PDA

View Full Version : drunk man's words



mikros boudas
23/10/2009, 21:03
A drunk man's words are a sober man's thoughts

θα ηθελα αποψε οσοι μεινανε μεσα να σκεφτουμε πανω σε αυτην την φραση...παντα η ερωτηση ειναι γιατι αλλλωστε...




υ,γ αν δεν εχετε ορεξη για μια υγιη συζητηση μην κανετε τον κοπο να γραψετε...:beer: :beer:

Akatanomastos
23/10/2009, 21:10
εγω νομιζω πως εξαρταται απο το πως λειτουργει "καλητερα" ο καθε ανθρωπος

δεν υπαρχουν κανονες σε αυτα τα θεματα, και ξερω διαφορα ενδιαφεροντα παραδειγματα..

mikros boudas
23/10/2009, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εγω νομιζω πως εξαρταται απο το πως λειτουργει "καλητερα" ο καθε ανθρωπος

δεν υπαρχουν κανονες σε αυτα τα θεματα, και ξερω διαφορα ενδιαφεροντα παραδειγματα.. σε διαβαζω:beer:

SVX
23/10/2009, 21:13
εσυ αναφερεσαι στις αναστολες(ηθικες) και τα κοινωνικα Taboo(s).


εκει ειναι το ζουμι της φρασης

:ninja:

mikros boudas
23/10/2009, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
εσυ αναφερεσαι στις αναστολες(ηθικες) και τα κοινωνικα Taboo(s).


εκει ειναι το ζουμι της φρασης

:ninja: οχι ακριβως,μιλαω για το πως καποιος ανθρωπος(το μαν ειναι οκ φραση στα αγγλικα) μπορει να σκεφτεται οντας μεθυσμενος ειτε απο αλκοολ,ειτε απο ναρκωτικα ειτε γενικα απο εκσταση λογω εμπνευσης και προχωρημενης δουλειας πανω σε ιδεολογικες ειτε φιλοσοφικες τασεις...

SVX
23/10/2009, 21:21
altered states και σαμανισμος φαση....:rolleyes:

mikros boudas
23/10/2009, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
altered states και σαμανισμος φαση....:rolleyes: εκσταση μεταφορικα,οχι κυριολεκτικα!!!δλδ μανιωδης εμπνευση και ενεργεια για δημιουργια

Akatanomastos
23/10/2009, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
οχι ακριβως,μιλαω για το πως καποιος ανθρωπος(το μαν ειναι οκ φραση στα αγγλικα) μπορει να σκεφτεται οντας μεθυσμενος ειτε απο αλκοολ,ειτε απο ναρκωτικα ειτε γενικα απο εκσταση λογω εμπνευσης και προχωρημενης δουλειας πανω σε ιδεολογικες ειτε φιλοσοφικες τασεις...

εγω το πηγα λιγο αλλου,

ηθελα να πω, πως το αν πινεις το βραδι ουισκια ναρκωτικα και γω δεν ξερω τι, μπορει ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ να σε βοηθαει στην ζωη σου δινοντας σου ενα ειδος ισορροπιας,

που δεν θα ειχες χωρις αυτα τα "χημικα"

η ισορροπια και το να νιωθεις καλα με την παρτι σου ειναι πολυ σημαντικο για να δουλευεις με ορεξη ενεργεια και φαντασια και
απο αυτην την εννοια σε βοηθαει να εχεις ποιο καθαρη σκεψη κλπ κλπ στην καθημερινοτητα σου

δεν θεωρω ομως πως πιωμενος η μαστουρωμενος μπορεις να δουλεψεις,

υπαρχουν βεβαια και οι εξαιρεσεις, που σου ανεφερα πριν για καποιες εμπειριες προσωπικες, γνωστος μου ερευνητης που εχει δουλεψει σε μεγαλα ερευνητικα ιδρυματα της χωρας, καπνιζει μαυρο σχεδον ολη την μερα καθε μερα..

ΠΡΟς θεου δεν λεω οτι το χορτο σε κανει να σκεφτεις, ο τυπος ειναι ο μονος που ξερω να το κανει αυτο..

menos
23/10/2009, 21:27
Με την ίδια άποψη όμως, το ίδιο ισχύει και αν καπνίσεις κανα "τσιγαράκι".... :smokin:
Κατεβάζεις κάτι τρελλές φιλοσοφίες και όποιος σε ακούει λύνεται στα γέλια.... η συμφωνεί για να μην σε προσβάλει..
Αν τώρα πιείς 1 μπουκάλι κρασί για να βγάλεις τις εσωτερικές σου (καταπιεσμένες) σκέψεις.. και φιλοσοφίες περί αχάριστων γυναικών και της άτιμης κοινωνίας που σε περιβάλει... δεν νομίζω πως θα καταλήξεις κάπου, πέρα απο ενα φιλικό χτύπημα στον ώμο καιι ένα ξερό "έχεις δίκιο"...... ε και?
Και αυτό θα το κάνουμε φιλοσοφία??
Πάντα φιλικά. :wave2:

mikros boudas
23/10/2009, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εγω το πηγα λιγο αλλου,

ηθελα να πω, πως το αν πινεις το βραδι ουισκια ναρκωτικα και γω δεν ξερω τι, μπορει ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ να σε βοηθαει στην ζωη σου δινοντας σου ενα ειδος ισορροπιας,

που δεν θα ειχες χωρις αυτα τα "χημικα"

η ισορροπια και το να νιωθεις καλα με την παρτι σου ειναι πολυ σημαντικο για να δουλευεις με ορεξη ενεργεια και φαντασια και
απο αυτην την εννοια σε βοηθαει να εχεις ποιο καθαρη σκεψη κλπ κλπ στην καθημερινοτητα σου

δεν θεωρω ομως πως πιωμενος η μαστουρωμενος μπορεις να δουλεψεις,

υπαρχουν βεβαια και οι εξαιρεσεις, που σου ανεφερα πριν για καποιες εμπειριες προσωπικες, γνωστος μου ερευνητης που εχει δουλεψει σε μεγαλα ερευνητικα ιδρυματα της χωρας, καπνιζει μαυρο σχεδον ολη την μερα καθε μερα..

ΠΡΟς θεου δεν λεω οτι το χορτο σε κανει να σκεφτεις, ο τυπος ειναι ο μονος που ξερω να το κανει αυτο.. επειδη εχω ισως υπ'οψιν αντιστοιχες φασεις απο ερευνητες,μιλαω για το πως τα ναρκωτικα,νομιμα η μη,μπορουν να πανε μπροστα διαφορα κινηματα σκεψεις...καλλιτεχνες και επιστημονες δλδ

menos
23/10/2009, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
επειδη εχω ισως υπ'οψιν αντιστοιχες φασεις απο ερευνητες,μιλαω για το πως τα ναρκωτικα,νομιμα η μη,μπορουν να πανε μπροστα διαφορα κινηματα σκεψεις...καλλιτεχνες και επιστημονες δλδ
Είσαι υπέρ αυτής της άποψης?
Ρωτάω για γνωρίζω που κινείται αυτή η συζήτηση.

mikros boudas
23/10/2009, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Με την ίδια άποψη όμως, το ίδιο ισχύει και αν καπνίσεις κανα "τσιγαράκι".... :smokin:
Κατεβάζεις κάτι τρελλές φιλοσοφίες και όποιος σε ακούει λύνεται στα γέλια.... η συμφωνεί για να μην σε προσβάλει..
Αν τώρα πιείς 1 μπουκάλι κρασί για να βγάλεις τις εσωτερικές σου (καταπιεσμένες) σκέψεις.. και φιλοσοφίες περί αχάριστων γυναικών και της άτιμης κοινωνίας που σε περιβάλει... δεν νομίζω πως θα καταλήξεις κάπου, πέρα απο ενα φιλικό χτύπημα στον ώμο καιι ένα ξερό "έχεις δίκιο"...... ε και?
Και αυτό θα το κάνουμε φιλοσοφία??
Πάντα φιλικά. :wave2: εχει να κανει με το τι λες.
τα ψυχοτροπα,δλδ αλκοολ και ελαφρυα ναρκωτικα,αν εισαι βλακας,ξενερωτος θα εισαι 10 φορες βλακας φτιαγμενος.ενω αν εισαι εξυπνος και οχι μονο τεχνικα(δλδ μεθοδος σκεψης και ευφηια) αλλα "εξυπνος" με την σωστη εννοια του ορου,τοτε θα γινεις 10 φορες πιο ελευθερα εξυπνπος...οι φιλοσοφιες του μπαρ ουτε εμενα μου αρεσουν να ξερεις...

mikros boudas
23/10/2009, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Είσαι υπέρ αυτής της άποψης?
Ρωτάω για γνωρίζω που κινείται αυτή η συζήτηση. οχι και ειμαι καθετος σε αυτο.για καλλιτεχνες δε μιλαω αλλα για επιστημονες διαφωνω.καποιος που ειναι οντως επιστημονας και μπορει να φερει την επιστημονικη του σκεψη στα τωρινα δεδομενα πρεπει να μπορει να το κανει νηφαλιος.δλδ μπορει μια σκεψη να του ερθει σε μια στιγμη "ζωηρη" αλλα θα πρεπει να την δουλεψει νηφαλιος

Akatanomastos
23/10/2009, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
επειδη εχω ισως υπ'οψιν αντιστοιχες φασεις απο ερευνητες,μιλαω για το πως τα ναρκωτικα,νομιμα η μη,μπορουν να πανε μπροστα διαφορα κινηματα σκεψεις...καλλιτεχνες και επιστημονες δλδ

εγω διαφωνω με την "Θεοποιηση" των χημικων στο πλαισιο του

ΟΥΑΟΥ ειδα τον θεο, η ειδα την αληθεια η ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ..

υπαρχει βεβαια αυτο που λεμε εμπνευση, που σου ρχετε ξαφνικα, ειτε εισαι επιστημονας ειτε ζωγραφος ειτε μουσικος, και μπορει τα χημικα να βοηθανε, δεν ξερω ομως μετα βεβαιοτητας

αλλα η εμπνευση απαιτει κυριως τα ατελιωτα χρονια δουλειας πισω σου,
που σου δινουν την ευκαιρα και σου κανουν την χαρη να εχεις αυτην την στιγμη εμπνευσης..(χαρη γιατι μπορει να μην την εχεις και ποτε σου)

μπορει να βοηθανε τα χημικα, αλλα παντα εξαρταται απο τον ανθρωπο

mikros boudas
23/10/2009, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εγω διαφωνω με την "Θεοποιηση" των χημικων στο πλαισιο του

ΟΥΑΟΥ ειδα τον θεο, η ειδα την αληθεια η ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ..

υπαρχει βεβαια αυτο που λεμε εμπνευση, που σου ρχετε ξαφνικα, ειτε εισαι επιστημονας ειτε ζωγραφος ειτε μουσικος, και μπορει τα χημικα να βοηθανε, δεν ξερω ομως μετα βεβαιοτητας

αλλα η εμπνευση απαιτει κυριως τα ατελιωτα χρονια δουλειας πισω σου,
που σου δινουν την ευκαιρα και σου κανουν την χαρη να εχεις αυτην την στιγμη εμπνευσης..(χαρη γιατι μπορει να μην την εχεις και ποτε σου)

μπορει να βοηθανε τα χημικα, αλλα παντα εξαρταται απο τον ανθρωπο αυτο ακριβως με αλλα λογια εγραψα απο πανω!

menos
23/10/2009, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
... η εμπνευση απαιτει κυριως τα ατελειωτα χρονια δουλειας πισω σου,
που σου δινουν την ευκαιρα και σου κανουν την χαρη να εχεις αυτην την στιγμη εμπνευσης..(χαρη γιατι μπορει να μην την εχεις και ποτε σου)

Εδώ θα συμφωνήσω. :beer:

mikros boudas
23/10/2009, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Εδώ θα συμφωνήσω. :beer: η εμπνευση ναι,δεν απαιτει χρονια δουλεια συμφωνω σε αυτο.αλλα το να μπορεσεις να δουλεψεις την εμπνευση και να την πας ολο μακρυτερα γινεται ναι,θελει δουλεια

SVX
23/10/2009, 21:44
ποιος ηταν αυτος ο χημικος που ονειρευτηκε τον ουροβορο οφη και απο κει λεει εμπνευστηκε και ανακαλυψε τον χημικο τυπο των υδρογονανθρακων?(?) δεν θυμαμαι αλλα καπως ετσι...

Akatanomastos
23/10/2009, 21:44
για το χρονικο σημειο της θολουρας, θεωρω απλα οτι επειδη χαλαρωνεις λογο χημικων, το μυαλο σου ξεχναει ολες τις παπαριες που μας απασχολουν καθε μερα,

απελευθερωνεσε κατα καποιο τροπο αφου δεν δινεις σημασια σε αυτα που σε καταπιεζουν σε αγχωνουν σε κυνηγανε, και γιαυτο ισως το μυαλο σου μπορει να σκεφτει με ενα διαφορετικο τροπο απο τον συνηθισμενο,

αυτος ο τροπος μπορει να εχει το κατι ιδιαιτερο και ενδιαφερον

τι λες να πιουμε τιποτα?:D

mikros boudas
23/10/2009, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
για το χρονικο σημειο της θολουρας, θεωρω απλα οτι επειδη χαλαρωνεις λογο χημικων, το μυαλο σου ξεχναει ολες τις παπαριες που μας απασχολουν καθε μερα,

απελευθερωνεσε κατα καποιο τροπο αφου δεν δινεις σημασια σε αυτα που σε καταπιεζουν σε αγχωνουν σε κυνηγανε, και γιαυτο ισως το μυαλο σου μπορει να σκεφτει με ενα διαφορετικο τροπο απο τον συνηθισμενο,

αυτος ο τροπος μπορει να εχει το κατι ιδιαιτερο και ενδιαφερον

τι λες να πιουμε τιποτα?:D ηδη εχω ενα ελαφρυ βοτκα λεμονι στο ποτηρι μου για αποψε:beer: :beer: :beer:

κριμα που δεν ειχε το ουισκη μου το μαγαζι

Akatanomastos
23/10/2009, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas

κριμα που δεν ειχε το ουισκη μου το μαγαζι

χαχα

και μενα δεν το χε

αλλα βολευτικα με αλλο:D

mikros boudas
23/10/2009, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
χαχα

και μενα δεν το χε

αλλα βολευτικα με αλλο:D κοιτα εδω ειναι και νωρις ακομα οποτε εχουμε μελλον μπροστα μας:beer: :beer:


γενικα με το θεμα μας τωρα,πιστευω πως εχει να κανει με πως θελει καποιος να προχωρησει και το αν θελει να προχωρησει.
πχ καποιος ακροδεξιος μπορει να μην πινει ουτε κοκα κολα η να πινει καθε μερα τρια μπουκαλια τζιν για να βγαλει ρατσιστικο φαρμακι στο συλλογικο τροπο σκεψης...αλλα οχι τοσο με το τι θελει ο καθενας αλλα με το τι νομιζει ο καθενας πως πρεπει να κανει

BLiTzER
23/10/2009, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
επειδη εχω ισως υπ'οψιν αντιστοιχες φασεις απο ερευνητες,μιλαω για το πως τα ναρκωτικα,νομιμα η μη,μπορουν να πανε μπροστα διαφορα κινηματα σκεψεις...καλλιτεχνες και επιστημονες δλδ

Όσο δε μιλάτε για μηχανάκια και τελικές, είμαστε εντάξει. Όχι τίποτα άλλο, αλλά μας διαβάζουν και ανήλικα και δε θέλουμε να τους μπαίνουν λάθος ιδέες και να καρφωθούν σε καμιά μπαριέρα.

Akatanomastos
23/10/2009, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
κοιτα εδω ειναι και νωρις ακομα οποτε εχουμε μελλον μπροστα μας:beer: :beer:


γενικα με το θεμα μας τωρα,πιστευω πως εχει να κανει με πως θελει καποιος να προχωρησει και το αν θελει να προχωρησει.

αλλα οχι τοσο με το τι θελει ο καθενας αλλα με το τι νομιζει ο καθενας πως πρεπει να κανει

μπερδευτηκα ειναι η αληθεια τωρα, και δεν επιασα τον συλλογισμο σου

mikros boudas
23/10/2009, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
μπερδευτηκα ειναι η αληθεια τωρα, και δεν επιασα τον συλλογισμο σου μιλαω για ψυχοκοινωνικες θεωριες που υποστηριζουν πως ο ανθρωπος δεν ειναι αποτελεσμα ιδιων επιλογων αλλα πιεσεων του περιβαλλοντος

Akatanomastos
23/10/2009, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Όσο δε μιλάτε για μηχανάκια και τελικές, είμαστε εντάξει. Όχι τίποτα άλλο, αλλά μας διαβάζουν και ανήλικα και δε θέλουμε να τους μπαίνουν λάθος ιδέες και να καρφωθούν σε καμιά μπαριέρα.

δυστηχως παιρνουν ερεθισματα και απο δω μεσα που αρκουν να σε σκοτωσουν και ξεμεθυστο

Akatanomastos
23/10/2009, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
μιλαω για ψυχοκοινωνικες θεωριες που υποστηριζουν πως ο ανθρωπος δεν ειναι αποτελεσμα ιδιων επιλογων αλλα πιεσεων του περιβαλλοντος

κοιτα, εγω απο ψυχοκοινωνικες θεωριες δεν ξερω,

αλλα δεχομαι οτι ο ανθρωπος ειναι αποτελεσμα πιεσεων του περιβαλλοντος

και το αλκοολ και τα ναρκωτικα που συζηταμε, ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ποσοστο κατα την αποψη μου

καταναλωνετε λογω εικονων και προτυπων που εχουν οι χρηστες και οχι ιδιας θελησης..

Αν ο ροσσι δηλαδη εβγαινε στις ειδησεις καθε βραδυ να τα πινει με γκομενες και το τρελιαρικο στυλ

του και με πχ Jack Daniels, μαντεψε ποσοι "πιλοτοι" θα

ξεκινουσαν να πινουν Jack.

Morton
24/10/2009, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ποιος ηταν αυτος ο χημικος που ονειρευτηκε τον ουροβορο οφη και απο κει λεει εμπνευστηκε και ανακαλυψε τον χημικο τυπο των υδρογονανθρακων?(?) δεν θυμαμαι αλλα καπως ετσι...

O Κεκουλέ ήταν που είδε στον ύπνο τον οφη και ανακάλυψε τον κυκλικό σχήμα του μορίου του βενζολίου ( C₆H₆ ).

Kάτι καλό θα ήπιε πριν την πέσει :lol:

notakos600
24/10/2009, 01:50
Αντικειμενική και υποκειμενική πραγματικότητα. Αυτό που αντιλαμβανόμαστε γύρω μας με τις αισθήσεις μας δεν είναι απαραίτητα και αυτό που συμβαίνει στ' αλήθεια. Δεν αναφέρομαι φυσικά στις παρενέργειες των χημικών στον εγκέφαλό μας, αλλά στο πως όλοι μας με τα ατελή αισθητήριά μας θεωρούμε το τάδε ότι είναι κόκκινο και το δείνα ότι είναι λεπτό και ψηλό.
Από τον εγκέφαλό μας χρησιμοποιούμε το 5-10% των δυνατοτήτων του και περιμένουμε με μια απλή συζήτηση, να προσεγγίσουμε έστω, σε τι πυρωμένους δρόμους, σε ποιά δροσερά ρυάκια πλά'ι' σε ηλιόλουστα λειβάδια ή (στο θέμα μας) σε τι εξώκοσμες σφαίρες έμπνευσης και δημιουργικότητας οδηγούν κάποιους ανθρώπους τα χημικά.
Στο χώρο του κλασικού ροκ, που είμαι θερμός θειασώτης, όλοι μα όλοι κάτι έπαιρναν.
Αν θα είχαν γράψει ότι έγραψαν αν έπιναν πράσινο τσά'ι', μπορώ να απαντήσω με σιγουριά πως όχι. Αυτό όμως συμβαίνει σε ελάχιστους ανθρώπους που το ταλέντο, η δημιουργικότητα ή οτιδήποτε άλλο είναι καλά κρυμένα μέσα τους και μόνο όταν σπιντάρουν ή χαλαρώνουν το μυαλό τους μπορούν να το ξεκλειδώσουν.
Για όλους τους άλλους ισχύει το ρητό πως όταν πιείς ότι πιείς άφησε τη μηχανή ή το αμάξι στο σπίτι... :beer: :beer:

vangelis 64
24/10/2009, 02:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Αντικειμενική και υποκειμενική πραγματικότητα. Αυτό που αντιλαμβανόμαστε γύρω μας με τις αισθήσεις μας δεν είναι απαραίτητα και αυτό που συμβαίνει στ' αλήθεια. Πολύ σοφό και σωστό.Άντε τώρα πέρασέ το αυτό στο 99% τών ανθρώπων.:winka:
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600

Στο χώρο του κλασικού ροκ, που είμαι θερμός θειασώτης, όλοι μα όλοι κάτι έπαιρναν.
Αν θα είχαν γράψει ότι έγραψαν αν έπιναν πράσινο τσά'ι', μπορώ να απαντήσω με σιγουριά πως όχι. Δεν ξέρω τι θα έγραφαν με φασκόμηλο,ξέρω ότι όταν πίνεις έχεις πρόβλημα.Πως τα παραισθησιογόνα δεν σε κάνουν ευαίσθητο αλλά αναίσθητο.

Πολλές φορές μίσησα τον Χέντριξ και τον Τάουνζεντ που σπάγαν και καίγαν τίς κιθάρες τους,όσο καλά κι αν παίζανε.

Τέλος πάντων...μεγάλη κουβέντα και ψιλοβαριέμαι-αργάμιση γαρ.:beer: :wave2:

notakos600
24/10/2009, 02:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64


Πολλές φορές μίσησα τον Χέντριξ και τον Τάουνζεντ που σπάγαν και καίγαν τίς κιθάρες τους,όσο καλά κι αν παίζανε.

Τέλος πάντων...μεγάλη κουβέντα και ψιλοβαριέμαι-αργάμιση γαρ.:beer: :wave2:


Συμφωνώ χίλια τα εκατό στο ότι όταν χαλιόντουσαν γινόντουσαν ζώα. Εγώ εννοούσα την στιγμή του ''ξεκλειδώματος'' και μόνο.
Μεγάλη συζήτηση για τις μικρές ώρες...

project.breeze
24/10/2009, 02:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
εσυ αναφερεσαι στις αναστολες(ηθικες) και τα κοινωνικα Taboo(s).


:ninja:


Γουστάρω άτομα που σκέφτονται βρώμικα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
24/10/2009, 15:25
εγω λεω να ψαξετε ολοι μαζι για κανα ψυχολογο.

devil's animal
24/10/2009, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Όσο δε μιλάτε για μηχανάκια και τελικές, είμαστε εντάξει. Όχι τίποτα άλλο, αλλά μας διαβάζουν και ανήλικα και δε θέλουμε να τους μπαίνουν λάθος ιδέες και να καρφωθούν σε καμιά μπαριέρα.


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

notakos600
24/10/2009, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εγω λεω να ψαξετε ολοι μαζι για κανα ψυχολογο.


Ποιές μέρες δέχεσαι είπαμε ? :lol: :lol: :beer: :beer:

TROOPER
24/10/2009, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Ποιές μέρες δέχεσαι είπαμε ? :lol: :lol: :beer: :beer:

λαθος κανετε η ψυχολογος ειναι στον τριτο :lol: :lol: :lol:

mikros boudas
24/10/2009, 18:16
ψυχολογος εγω

Banana hammock#
25/10/2009, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
την αλλη φορα φιλε παρε τηλ και στην τενια μακρη

Το ειχαμε καταλαβει.. :rotflmao:

Banana hammock#
25/10/2009, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
σε διαβαζω:beer:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Allst@rf
26/10/2009, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Πολύ σοφό και σωστό.Άντε τώρα πέρασέ το αυτό στο 99% τών ανθρώπων.:winka: Δεν ξέρω τι θα έγραφαν με φασκόμηλο,ξέρω ότι όταν πίνεις έχεις πρόβλημα.Πως τα παραισθησιογόνα δεν σε κάνουν ευαίσθητο αλλά αναίσθητο.

Πολλές φορές μίσησα τον Χέντριξ και τον Τάουνζεντ που σπάγαν και καίγαν τίς κιθάρες τους,όσο καλά κι αν παίζανε.

Τέλος πάντων...μεγάλη κουβέντα και ψιλοβαριέμαι-αργάμιση γαρ.:beer: :wave2:

σε χαλουσε ε?γιατι εγω γουσταρα πολυ.ειδικα εκει στο monterey ο ανθρωπος κεντησε κανοντας βουντου στην stratocaster του.ενας και μοναδικος...
παντος παιδια ειναι απλο το ζητημα και καποιος παραπανω το αναφερε.
παραισθησιογονα και αλκοολ το λιγοτερο που κανουν ειναι η καταστολη τον αναστολων μας.που σημαινει οτι αν κατι σαν ανθρωπο εσενα υποσυνειδητα σε καινε πολλα,αν εσενα σαν ανθρωπο σε ταλανιζουν σκεψεις που ειτε δεν θελεις να τις εκφρασεις ειτε απο φυσικη αδυναμια δεν μπορεις ή δεν ειχες την ευκαιρια να τις εκφρασεις με λιγο χορτο/κανα ποτηρακι παραπανω θα βρουν το δρομο τους προς τα εξω.

κατα την αποψη μου ομως το αλκοολ ειναι οτι χειροτερο για χρηση/καταχρηση.στο focus ειχα διαβασει ερευνα που ελεγε οτι καταριπτεται επιστημονικα ο μυθος που λεει οτι το αλκοολ απελευθερωνει τα ηθη,το λεγομενο και λαικα "πιες ενα ποτηρακι να ερθεις στα ισια σου να παρεις θαρρος κτλ.."
επισης η ιδια ερευνα,εδειχνε το αλκοολ πεμπτο στην καταταξη με τις πιο βλαβερες για τον οργανισμο συνεπειες ,μετα απο ηρωινες ,κοκαινες και λοιπες "ζαχαρες αχνες".η δε καναβη ηταν γυρω στο 10-11,κοντα με την νικοτινη, σε μια λιστα περιπου 25 ουσιων.


http://www.youtube.com/watch?v=YQM4e3SnKjU

vangelis 64
26/10/2009, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
σε χαλουσε ε?γιατι εγω γουσταρα πολυ.ειδικα εκει στο monterey ο ανθρωπος κεντησε κανοντας βουντου στην stratocaster του.ενας και μοναδικος...
Το ότι έπαιζε μοναδικά,εκπληκτικά...δεν το συζητάμε.Όταν τον έβλεπα όμως να τίς κομματιάζει και να κάνει το βουντού,όπως είπες,μού ανέβαινε το αίμα στο κεφάλι.

Να σού πω μόνο πως μια τέτοια κιθάρα κοστίζει σήμερα γύρω στα 40 χιλιάρικα!:sad:

Akatanomastos
26/10/2009, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf

http://www.youtube.com/watch?v=YQM4e3SnKjU

holy shit:eek: