PDA

View Full Version : Ninja 250 R



VBMAN
25/10/2009, 00:08
Ενδιαφέρομε και εγώ για ένα ninja 250r. Διάβασα όλες τις συζητήσεις που υπάρχουν στο forum και έχω και κάποιες άλλες απορίες.

=> Διαβάζω ότι για πόλη είναι καλό. Μου είπαν όμως ότι σε μιά διαδρομή 40 χιλιομέτρων θα λιώσω. Τα 160 τελική και τα 100 σε ανηφόρα είναι πολύ καλά πιστεύω και για μία διαδρομή max 40 χιλιομέτρων.

=> εξωτερικά το 250R είναι σαν το 10R? Στο ίδιο το μέγεθος? Ελπίζω να μην είναι σαν τα cbάρια τα 125 που είναι άθλια απομίμηση των 1000.

=> 3300 είναι καλή τιμή για μεταχειρισμένο ninja με 8000khm?

=> βελτιώσεις για αργότερα, μπορώ να βρώ για το συγκεκριμένο μοντέλο?

=> Το πρόβλημα μου δεν είναι μόνο τα παραπάνω. Είμαι 1,67 και 60 κιλα. Λέτε να μην μπορώ να το κρατήσω? :p

Όποιος έχει χρόνο ας βοηθήσει.! :D

fdTolis
25/10/2009, 18:25
Καλησπερα φιλε VBMAN

1) Και για πολη και για ταξιδη ειναι μια χαρα, η θεση οδηγησης ειναι πολυ καλη και δεν θα σε κουρασει ευκολα!! Αν η μεγαλητερη διαδρομη που θα κανεις ειναι τα 40km που λες θα εισαι αρχοντας, απο ολες τις αποψεις! Η τελικη του ειναι 185km/h(σε κατηφορα παντα) και σε ανηφορα τα 100 τα εχει πολυ ευκολα!!

2) Απλα μπες στην Κawasaki και εκει μπορεις να τα δεις και να δεις διαστασεις!

3) Ειναι πολυ καλη τιμη για τα km που εχει (και εγω τοσο το πηρα στα ιδια km), αλλα αμα το παρεις απο ιδιοτη καλητερα να το πας σε ενα συνεργειο να το ριξουν μια ματια!

4) Ναι μπορεις και οσο περναει ο καιρος βγενουν ολο και περισσοτερα πραγματα!

5) Δεν θα εχεις κανενα προβλημα γιατι εχει χαμηλη θεση οδηγησης και θα πατας κατω οταν εισαι σταματημενος!

:wave2: :wave2:

epp1640
25/10/2009, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
Ενδιαφέρομε και εγώ για ένα ninja 250r. Διάβασα όλες τις συζητήσεις που υπάρχουν στο forum και έχω και κάποιες άλλες απορίες.

=> Διαβάζω ότι για πόλη είναι καλό. Μου είπαν όμως ότι σε μιά διαδρομή 40 χιλιομέτρων θα λιώσω. Τα 160 τελική και τα 100 σε ανηφόρα είναι πολύ καλά πιστεύω και για μία διαδρομή max 40 χιλιομέτρων.

=> εξωτερικά το 250R είναι σαν το 10R? Στο ίδιο το μέγεθος? Ελπίζω να μην είναι σαν τα cbάρια τα 125 που είναι άθλια απομίμηση των 1000.

=> 3300 είναι καλή τιμή για μεταχειρισμένο ninja με 8000khm?

=> βελτιώσεις για αργότερα, μπορώ να βρώ για το συγκεκριμένο μοντέλο?

=> Το πρόβλημα μου δεν είναι μόνο τα παραπάνω. Είμαι 1,67 και 60 κιλα. Λέτε να μην μπορώ να το κρατήσω? :p

Όποιος έχει χρόνο ας βοηθήσει.! :D

όποιος σου είπε ότι σε διαδρομή 40 χλμ θα λιώσεις.. :rolleyes:

VBMAN
25/10/2009, 20:30
Παράξενο να λιώνεις σε διαδρομή 40 χιλιομέτρων. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά...
Fdtolis, πως το βλέπεις για πρώτη μηχανή? Θα δυσκολευτώ? Έχω εμπειρία μόνο από παπιά...
Ποιά είναι τα περισσότερα χιλιόμετρα μονοκοπανιά που έχεις κάνει?

Thank u Again!:)

MikeG
25/10/2009, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
πως το βλέπεις για πρώτη μηχανή? Θα δυσκολευτώ? Έχω εμπειρία μόνο από παπιά...



Super είναι!!

Πάντα με κράνος & μπουφανάκι!


:wave2:

harry_fyt
26/10/2009, 21:59
40χλμ ??? Θα λιωσεις???

Αυτος που στο ειπε ή ειναι εντελως ασχετος ή δεν εχει οδηγησει τπτ αλλο εκτος απο αμαξι... :eek:

Υπαρχουν πολλοι κατοχοι που εχουν κανει Αθηνα - Θεσσαλονικη με σταση μονο για βενζινη, χωρις προβλημα.

Εγω προσωπικα εχω κανει Πειραια - Αγρινιο με σταση για βενζινη στο Ριο! Ουτε κουραστηκα! :wave2:

VBMAN
26/10/2009, 23:28
xaxa... Για να το λέτε κάτι θα ξέρετε....! Ψάχνω για προσφορές και θα το πάρω...

VBMAN
26/10/2009, 23:36
Τί διαφορές έχει το 09 με το 08? :rolleyes:

mikros boudas
26/10/2009, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
Τί διαφορές έχει το 09 με το 08? :rolleyes: χρωματα,δεν παιζει να κουραστεις ουτε σε 400 χλμ,το ιδανικοτερο για εισαγωγη στον μοτοσυκλετισμο μετα τα εντουροειδη για μενα

VBMAN
26/10/2009, 23:47
τι μου έλεγε τότε το παιδί? υποτίθεται ότι οδηγάει z750 2 χρόνια... :P

mikros boudas
26/10/2009, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
τι μου έλεγε τότε το παιδί? υποτίθεται ότι οδηγάει z750 2 χρόνια... :P το ο,τι καποιος εχει μηχανη(οποιαδηποτε) δε σημαινει πως ειναι καλος οδηγος ουτε οτι ξερει απο μηχανες ετσι.εγω ξερω αμμεσα 4 ατομα που το εχουν και εμμεσα πανω απο 100(απο φορουν) και κανενας δεν παραπονεθηκε για την ανεση ειτε εντος ειτε εκτος πολης και μαλιστα ακολουθουσαν σε βολτες και εκδρομες μεγαλυτερες μηχανες

VBMAN
26/10/2009, 23:53
χαίρομαι που θα μπορώ να το έχω και για πιο έξω.. Ωραίες απαντήσεις και κατατοπιστικότατες. :D

mikros boudas
26/10/2009, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
χαίρομαι που θα μπορώ να το έχω και για πιο έξω.. Ωραίες απαντήσεις και κατατοπιστικότατες. :D εχεις και πμ:beer:

VBMAN
26/10/2009, 23:59
ωραίες πληροφορίες.. :)

fdTolis
28/10/2009, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
Παράξενο να λιώνεις σε διαδρομή 40 χιλιομέτρων. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά...
Fdtolis, πως το βλέπεις για πρώτη μηχανή? Θα δυσκολευτώ? Έχω εμπειρία μόνο από παπιά...
Ποιά είναι τα περισσότερα χιλιόμετρα μονοκοπανιά που έχεις κάνει?

Thank u Again!:)

Για πρωτη μηχανη ειναι μια χαρα, δεν μπορεις να πεις οτι θα την βαρεθεις πολυ ευκολα και δεν θα δυσκολευτεις καθολου αφου λες οτι εχεις εμπειρια απο παπακια!

Οσο για τα km εχω κανει 750+ και εχω κανει σταση μονο για βενζινη...


Υ.Γ: sorry που δεν απαντησα γρηγορα, δεν μπενω συχνα λογο σχολης και δουλειας...


:beer:

:wave2:

harry_fyt
29/10/2009, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από VBMAN
Τί διαφορές έχει το 09 με το 08? :rolleyes:

Καμια διαφορά, ουτε καν στο χρωμα.

Το 2010 αλλαζει μονο η εξατμιση σε μαυρο ματ, και λιγο τα χρωματα του Special Edition.

mixailakaliptos
06/12/2009, 23:21
ΓΕΙΑ ΣΑΣ !! ΤΟ NINJA 250 ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ?? ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ KAWASAKI ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΧΑΝΗ Κ ΤΡΑΠΙΚΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ .. Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΚΙΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΚΛΟΠΙΣ Η ΜΠΩΡΟ ΝΑ ΤΟ ΑΦΙΝΟ ΕΞΩ ??

epp1640
07/12/2009, 02:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixailakaliptos
ΓΕΙΑ ΣΑΣ !! ΤΟ NINJA 250 ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ?? ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ KAWASAKI ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΧΑΝΗ Κ ΤΡΑΠΙΚΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ .. Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΚΙΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΚΛΟΠΙΣ Η ΜΠΩΡΟ ΝΑ ΤΟ ΑΦΙΝΟ ΕΞΩ ??

Σαν entry level μοτοσυκλέτα, ή σαν μοτοσυκλέτα για κάποιον ο οποίος θέλει ένα commuter που κάνει και εκδρομούλες και έχει σπορ χαρακτηριστικά είναι ΑΣΤΕΡΙ. Δεν ξέρω από που είσαι αλλά χύμα έτσι έξω μαλλον δεν είναι ότι καλύτερο...

mixailakaliptos
07/12/2009, 03:53
ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΞΩ ΧΗΜΑ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΩ??

gponiris
10/02/2010, 01:23
καλησπερα παιδια! :wave2: προκειμενου να μην ανοιξω αλλο θεμα -μιας κ συγκεντρωθηκατε εδω ολοι οι νιντζα :winka: -προκειται να αγορασω μια 250r του 08,αλλα ειναι τρακαρισμενη μπροστα και εχουν στραβωσει τα πιρουνια.
-εχετε ιδεα αν ισιωνουν?αν ναι που?
-αν οχι που μπορω να προμηθευτω αλλα κ με τι κοστος?(προτιμω οικονομικες λυσεις λογω κρισης,αλλα να ειναι κ ασφαλεις)
ευελπιστω σε γρηγορη απαντηση.ευχαριστω εκ των προτερων :sun: :sun:

fdTolis
10/02/2010, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixailakaliptos
ΓΕΙΑ ΣΑΣ !! ΤΟ NINJA 250 ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ?? ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ KAWASAKI ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΧΑΝΗ Κ ΤΡΑΠΙΚΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ .. Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΚΙΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΚΛΟΠΙΣ Η ΜΠΩΡΟ ΝΑ ΤΟ ΑΦΙΝΟ ΕΞΩ ??


Το καλητερο ειναι να την εχεις σε κλειστο χωρο γιατι θα εχεις το κεφαλι σου παντα ησυχο, αλλα αμα θες να το αποφυγεις, παρε μια κουκουλα, ενα δισκοκλειδο, μια κλειδαρια και βαλ' την απεναντι απο το σπιτι σου για να την βλεπεις....

Παντος εγω το αφυνω εξω με κουκουλα και τα σχετικα......

Οσο για το ninja ειναι πολυ καλο και ευχριστο.....

fdTolis
10/02/2010, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gponiris
καλησπερα παιδια! :wave2: προκειμενου να μην ανοιξω αλλο θεμα -μιας κ συγκεντρωθηκατε εδω ολοι οι νιντζα :winka: -προκειται να αγορασω μια 250r του 08,αλλα ειναι τρακαρισμενη μπροστα και εχουν στραβωσει τα πιρουνια.
-εχετε ιδεα αν ισιωνουν?αν ναι που?
-αν οχι που μπορω να προμηθευτω αλλα κ με τι κοστος?(προτιμω οικονομικες λυσεις λογω κρισης,αλλα να ειναι κ ασφαλεις)
ευελπιστω σε γρηγορη απαντηση.ευχαριστω εκ των προτερων :sun: :sun:

εγω θα σου πρωτινα να αφυσεις το τρακαρισμενο και να παρεις ενα μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση, μπορει να σου βγει λιγο πιο ακριβα αλλα θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο....

Και αμα παρεις το τρακαρισμενω καλητερα να βαλεις καινουρια πιρουνια γιατι απ'οσο ξερω δεν μπορεις να τα ισιωσεις 100%, για να μην σε πεταξει σε καμια στροφη......

οσο για τιμη, παρε και ρωτα την kawasaki.....

:beer:

Xrated
14/04/2010, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gponiris
καλησπερα παιδια! :wave2: προκειμενου να μην ανοιξω αλλο θεμα -μιας κ συγκεντρωθηκατε εδω ολοι οι νιντζα :winka: -προκειται να αγορασω μια 250r του 08,αλλα ειναι τρακαρισμενη μπροστα και εχουν στραβωσει τα πιρουνια.
-εχετε ιδεα αν ισιωνουν?αν ναι που?
-αν οχι που μπορω να προμηθευτω αλλα κ με τι κοστος?(προτιμω οικονομικες λυσεις λογω κρισης,αλλα να ειναι κ ασφαλεις)
ευελπιστω σε γρηγορη απαντηση.ευχαριστω εκ των προτερων :sun: :sun:
απο μαντρα θα το παρεις?Αν ναι τους εμπιστευεσαι οτι δεν εχει παρει σκελετο.Σε τι τιμη το δινει?Αν ειναι εξεφτελιστικη παρτο.Αλλα κοιτα μη σου βγει παραπανω.προσοχη

gponiris
15/04/2010, 00:57
το παλικαρι το εδινε 1700,αλλα τελικα αποσυρθηκα για λογους οικονομικης κρισης.μαλιστα το μαλλι για την επισκευη εφτανε τα 800ε κ οπως μου ειπαν κ αλλοι....΄΄με τοσα τη βρισκεις ατρακαριστη και χωρις ρισκο κρυμενης ζημιας΄΄...
η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει πολυ αυτη η μηχανη,αλλα θα μεινει ονειρο για μενα...

kampanas
27/05/2010, 11:30
geia sas...(molis ekana format kai dn exw ellinika)

mia(1) erwtisi

skeftome na to parw to ninjaki alla
eimai 1.87 kai 100 kila...mipos einai mikro?