PDA

View Full Version : Νεος μοτοσυκλετιστης εν αναμονη Hornet!



-Stallion-
30/10/2009, 21:47
Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι ο Δημήτρης και είμαι νέος οδηγός (μηχανής, γιατί αυτοκινήτου ειμαι από 18 και ειμαι αισίως 31!)
Έφαγα φλασιά πριν κανά χρόνο με τις μηχανές και είπα να μπω στο χώρο, πριν είναι πολύ αργά και μου μείνει απωθημένο... Πήρα λοιπόν το δίπλωμά μου το Πάσχα και ενώ σκεφτόμουν να προχωρήσω στην αγορά μηχανής την ανοιξη του 2010, που θα "άνοιγε" κι ο καιρός, αποφάσισα τελικά να προχωρήσω τώρα.

Έτσι λοιπόν, παράγγειλα σήμερα το πρωί το Χόρνετ του '08 σε μαύρο χρώμα και με ABS, και το αναμένω μέσα στην αλλή εβδομάδα!!! Δεν περνάει ομως ο χρόνος μέχρι τότε!! Είχα ουσιαστικά αποφασίσει για το περσινο μοντέλο, ομως τελευταία στιγμη (μπροστα στον αντιπρόσωπο δηλαδη...) αλλαξα γνώμη και πέτυχα μια καλη τιμή για το μοντέλο του '09, το οποίο δυστυχώς δεν υπήρχε σε μαύρο, και η παραγγελία θα εκανε 3-4 μήνες...:ZZZ: Οπότε μείναμε στο F8.

Anyway, τώρα ειμαι στην αναμονή! Πιστεύω οτι διάλεξα ένα όμορφο και καλοστημένο μηχανάκι, αν και για να πω την αμαρτία μου, τον τελευταίο μήνα οδηγώ σχεδόν καθημερινά ένα CB1300 ενός συναδέλφου, και μόλις ανέβηκα στο Χορνετ, μου φάνηκε μικρό! :wacko: Αλλά, προφανώς δεν ειμαι για μια μηχανή με τόσα κυβικά, ούτε τόσο ακριβή, αν και μου φάνηκε πολύ ευκολοδήγητη. :beer: Όπως και να έχει πάντως, αισθάνομαι καλά με την επιλογή μου και ανυπομονώ να γράψω τα πρώτα μου χιλιόμετρα.

Είμαι περισσότερο της χαλαρής βόλτας με τη μηχανή παρά να τη χρησιμοποιώ ως μεταφορικό μέσο. Ελπίζω να ευχαριστηθώ την επιλογή μου να μπω στο χώρο! :sun:

MAG/FMX
30/10/2009, 22:15
Ωραιος κ εξυπνη επιλογη...... :beer:

SVX
30/10/2009, 22:21
καλωσηρθες !! :beer:



ΩΡΑΙΑ η σφιγγα!!!!

Tpap
30/10/2009, 22:49
Με το καλό φίλε, στον κόσμο της μοτό...

:beer: :beer: :beer:



πολύ καλό το μηχανάκι που επέλεξες.:wave2:

XJR_Billy
30/10/2009, 22:50
Καλώς ήρθες Δημήτρη!

Μπορεί η σφίγγα να είναι μικρότερη από την μεγάλη κυρία της Χόντα αλλά τσιμπάει!!:winka:

Με το καλό να την πάρεις να σου ευχηθούμε τα καλορίζικα!!:beer:

-Stallion-
17/11/2009, 20:21
Μετα απο μερικες δυσκολιες στην παραλαβη και εχοντας αργησει να ποσταρω λογω προβληματος στη συνδεση μου με το Ιντερνετ, μπορω πλεον και επισημα να δηλωσω περηφανος νεος κατοχος Hornet!
Ακολουθουν φωτογραφιες, αν καταφερω να τις ποσταρω βεβαια!

EVI
17/11/2009, 20:24
καλοταξιδος!

-Stallion-
17/11/2009, 20:27
Να η πρωτη!


180911

-Stallion-
17/11/2009, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
καλοταξιδος!

Σ'ευχαριστω πολυ Ευη, ηδη εκανα το πρωτο μικροταξιδακι (Μαραθωνας, Νεα Μακρη). Θα ακολουθησει το ιστορικο μου απο την παραγγελια και μετα! :D

-Stallion-
17/11/2009, 20:30
.


180912

harris_x
17/11/2009, 20:34
Καλορίζικο, καλοτάξιδο και πάντα όρθιος!
:beer:

-Stallion-
17/11/2009, 20:36
.
Ουπς, λαθος...

XJR_Billy
17/11/2009, 20:41
Πανέμορφη, Θεά !!! :beer: :beer: :beer:

Οδήγησα πάλι πριν μερικές μέρες την χρυσή του '08 ενός φίλου.
Ηλεκτρικό μοτέρ, εντελώς...
Αλλά την άνοιξα λίγο και μου'βγαλε τα χέρια η παλιοσφήκα!!!:lol: :lol:

Καλοτάξιδη και αγρατζούνιστη αδερφέ. Καλές βόλτες !!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

-Stallion-
17/11/2009, 20:41
.


180914

-Stallion-
17/11/2009, 20:55
Ευχαριστω παιδια για τις ευχες! :beer:

Αρχικα, το μηχανακι που παρηγγειλα, εφτασε απο καταστημα στην επαρχια απ'οτι μου ειπαν.
Ομως οταν με πηρε ο αντιπροσωπος τηλεφωνο να μου πει οτι το μηχανακι εφτασε, προσθεσε οτι ατυχως, το μηχανακι ηρθε χτυπημενο απο τους μεταφορεις...:eek:
Απογοητευτηκα τοσο (ειχα και τη σχετικη γκρινια απο τους δικους μου) που σκεφτηκα να ακυρωσω την παραγγελια, αφου οι οιωνοι δεν ηταν καλοι. Τελικα αποφασισα να δω και ενα special edition που υπηρχε στο σαρακακη, αν και δεν με ενδιεφεραν σε πρβτη φαση τα εξτρα που ειχε πανω. Οταν το ειδα, δεν ειχαν φορεσει ακομα τα εξτρα στο μηχανακι, και αφου διαπιστωσα οτι μπορουσα να το παρω γυμνο, το τσιμπησα χωρις δευτερη σκεψη. Με καθυστερησαν βεβαια κανα δυο μερες ακομα γιατι επρεπε να αλλαχτει κατι πανω στο μηχανακι ,αλλα τελικα την περασμενη τριτη, το Χορνετακι ηταν στο καταστημα με πινακιδες και με περιμενε!

Φυσικα, η ατυχια συνεχιστηκε, γιατι την τριτη εριξε καρεκλες, και αποφασισα να μην το παρω, αν και ετσι κι αλλιως δεν θα το επαιρνα μια και ημουν ανασφαλιστος...
Ετσι, τεταρτη πρωι, το ασφαλισα, και πηγα με ενα φιλο να το παραλαβω!

Α και μια που λεμε για ατυχια, η, ελπιζω τελευταια, ατυχια συνεβη το Σαββατο που ειπα λογω μειωμενης κινησης να το παρω στη δουλεια. Ε με το που μπηκα στην Αττικη Οδο, ενας συναδελφος που ερχοταν απο πισω με ενημερωσε οτι το πισω μου λαστιχο, παει... Επειτα τα γνωστα, τηλ. σε Αττικη οδο, τηλ. σε οδικη βοηθεια, συνεργειο, επισκευη και βουρ για τη δουλεια (εστω και μονο για τη βολτα, γιατι η ωρα ηταν περασμενη!).

Κυριακη μεσημερι με ενα φιλο απο μπροστα, διονυσο - μαραθωνα - καλεντζι - νεα μακρη και πισω απο Μαραθωνος και Εθνικη. Εχω γραψει 220 χλμ και το Σ/Κ που ερχεται, σκοπευω να τελειωσω με το στρωσιμο (αν επιτρεψει η δουλεια και τα δυο μικρα μου βεβαια!!)

Αυτα!
:wave2:

kostasiour
17/11/2009, 22:40
Καλοριζικη Δημητρη!
Ειναι απιστευτο το χορνετακι.Μια βολτα που ειχα παρει ενα ηταν αρκετη για να το ερωτευτω τρελλα.
Καλα Χιλιομετρα!
:smilea:

p.s.
Δες λιγο τα p.m. σου.;)

odt
18/11/2009, 10:16
Καλοτάξιδο το εργαλείο!!!! :beer:

christostr
18/11/2009, 10:21
:beer: :beer: :beer:

Sotiris S.
19/11/2009, 12:29
Καλοριζικη και παντα ορθιος! Εχω ακριβως την ιδια(και ιδιο χρωμα) και δεν το μετανιωσα στιγμη!:beer:

power hornet
19/11/2009, 13:45
καλοριζικη η σφιγγα σου.τωρα μαζευε λεφτα για να αγορασεις ενα καλο κρανος και μπουφαν και καποια στιγμη και τα υπολοιπα.
υ.γ εγω θα προτιμουσα το 09 να επερνες εχει ουσιαστικες αλλαγες οσο αφορα το πισω αμορτισερ εχει μοχλικο πλεον.

-Stallion-
19/11/2009, 22:54
Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες!

@power hornet: ηδη απο το διπλωμα ειχα κρανος, μποτες και γαντια. Οσο περιμενα το Χορνετακι, πηρα και το μπουφανακι! Ολα καλες μαρκες. :winka:

felter
20/11/2009, 20:37
:beer: :beer: :beer: :wave2:

sapila racing
20/11/2009, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet

υ.γ εγω θα προτιμουσα το 09 να επερνες εχει ουσιαστικες αλλαγες οσο αφορα το πισω αμορτισερ εχει μοχλικο πλεον.

Αυτό που το είδες? Δεν έχει φυσικά όπως δεν έχει κανένα Hornet ever.

Kαλά χιλιόμετρα -Stallion- :beer:

power hornet
20/11/2009, 23:30
τι που το ειδα το ανεφερουν οτι το καινουργιο εχει πισω μοχλικο

sapila racing
21/11/2009, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
τι που το ειδα το ανεφερουν οτι το καινουργιο εχει πισω μοχλικο

Που ακριβώς αναφέρεται αυτό? Μαλλον κατι έχεις μπερδέψει!
Δεν υπάρχει μοχλικό, το αμορτισέρ πιάνει στο ψαλίδι κατ ευθείαν όπως σε όλα τα Hornet.