PDA

View Full Version : Για μια ακομη φορα περηφανος



700_Thespieis
24/10/2009, 11:20
Χθες, Παρασκευή μεσημέρι η στήλη έλαβε την επιστολή που παραθέτει -πέταξε τον «ναυτίλο» που είχε γραφεί για αυτό το Σάββατο, και της δίνει τον λόγο:

«ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΛΑΝΟ

ΤΑΡΑΤΤΕ»

«Αγαπητέ Ναυτίλε,

Εάν στην ταπεινή πόλη που λέγεται Καβάλα, ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι μπορεί ν' αφήσει μια γεύση πικρή στο στόμα, τότε η απανθρωπιά ορισμένων λαδέμπορων του σήμερα σε αναγκάζει να φτύσεις όλη σου την πίκρα πάνω τους. Και εξηγούμαι. Οπως είθισται, τον αγώνα Καβάλα - Παναθηναϊκός παρακολούθησαν 5 άτομα με ειδικές ανάγκες (όλοι τους καθηλωμένοι σ' αναπηρικά αμαξίδια) στο στίβο του γηπέδου και κοντά στο τερέν.

Η αναμέτρηση σε λίγο θα ξεκινούσε, ώσπου στον χώρο πλησιάζει αρμόδιος (με την πιστοποίηση του ανάλογου... γιλέκου) της Σούπερ Λιγκ. "Η θέση στην οποία στέκεστε δεν βρίσκει σύμφωνο τον σκηνοθέτη. Δεν ταιριάζει να μπαίνετε μέσα στο πλάνο της τηλεοπτικής κάλυψης! Σας παρακαλώ να μετακινηθείτε κάπου, όπου δεν θα ενοχλείτε! Είναι εντολή του".

Αποσβολωμένα τα πέντε άτομα και οι συνοδοί τους "εξορίστηκαν" στη γωνία του κόρνερ. Εκεί ακριβώς που η αναπηρία τους δεν θα χαλούσε την αισθητική των τηλεοπτικών επιβητόρων. Αλλωστε, πλάι στα φρεσκογυαλισμένα παπούτσια των εκατομμυρίων ευρώ του Σισέ και του Λέτο, δεν χωρούν οι αντιεμπορικές ασημί ροδέλες από τα καρότσια των παιδιών αυτών.

Την ιστορία επιβεβαιώνουν αυτόπτες μάρτυρες, αρκετοί εκ των οποίων βγήκαν απ' τα ρούχα τους, ακούγοντας τον κυνισμό των "εμπόρων" του ποδοσφαιρικού προϊόντος ("να το χαίρονται", επ' ευκαιρία) και της αστραφτερής τηλεόρασης (των παχυλών συμβολαίων).

Φυσικά, στην αμίλητη κοινωνία που ακούει στ' όνομα Καβάλα, ελάχιστα φύλλα "κουνήθηκαν". Εξάλλου, το θέμα δεν είναι δα και τόσο σοβαρό όσο μια (ακόμη) καταδικαστική απόφαση του αμόλυντου προέδρου της ΠΑΕ, για την οποία και πανό στήριξης αναρτήθηκαν και συνθήματα συμπαράστασης ακούστηκαν...

Ασφαλώς, ουδείς διεκδικεί να μπει στη θέση κάποιου από αυτούς τους ανθρώπους μ' αναπηρία. Εστω ότι είσαι 18άρης (όπως ένας εκ των... αντιαισθητικών παλικαριών) σ' ακινησία, μετράς κόπους καθημερινούς πάνω στις ρόδες, ταξιδεύεις από τη Θεσσαλονίκη, για να έρθουν, τελικώς, να σου πουν πως πρέπει να "κρυφτείς", προκειμένου να δεις αυτό, το οποίο (σημειωτέον) πλήρωσες να δεις. Την ίδια στιγμή που εφόσον -πάλι ανάπηρος- πάρεις μετάλλιο σε Ολυμπιακούς Αγώνες, βαφτίζεται επί τιμή ολόκληρο στάδιο με τ' όνομά σου (βλ. Ανθή Καραγιάννη)...

Μετά τιμής,

Αλέξης Καζαντζίδης,

24 χρόνων

Καβάλα»

Δεν έχω να προσθέσω ούτε λέξη ούτε δάκρυ ούτε οργή.

Πρέπει, απλώς, αυτός ο τρόπος ζωής να χαθεί.

Απο http://www.enet.gr/?i=arthra-sthles.el.home&id=95099#

menos
24/10/2009, 11:28
.... "και λεγόμαστε άνθρωποι με καρδιές και μ΄αισθήματα"...

:yuck: :yuck: :yuck:

tai
24/10/2009, 11:52
μπράβο μας:(
άλλωστε για μας τους τηλεθεατές γίνονται αυτά

ας το θυμηθούμε την επόμενη φορά που θα μας χρειαστούν σαν νούμερα τηλεθέασης

700_Thespieis
24/10/2009, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
μπράβο μας:(
άλλωστε για μας τους τηλεθεατές γίνονται αυτά

ας το θυμηθούμε την επόμενη φορά που θα μας χρειαστούν σαν νούμερα τηλεθέασης

Τηλε8εατης της Superleague??

για κανεναν λογο:lol:

Χωμάτινος
24/10/2009, 12:13
. . και εξακολουθείτε (όσοι εξ υμών) να ασχολείστε με το ποδόσφαιρο :confused:

Καταλάβετέ το, όσο κι αν βαυκαλίζεστε ότι είστε φίλαθλοι, ουσιαστικά είστε "πελάτες".

tai
24/10/2009, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
Τηλε8εατης της Superleague??

για κανεναν λογο:lol:
εσυ οχι, αλλα για κάποιους τα τραβάνε αυτα τα "καθαρα" πλάνα

700_Thespieis
24/10/2009, 12:24
Διατηρω καποιες ελπιδες για την νεα γενια:D

Εχετλαίος
24/10/2009, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
. . και εξακολουθείτε (όσοι εξ υμών) να ασχολείστε με το ποδόσφαιρο :confused:

Καταλάβετέ το, όσο κι αν βαυκαλίζεστε ότι είστε φίλαθλοι, ουσιαστικά είστε "πελάτες".

+άπειρο

mikros boudas
24/10/2009, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
+άπειρο δε θα γινεις ανθρωπος ποτε,οπαδε οπαδε...πανουσης 2004

Μπαρμπαλιάς!
24/10/2009, 13:38
Εντώ και κρόνια...ντεν έκει τηλεόραση καρντιά μου !

... και τα moto G.P. δρώμενα , τα παρακολουθώ ή σε καφετερίες ή στον υπολογιστή !
Κατά τ'άλλα ... στην πόλη των μεγάλων σιωπών , όπως ο Θεσπιεύς αναφέρει , θα εξακολουθήσει να μην κουνιέται φύλλο ... ΑΓΑΠΟΥΛΕΣ :wave2:

Χωμάτινος
24/10/2009, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μπαρμπαλιάς!
Εντώ και κρόνια...ντεν έκει τηλεόραση καρντιά μου !

... και τα moto G.P. δρώμενα , τα παρακολουθώ ή σε καφετερίες ή στον υπολογιστή !
Κατά τ'άλλα ... στην πόλη των μεγάλων σιωπών , όπως ο Θεσπιεύς αναφέρει , θα εξακολουθήσει να μην κουνιέται φύλλο ... ΑΓΑΠΟΥΛΕΣ :wave2:

Βρε καλώς τον! Από που μας ήρθες εσύ; :wave2:

Μπαρμπαλιάς!
24/10/2009, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
Βρε καλώς τον! Από που μας ήρθες εσύ; :wave2:

Από τας πανέμορφας και μαγευτικάς Ριζουπόλεις ! Τα σέβη μου !:a10:

Χωμάτινος
24/10/2009, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μπαρμπαλιάς!
Από τας πανέμορφας και μαγευτικάς Ριζουπόλεις ! Τα σέβη μου !:a10:

οοοοκει, κατάλαβα :lol:

Τις Παρασκευές να έχεις το νου σου γιά μία συζήτηση στις κατηγορία "Συναντήσεις-Βόλτες" με τίτλο "Παράνομο (ενάντια στον Ιμπεριαλισμό) Δ.Σ. ..."

. . έλα να μας γνωρίσεις . . τώρα αν θα το μετανιώσεις είναι άλλο θέμα :rolleyes:






Εκλιπαρώ την ανοχή των moderators γιά την μικρή μου φλυαρία. Σας ευχαριστώ! :smilea:

nic mor
24/10/2009, 14:27
το κακο ειχε ξεκινησει το 2004 για την ομαδα μου την αεκ,
δεν ηξερα οτι υπαρχει σχεδιο!
ο τοτε προεδρος, "ο κοντος" ειχε απαγορευσει την εισοδο,
στον αγωνιστικο χωρο στους ανθρωπους με ειδικες αναγκες,
και τους ειχε στειλει σε θυρα με μισο εισιτηριο:yuck: :yuck:
αλλα δεν ειχα καταλαβει,οτι το μετρο ηταν,τοσο ρατσιστικο,
νομιζα οτι ηταν καθαρα εισπρακτικο!!
οπως και να εχει μου προκαλει αηδια:yuck: :yuck:

Μπαρμπαλιάς!
24/10/2009, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
οοοοκει, κατάλαβα :lol:

Τις Παρασκευές να έχεις το νου σου γιά μία συζήτηση στις κατηγορία "Συναντήσεις-Βόλτες" με τίτλο "Παράνομο (ενάντια στον Ιμπεριαλισμό) Δ.Σ. ..."

. . έλα να μας γνωρίσεις . . τώρα αν θα το μετανιώσεις είναι άλλο θέμα :rolleyes:






Εκλιπαρώ την ανοχή των moderators γιά την μικρή μου φλυαρία. Σας ευχαριστώ! :smilea:

Πρέπει να βελτιώσω τον << γραφικό >> μου << χαρακτήρα >> ! Με δυό χλιαρά μηνυματάκια , καρφώθηκα ! Ευχαριστώ πάντως :) ( ... καίτοι με τους << βλαχόγκαζους >> δεν τα πάω καλά ! Όχι πως φταίτε σε κάτι , κάθε άλλο ! Εγώ είμαι μονομανής , πιστεύοντας ότι μοτοσυκλέττα είναι μόνον το δίτροχο πού'χει clip-on ΚΑΤΩ από την τιμονόπλακα . )

Υ.Γ. ακόμα πιό άσχετο απ'τό spam ! Avatar πως βάζει κάποιος άσχετος παλιμπαιδίζων παπαροπαπούλης ;;; Οεο ;;; Πάσα βοήθεια , δεκτή μετά βλακείων και κάδων !
... ξαναμαναευχαριστώ !

Χωμάτινος
24/10/2009, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μπαρμπαλιάς!
...
Υ.Γ. ακόμα πιό άσχετο απ'τό spam ! Avatar πως βάζει κάποιος άσχετος παλιμπαιδίζων παπαροπαπούλης ;;; Οεο ;;; Πάσα βοήθεια , δεκτή μετά βλακείων και κάδων !
... ξαναμαναευχαριστώ !

έτσι! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=22574)

Allst@rf
24/10/2009, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
. . και εξακολουθείτε (όσοι εξ υμών) να ασχολείστε με το ποδόσφαιρο :confused:

Καταλάβετέ το, όσο κι αν βαυκαλίζεστε ότι είστε φίλαθλοι, ουσιαστικά είστε "πελάτες".


Ευγε.!!!!:wave2: :wave2: :beer: :beer:

TROOPER
24/10/2009, 15:05
σβηνω-γραφω,σβηνω-γραφω...στο διαλο αηδια...

Μπαρμπαλιάς!
24/10/2009, 15:07
Ευχαριστώ !:a19:

Fournaris
24/10/2009, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
. . και εξακολουθείτε (όσοι εξ υμών) να ασχολείστε με το ποδόσφαιρο :confused:

Καταλάβετέ το, όσο κι αν βαυκαλίζεστε ότι είστε φίλαθλοι, ουσιαστικά είστε "πελάτες".

+1 μια κι απο εμενα. Σωστος!!!

nic mor
24/10/2009, 17:53
μη βαρατε ρε παιδες δεν ειμαστε ολοι
απλα πελατες!!
καποιοι ειμαστε εξαρτημενοι:blush: :blush:
ολο λεω να κωψω το γηπεδο αλλα
δεν κωβεται:D :D

Εχετλαίος
24/10/2009, 18:10
Τα πράματα είναι κουκιά μετρημένα.
Ομάδα+οπαδοί=λαός=μεγάλη μάζα=σίγουρα κέρδη=πολλά μα πάρα πολλά κέρδη!!!=πολιτική δύναμη=ελέγχω ότι/όποιον γουστάρω=κάνω ότι γουστάρω!
Τυχαίο δεν είναι που κάθε επιχειρηματίας που σέβεται τον εαυτό του έχει και μια ομάδα!
Εβίβες!
:beer:

the who
24/10/2009, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Τα πράματα είναι κουκιά μετρημένα.
Ομάδα+οπαδοί=λαός=μεγάλη μάζα=σίγουρα κέρδη=πολλά μα πάρα πολλά κέρδη!!!=πολιτική δύναμη=ελέγχω ότι/όποιον γουστάρω=κάνω ότι γουστάρω!
Τυχαίο δεν είναι που κάθε επιχειρηματίας που σέβεται τον εαυτό του έχει και μια ομάδα!
Εβίβες!
:beer:

Δεν θα ξεχασω τη μουρη του κοκαλη(φτου)οταν ζηταγε την βοηθεια των οπαδων του γαυρου.Ηταν τοτε που ειχαν παρει το εβδομο πρωταθλημα και ο εισαγγελεας εκανε κατι ψιλοερευνες για τον κυριο σωκρατη.
"Σταθειτε διπλα μου και βοηθειστε με" τους ελεγε και τα χαιβανια παραληρουσαν.:sad:

the who
24/10/2009, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Τα πράματα είναι κουκιά μετρημένα.
Ομάδα+οπαδοί=λαός=μεγάλη μάζα=σίγουρα κέρδη=πολλά μα πάρα πολλά κέρδη!!!=πολιτική δύναμη=ελέγχω ότι/όποιον γουστάρω=κάνω ότι γουστάρω!
Τυχαίο δεν είναι που κάθε επιχειρηματίας που σέβεται τον εαυτό του έχει και μια ομάδα!
Εβίβες!
:beer:

Δεν θα ξεχασω τη μουρη του κοκαλη(φτου)οταν ζηταγε την βοηθεια των οπαδων του γαυρου.Ηταν τοτε που ειχαν παρει το εβδομο πρωταθλημα και ο εισαγγελεας εκανε κατι ψιλοερευνες για τον κυριο σωκρατη.
"Σταθειτε διπλα μου και βοηθειστε με" τους ελεγε και τα χαιβανια παραληρουσαν.:sad:

Οχι τιποτε αλλο αλλα οι περισσοτεροι απο δαυτους ψηφιζαν κιολας.

nic mor
24/10/2009, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Οχι τιποτε αλλο αλλα οι περισσοτεροι απο δαυτους ψηφιζαν κιολας.


ασε αδερφε αυτο το θεμα ποναει :mad: :mad:
ειναι οι ιδιοι που βγαλαν τον ανατωλακη βουλευτη :cry: :cry:
και δεν θα εχουν κανενα προβλημα να βγαλουν
και τον αλεφαντο, τον παντο, τον αμανατιδη:eek: :eek: :eek:
και εγω δεν ξερω ποιον αλλο βλακα που φορεσε τη
φανελα του διορισμενου με το δαφνοστεφανομενο γκει στο
στηθος!

devil's animal
24/10/2009, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
. . και εξακολουθείτε (όσοι εξ υμών) να ασχολείστε με το ποδόσφαιρο :confused:

Καταλάβετέ το, όσο κι αν βαυκαλίζεστε ότι είστε φίλαθλοι, ουσιαστικά είστε "πελάτες".



Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Τα πράματα είναι κουκιά μετρημένα.
Ομάδα+οπαδοί=λαός=μεγάλη μάζα=σίγουρα κέρδη=πολλά μα πάρα πολλά κέρδη!!!=πολιτική δύναμη=ελέγχω ότι/όποιον γουστάρω=κάνω ότι γουστάρω!
Τυχαίο δεν είναι που κάθε επιχειρηματίας που σέβεται τον εαυτό του έχει και μια ομάδα!
Εβίβες!


:a18:

:beer: :beer: :beer: :beer:

+απειρο

cityfly
24/10/2009, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
ασε αδερφε αυτο το θεμα ποναει :mad: :mad:
ειναι οι ιδιοι που βγαλαν τον ανατωλακη βουλευτη :cry: :cry:
και δεν θα εχουν κανενα προβλημα να βγαλουν
και τον αλεφαντο, τον παντο, τον αμανατιδη:eek: :eek: :eek:
και εγω δεν ξερω ποιον αλλο βλακα που φορεσε τη
φανελα του διορισμενου με το δαφνοστεφανομενο γκει στο
στηθος!

μα έχει και τα καλά του αυτό
υπάρχει οργανωμένο σχέδιο
έτσι όπως πάμε θα πάρουμε το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου των κοινοβουλίων

(αν υπάρχει, αν δεν υπάρχει ας κάνουμε ένα να ξαναπάρουμε κούπα)
:D :D :D

nic mor
25/10/2009, 02:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
μα έχει και τα καλά του αυτό
υπάρχει οργανωμένο σχέδιο
έτσι όπως πάμε θα πάρουμε το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου των κοινοβουλίων

(αν υπάρχει, αν δεν υπάρχει ας κάνουμε ένα να ξαναπάρουμε κούπα)
:D :D :D



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
25/10/2009, 08:17
Σε αυτό που έχουμε πλάκα εδώ, είναι οτι σχεδόν πάντα ισοπεδώνουμε και χρησιμοποιούμε μια ΟΥΓΚ λογική για όλα.

Παρακαλώ τι σχέση έχει ο θεατής της μπάλας με την αλητεία των ατόμων που φέρονται με αυτό τον τρόπο σε ανθρώπους με ιδιαίτερες ανάγκες;

Υπάρχει πραγματικά νοήμων θεατής ή αν θέλετε και οπαδός φανατικός που θα έλεγε "βγάλτε τα καροτσάκια απο την εικόνα";

Την στιγμή που υπάρχουν ακόμα και σύλλογοι που τιμούν ανθρώπους με ειδικές ανάγκες; Μήπως δεν έχετε κάνει σωστά την έρευνα σας; Η ΑΕΚ επειδή κάποιος φίλος το είπε, οι άνθρωποι με ειδικές ανάγκες έχουν άλλη θύρα γιατί έχει φτιαχτεί ειδική ράμπα και χώροι πρόσβασης για να μην αντιμετωπίζουν δυσκολίες και έχουν φυσικά και ειδική τιμή εισητηρίου, έτσι ώστε να ΕΝΘΑΡΡΥΝΟΝΤΑΙ να προσέρχονται σε αγώνες.

Γενικά μιλώντας, καλό θα είναι να εστιάζουμε στους ηλίθιους που κάνουν τις όποιες πράξεις και να μην έχουμε αυτήν την ΟΥΓΚ επαγωγική λογική...

το έκανε ο Α που δουλεύει εκεί.... άρα όλοι οι υπάλληλοι και πελάτες (σε αυτό έχετε δίκιο... πελάτες είναι όλοι όσοι πληρώνουν αντίτιμο... όπου και οτι και αν κάνουν) ... είναι ίδιοι σε πράξεις και νοοτροπία.


Gandalf

700_Thespieis
25/10/2009, 10:19
Φιλε Γκανταλφ,το κειμενο στον Ναυτιλο αναφερεται σενα κομματι της μιζεριας του Ελληνικου ποδοσφαιρου..Υπαρχουν κιαλλα που μπορουμε να αναφερουμε,οσοι εχουμε επισκεφ8ει ποτε τα ελληνικα γηπεδα(καμενους,οπαδιλικι,αν8ρωπους που πανε να βγαλουν τα εξωψυχα τους,καταπληκτικο 8εαμα,καταπληκτικοι χωροι,αψογοι παραγοντες και ενα 20% που ελπιζουν σε κατι).

Το 8εμα για μενα ειναι οτι για να αλλαξει κατι πρεπει να φτασει στον πατο και να απαξιω8ει.Οσο ζουνε οι παραγοντες απο τους κακομοιριδες και εκεινους που ανεχονται αυτο το αισχος,δε 8α αλλαξει τπτ.

Δεν υπαρχει ΟΥΓΚ λογικη.Υπαρχουν τα ματακια μας που διερωτωνται γιατι τους κανουμε τετοια βασανιστηρια.Υπαρχουν γεγονοτα σαν αυτο,που επιβεβαιωνουν απλα την σχηματισμενη μας γνωμη.

:wave2:

Akatanomastos
25/10/2009, 12:30
ενας αναπηρος βγαινει βολτα στην ελλαδα με το καροτσακι του.

που ακριβως τον σεβοντε (με σκαλες, ασανσερ, πεζοδρομια για να χωραει)
για να τον σεβαστουν και στο γηπεδο?:confused:

mikros boudas
25/10/2009, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ενας αναπηρος βγαινει βολτα στην ελλαδα με το καροτσακι του.

που ακριβως τον σεβοντε (με σκαλες, ασανσερ, πεζοδρομια για να χωραει)
για να τον σεβαστουν και στο γηπεδο?:confused: να κατσει μεσα ρε που θελει και βολτα/δε φτανει που δε δουλευει και παιρνει συνταξη απο το κρατος,θελει και βολτα.ακου εκει παραλογες σκεψεις:yuck: :yuck: :yuck:

Gandalf dr685sm
25/10/2009, 13:06
700_Thespieis

έχω μια πολύ καλά σχηματισμένη εικόνα για το θέμα , απο δική μου προσωπική και άμεση εμπειρία (πιο άμεση δεν γίνεται) για το θέμα των γενικών παροχών προς ανθρώπους με ειδικές ανάγκες σε όλο το φάσμα του Ελληνικού κράτους. Πίστεψε με ξέρω τι σημαίνει "διάκριση" και τι ακριβώς προβλήματα έχει ενας άνθρωπος απο παιδί μέχρι όσο φτάσει , στην χώρα που ζούμε.

Εκεί όμως που λέω πως έχουμε λογική ΟΥΓΚ, είναι στο οτι σε κάθε στραβό που θα δούμε (και είναι πολλά όντως) θέλουμε να βάλουμε ενα οδοστρωτήρα και να τα φέρουμε όλα ενα ισάδι , μιας και όλοι ανήκουν σε μια υπηρεσία, οργανισμό, δομή της κοινωνίας. Δεν είναι έτσι όμως...

Αν κάποιος είναι βλάκας επίσημος και πράττει ώς βλάκας δεν σημαίνει οτι και αυτό που του δίνει εργασία είναι βλακώδες , ούτε φυσικά αυτοί που απολαμβάνουν αυτών των υπηρεσιών είναι βλάκες.

Αυτό λέω... και ναι η πράξη του συγκεκριμένου στην Καβάλα είναι για πολλές κλωτσιές και απορώ πως ο αρθρογράφος αντί να κάνει μανούρα επι τόπου με όσους μάρτυρες είχε εκεί, προτίμησε την διαμαρτυρία μέσω web εκ του ασφαλούς. Προσωπικά θα έπραττα διαφορετικά την συγκεκριμένη στιγμή αν όντως ήμουν μάρτυρας παρόμοιου περιστατικού. Μη σου πω πως θα σήκωνα και πανό στο συγκεκριμένο σημείο. Και ας με συλλάβουν και ας αιτιολογήσουν μετά το γιατί το έκαναν.

Gandalf

700_Thespieis
25/10/2009, 16:16
φιλε Γκανταλφ,

αν ηταν 1,2 στραβα 8α συμφωνουσα μαζι σου.Ωστοσο στο συγκεκριμενο 8εμα,δεν υπαρχει για μενα τπτ σωστο/αξιολογο/αξιοπροσεκτο.Αρα τραβαω χι και ξεκιναω απο την αρχη,παρατηρωντας πολλα 8ετικα παραδειγματα και προσπα8ωντας να τα μιμη8ω..

:wave2:

tamar
25/10/2009, 18:18
http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_2_24/10/2009_334731

Χωμάτινος
25/10/2009, 18:52
Περί ΟΥΓΚ λογικής και πελατειακών σχέσεων:

Να πάμε κατευθείαν στην ουσία; Η ουσία είναι ότι όλη η ιστορία γίνεται γιά τις διαφημίσεις.
Δεν έχει σημασία αν εγώ παρακολουθώ έναν ποδοσφαιρικό αγώνα, το X-Factor ή μία τηλεοπτική σειρά. Το ζητούμενο γιά τον TV program controller (ή όπως αλλιώς τον λένε) είναι να φροντίζει ουτωσόστε η προσοχή μου να είναι επικεντρωμένη στο οτιδήποτε μου πλασάρει ( ποδόσφαιρο-διαφήμιση μπύρας-ποδόσφαιρο-διαφήμιση αυτοκινήτου-ποδόσφαιρο-διαφήμιση δανείου τραπέζης) και πουθενά αλλού. Πέντε ανάπηροι μέσα στο τηλεοπτικό πλάνο θα μου "αποσπάσουν την προσοχή" . .

the who
25/10/2009, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
Περί ΟΥΓΚ λογικής και πελατειακών σχέσεων:

Να πάμε κατευθείαν στην ουσία; Η ουσία είναι ότι όλη η ιστορία γίνεται γιά τις διαφημίσεις.
Δεν έχει σημασία αν εγώ παρακολουθώ έναν ποδοσφαιρικό αγώνα, το X-Factor ή μία τηλεοπτική σειρά. Το ζητούμενο γιά τον TV program controller (ή όπως αλλιώς τον λένε) είναι να φροντίζει ουτωσόστε η προσοχή μου να είναι επικεντρωμένη στο οτιδήποτε μου πλασάρει ( ποδόσφαιρο-διαφήμιση μπύρας-ποδόσφαιρο-διαφήμιση αυτοκινήτου-ποδόσφαιρο-διαφήμιση δανείου τραπέζης) και πουθενά αλλού. Πέντε ανάπηροι μέσα στο τηλεοπτικό πλάνο θα μου "αποσπάσουν την προσοχή" . .

Σωστα.Επισης οι αναπηροι ειναι τηλεοπτικο προιον αλλα για αλλου ειδους εκπομπες.Δεν γινεται να μας χαλανε το πλανο και να μην εχουμε και κερδος.Γ@μω την κ@λοχωρα που μας καταντησαμε.