PDA

View Full Version : fazer 600 xj6 v-strom 650 η κατι αλλο?



panhar31
27/10/2009, 02:31
φιλοι μου καλισπερα ειμαι ακομα ενας μελλοντικος (πραγματικος)μηχανοβιος που εχει μπερδευτει στην επιλογη του..4 χρονια οδηγουσα σκουτερ και επιτελους θα παρω μηχανη..οι επικρατεστερες επιλογες ειναι στον τιτλο του μηνυματος,απλα θελω μια αντικειμενικη βοηθεια που δεν αναφερεται στο παθος του καθενα σε μια κατηγορια και μια μαρκα αλλα στο τι πραγματικα ειναι προτιμοτερο και ευκολοτερο σαν νεος οδηγος να παρω,η χρηση τηςθα ειναι καθημερινη μεσα στην πολη αλλα θελω να κανω πολλα ταξιδια και με την κοπελα μου,θα αντξει στο fazer???η το v strom που ειναι καλο στο δρομο ειναι βαρυ για την πολη??σε τετοιου ειδους ερωτηματα θελω απαντηση και περιμενω απο σας που ξερετε καλυτερα να βοηθεισετε...ευχαριστω εκ των πρωτερων...

vangelis 64
27/10/2009, 02:44
Μια χαρά μηχανάκια είναι και τα δύο(αν εξαιρέσουμε τίς τελικές βέβαια...:D )

το θέμα είναι τι αρέσει σε σένα.Δεν ξέρω πώς νιώθει ο συνοδηγός στο fazer, στο Vstrom πάντως ουδείς πρόβλημα.:p

VALES
27/10/2009, 05:41
Για πόλη αλλά και για άνετα ταξίδια για εσένα και την συνεπιβάτη σου η λύση είναι V strom.
Kαλοτάξιδο ότι και να πάρεις:beer: :beer:

Lazio
27/10/2009, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από panhar31
φιλοι μου καλισπερα ειμαι ακομα ενας μελλοντικος (πραγματικος)μηχανοβιος που εχει μπερδευτει στην επιλογη του..4 χρονια οδηγουσα σκουτερ και επιτελους θα παρω μηχανη..οι επικρατεστερες επιλογες ειναι στον τιτλο του μηνυματος,απλα θελω μια αντικειμενικη βοηθεια που δεν αναφερεται στο παθος του καθενα σε μια κατηγορια και μια μαρκα αλλα στο τι πραγματικα ειναι προτιμοτερο και ευκολοτερο σαν νεος οδηγος να παρω,η χρηση τηςθα ειναι καθημερινη μεσα στην πολη αλλα θελω να κανω πολλα ταξιδια και με την κοπελα μου,θα αντξει στο fazer???η το v strom που ειναι καλο στο δρομο ειναι βαρυ για την πολη??σε τετοιου ειδους ερωτηματα θελω απαντηση και περιμενω απο σας που ξερετε καλυτερα να βοηθεισετε...ευχαριστω εκ των πρωτερων...


Να υπολογιζεις λιγοτερα γκαζια απο το στρωμα και ψηλοτερο κεντρο βαρους ......εγω που ειμαι 1.85 δεν εχω καποιο προβλημα στους ελιγμους απο σταση .....απο την αλλη η ανεση ειναι δεδομενη στο στρωμα για οδηγο συνοδηγο

Απο καταναλωση δε νομιζω να εχουν μεγαλη διαφορα......εγω προτεινω ενα τεστ ραιντ για να δεις τελικα ποιο σου κανει

:wave2:

TROOPER
27/10/2009, 07:57
εγω προτεινω φαζερ με top case και μαλακωμα στις αναρτησεις για να παιζει ανετα και το 2ο ατομο.

Εχετλαίος
27/10/2009, 07:59
quote ή κάτι άλλο end quote


178429

FZMAN
27/10/2009, 16:36
Για κοίτα λίγο και το VERSYS.