PDA

View Full Version : Epitelouuuss....



$py
16/05/2005, 12:25
Xriastikan na perasoun 25 xronia oste na ginei pragmatikotita to oneiro. Edo kai mia vdomada apektisa ti proti mou mixani, ena KLE 500. Gia na to siniditopoiiso pisteuo tha perasei kana trimino kai meta.

To mono spastiko einai to strosimo stin arxi, oxi toso logo taxytitas oso apo tis synexomenes allages kai oti prepei na exeis to nou sou sto strofometro.

Apo ekei pou to pira mou eipan oti den tha exo provlima (sto strosimo) na vazo deutero atomo pano, arkei na min einai ypervaros!!! Alloi pali mou eipan na to apofeugo. Poio einai telika to sosto re paidia? Episis to manual tis mixanis grafei maximum varos 180 kila, ego eimai 90, dld atomo pano apo 90 kila na min vazo (eimai kai atyxos giati o kolitos mou einai 120 kila :D ) ?


Kalos sas vrika (episimos me ti mixani auti ti fora) :beer:

Pokermon
16/05/2005, 12:30
Καλορίζικο και καλές χιλιάδες χιλιόμετρα……
Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή και να το στρώσεις μόνος σου…..τουλάχιστον για τα πρώτα 1000 χλμ….μην βάλεις 2 άτομο……ΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ… :nono: :nono: :nono:

:beer: :beer: :beer:

Tigas
16/05/2005, 12:33
ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΙΑ ΕΘΝΙΚΗ , ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΜΕ 120km ΣΤΑΘΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ, ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΖΟΡΙΑ.
ΚΑΝΤΟ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΡΩΘΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,
ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΕΣΥ.
ΑΥΤΑ , Α ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ

sas
16/05/2005, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΙΑ ΕΘΝΙΚΗ , ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΜΕ 120km ΣΤΑΘΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ, ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΖΟΡΙΑ.
ΚΑΝΤΟ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΡΩΘΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,
ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΕΣΥ.
ΑΥΤΑ , Α ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ

Αν και δε μπορώ να θεωρηθώ υπόδειγμα γνώσεων γύρω από τις μηχανές, αυτό που έγραψες μάλλον λάθος είναι.
Από τους περισσότερους έχω ακούσει ότι για καλό στρώσιμο δε θα πρέπει να είσαι για ώρα με συγκεκριμένη ταχύτητα, αλλά να αυξομειώνεται διατηρώντας σε συγκεκριμένα όρια τις στροφές.
Ιδανικοί θεωρούνται οι επρχιακοί δρόμοι (όχι όμως τα κάργα κλειστά ανηφορικά στροφιλίκια).

...........νομίζω.......

kalgeorge
16/05/2005, 13:01
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ KLE 500, ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΑ.

:beer: :beer:

maintenance
16/05/2005, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Αν και δε μπορώ να θεωρηθώ υπόδειγμα γνώσεων γύρω από τις μηχανές, αυτό που έγραψες μάλλον λάθος είναι.
Από τους περισσότερους έχω ακούσει ότι για καλό στρώσιμο δε θα πρέπει να είσαι για ώρα με συγκεκριμένη ταχύτητα, αλλά να αυξομειώνεται διατηρώντας σε συγκεκριμένα όρια τις στροφές.
Ιδανικοί θεωρούνται οι επρχιακοί δρόμοι (όχι όμως τα κάργα κλειστά ανηφορικά στροφιλίκια).

...........νομίζω.......

ΣΥΜΦΩΝΩ, ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ: ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΩΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ, ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΤΑΚΑΚΙΑ, ΚΤΛ.

ΕΠΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ............... Κ Α Λ Ο Ρ Ι Ζ Ι Κ Ο !!!

cityfly
16/05/2005, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Αν και δε μπορώ να θεωρηθώ υπόδειγμα γνώσεων γύρω από τις μηχανές, αυτό που έγραψες μάλλον λάθος είναι.
Από τους περισσότερους έχω ακούσει ότι για καλό στρώσιμο δε θα πρέπει να είσαι για ώρα με συγκεκριμένη ταχύτητα, αλλά να αυξομειώνεται διατηρώντας σε συγκεκριμένα όρια τις στροφές.
Ιδανικοί θεωρούνται οι επρχιακοί δρόμοι (όχι όμως τα κάργα κλειστά ανηφορικά στροφιλίκια).

...........νομίζω.......

συμφωνώ

πρέπει να δουλευτεί σε όλες τις σχέσεις μέχρι το όριο των στροφών που προβλέπεται
χωρίς απότομα ανοίγματα
και σχετικά συχνές στάσεις

θα έλεγα στην εθνική κάθε μια ώρα περίπου να "ξεκουράζεις" το μοτέρ για κάνα δεκάλεπτο

και



ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ
ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ
ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ

:wave2: :wave2: :wave2:

apolon10
16/05/2005, 13:15
δεν εχω στρωσει ακομη μηχανη, αλλα εχω στρωσει αυτοκινητα και αυτο που ηξερα και αποδειχτηκε σωστο ειναι οτι στρωσιμο θελουν ολα τα κινουμενα μερη, μηχανη, κιβωτιο κλπ και αρα το σωστο στρωσιμο ειναι ακομη και μεσα στην πολη, αλλα οχι σε ωρες αιχμης, αλλαζοντας ταχυτητες μεχρι το επιτρεπτο ευρος στροφων και αν ειναι δυνατον να χρησιμοποιουνται ολες οι ταχυτητες μεχρι την τελευταια. Το φρεναρισμα μαλακα για να στρωσουν τακακια και δισκοι. Οποτε ξεκινα απο το σπιτι σου και πηγαινε μεχρι το Σουνιο ... Καλο στρωσιμο, καλοριζικο και παντα ορθιος:beer:

idi
16/05/2005, 13:18
με γειες :beer: :beer: :beer: :beer:

GTZ750
16/05/2005, 13:20
:beer: :beer: :beer:
kaloriziko kai kala xiliometra!!!
:beer: :beer: :beer:

powerphot
16/05/2005, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Xriastikan na perasoun 25 xronia oste na ginei pragmatikotita to oneiro. Edo kai mia vdomada apektisa ti proti mou mixani, ena KLE 500. Gia na to siniditopoiiso pisteuo tha perasei kana trimino kai meta.

To mono spastiko einai to strosimo stin arxi, oxi toso logo taxytitas oso apo tis synexomenes allages kai oti prepei na exeis to nou sou sto strofometro.

Kalos sas vrika (episimos me ti mixani auti ti fora) :beer:

Καλορίζικο καλές βόλτες και πάντα προσοχή:wave2:



Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Apo ekei pou to pira mou eipan oti den tha exo provlima (sto strosimo) na vazo deutero atomo pano, arkei na min einai ypervaros!!! Alloi pali mou eipan na to apofeugo. Poio einai telika to sosto re paidia? Episis to manual tis mixanis grafei maximum varos 180 kila, ego eimai 90, dld atomo pano apo 90 kila na min vazo (eimai kai atyxos giati o kolitos mou einai 120 kila ) ?


Κουβάλα μια ζυγαριά μαζί σου και ζύγιζέ τους πριν
ανέβουν:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :lol:

cityfly
16/05/2005, 14:14
εμένα το 125
γράφει (αν θυμάμαι καλά) 160 κιλά μέγιστο βάρος

στη σχάρα πίσω όχι πάνω από 3 κιλά κλπ κλπ

εγώ είμαι κοντά 90
(και ειδικά με κράνος, μπουφάν μπότες και λοιπά ρούχα χαλαρά πάνω από 90)

στο πλέον συνιθισμένο δικάβαλο το ξεπερνάω οριακά

αλλά έχω πάει σούδα φαλάσαρνα δικάβαλο με φίλο που είναι σχεδόν 100 (μπορεί και παραπάνω καθότι 1,95) συν πράγματα,


(γι αυτό το έχω σπάσει το μηχανάκι μου φαίνεται)

grsart
16/05/2005, 15:00
καλοριζικο και καλοταξιδο!!!!!!!!!!!!!!!!!

να σε καλα να χαρεις μοτορι σου.

οσο για το στρωσιμο τα παν ολα οι ππαραπανω.

bugsbunny
16/05/2005, 15:07
Καλορίζικο και καλοτάξιδο και από εμένα!! :wave2:

johnpagr
16/05/2005, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
συμφωνώ

πρέπει να δουλευτεί σε όλες τις σχέσεις μέχρι το όριο των στροφών που προβλέπεται
χωρίς απότομα ανοίγματα
και σχετικά συχνές στάσεις

θα έλεγα στην εθνική κάθε μια ώρα περίπου να "ξεκουράζεις" το μοτέρ για κάνα δεκάλεπτο

και



ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ
ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ
ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ

:wave2: :wave2: :wave2:


Symfonw apolyta ......
prepei na doylepsei o kinhtiras apo xamhla mexri tis provlepomenes apo ton kataskevasth strofes me oles tis taxythtes, na mhn to yper8ermeneis kai xwris ypervoliko varos, idikotera stis anhfores na doulevei elef8era kai oxi agomaxontas.
Afto pou apagorevete de, einai na tou ta skaseis..... mexri na sou pei o mhxanhkos oti stro8hke o kinhthras.(eksartate apo ton kivhsmo h xiliometrikh apostash ....... )

Kaloriziko pantos kala xiliometra na exeis, na eise panta or8ios kai na to xareis opws po8eis !!

:beer: :beer: :wave2:

xxxristos
16/05/2005, 16:29
Μετά το στρώσιμο φόρτωσέ το όσο θέλεις!!! Ειδικά οι ταξιδιάρικου τύπου μηχανές αντέχουν περισσότερα κιλά.

120+90=210 μια χαράμου φαίνεται. Δεν έχεις δει ηλικιωμένα ζευγάρια 130+100=230 κιλά πάνω σε στρογγυλοφάναρα παπάκια 20ετίας που δε μασάνε και πάνε, και πάνε, και πάνε.........

$py
17/05/2005, 13:05
Thanks gays



:D



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
17/05/2005, 20:40
Πάντα όρθιος και... το νου σου ρε!



:wave2:

adam_tsouk
17/05/2005, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Thanks gays



:D



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:



ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ?????


ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!


ακου εκει....gays..... για τους άλλους θα λέει!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

grsart
17/05/2005, 21:11
ρε καποιους πηρε χαμπαρι!!!!!!!!!!!!


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

johnpagr
17/05/2005, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Thanks gays



:D



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:







O HLIOOOOOOOOOOOOOOOOS


EINAI GIA ......................
M
A
S
ouiouououououououououiii








Prrrrrrrrrrrrr ooooooksooooooo kriargia
akou gays



:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

ireneepi
18/05/2005, 10:03
Καλοριζικη ρε φιλε και καλα χλμ..!

$py
18/05/2005, 10:20
Ok ok to allazo.....

Danke gays :p