PDA

View Full Version : Tiger 1050 Special Edition



adonis7387
25/10/2009, 12:46
...Περιμενα βεβαια να βγει το 675 αλλα τζαμπα ο κοπος...


τωρα σκεφτομαι πολυ σοβαρα το 1050se. Γνωριζει κανεις την τιμη του με τα κλειδια στο χερι και ποιες οι διαφορες του απο τον απλο τιγρη?

εχω βρει τις αντιπροσωπειες στην αθηνα κ πειραια που με βολευουν αλλα ποιον μου προτεινετε εσεις απο προσωπικη εμπειρια? ποιοσ κανει καλυτερες προσφορες/δωρα? εχω ενα Fz6 του 05 με 15500χλμ που θελω να το κανω ανταλλαγη με την αντιπροσωπεια προκειμενου να παρω τον τιγρη.

ισχυει οτι υπαρχει αντιπροσωπος και στο περιστερι?

Cpt. Haddock
25/10/2009, 12:51
Βασικές διαφορές ειναι το χρώμα και οι triumph πλαϊνές βαλίτσες που δίνονται μαζί. Πράγμα όχι τόσο καλό γιατι σε περιορίζει και οι συγκεκριμένες δεν είναι κι ότι καλύτερο απο πλευράς χώρου.

Για την αντιπροσωπεία στον Πειραιά δεν έχω ακούσει καλά λόγια αλλα μπορεί να είναι απλά φήμες

:wave2: :wave2: :wave2:

adonis7387
25/10/2009, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βασικές διαφορές ειναι το χρώμα και οι triumph πλαϊνές βαλίτσες που δίνονται μαζί. Πράγμα όχι τόσο καλό γιατι σε περιορίζει και οι συγκεκριμένες δεν είναι κι ότι καλύτερο απο πλευράς χώρου.

Για την αντιπροσωπεία στον Πειραιά δεν έχω ακούσει καλά λόγια αλλα μπορεί να είναι απλά φήμες

:wave2: :wave2: :wave2:


γιατι με περιοριζει? οταν δεν τις θελω θα τισ βγαζω! το στροφομετρο δεν ειναι διαφορετικο?

Cpt. Haddock
25/10/2009, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από adonis7387
γιατι με περιοριζει? οταν δεν τις θελω θα τισ βγαζω! το στροφομετρο δεν ειναι διαφορετικο?

Φυσικά και τις βγάζεις.

Σε περιορίζει στο οτι θα έχεις μονο αυτές. Είναι ομορφες και ταιριάζουν στο μηχανάκι αλλα είναι πολύ μικρές για σοβαρό ταξίδι δύο ατόμων. Είχαν και καποια προβλήμαα αξιοπιστίας αλλα λύθηκαν. Απο εκεί κ πέρα εαν δε σε απασχολεί η χωρητικότητα (δεν πρόκειται δλδ να μας 10ημερο ταξίδι δικάβαλος), ειναι μια χαρά.

Το καινουριο στροφόμετρο θα μπαινει στα 2010 μοντέλα. Επίσης νομιζω οτι το SE θα βγαίνει πλέον και σε πορτοκαλι....

:beer: :wave2: :beer:

TheFace
25/10/2009, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Φυσικά και τις βγάζεις.

Σε περιορίζει στο οτι θα έχεις μονο αυτές. Είναι ομορφες και ταιριάζουν στο μηχανάκι αλλα είναι πολύ μικρές για σοβαρό ταξίδι δύο ατόμων. Είχαν και καποια προβλήμαα αξιοπιστίας αλλα λύθηκαν. Απο εκεί κ πέρα εαν δε σε απασχολεί η χωρητικότητα (δεν πρόκειται δλδ να μας 10ημερο ταξίδι δικάβαλος), ειναι μια χαρά.

Το καινουριο στροφόμετρο θα μπαινει στα 2010 μοντέλα. Επίσης νομιζω οτι το SE θα βγαίνει πλέον και σε πορτοκαλι....

:beer: :wave2: :beer:

Φιλε, εχω τσεκαρει οτι εισαι full "αγγλοφιλος" :beer: και θα ηθελα τα φωτα σου, please!

i. Ξερεις ποτε θα ειναι διαθεσιμα στην ελλαδα, τα tiger του '10?
ιι. Ποιες ειναι (αν υπαρχουν), οι διαφορες με το προηγουμενο μοντελο?

Thanks in advance! :beer:

ΥΓ. Τι παιζει με το καταστημα του Πειραια?
Ρωταω γιατι εχω κανει μια επαφη με τον τυπο εκει, για την αγορα καινουργιου (τραμπα με το tdm + διαφορα) οποτε αν ειναι κατι που πρεπει να ξερω...

devil's animal
25/10/2009, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace

ΥΓ. Τι παιζει με το καταστημα του Πειραια?
Ρωταω γιατι εχω κανει μια επαφη με τον τυπο εκει, για την αγορα καινουργιου (τραμπα με το tdm + διαφορα) οποτε αν ειναι κατι που πρεπει να ξερω...


μα γιατι πουλατε ΟΛΟΙ τα tdm σας??
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

TheFace
25/10/2009, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μα γιατι πουλατε ΟΛΟΙ τα tdm σας??
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Γιατι δεν μπορουμε τη ζωη μας να την φαμε με την ιδια γυναικα και την ιδια μηχανη... :winka:

:beer: :beer: :beer:

adonis7387
25/10/2009, 22:57
Παιδες τα φωτα σας!!! σε ποια αντιπροσωπεια να παω? ρωταω γιατι θελω να παω αυριο

devil's animal
25/10/2009, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Γιατι δεν μπορουμε τη ζωη μας να την φαμε με την ιδια γυναικα και την ιδια μηχανη... :winka:

:beer: :beer: :beer:


:beer: :beer: :beer: :beer:
συμφωνω.

ειδικα οταν ξερεις οτι εκει εξω υπαρχουν πολυ καλυτερες μηχανες και σαφως πολυ ομορφοτερες γυναικες.
:wave2:

adonis7387
07/11/2009, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Φιλε, εχω τσεκαρει οτι εισαι full "αγγλοφιλος" :beer: και θα ηθελα τα φωτα σου, please!

i. Ξερεις ποτε θα ειναι διαθεσιμα στην ελλαδα, τα tiger του '10?
ιι. Ποιες ειναι (αν υπαρχουν), οι διαφορες με το προηγουμενο μοντελο?

Thanks in advance! :beer:

ΥΓ. Τι παιζει με το καταστημα του Πειραια?
Ρωταω γιατι εχω κανει μια επαφη με τον τυπο εκει, για την αγορα καινουργιου (τραμπα με το tdm + διαφορα) οποτε αν ειναι κατι που πρεπει να ξερω...

τελικα φιλε εμαθες ποτε ειναι διαθεσιμα στην ελλαδα τα tiger του 2010? θα μπει τελικα καινουριο καντραν? με το καταστημα στο πειραια ολα καλα? εκανες ανταλλαγη?

Cpt. Haddock
07/11/2009, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Φιλε, εχω τσεκαρει οτι εισαι full "αγγλοφιλος" :beer: και θα ηθελα τα φωτα σου, please!

i. Ξερεις ποτε θα ειναι διαθεσιμα στην ελλαδα, τα tiger του '10?
ιι. Ποιες ειναι (αν υπαρχουν), οι διαφορες με το προηγουμενο μοντελο?

Thanks in advance! :beer:

ΥΓ. Τι παιζει με το καταστημα του Πειραια?
Ρωταω γιατι εχω κανει μια επαφη με τον τυπο εκει, για την αγορα καινουργιου (τραμπα με το tdm + διαφορα) οποτε αν ειναι κατι που πρεπει να ξερω...

Δε γνωρίζω να σου πω, τσεκαρε στο site της Triumph www.triumph.co.uk για λεπτομέρειες.

Για το κατάστημα του Πειραιά δεν ξέρω τι παιζει, απλά έχω ακουσει παράπονα για την εξυπηρέτηση, μπορεί απλά να ηταν κ φήμες. Πηγαίνετε και μια βόλτα στην Ηλιοφιλ της Μιχαλακοπούλου, τα παιδιά (Φαίη κ Κώστας) είναι πολύ εξυπηρετικοι.

Αυτό που ξέρω για διαφορές ειναι τα χρώματα (το απλό βγαίνει πλέον σε ασπρο κ μαύρο, το SE σε γκρι/μαύρο κ πορτοκαλί)

Επίσης έχει κ 4 άλογα λιγότερη ιπποδύναμη

:D

Cpt. Haddock
07/11/2009, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μα γιατι πουλατε ΟΛΟΙ τα tdm σας??
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Και γιατι όσοι τα πουλάνε παίρνουν tiger? :p

TheFace
07/11/2009, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από adonis7387
τελικα φιλε εμαθες ποτε ειναι διαθεσιμα στην ελλαδα τα tiger του 2010? θα μπει τελικα καινουριο καντραν? με το καταστημα στο πειραια ολα καλα? εκανες ανταλλαγη?

Διστυχως οχι... δεν εχω καμια σχετικη πληροφορια με τα παραπανω ερωτηματα:sad:
Αν παντως μαθω κατι, θα ποσταρω;)
... ελπιζω το ιδιο να κανεις κι εσυ, μιας και το ζητημα ειναι φλεγων :p

Οσο για την ανταλαγη δεν εχω προχωρησει ακομα, μιας και δεν εχω ξεκαθαρισει αν αξιζει να παρω μοντελο '10 ή '09 :confused:

Εσυ εχεις καταληξει καπου?

TheFace
07/11/2009, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


Επίσης έχει κ 4 άλογα λιγότερη ιπποδύναμη

:D

Αυτο ειναι ενα θεμα :sick:

Μηπως γνωριζεις γιατι συμβαινει αυτο?
Απο οσο γνωριζω ο κινητηρας παραμενει ο ιδιος... μηπως ειναι θεμα καταλητη/εξατμησεων (euro3 κτλ)?

Thanx:beer:

TheFace
07/11/2009, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Και γιατι όσοι τα πουλάνε παίρνουν tiger? :p

Γιατι ειναι η εξελιξη της κατηγοριας street/touring που ξεκινησε το tdm :p

Cpt. Haddock
07/11/2009, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Απο οσο γνωριζω ο κινητηρας παραμενει ο ιδιος... μηπως ειναι θεμα καταλητη/εξατμησεων (euro3 κτλ)?
Thanx:beer:

Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι. Καλά δεν είναι σοβαρό θέμα τα 4 άλογα, με ενα τελικο και το πρόγραμμα τα ξαναπαίρνεις, άλλωστε δεν παιρνεις αυτή τη μηχανή για τα άλογά της :wave2:

TheFace
07/11/2009, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι. Καλά δεν είναι σοβαρό θέμα τα 4 άλογα, με ενα τελικο και το πρόγραμμα τα ξαναπαίρνεις, άλλωστε δεν παιρνεις αυτή τη μηχανή για τα άλογά της :wave2:

Αυτη τη μηχανη τη θελω ΚΑΙ για τα αλογα της :smokin:

... και το θεμα ειναι σοβαρο, μιας και το τελικο με το προγραμμα σημαινει παραπανω 1000+ ευραιους :winka:

Σ' ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου, καθως επισης οτι εχεις να προσθεσεις απο την εμπειρια σου σαν κατοχος τιγρη ειναι ευπροσδεκτο :wave2:

ΥΓ. Εξατμησεις και προγραμμα, καταργουν τον καταλητη?

Cpt. Haddock
08/11/2009, 02:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
ΥΓ. Εξατμησεις και προγραμμα, καταργουν τον καταλητη?

Τσου...

(το πρόγραμα σίγουρα όχι :lol: )

adonis7387
18/11/2009, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Διστυχως οχι... δεν εχω καμια σχετικη πληροφορια με τα παραπανω ερωτηματα:sad:
Αν παντως μαθω κατι, θα ποσταρω;)
... ελπιζω το ιδιο να κανεις κι εσυ, μιας και το ζητημα ειναι φλεγων :p

Οσο για την ανταλαγη δεν εχω προχωρησει ακομα, μιας και δεν εχω ξεκαθαρισει αν αξιζει να παρω μοντελο '10 ή '09 :confused:

Εσυ εχεις καταληξει καπου?

εγω παντως που ρωτησα δεν θα υπαρχει καμια απολυτως διαφορα με το περσινο. ουτε καντραν ουτε τιποτα. οποτε αν το σκεφτεσαι καλυτερα να το παρεις τωρα που ισωσ κανουν καλυτερες προσφορες και να βγαλεις πινακιδες αρχες 2010 ωστε η αδεια κυκλοφοριας να γραφει μοντελο του '10

NikosR
18/11/2009, 12:22
Τα Tiger SΕ που πουλιουνται τώρα ΕΙΝΑΙ αν δεν κάνω λάθος model year '10. Η T συνηθίζει να αλλάζει το model year στη μέση περίπου του χρόνου οπότε αν ενα μηχανάκι ειναι φτιαγμένο το τελευταίο εξάμηνο ειναι model year του επόμενου χρόνου. O αριθμός πλαισιου λέει την αλήθεια, αν το έβδομο ψηφίο από το τέλος ειναι 9 τοτε ειναι '09 ενω αν είναι Α ειναι '10.

Τώρα η άδεια κυκλοφορίας ειναι άλλο πράγμα.

TheFace
18/11/2009, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από adonis7387
εγω παντως που ρωτησα δεν θα υπαρχει καμια απολυτως διαφορα με το περσινο. ουτε καντραν ουτε τιποτα. οποτε αν το σκεφτεσαι καλυτερα να το παρεις τωρα που ισωσ κανουν καλυτερες προσφορες και να βγαλεις πινακιδες αρχες 2010 ωστε η αδεια κυκλοφοριας να γραφει μοντελο του '10

Λεω να περιμενω λιγο να δω το καινουργιο multistrada:blush: ... 150 αλογα ειναι αυτα!!

Βεβαια με το που θα γλυτωσω το εγκεφαλικο οταν θα ακουσω την τιμη... εφυγα ντουγρου για το tiger:D

ΥΓ. Παντως η λογικη σου με την αδεια κυκλοφοριας ειναι λιγο ακυρη, μιας και το μοντελο φαινεται απο τον αριθμο πλαισιου/κινητηρα... για να δωσει καποιος βαση μονο απο την αδεια πρεπει να ειναι εντελως ασχετος με το αθλημα :wave2:

TheFace
18/11/2009, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR
Τα Tiger SΕ που πουλιουνται τώρα ΕΙΝΑΙ αν δεν κάνω λάθος model year '10. Η T συνηθίζει να αλλάζει το model year στη μέση περίπου του χρόνου οπότε αν ενα μηχανάκι ειναι φτιαγμένο το τελευταίο εξάμηνο ειναι model year του επόμενου χρόνου. O αριθμός πλαισιου λέει την αλήθεια, αν το έβδομο ψηφίο από το τέλος ειναι 9 τοτε ειναι '09 ενω αν είναι Α ειναι '10.

Τώρα η άδεια κυκλοφορίας ειναι άλλο πράγμα.

Ευχαριστω πολυ φιλος... εισουν κατατοπιστικοτατος!:beer:

Blitzkrieg
19/11/2009, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Λεω να περιμενω λιγο να δω το καινουργιο multistrada:blush: ... 150 αλογα ειναι αυτα!!

Βεβαια με το που θα γλυτωσω το εγκεφαλικο οταν θα ακουσω την τιμη... εφυγα ντουγρου για το tiger:D

Multistrada 1200 – 15.980?
Multistrada 1200 ABS – 16.980?
Multistrada 1200 S (Sport) – 19.980?
Multistrada 1200 S (Touring) – 19.980?


Ερχετε Απρίλιο του 2010.

Εφυγες για τον Τίγρη :beer: :beer:

mixalakis
20/11/2009, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Blitzkrieg
Multistrada 1200 – 15.980?
Multistrada 1200 ABS – 16.980?
Multistrada 1200 S (Sport) – 19.980?
Multistrada 1200 S (Touring) – 19.980?


Ερχετε Απρίλιο του 2010.

Εφυγες για τον Τίγρη :beer: :beer:

Ευκαιρία!

adonis7387
21/11/2009, 10:26
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΑΛΛΟ, ΤΟ ΠΗΡΑ! ΕΣΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΤΟ TDM? ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ! ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΜΟΝΟ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΕΙΔΑΝΕ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ 2010 ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΟΥ 2009 ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ...

adonis7387
21/11/2009, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Λεω να περιμενω λιγο να δω το καινουργιο multistrada:blush: ... 150 αλογα ειναι αυτα!!

Βεβαια με το που θα γλυτωσω το εγκεφαλικο οταν θα ακουσω την τιμη... εφυγα ντουγρου για το tiger:D

ΥΓ. Παντως η λογικη σου με την αδεια κυκλοφοριας ειναι λιγο ακυρη, μιας και το μοντελο φαινεται απο τον αριθμο πλαισιου/κινητηρα... για να δωσει καποιος βαση μονο απο την αδεια πρεπει να ειναι εντελως ασχετος με το αθλημα :wave2:



ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΑΛΛΟ, ΤΟ ΠΗΡΑ! ΕΣΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΤΟ TDM? ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ! ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΜΟΝΟ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΕΙΔΑΝΕ.ΕΠΙΣΗΣ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ 2010 ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΟΥ 2009 ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ...


__________________

mixalakis
21/11/2009, 11:36
Μην εμπιστεύεσαι τους αντιπροσπώπους!
Λες να υπάρχει κανείς που θα σου πει να μην πάρεις το ετοιμοπαράδοτο και να του μείνει όταν έρθουν τα καινούργια;

Απλά αν έρθουν με αλλαγές, θα σου πει "με συγχωρείς φίλε, δεν το ξέραμε ούτε εμείς".


Κοίτα εδώ (http://edition.pagesuite-professional.co.uk/pdfspool/691a36bf-0295-4659-94cd-5d167ed4730c.pdf) και ρώτα τον αντιπρόσωπο αν πότε θα έρθει με αυτά τα όργανα.
Το 2045;

adonis7387
21/11/2009, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Μην εμπιστεύεσαι τους αντιπροσπώπους!
Λες να υπάρχει κανείς που θα σου πει να μην πάρεις το ετοιμοπαράδοτο και να του μείνει όταν έρθουν τα καινούργια;

Απλά αν έρθουν με αλλαγές, θα σου πει "με συγχωρείς φίλε, δεν το ξέραμε ούτε εμείς".


Κοίτα εδώ (http://edition.pagesuite-professional.co.uk/pdfspool/691a36bf-0295-4659-94cd-5d167ed4730c.pdf) και ρώτα τον αντιπρόσωπο αν πότε θα έρθει με αυτά τα όργανα.
Το 2045;


ΑΦΟΥ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΟΥ ΄10 ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΗΔΗ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ? ΑΝ ΜΠΟΥΝ ΛΕΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΠΟΥ ΗΔΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙ???

TheFace
22/11/2009, 01:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από adonis7387
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΑΛΛΟ, ΤΟ ΠΗΡΑ! ΕΣΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΤΟ TDM? ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ! ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΜΟΝΟ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΕΙΔΑΝΕ.ΕΠΙΣΗΣ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ 2010 ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΟΥ 2009 ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ...


__________________


Το πηρες τελικα βρε θηριο... μπραβο!!!
Σου ευχομαι καλοριζικο και αγρατζουνιστο το μοτορι φιλε μου! :beer:
Απο που το πηρες τελικα? Τι χρωμα?

Οχι, εγω δεν εχα κανει κινηση ακομα... ειμαι σε σταση αναμονης :ninja:
Πρωτον γιατι προσπαθω να αποφυγω να χρεωθω μιας και παλεβω να εξασφαλισω το επιπλεον cash-ερι που θα χρειαστει; και δευτερον γιατι θελω να δω και τα υπολοιπα μηχανακια του '10, πριν αποφασισω!
... κι αν το multisrada βγει απαγορευτικο λογω της τιμης του, μια εκδοση με abs του smt (ξερει κανεις τιποτα?) θα με εψηνε ασχημα, λαμβανοντας υπ' οψην οτι αν παρω το tiger θελω και ενα εξτρα χιλιαρικο για εξατμησεις (η μαμα ειναι :yuck:)

Ειδομεν...

TheFace
22/11/2009, 01:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Μην εμπιστεύεσαι τους αντιπροσπώπους!
Λες να υπάρχει κανείς που θα σου πει να μην πάρεις το ετοιμοπαράδοτο και να του μείνει όταν έρθουν τα καινούργια;

Απλά αν έρθουν με αλλαγές, θα σου πει "με συγχωρείς φίλε, δεν το ξέραμε ούτε εμείς".


Κοίτα εδώ (http://edition.pagesuite-professional.co.uk/pdfspool/691a36bf-0295-4659-94cd-5d167ed4730c.pdf) και ρώτα τον αντιπρόσωπο αν πότε θα έρθει με αυτά τα όργανα.
Το 2045;

Συμφωνα με τον φιλο NikosR, το μοντελο εχει ανανεωθει μιας κατα τα λεγομενα του η triumph ανανεωνει τα μοντελα της στη μεση του χρονου. Ξερεις κατι διαφορετικο εσυ?

ΥΓ. Συμφωνω για τους αντιπροσωπους :winka:

adonis7387
22/11/2009, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Το πηρες τελικα βρε θηριο... μπραβο!!!
Σου ευχομαι καλοριζικο και αγρατζουνιστο το μοτορι φιλε μου! :beer:
Απο που το πηρες τελικα? Τι χρωμα?

Οχι, εγω δεν εχα κανει κινηση ακομα... ειμαι σε σταση αναμονης :ninja:
Πρωτον γιατι προσπαθω να αποφυγω να χρεωθω μιας και παλεβω να εξασφαλισω το επιπλεον cash-ερι που θα χρειαστει; και δευτερον γιατι θελω να δω και τα υπολοιπα μηχανακια του '10, πριν αποφασισω!
... κι αν το multisrada βγει απαγορευτικο λογω της τιμης του, μια εκδοση με abs του smt (ξερει κανεις τιποτα?) θα με εψηνε ασχημα, λαμβανοντας υπ' οψην οτι αν παρω το tiger θελω και ενα εξτρα χιλιαρικο για εξατμησεις (η μαμα ειναι :yuck:)

Ειδομεν...

Eυχαριστω φιλε μου! το πηρα σε λευκο... υστερα απο παρα παρα πολυ σκεψη. Ελπιζω να μην το μετανιωσω αργοτερα. Εγω παντως δεν τα ειχα ολα cash οποτε πηρα δανειο και εκανα και ανταλλαγη το fz6 μου αλλα στην περιπτωση σου αν τα μαζεψεις και τα δωσεις ολα ντουκου τοτε μεσα στα δωρα ειναι κ η σπορ εξατμιση(κ καλα +10 αλογα) που εχει πιο μπασο ηχο. Oσο για το multistrada.... μαλλον θα καραφλιασεις οταν ακουσεις τιμες!:eyepop:

:beer:

NikosR
22/11/2009, 09:47
H Τ συνηθίζει να βγάζει το νέο model year περίπου στη μέση του χρόνου, αλλα σα μικρός κατασκευαστής που ειναι κάνει πολλές φορές και μικροαλλαγές στη μέση μια σειράς ειτε για λόγους διόρθωσης κάποιου προβλήματος είτε για λόγους που εχουν να κάνουν με τις προμήθειές της. Ειναι πολύ συνηθισμένο αυτό. Μόλις τελειώσει το στοκ των παλιών οργάνων, βάζει τα καινουργια π.χ. Δε βγάζεις άκρη έτσι.

adonis7387
22/11/2009, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosR
H Τ συνηθίζει να βγάζει το νέο model year περίπου στη μέση του χρόνου, αλλα σα μικρός κατασκευαστής που ειναι κάνει πολλές φορές και μικροαλλαγές στη μέση μια σειράς ειτε για λόγους διόρθωσης κάποιου προβλήματος είτε για λόγους που εχουν να κάνουν με τις προμήθειές της. Ειναι πολύ συνηθισμένο αυτό. Μόλις τελειώσει το στοκ των παλιών οργάνων, βάζει τα καινουργια π.χ. Δε βγάζεις άκρη έτσι.

απο οτι φανταζομαι μαλλον ετσι θα γινει μιας και ειναι το πιο λογικο. Απλα κανενας δεν μπορει να ξερει ποτε ακριβως θα γινει αυτο. Ισως γινει αρχες, ισως στα μεσα του 2010... Ποιος ξερει??Το μονο που ελπιζω ειναι να μπορει καποιος παλιοτερος κατοχος να αλλαξει τα οργανα χωρις να του κοστισει μια περιουσια... αν και χλωμο το κοβω

NikosR
22/11/2009, 09:57
Κάνα 1200άρι τζάμπα πράμα..

mixalakis
22/11/2009, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Συμφωνα με τον φιλο NikosR, το μοντελο εχει ανανεωθει μιας κατα τα λεγομενα του η triumph ανανεωνει τα μοντελα της στη μεση του χρονου. Ξερεις κατι διαφορετικο εσυ?

ΥΓ. Συμφωνω για τους αντιπροσωπους :winka:

Πέρα από τη φωτογραφία αυτή δεν γνωρίζω τίποτα παραπάνω.
Την έβαλα απλά για να μην ακούτε τις π@π@ριές των εμπόρων, ότι και καλά δεν υπάρχουν αλλαγές για τα επόμενα μοντέλα.

Τα όργανα αυτά υπάρχουν, άρα θα έρθουν και στην Ελλάδα. Πότε δεν ξέρω.

TheFace
22/11/2009, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από adonis7387
Eυχαριστω φιλε μου! το πηρα σε λευκο... υστερα απο παρα παρα πολυ σκεψη. Ελπιζω να μην το μετανιωσω αργοτερα. Εγω παντως δεν τα ειχα ολα cash οποτε πηρα δανειο και εκανα και ανταλλαγη το fz6 μου αλλα στην περιπτωση σου αν τα μαζεψεις και τα δωσεις ολα ντουκου τοτε μεσα στα δωρα ειναι κ η σπορ εξατμιση(κ καλα +10 αλογα) που εχει πιο μπασο ηχο. Oσο για το multistrada.... μαλλον θα καραφλιασεις οταν ακουσεις τιμες!:eyepop:

:beer:

Γιατι να το μετανιωσεις? Το ομορφοτερο χρωμα πηρες για τιγρη:winka:

Οσο για τα δωρα, δεν ξερω απο που το πηρες εσυ, αλλα ο αντιπροσωπος στον Πειραια ανεξαρτητα απο τον τροπο εξοφλησης, μου εχει πει τα παρακατω:
1. την σπορ εξατμηση
2. συναγερμο
3. χουφτες
6. διπλο stand

Να σου πω την αληθεια, εκτος απο τον συναγερμο (κι αυτο επειδη βαριεμαι να "ξηλωνω" τον δικο μου απο το tdm), τα υπολοιπα δεν με πολυενδιαφερουν!
... ευχαριστως θα τα ανταλασα ολα με ενα ζευγαρι remus:p

:beer:

ΥΓ. Συμφωνω για την τιμη του multi... αλλα τα 150 αλογα σε συνδιασμο με κορυφαιο πλαισιο, αναρτησεις, φρενα ειναι :a25: :a25: :a25:

adonis7387
22/11/2009, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Γιατι να το μετανιωσεις? Το ομορφοτερο χρωμα πηρες για τιγρη:winka:

Οσο για τα δωρα, δεν ξερω απο που το πηρες εσυ, αλλα ο αντιπροσωπος στον Πειραια ανεξαρτητα απο τον τροπο εξοφλησης, μου εχει πει τα παρακατω:
1. την σπορ εξατμηση
2. συναγερμο
3. χουφτες
6. διπλο stand

Να σου πω την αληθεια, εκτος απο τον συναγερμο (κι αυτο επειδη βαριεμαι να "ξηλωνω" τον δικο μου απο το tdm), τα υπολοιπα δεν με πολυενδιαφερουν!
... ευχαριστως θα τα ανταλασα ολα με ενα ζευγαρι remus:p

:beer:

ΥΓ. Συμφωνω για την τιμη του multi... αλλα τα 150 αλογα σε συνδιασμο με κορυφαιο πλαισιο, αναρτησεις, φρενα ειναι :a25: :a25: :a25:


Για μενα το ομορφοτερο χρωμα ηταν το μπλε αλλα τι να κανω που δεν βγαινει πια?Το πηρα απο πατρα γιατι βαριομουν να τρεχω αθηνα κ μου κανει δωρο μονο το συναγερμο αλλα μου πηρε την μηχανη σε σχετικα καλη τιμη για αντιπροσωπεια οποτε μια η αλλη ειναι! Καλα το multi δεν παιζεται. Το θεμα ειναι τα ποσα διαθετεις, αλλωστε οτι πληρωνεις παιρνεις:beer: