πεζοδρομιο και θα την ριξουν??:evil:



ελπιζω να μην στην κρατησουν πολυ μεσα και φυσικα μην δεχτεις ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ εκτος απο ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. (την "επιδιορθωση" να την ξεχασουν σαν λεξη).


ποτε ξανα!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

menelaos46
22/10/2009, 21:50
Κι εγω τα ιδια αλλα εγω ευτυχως βρισκω σημαδια στο παπακι μιας κι αυτο κυκλοφορω στην πολη.
Σπαμενο φτερο προχθες κι εννοειται κανενα τηλεφωνο η κατι καποιος να αφησει ετσι.
Δε πειραζει γυρνανε αυτα.
Απλως προσεχε που την αφηνεις.

Tpap
22/10/2009, 22:03
Είναι μ@λ@κες οι άνθρωποι και εσύ απλά άτυχος. ''Ευτυχώς να λές που δεν ήσουν επάνω...'' :lol: :eyepop: :eyepop:






Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Θα κατέβω στο χωριο και θα φερω πάνω το τρακτερ του παππου μου...

Τι τρακτέρ έχει ο παππούς, ρε...?

nic mor
22/10/2009, 22:51
:a023: :a023: :a023: :a023:

fournas
22/10/2009, 23:01
:eyepop: :eyepop: :a015: :a37:

χαρα στο κουραγιο σου αδερφε


ποτε ξανα :wave2:

EVI
22/10/2009, 23:22
:a7: :a29: :a31: :a018: :a016: :a023:

sapila racing
23/10/2009, 00:31
Eίναι ηλίθιοι, πρέπει να το εχεις υπ όψιν και να μελετας καλά που θα παρκάρεις!

εχω φάει κι εγω κάτι καλές στο παρελθόν. αλλά οχι κι έτσι! :evil: :mad:

catmaster
23/10/2009, 01:06
:sick: :sick: :sick: :sick:

bonepeeler
23/10/2009, 01:59
Κρίμα ρε φίλε.:sad:
Θυμάμαι που μου έλεγες πως ήταν το μόνο αλώβητο.

div400
23/10/2009, 02:11
:eyepop:

χαρά στο κουράγιο σου και την υπομονή σου βρε Σωτήρη...:cry: :sick:

γρήγορα να φτιαχτεί και να το χαρείς...:wave2: μήπως να έπαιρνες κάνα παπί/εντουράκι για τις αστικές σου μετακινήσεις..:wacko:

the who
23/10/2009, 07:37
Σωτο πως δεν τον γ@μησες?:rotflmao: Συμπερασμα,η δεν πρεπει να πηγαινεις στη δουλεια με την μηχανη η οντως πρεπει να ανεβασεις το τρακτερ.
Καλα ξεμπερδεματα με τον τριμαλακα.:wave2:

XJR_Billy
23/10/2009, 07:54
Αδερφέ τι να πω?:( :(

Δουλεύεις σαν τον φούστη, αγοράζεις κάτι υπερτιμημένο, τα σκας κανονικά και σε τακτικά χρονικά διαστήματα για να το έχεις στην πένα...

Και έρχεται ένας λαλάκας, στην κάνει νινί, και σου κάνει και πνεύμα κιόλας...

Εύχομαι η τελευταία φορά να είναι αυτή.

Υπομονή και θα ξαναγίνει πάλι τούμπανη!!:wave2:

TROOPER
23/10/2009, 08:35
σωτο εισαι ο γκαντεμοσπορος νουμερο 2 μετα τον αρχαιο.

περαστικα ρε φιλαρακι...

υ.γ.αυτο το θρεντακι προς τους πολιτικαλι κορεκτ που δεν παρκαρουν στα πεζοδρομια...:evil:

dodos 900
23/10/2009, 08:40
:a023: :a023: :a023:

jimmis5
23/10/2009, 08:44
Kριμα πως τα κατεφερε το θηριο να το ρηξει να του δωσουμε βραβειο ηλιθιοτητας.Υπομονη και γρηγορα να την ξαναχαρεις:wave2:

makis206
23/10/2009, 08:49
Υπομονή..:beer:

jimtarasxt660x
23/10/2009, 08:50
Ρε γαμωτο απορω με την συμπεριφορα μερικων και την νοοτροπια τους...ακου εκει "δεν λες παλι καλα που δεν ησουν και εσυ επανω"...:evil:

Αρε κλωτσομπουνια που θελουν:mad: :mad: :mad:


Περαστικα στην καλη σου και ποτε ξανα ρε φιλε...:(

road spirit
23/10/2009, 10:51
:a018: :a016: :a016: :a023: :a023:

sober
23/10/2009, 10:58
:eyepop:

Γκαντεμια βρε Σωτηρη....!!! τι διαολο ?? στοχο σε βαζουν???:(

project.breeze
23/10/2009, 11:02
Να τον βάλεις να στο κάνει καινούργιο το μηχανάκι και κάνε αυτό που είπαν πριν,πάρε κάτι μικρό να κυκλοφορείς στην πόλη,να γλυτώσεις τα εγκεφαλικά...

Cpt. Haddock
23/10/2009, 11:06
:sick:

arxaios
23/10/2009, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σωτο εισαι ο γκαντεμοσπορος νουμερο 2 μετα τον αρχαιο.


Και σκέψου ότι δεν τα ξέρεις και ΟΛΑ !!! :lol: :lol: :lol:

@z armagedon ......... όλα καλά .......... για να καταλάβεις ..........
Κηφισσιά ....... ΑΒ του πουλιού το γάλα .........
Νταλίκα πάει να ξεφορτώσει ......... κάνει όπισθεν και ΠΑΤΑΕΙ με τις πίσω ρόδες το XLR 250 που είχα τότε !!!

Πάρε και περιστατικό με το αυτοκίνητο .......
παρκάρω απέναντι απο ΑΤΕ bank στο Ηράκλειο .......... ελαφριά κατηφόρα ...........
Έρχεται και παρκάρει από πίσω τράκτορας με συρόμενο φορτωμένο τίγκα στα λιπάσματα ........
Λύνει ο τράκτορας και φεύγει .......... το ρυμουλκόμενο με τα λιπάσματα πέρνει τον κατήφορο, χτυπάει το corolla από πίσω και κλείνουν τα στηρίγματα με τα ροδάκια ..........
Ένα με το έδαφος το corolla .......... :lol: :lol: :lol: σαν skateboard έγινε !!! (τότε δεν γέλάγα καθόλου)

Τι λες κάνουμε σύλλογο ;;;

Λεωνίδας
23/10/2009, 13:52
:a37: :a37: :a37: :a37: :a37: :a37:

z_armagedon
23/10/2009, 19:56
Παιδες ευχαριστώ ρε. Πραγματικα ξεχνιεμαι οταν μοιράζομαι τον πόνο μου...

Έχω πολύ καλύτερα νέα όμως.

Α. Τελικά η μηχανή δεν είναι οσο τραγικα φαινοταν. και γιαυτό θέλω να ευχαριστήσω -χωρίς να κάνω διαφήμιση- τον Χρήστο (είναι ο μηχανικός που την εχει αναλάβει, trooper ξέρεις). Όταν την είδε και είδε και μένα έβαλε τα γέλια και μου είπε "μη μου μεινεις ξερός μεσα στο μαγαζί, ξεκόλλα και εγω αυριο θα στο εχω ετοιμο για βολτα". ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ!!! Έβαλε πάνω ότι ήταν κατεστραμένο "δανεικό από δικο του μηχανάκι και θα τα πάρει παλι πισω όταν ερθουν τα καινουρια δικά μου!!!!

Β. Κανονίσαμε χτες τον πραγματογνώμονα -που ετυχε να ειναι και φιλος του Χρήστου- και σημερα περασε και όλα ΟΚ!!!

Όταν πήγα στο μαγαζί πρέπει να ήμουν σε τραγική κατάσταση... μου το είπε και ο ίδιος.
Και ο ανθρωπος σε 24 ωρες μου εχει πάλι μηχανη προς κυκλοφορία!!!

Τελικα ότι γίνεται πρεπει να το παίρνουμε θετικα. Το έλεγε ενας φιλαρακος στα φοιτιτικα μας χρονια και τον λέγαμε τρελό!!! Πάμε πάλι τώρα από την αρχή!!! Και χέστηκα!!! Πάλι με το τζιξερ θα κυκλοφορώ και ας μου το κάψουνε!!! Θα πάρω αποζημίωση FERRARI!!!!

Πραγματικά όμως σας ευχαριστώ όλους. Γιατί έστω και μέσα από τα κουμπια του πληκτρολογίου νιώθω κοντά σε φιλαράκια. Και χρειάζονται σε τέτοιες φάσεις!

Πάμε γι' άλλα!!!!

Gandalf dr685sm
23/10/2009, 20:22
που είσαι αδερφέ... βάλτου κανά ματάκι πάνω... έτσι για να λές οτι έκανες κάτι για να γκαντεμιάσει πάλι.

Αίντε και καλούς δρόμους.

Gandalf

blackbusa
23/10/2009, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon


Πάμε γι' άλλα!!!!


:sad:
τι???μονο αυτο???ξενερωμα....

























δεν παιρνεις ρε ξανα κανα Aprilia να εχεις περιπετεια στην ζωη σου???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

απο εδω και μπρος παντα ορθιος ρε Σωτηρακι....:beer: :beer: :beer:


































με την μηχανη εννοω γιατι για το ''αλλο'' εχει μαθευτει το προβλημα σου....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
24/10/2009, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Παιδες ευχαριστώ ρε. Πραγματικα ξεχνιεμαι οταν μοιράζομαι τον πόνο μου...

Έχω πολύ καλύτερα νέα όμως.

.....

ωραια νεα ρε σωτηρακη!

ρισπεκτ στον χρηστο !!!!

z_armagedon
24/10/2009, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
:sad:
τι???μονο αυτο???ξενερωμα....

























δεν παιρνεις ρε ξανα κανα Aprilia να εχεις περιπετεια στην ζωη σου???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

απο εδω και μπρος παντα ορθιος ρε Σωτηρακι....:beer: :beer: :beer:


































με την μηχανη εννοω γιατι για το ''αλλο'' εχει μαθευτει το προβλημα σου....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Πανο aprilia ουτε για πλακα ξανα ρε φιλε. Όταν ηρθε η οδικη θυμομουνα τον οδηγό απο τις παλιες "αξέχαστες" στιγμες και δεν του μιλαγα μη με θυμιθει και αυτός και γινω ρομπα. Σκεψου σκηνικο: Οδηγος -Ρε φιλαρακι εσυ δεν ειχες ενα τουονο????? Εγω -Γκκρρρμμφφφ...

Όσο για τη δευτερη παρατήρησή σου... αφού "παρκάρουν" συνεχεια πανω του και μου το ριχνουν, τι να κανει κι αυτο???... :lol:

blackbusa
24/10/2009, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από z_armagedon
Πανο aprilia ουτε για πλακα ξανα ρε φιλε. Όταν ηρθε η οδικη θυμομουνα τον οδηγό απο τις παλιες "αξέχαστες" στιγμες και δεν του μιλαγα μη με θυμιθει και αυτός και γινω ρομπα. Σκεψου σκηνικο: Οδηγος -Ρε φιλαρακι εσυ δεν ειχες ενα τουονο????? Εγω -Γκκρρρμμφφφ...

Όσο για τη δευτερη παρατήρησή σου... αφού "παρκάρουν" συνεχεια πανω του και μου το ριχνουν, τι να κανει κι αυτο???... :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε Σωτηρακη οσο πολυ ξενερωσα με το που διαβασα το σκηνικο και δεν μπορουσα να γραψω κατι και εβαλα μονο εμοτικονς...τοσο πολυ χαρηκα οταν διαβασα τα καλα νεα...βεβαια ειναι και παλι ξενερωμα το μηχανακι που γουσταρεις να τρωει τετοιο τσαμπουκα....αλλα απο την αλλην....τεσπα...

ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕ....ΚΑΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.....:smokin:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

υ.γ. και βασικα πιο πολυ γελιο βγαζει η ιστορια οταν πηγες να το πουλησεις απο εκει που το αγορασες...:lol:

latris mixanis
27/10/2009, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σωτο εισαι ο γκαντεμοσπορος νουμερο 2 μετα τον αρχαιο.

περαστικα ρε φιλαρακι...

υ.γ.αυτο το θρεντακι προς τους πολιτικαλι κορεκτ που δεν παρκαρουν στα πεζοδρομια...:evil:
Το ότι ο άλλος δε ξέρει να παρκάρει δε φταίει το ότι ήταν πολιτικαλ κορεκτ ο Σωτήρης κι αν δηλαδή στη θέση της μηχανής ήταν το ολοκαίνουριο αμαξάκι σου και αυτός στη προσπάθεια του να παρκάρει στο χτυπούσε τότε τι θα έκανες, θα το έβαζες στο πεζοδρόμιο?
Προσωπικά μου έχει τύχει να το έχω παρκάρει κανονικότατα και όταν πήγα να το πάρω το βρήκα με μια ωραιότατη λακούβα, μήπως το corsaκι μου να το βάζω στο πεζοδρόμιο??
Δε το κάνω για να έρθω σε αντιπαράθεση απλά δε το βρίσκω σωστό σα σκέψη.



:wave2: :wave2:

Σωτήρη έλεος λέμε ρε φιλαράκι, μήπως να το πουλήσεις και να μη ξαναπάρεις μηχανάκι ? :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
28/10/2009, 07:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Το ότι ο άλλος δε ξέρει να παρκάρει δε φταίει το ότι ήταν πολιτικαλ κορεκτ ο Σωτήρης κι αν δηλαδή στη θέση της μηχανής ήταν το ολοκαίνουριο αμαξάκι σου και αυτός στη προσπάθεια του να παρκάρει στο χτυπούσε τότε τι θα έκανες, θα το έβαζες στο πεζοδρόμιο?
Προσωπικά μου έχει τύχει να το έχω παρκάρει κανονικότατα και όταν πήγα να το πάρω το βρήκα με μια ωραιότατη λακούβα, μήπως το corsaκι μου να το βάζω στο πεζοδρόμιο??
Δε το κάνω για να έρθω σε αντιπαράθεση απλά δε το βρίσκω σωστό σα σκέψη.



:wave2: :wave2:

Σωτήρη έλεος λέμε ρε φιλαράκι, μήπως να το πουλήσεις και να μη ξαναπάρεις μηχανάκι ? :rotflmao: :rotflmao:

Χωρίς να υποστηρίζω την άποψη ........... πάντα στο δρόμο παρκάρω ......... αν πάρκαρα πάνω στο πεζοδρόμιο θα είχα γλυτώσει (μόνο τα 2 τελευταία χρόνια) ...............

κάτσε να δεις ..........
:confused: :confused: :confused:

3770 + 2440 + 430 + 210 = 6850 Ε που έδωσα για επισκευές ..........
αφαίρεσε (αποζημιώσεις) 0 + 2200 + 0 + 0 = 2200 (τα οποία πήρα 6 μήνες αργότερα) ..............

Τελικό Σύλολο = 4650 Ε + ΤΟΚΟΥΣ (καθώς τράβηξα από δάνεια)

Ότι και να είχα πληρώσει σε κλήσεις ........... 4650 Ε δεν τα έφτανα !!!

Μήπως πρέπει να το ξανασκεφτώ ;;;

:lol: :lol: :lol:

mivvo
28/10/2009, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Για να μην τον πλακωσες στις φαπες,

μαλλον ηταν κατα πολυ μεγαλυτερος σου, πιο ψιλος, ογκωδης, μπρατσωμενος, τσαμπουκας ...

αλλιως δεν εξηγειται.



:confused:


Εκτος εαν εχουμε συμβιβαστει με το ασυμβιβαστο

:ZZZ:

ΥΣ το ενδεχωμενο, εαν δεν ησουνα εκει μπροστα, να την εκανε με ελαφρα πηδηματακια το σκεφτηκες καθολου ? Πως αισθανεσαι γιαυτο ?


:beer: :beer: :beer:

TROOPER
28/10/2009, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Το ότι ο άλλος δε ξέρει να παρκάρει ....

με μια διαφορα.το μηχανακι πεφτει και σπαει ολοκληρο.το αμαξι θα γδαρει χρωμα αντε να σου κανει και μια λακουβα στον προφυλακτηρα.

δεν ειναι το ιδιο κοπελια :winka:

mparmpanik
28/10/2009, 15:53
η αληθεια ειναι οτι ειναι σπαστικο να βλεπεις στο καλο καθουμενο το μηχανακι
φαρδια πλατια ξαπλωμενο, αλλα με την εννοια οτι μηχανημα ειναι και στον δρομο κυκλοφορει
εκτεθειμενο σε καθε λογης αναποδιες, μηπως το παιρνουμε λιγο πιο ζεστα απο οτι πρεπει το θεμα?

νομιζω οτι, για οτιδηποτε φτιαχνεται ή αντικαταστειται με λεφτα, δεν του πρεπει και τοση σκασιλα.

οποτε υπο αυτο το πρισμα, αυτο το " ευτυχως που δεν ησουν και συ καβαλα οταν σου εκανα την μηχανη μανταρα" που ειπε ο τυπος εχει μια βαση.
και εννοω οτι μετα απο μια βδομαδα η μηχανη φτιαχτηκε ξανα.
αν ο παρκαδορος μαζευε ομως και τον αναβατη της τοτε τα ζορια θα ηταν διαφορετικα.

δεν δικαιολογω την απροσεξια ή την αφηρημαδα του εκαστοτε που παει και σκαει πανω στο παρκαρισμενο, αλλα αυτο ειναι ενα γεγονος που δεν μπορεις να το προβλεψεις,
κι αμα εισαι κι ολιγον τι γκαντεμακος, και 70 οροφους κατω απο την γη να παρκαρεις ,
παλι καποιος θα βρεθει να σε τρακαρει.

οποτε φτιαχνεις το οχημα με τα λεφτα της ασφαλειας και ευχαριστεις την τυχη σου
που τουλαχιστον δεν ησουν και συ καβαλα οταν σε βαλαν σημαδι.


και προπαντως ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΕΜΦΡΑΓΜΑ απο τα νευρα σου που ειδες οτι σου κανανε
το μοτορι αλοιφη.
γιατι μετα το συνεργειο θα το χρειαστεις εσυ κι οχι τα σιδερα.

TROOPER
28/10/2009, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
η αληθεια ειναι οτι .........

η αληθεια ειναι οτι με πολλη καλη θεληση μπορει και να συγκρατουσα τον εαυτο μου αλλα αυτο προυποθετει την καλη προθεση του μαλακα που μου κατεστρεψε ΟΧΙ τη περιουσια,ΟΧΙ το μεταφορικο μου μεσο ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΡΩΜΕΝΗ ΜΟΥ και το παραδεχτηκε και ζητησε και εμπρακτα συγγνωμη και δε πηγε να τη κανει κατσικα.

για ξαναδιαβασε τωρα το πρωτο ποστακι του σωτηρη και ελα να ξαναπεις πως τα βλεπεις τα πραματα :winka:

z_armagedon
28/10/2009, 19:27
Ελενα και οι υπόλοιποι,

Για να γραφουμε εδω μεσα και να τρωμε το χρονο μας για τη μηχανή μας, ακομη και οταν δεν την καβαλάμε σημαίνει οτι υπάρχει αγαπη για να μην πω κ@υλα.
Αν λοιπον τη χαϊδευεις, την προσεχεις και γενικα γουσταρεις, το πρώτο πραγμα που περιμενεις οταν γινει κάτι τέτοιο - γιατι ο φιλος πιο πανω εχει δικιο, στο δρομο ειμαστε, θα γινει- ειναι να δεις τον υπαιτιο σε φαση αναλογη με τη δικη σου, τουλάχιστον φρικαρισμένο. Αν κατέβει και σου πει ρε φιλε σε εσκισα, το ξέρω αλλα έγινε και ειμαι εδω για να βοηθήσω λες ενταξει αντε στο διαολο, παμε παρακάτω.
Όταν ο τύπος όμως σου πουλάει και μούρη ή σε γράφει, ε τότε οχι. Το μηχανάκι θα φτιαχτει και στο κάτω κατω καλά να είμαστε να πάρουμε κι άλλο. Την ψυχολογία μας όμως δεν την πληρώνει κανένας πούστης.
Για το αν φοβήθηκα ή ήταν μεγαλύτερος ή πιο αγριος μια ερώτηση θα σου κάνω: αν σου σκίζανε το σπίτι -για να μην πω τιποτα πιο βαρυ- θα κοιταζες να ζυγίσεις το ποσες θα φας και το ποσες θα δωσεις ή θα ορμαγες και οτι γινει? Αν η απάντησή σου τείνει στο δεύτερο τι σε κανει να νομίζεις οτι είσαι καλύτερος από τον οποιονδήποτε εδώ μέσα συμπεριλαμβανομένης και της αφεντιάς μου?....
Και να σου το πω και αλλιώς. Τρώω την πρώτη φρίκη και αρχίζω να ουρλιάζω. Πίσω μου έρχονται 6 από τους εργάτες που έχω στο εργοτάξιο και τους προσέχω 4 τουλάχιστον χρόνια τον νεότερο, και 6 τον αρχαιότερο. Τρώω ψωμί εγω από αυτούς και αυτοι από μενα. Το ξέρεις οτι χρειάστηκε μεγαλύτερη προσπάθεια για να μαζεψω αυτά τα παιδια μην τον "φανε" παρα τα δικα μου νευρα? Και μιλάω πολυ σοβαρα.
Είμαι γκαντέμης, ναι. Αλλα χαιρομαι γιατι μεσα στη γκαντεμια μου και χωρις τις πλάτες ΚΑΝΕΝΟΣ το τζιξερ ειναι το 9ο μηχανάκι μου. και με τον κόπο μου και μονο καθε χρονο κάνω και θα κανω για οσο μπορω ενα τέτοιο αντικείμενο ποθου δωρο στον εαυτό μου. Για οσο μπορω. Και στα παπαρια μου αν μου τα σπάνε τα μηχανάκια. Τα αρχίδια να μη μου σπανε. Καλή καρδιά και διάθεση όπως ειπε και ο τρουπ. Ολα τα αλλα γινονται.

Μην τα ζυγίζετε ομως ολα τοσο απλα. Βαλτε τον εαυτο σας στη θέση του καθενος θύματος ή θύτη και μετα πείτε τη γνώμη σας. Παρκάρισμα στο πεζοδρόμιο Ελενα? Ναι πάντα εφόσων δεν ενοχλώ ανάπηρο ή καροτσάκι με μωρό ή κάποιον που δεν μπορεί μονος του να κινηθεί. Και ας με γράψουν 100 φορές. Καλά να ειμαι να δουλευω και να τους πληρώνω να κανουν και αυτοι χριστούγεννα. Εμποριο είναι και οσο μενω εδω παιζω με τους κανόνες τους, ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ! Αλλά θα τους το λέω στα μούτρα!!! Οσο κυκλοφορουν μαλάκες πεζοι που πετάνε την περιουσία του κοσμου κατω όπως ειπε ενας παπαρας σε καποιο θρεντ εδω μεσα και οσο κυκλοφορουν μαλακες οδηγοι που δε βλεπουν ελεφαντα στο 1 μετρο εγω θα λειτουργώ όπως γουστάρω σύμφωνα με το φιλότιμό μου και όχι με το νόμο τους. ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ.

Καλά να είμαστε όλοι. Και παντα ορθιοι, και εμεις και τα "κοριτσια" μας.

mparmpanik
28/10/2009, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
η αληθεια ειναι οτι :


η αληθεια ειναι οτι αυτα τα ειπα πρωτα απ ολα για να τα ακουσω εγω.

αλλα παρ ολα αυτα και με την προυποθεση οτι αυτος που την εκανε την ζημια
ειναι εκει και δεν παει να την κανει,
ειναι μαλλον λιγο παραλογο να τον κανουμε τοπι στο ξυλο.

κι εγω στο πεζοδρομιο παρκαρω οπου μπορω κι οπου δεν ενοχλω.
δυο φορες που θυμαμαι οτι παρκαρα στο δρομο,
και τις δυο φορες μου την ριξανε.
και τις δυο φορες οι τυποι πληρωσανε τις ζημιες μεχρι τελευταιας γρατσουνιας.
τι επρεπε να κανω, να τους δειρω που ηταν απροσεκτοι?

τωρα απο την αλλη, εμας που μας ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι οταν καποιος κατα λαθος μας κανει ζημια
στην περιουσια μας, δεν εχουμε προκαλεσει απο απροσεξια φθορα ξενης περιουσιας?

και το τονιζω το "κατα λαθος" γιατι αν ειναι "εξ επιτηδες" αλλαζουν ολες οι συγκαταβατικες
αντιμετωπισεις.

φιλε armagedon νομιζω παρεξηγησες την αναφορα μου στην γκαντεμια.
δεν αναφεροταν σε σενα αλλα για να τονισω οτι στο δρομο τα εχουμε τα μηχανακια και
οσο και αν προσεχουμε, η στραβη ειναι διπλα μας.

κι οσο αυτη η στραβη διορθωνεται με λεφτα, δεν λεει να μας πριζει τα παπαρια.

LsKostas
28/10/2009, 21:47
Σωτηρη τωρα το ειδα :(


Να σαι καλα και υγιης παντα φιλε,τα σιδερα οσο και να χαλανε την ψυχολογια μας ,φτιαχνουν


Την βλεπεις την μηχανη στο avatar? Θα σου πω την ιστορια της οταν βρεθουμε για κανα ποτο...
θυμισε το μου...

TROOPER
29/10/2009, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
η αληθεια ειναι οτι αυτα τα ειπα πρωτα απ ολα για να τα ακουσω εγω.
αλλα....

τωρα μαλιστα.ετσι συμφωνω.