PDA

View Full Version : Κάτ κάτ κάν γκτουπ



hidefnick
01/11/2009, 12:06
Το υπέροχο μηχανάκι μου, όταν πέσει λακούβα κοπανάει. Κοπανάει κάτι μπροστά. (δεν συζητάμε για τερματισμένες αναρτήσεις φυσικά. Εκεί κοπανάνε όλα)

Εχω ελέγξει σχεδόν τα πάντα. Από ρουλεμάν μέχρι όργανα. Το κοπάνημα δεν το νιώθεις στο τιμόνι. Μόνο σαν ήχο, αλλά είναι πολύ έντονος.

Για ρίχτε καμία ιδέα....

the who
01/11/2009, 12:52
Φαναρι?Μηπως εχουν χαλαρωσει τα "αυτακια" του?

tsompanis
01/11/2009, 12:53
είσαι απόλυτα σίγουρος ότι είναι μπροστά ή σε ξεγελάει.
και αν μπροστά,... πάνω ή κάτω ή δεν μπορείς να καταλάβεις?

zephyr1
01/11/2009, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Το υπέροχο μηχανάκι μου, όταν πέσει λακούβα κοπανάει. Κοπανάει κάτι μπροστά. (δεν συζητάμε για τερματισμένες αναρτήσεις φυσικά. Εκεί κοπανάνε όλα)

Εχω ελέγξει σχεδόν τα πάντα. Από ρουλεμάν μέχρι όργανα. Το κοπάνημα δεν το νιώθεις στο τιμόνι. Μόνο σαν ήχο, αλλά είναι πολύ έντονος.

Για ρίχτε καμία ιδέα....

Για το zephyr φανταζομαι μιλας.Στο τεποζιτο απο κατω εχει 2 οπες που κουμπωνουν σε 2 λαστιχα πανω στον σκελετο, για τσεκαρε μηπως εχει φυγει καποιο η δεν εχει κουμπωσει καποια πλευρα.

jpag
01/11/2009, 13:22
takakia?

lakou636
01/11/2009, 16:18
εμενα μια fορα που εκανε θορυβο -πιο πολυ σαν τριξιμο ,ηθελαν σfιξιμο οι βιδεσ που συγκρατουν το μοτερ με το πλαισιο.εγω νομιζα οτι ειχε προβλημα το μπροστινο οι μπουκαλεσ αλλα το πηγα συνεργειο εσfιξαν τισ βιδεσ και ο θορυβοσ εξαfανιστηκε...

hidefnick
21/11/2009, 16:21
Οργανα. Οταν τα κουνάς με το χέρι ειναι σφιχτά Οταν τα ζορίσεις βρίσκουν και κοπανάνε.

Πάτανε πάνω σε silent-blocks σφηνωμένα στο πλαστικό. Εβαλα έξτρα ροδέλες, και στράβωσα λίγο τις στράντζες που τα κρατάνε, αλλα δεν το βλέπω να κρατάει για πολύ.

Τα silent blocks δεν τα δίνει σαν ανταλακτικό, οπότε να δούμε τι θα κάνω...:wave2:

fantacid
21/11/2009, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
Οργανα. Οταν τα κουνάς με το χέρι ειναι σφιχτά Οταν τα ζορίσεις βρίσκουν και κοπανάνε.

Πάτανε πάνω σε silent-blocks σφηνωμένα στο πλαστικό. Εβαλα έξτρα ροδέλες, και στράβωσα λίγο τις στράντζες που τα κρατάνε, αλλα δεν το βλέπω να κρατάει για πολύ.

Τα silent blocks δεν τα δίνει σαν ανταλακτικό, οπότε να δούμε τι θα κάνω...:wave2:

ελπιζω ο αερας σου να ειναι οκ!

:winka:

hidefnick
21/11/2009, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ελπιζω ο αερας σου να ειναι οκ!

:winka:

Ναι κανονικός. Εχουν κάτσει τελείως τα silent blocks (Δεν εχουν κοπεί) Είναι και 12 χρονών άλλωστε. :wave2:

fantacid
21/11/2009, 18:49
εαν ειναι 12 χρονων απο λαστιενια θα εχουν γινει πετρα κ μονο κραδασμους δε μπορουν να απορροφήσουν
μηπως να κανεις μια αλλαγη μπας κ στρωσει?

kawazoyras
21/11/2009, 21:04
μήπως ξεκούμπωσε ο καθρέφτης τού φαναριού;;