PDA

View Full Version : ziteitai ilektrologos gia egatastasi sinagermou scorpio sri900



panos77
25/10/2009, 14:34
ziteitai ilektrologos gia egatastasi sinagermou scorpio sri900 ....aparaititi proipothesi na einai gnwstis se egatastasi tou parapanw sinagermou...oxi peiramata.....euxaristw....perioxi notia proastia...

Thrakiotis
25/10/2009, 17:26
ειναι ο πιο ευκολος συναγερμος για εγκατασταση!!!
το σχεδιαγραμμα που εχει στη συσκευασια εξηγει τα παντα...

το μονο εξτρα που θα ειναι καλο να κανεις ειναι να βαλεις μια επιλπεον ασφαλειοθηκη στη γραμμη του στοπ, γιατι τα κλεφτρονια σπανε το φαναρι και με το βραχυκυκλωμα καιγεται η πλακετα του...

panos77
25/10/2009, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thrakiotis
ειναι ο πιο ευκολος συναγερμος για εγκατασταση!!!
το σχεδιαγραμμα που εχει στη συσκευασια εξηγει τα παντα...

το μονο εξτρα που θα ειναι καλο να κανεις ειναι να βαλεις μια επιλπεον ασφαλειοθηκη στη γραμμη του στοπ, γιατι τα κλεφτρονια σπανε το φαναρι και με το βραχυκυκλωμα καιγεται η πλακετα του...


exeis kanei pote topothetisi file m ston sigekrimeno sinagermo...?exw akousei oti einai paixnidaki i topothetisi alla den thelw na tin kanw monos...alla kapoios pou exei idi topothetisei ...eisai ilektonikos?

Thrakiotis
25/10/2009, 20:44
το δικο μου τον εβαλα μονος μου....

δεν ειμαι ουτε ηλεκτρονικος ουτε ηλεκτρολογος....βασικες γνωσεις εχω και ψαχνομαι

αλλα και 40ευρω που μου ζητουσε ο ηλεκτρολογος για να κανει τοποθετηση (4 κλεφτες ειναι σε συγκεκριμενα καλωδια και ενας κλεφτης εκει που ιες να κοψεις τη λειτουργια του μοτερ)...

εχει παρα πολυ καλο σχεδιαγραμμα στη συδκευασια καθως και ολα τα απαραιτητα υλικα εκτος απο την εξτρα ασφαλεια που σου ειπα (την οποια δεν αναφερει το σχεδιαγραμμα, αλλα ειναι αποτελεσμα ψαξιματος)

παντως αν εχεις ενα δοκιμαστικο των 12βολτ για να βρεις τα καλωδια που αναφερονται στο σχεδιαγραμμα τα υπολοιπα ειναι ευκολα

Διαφορετικα, αν θες ηλεκτρολογο να σου κανει εγκατσταση μπορεις να πας σε αυτον που κανει εισαγωγη τους συγκεκριμενους να σε στειλει σε συνεργατη του
(ονοματα δε λεμε για να μη θεωρηθει διαφημιση)

panos77
25/10/2009, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thrakiotis
το δικο μου τον εβαλα μονος μου....

δεν ειμαι ουτε ηλεκτρονικος ουτε ηλεκτρολογος....βασικες γνωσεις εχω και ψαχνομαι

αλλα και 40ευρω που μου ζητουσε ο ηλεκτρολογος για να κανει τοποθετηση (4 κλεφτες ειναι σε συγκεκριμενα καλωδια και ενας κλεφτης εκει που ιες να κοψεις τη λειτουργια του μοτερ)...

εχει παρα πολυ καλο σχεδιαγραμμα στη συδκευασια καθως και ολα τα απαραιτητα υλικα εκτος απο την εξτρα ασφαλεια που σου ειπα (την οποια δεν αναφερει το σχεδιαγραμμα, αλλα ειναι αποτελεσμα ψαξιματος)

παντως αν εχεις ενα δοκιμαστικο των 12βολτ για να βρεις τα καλωδια που αναφερονται στο σχεδιαγραμμα τα υπολοιπα ειναι ευκολα

Διαφορετικα, αν θες ηλεκτρολογο να σου κανει εγκατσταση μπορεις να πας σε αυτον που κανει εισαγωγη τους συγκεκριμενους να σε στειλει σε συνεργατη του
(ονοματα δε λεμε για να μη θεωρηθει διαφημιση)


euxaristw gia tis plirofories....auto me te tin extra asfaleiothiki pou eipes akougetai kalo...

DimChios
26/10/2009, 04:35
ΜΕΤΑΦΟΡΑΙ-ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙΣ

Ο ΜΗΤΣΟΣ!

:wave2: