PDA

View Full Version : Τελικα τι λεει το νεο R1;



YamahakiasR1leo
25/10/2009, 10:24
Ειχα παει απο την Yamaha προχτες κ χαζευα το ενιαρι κ διαπιστοσα οτι περα απο ασχημο ειναι κ προχειρα σχεδιασμενω εμφανισιακα εχει πολλες ατελιες κ απο τι φαινετε εχουν χασει το δρομο τους στο Iwata εσεις τι πιστευεται;

twat
25/10/2009, 10:55
τα μονα ''πραγματικα'' R1 ηταν φυσικα τα '98-'99. το ηθελα απελπισμενα και 2 χρονια μετα καταφερα να παρω ενα του 2000! ημουν τοσο καλα μαζι του που το κρατησα 6,5 χρονια.μετα απο 65000κm o κινητηρας παρεδωσε πνευμα(ολα τα λαδια του μετακομισαν στο φιλτροκουτι).απο το 2002 και μετα τα R1 νομιζω εχασαν την αιγλη που ειχαν και δεν με συγκινουν καθολου, μα καθολου!!! ειδικα αυτες οι εξατμισεις στον κωλο ειναι απαραδεκτες μηχανολογικα,σχεδιαστικα και το χειροτερο ολων μου θυμιζουν DUCATI και ετσι εχω στομαχικες διαταραχες...ελπιζω οι φημες για τα νεα R1 οτι σπαζουν στροφαλους να ειναι ψεματα,αν και η ιστορια των προηγουμενων μοντελων δεν εγγυατε την αξιοπιστια τους.

akolov87
25/10/2009, 12:06
Προσωπικά είναι το πιο ωραίο μηχανάκι που κυκλοφορεί στο δρόμο.
θυμάμαι που όταν μπήκα στη Yamaha, το κοιτούσα από όλες τις γωνίες
και δεν μπορούσα να κρύψω καθόλου τον ενθουσιασμό μου, το φάρδος του μπροστά, όπως και
τα φώτα εντόμου του, με τρελένουν!!!

Είναι υποκειμενικό το θέμα, εμένα με δύο ακράπες πίσω το νέο r1
έχει στοιχειώσει τα όνειρα μου.

jackasss
03/11/2009, 00:52
Οι εξατμησεις στο κωλο παντως εμενα με τρελαινουν ειναι ολα τα λεφτα!εγω δε μπορω να βλεπω μηχανη με την εξατμιση στο πλαι καταλαβες ειναι υποκειμενικο οπως λεει και ο φιλος πανω..
αν εξαιρεσεις τα παραπανισια κιλα ειναι απιστευτη η αλλαγη.αληθεια ποσα κιλα παραπανω ειναι του 9 απ του 8?(πληρες υγρων)