PDA

View Full Version : KLR 650 sm



zeli
15/05/2005, 13:52
Φίλτατοι,

Το αδερφάκι μου ψάχνει αρκετό καιρό για μοτό και μου έχει αναφέρει ουκ ολίγα μοντέλα. Τον τελευταίο καιρό έχει κολλήσει με το KLR.
Γνωρίζει κανείς τίποτα?

xxxristos
15/05/2005, 19:19
Καλό είναι. Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις;;;

zeli
16/05/2005, 12:10
Καλημέρα,

Δεδομένου οτι δεν θέλει να ξοδεψει και πολλα θα ήθελε να ξέρει αν είναι αξιοπιστο για καθημερινή συμβίωση στην πόλη,για κανα ταξιδακι μεχρι 200km και γενικότερα τι παιζει με διαθεσιμοτητα και κόστος ανταλακτικών,αξιοπιστία συνεργείων(ναι ναι ξέρω ελλαδα είμαστε)και γενικότερες πληροφορίες διοτι δεν γνωρίζουμε κατόχους ή και πρωιν κατόχους της συγκεκριμένης μοτο ώστε να πάρουμε πληροφορίες.

Thanx

xxxristos
16/05/2005, 12:50
Αξιόπιστο και τίμιο μηχανάκι, καλό μοτέρ, δεν έχει παθητικό, καλά γκάζια, πολύ ροπή από χαμηλά, βγαίνει μέχρι και σήμερα στην παραγωγή οπότε καλό είναι να μη πάρει κανένα πολύ παλιό μοντέλο.

Τιμές ανταλλακτικών φτηνές (ανορθωτής από τους φτηνότερους της αγοράς), τα πλαστικά του υπάρχουν και σε UFO και σε Acerbis, το ντεπόζιτο είναι σιδερένιο οπότε δε μπορεί να αλλαχτεί με μεγαλύτερο πλαστικό για καλύτερη αυτονομία, αλλά έτσι κι αλλιώς για ταξίδια μεγαλύτερα από 200km χλωμό σε κόβω με το KLR.

Είναι κομπλέ από εξοπλησμό (μπαταρία, μίζα, φλασάκια, κοντέρ κτλ). Το λέω αυτό γιατί μου φαίνεται αξιοσημείωτο μπροστά το KLX μου που δεν έχει τίποτα. Αλλά τα φώτα του είναι απάτη σκέτη, πρόβλημα το νυχτερινό ταξίδι. Το μοντελάκι αυτό βγαίνει σε on-off έκδοση οπότε τη μετατροπή σε sm πρέπει να την κάνεις εσύ. Επίσης, τα KAYABA του θα χρειαστούν να τα χαμηλώσεις και να τα μαλακώσεις.

zeli
16/05/2005, 13:56
Thanks XXXXristos :wave2: