PDA

View Full Version : Suzuki Bandit 650 Naked...



...Dillinger...
01/11/2009, 16:28
ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΛΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΕΧΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΕΡΓΑΣΤΕΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΩΣ ΠΩΛΗΤΗΣ, ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΟΔΗΓΩ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΩΡΑ...), ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΑΚΤΗΣΩ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΜΟΥ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΠΑΝΤΑ: ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩ ΜΗΧΑΝΗ.

ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΧΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΣΚΟΥΤΕΡ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΡΧΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΠΛΕΟΝ ΞΕΚΙΝΑΩ ΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΜΟΥ ΩΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ. Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ.

ΧΩΡΙΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ - ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΥ - ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΚΡΕΣ, ΜΕΣΑΙΕΣ (ΚΥΡΙΩΣ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ.

ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΟ BANDIT ΣΑΝ ΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΜΙΛΑΕΙ Η ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ, ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΡΕΤΡΟ ΚΑΙ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΟΤΕΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ, ΠΟΥ ΕΠΙΤΑΣΣΕΙ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ, ΜΟΣΤΡΑ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ. ΤΟ ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΝΘΕΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ... ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ ΣΑΝ ΜΗΧΑΝΗ!!

ΔΙΠΛΩΜΑ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΩΝ ΜΗΝΩΝ, ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΑΓΡΙΟΥ ΓΚΑΖΙΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ "ΛΑΜΠΑΔΙΑΣΜΑΤΩΝ". ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 2 ΜΕΤΡΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ, ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΕΣ! :D

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΛΗΣΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ:

1) ΑΝ Η NAKED ΕΚΔΟΣΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ STANDARD ABS?
2) ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΕΤΣΙ?
3) ΚΑΙ ΑΝ Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΤΗΣ BANDIT ΧΩΡΙΣ ABS ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΕΟ ΟΔΗΓΟ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ "ΤΡΩΕΙ" ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥ ΧΕΡΙ...)?


ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ "ΛΗΣΤΗΣ" ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...

:a013:

project.breeze
01/11/2009, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ...Dillinger...


1) ΑΝ Η NAKED ΕΚΔΟΣΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ STANDARD ABS?
2) ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΕΤΣΙ?
3) ΚΑΙ ΑΝ Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΤΗΣ BANDIT ΧΩΡΙΣ ABS ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΕΟ ΟΔΗΓΟ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ "ΤΡΩΕΙ" ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΟΥ ΧΕΡΙ...)?


ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ "ΛΗΣΤΗΣ" ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...

:a013:



Στις λεπτομέρειες σχετικά με το Bandit θα αφήσω να απαντήσουν τα παιδιά που έχουνε το μηχανάκι,εγώ θα απαντήσω στο ερώτημα που έθεσες σχετικά με το ABS.Από την στιγμή που η μηχανή θα κυκλοφορεί καθημερινά μέσα στην κίνηση είναι ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ η χρήση συστήματος ABS και αυτό δεν αφορά μόνο εσένα που δεν είσαι τόσο έμπειρος,αλλά όλους,ανεξαρτήτως εμπειρίας.Σε φρενάρισμα πανικού,σε γλυστερούς δρόμους κανείς δεν γλύτωσε λόγω εμπειρίας,μόνο λόγω κωλοφαρδίας ή λόγω ABS.Όσοι λένε ότι το ABS δεν αξίζει κτλ,απλά έχουν πλήρη άγνοια...

sahara
01/11/2009, 17:04
Καλώς τον !:wave2:
Δεν θα το μετανιώσεις για το μπαντιτ .
Πολυ τίμιο το μηχανάκι και κατ ΄εμε και πολύ όμορφο.
Οσον αφορά τις εκδόσεις που ενδιαφέρεσαι νομίζω οτι εισάγεται μόνο με ABS λόγω μη ζήτησης χωρίς . Αλλωστε γιατί να μην το πάρεις με ΑΒS ; Δεν βλέπω το λόγο.
Πάντως τώρα με την έλευση του νέου μοντέλου ίσως να άλλαξε αυτό.
Αντε καλές αγορές και καλές βόλτες!! Και μην ξεχνάς φουλ εξοπλισμό!:winka:

...Dillinger...
01/11/2009, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Στις λεπτομέρειες σχετικά με το Bandit θα αφήσω να απαντήσουν τα παιδιά που έχουνε το μηχανάκι,εγώ θα απαντήσω στο ερώτημα που έθεσες σχετικά με το ABS.Από την στιγμή που η μηχανή θα κυκλοφορεί καθημερινά μέσα στην κίνηση είναι ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ η χρήση συστήματος ABS και αυτό δεν αφορά μόνο εσένα που δεν είσαι τόσο έμπειρος,αλλά όλους,ανεξαρτήτως εμπειρίας.Σε φρενάρισμα πανικού,σε γλυστερούς δρόμους κανείς δεν γλύτωσε λόγω εμπειρίας,μόνο λόγω κωλοφαρδίας ή λόγω ABS.Όσοι λένε ότι το ABS δεν αξίζει κτλ,απλά έχουν πλήρη άγνοια...


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ project.breeze. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ABS ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΚΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΟΔΗΓΑΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΚΑΚΕΝΤΡΕΧΙΑΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ! ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΜΗΧΑΝΗ ΑΝΟΙΓΩ ΔΡΟΜΟ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΟΔΗΓΩ ΜΗΧΑΝΗ... ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΛΑ.

...Dillinger...
01/11/2009, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sahara
Καλώς τον !:wave2:
Δεν θα το μετανιώσεις για το μπαντιτ .
Πολυ τίμιο το μηχανάκι και κατ ΄εμε και πολύ όμορφο.
Οσον αφορά τις εκδόσεις που ενδιαφέρεσαι νομίζω οτι εισάγεται μόνο με ABS λόγω μη ζήτησης χωρίς . Αλλωστε γιατί να μην το πάρεις με ΑΒS ; Δεν βλέπω το λόγο.
Πάντως τώρα με την έλευση του νέου μοντέλου ίσως να άλλαξε αυτό.
Αντε καλές αγορές και καλές βόλτες!! Και μην ξεχνάς φουλ εξοπλισμό!:winka:


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ sahara. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ BANDIT. EINAI ΟΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΩΝ "ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΦΑΝΑΡΩΝ" ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ LIFESTYLE ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ. ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ Ή ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ Ή ΕΜΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ! :a24:

ΕΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ. ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ, ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ...

smooth criminal
01/11/2009, 18:08
Wellcome,το bandit ειναι μια απο τις καλυτερες επιλογες(και εγω αυτο θα αγορασω),αλλα αφου μαζι με το abs και μισο fairing το μοντελο του 08 παει στα 6000ευρω,γιατι να το παρεις γυμνο?Σε ρωταω γιατι το fairiing αυτο που εχει μπορει να μην γεμιζει το ματι αλλα βοηθαει αρκετα αμα και οταν αποφασισεις να κινηθεις με αρκετα παραπανω χλμ.Οσο αφορα το abs δεν το συζητω διαβασες οσα ειπαν αλλοι πιο εμπειροι επι του θεματος.
Με το καλο να βγαλεις γρηγορα το διπλωμα και να τσιμπησεις και τον ληστη σου,παντα κρανακι και ενα τζακετακι της προκοπης τουλαχιστον.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :beer: :D

...Dillinger...
01/11/2009, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από smooth criminal
Wellcome,το bandit ειναι μια απο τις καλυτερες επιλογες(και εγω αυτο θα αγορασω),αλλα αφου μαζι με το abs και μισο fairing το μοντελο του 08 παει στα 6000ευρω,γιατι να το παρεις γυμνο?Σε ρωταω γιατι το fairiing αυτο που εχει μπορει να μην γεμιζει το ματι αλλα βοηθαει αρκετα αμα και οταν αποφασισεις να κινηθεις με αρκετα παραπανω χλμ.Οσο αφορα το abs δεν το συζητω διαβασες οσα ειπαν αλλοι πιο εμπειροι επι του θεματος.
Με το καλο να βγαλεις γρηγορα το διπλωμα και να τσιμπησεις και τον ληστη σου,παντα κρανακι και ενα τζακετακι της προκοπης τουλαχιστον.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :beer: :D

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ smooth criminal ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ. ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΟ BANDIT ME TO SEMI-FAIRING ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΗΝ ΟΠΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΟ BANDIT. ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 2 ΜΕΤΡΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ NAKED ΑΠΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΚΟΛΛΗΜΑ! :eyepop:

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΤΑ!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΣ ΕΝΗΜΕΡΟΥΣ...

:beer: :a013:

takos 66
01/11/2009, 18:36
καλως ηρθες στη παρεα Dillinger......πριν απο λιγο καιρο ειχα και εγω τις ιδιες αποριες με εσενα μιας και τα τελευταια 10 χρονια τα περασα πανω σε ενα παπι και ακομα και τωρα που εργαζομαι σαν πωλητης με παπι κινουμαι,ομως για προσωπικη μου χρηση εχω το bandit εδω και μερικους μηνες και κινουμε κοντα στο κεντρο που ειναι η δουλεια μου....το bandit λοιπον ειναι ενα πολυ τιμιο μηχανακι που μολις (μετα απο λιγες μερες) συνηθισεις το βαρος του θα γινει ενα πραγματικο εργαλειο και ενα μεσο διασκεδασης για ολες τις μετακινησεις σου...abs σιγουρα και το φερινκ θα σου φανει πολυ χρησιμο γιατι θα εχεις ενα εργαλειο που θα σε προκαλει για μακρινες βολτες και αναζητησεις....για οτι αποφαση και να παρεις να εχεις καλους δρομους

smooth criminal
01/11/2009, 18:37
Ok man thanks αν και βλεπω να το αγοραζω κατα τις αρχες του νεου ετους (φεβρουαριο)και μεχρι τοτε θα εχω σαλταρει:eek: :bigcry: :bigcry: :eek: :bawl: :bawl: :eyepop: :bigcry: :eek: ,να μην σου πω πως παιζει ολοι οι κολλητοι μου να εχουν παρει μεχρι τοτε μηχανη και να μαι εγω με το λιλι στο χερι,τελος παντων.:)
SUZUKI FOR EVA-ειναι και τζαπανεικο το μοτορι οχι σαν καποιες αλλες μαρκες (οικογενεις δεν θηγουμε) που διαβαζω κατι κουλα για Ιταλιες και δεν συμμαζευεται ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΤΡΟΠΗ.
:D :D :D :wave2:

...Dillinger...
01/11/2009, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από takos 66
καλως ηρθες στη παρεα Dillinger......πριν απο λιγο καιρο ειχα και εγω τις ιδιες αποριες με εσενα μιας και τα τελευταια 10 χρονια τα περασα πανω σε ενα παπι και ακομα και τωρα που εργαζομαι σαν πωλητης με παπι κινουμαι,ομως για προσωπικη μου χρηση εχω το bandit εδω και μερικους μηνες και κινουμε κοντα στο κεντρο που ειναι η δουλεια μου....το bandit λοιπον ειναι ενα πολυ τιμιο μηχανακι που μολις (μετα απο λιγες μερες) συνηθισεις το βαρος του θα γινει ενα πραγματικο εργαλειο και ενα μεσο διασκεδασης για ολες τις μετακινησεις σου...abs σιγουρα και το φερινκ θα σου φανει πολυ χρησιμο γιατι θα εχεις ενα εργαλειο που θα σε προκαλει για μακρινες βολτες και αναζητησεις....για οτι αποφαση και να παρεις να εχεις καλους δρομους


ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕΝΑ takos 66. ΣΕ ΚΑΤΑΝΟΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΩΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ. ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΑΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ. ΤΥΦΛΑ ΝΑ ΧΕΙ Ο ΒΕΓΓΟΣ!! :rotflmao:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΑΡΥΣ, ΘΑ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΝΙΚΗΣΕΙ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΚΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ :bawl: ...

ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ....

:a013:

...Dillinger...
01/11/2009, 19:10
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΠΑΝΤΩΣ SMOOTH CRIMINAL. ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΛΙΩΣΕΙ, ΘΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΦΛΑΣΑΤΟ ΤΟ ΜΟΤΟΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΜ :a015:!!!

ΤΑ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΤΑΛΟΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ ΣΕ ΦΙΝΕΤΣΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΗΧΑΝΗ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΟΧΙ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ...

ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ, ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΟΨΟΥΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΓΙΟΥΡΟ... :smokin:

:beer:

smooth criminal
01/11/2009, 19:16
ΟΚ Dillinger,θα μαζευτουμε να τους κανουμε μια αγοραστικη επιδρομη,Thunder,thunder,thunder cats hooooooooooooooooo.:D

dim40
02/11/2009, 13:36
εχεις π.μ.:wave2:

amyroukai
03/11/2009, 08:52
Σε κάθε ερώτηση "πόσο κοστίζει και αν θα έρθει το ΧΧΧ μοντέλο" το πρώτο που σκέφτομαι είναι, ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία, γιατί δεν κάνετε;

Επίσης να σου πω ότι το να γράφεις κεφαλαία θεωρείται ιντερνετική αγένεια, είναι σαν να μας ουρλιάζεις. Σε πείραξε κανείς μας;

Για όλα τα άλλα που αφορούν τη μοτοσικλέτα, τα έχουμε πει τόσες πολλές φορές τα ίδια και τα ίδια σε κάθε έναν που ανοίγει threadάκι για το ίδιο πάντα θέμα που δεν ήταν ανάγκη, απλά θα μπορούσες να διαβάσεις τα παλιότερα. Και να πω και σε εσένα ΝΑΙ, το Bandit είναι εξαιρετικό πρώτο, στην πορεία θα ανακαλύψεις ότι αν δεν καίγεσαι για το "απόλυτο" σε πίστα, δεν θα χρειαστείς ποτέ κάτι περισσότερο.

Για το ABS, απλά μην το σκέφτεσαι να το πάρεις χωρίς. Ότι και να λένε οι "χεράδες", το ABS θα σε σώσει στη δύσκολη στιγμή. Δεν σημαίνει ότι και αυτό δεν χρειάζεται την τεχνική του... Αλλά έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στην ασφάλεια.

...Dillinger...
03/11/2009, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Σε κάθε ερώτηση "πόσο κοστίζει και αν θα έρθει το ΧΧΧ μοντέλο" το πρώτο που σκέφτομαι είναι, ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία, γιατί δεν κάνετε;

Επίσης να σου πω ότι το να γράφεις κεφαλαία θεωρείται ιντερνετική αγένεια, είναι σαν να μας ουρλιάζεις. Σε πείραξε κανείς μας;

Για όλα τα άλλα που αφορούν τη μοτοσικλέτα, τα έχουμε πει τόσες πολλές φορές τα ίδια και τα ίδια σε κάθε έναν που ανοίγει threadάκι για το ίδιο πάντα θέμα που δεν ήταν ανάγκη, απλά θα μπορούσες να διαβάσεις τα παλιότερα. Και να πω και σε εσένα ΝΑΙ, το Bandit είναι εξαιρετικό πρώτο, στην πορεία θα ανακαλύψεις ότι αν δεν καίγεσαι για το "απόλυτο" σε πίστα, δεν θα χρειαστείς ποτέ κάτι περισσότερο.

Για το ABS, απλά μην το σκέφτεσαι να το πάρεις χωρίς. Ότι και να λένε οι "χεράδες", το ABS θα σε σώσει στη δύσκολη στιγμή. Δεν σημαίνει ότι και αυτό δεν χρειάζεται την τεχνική του... Αλλά έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στην ασφάλεια.


Εχεις δικιο τεράστιο ότι και να πεις, φίλε amyroukai και ζητώ μια μεγάλη συγγνώμη από όσους προσέβαλλα με τα κεφαλαία και από σένα βέβαια. Νέος γαρ στα fora.

Το τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία συμφωνώ ότι είναι η σωστή λύση αλλά ως ένας νέος εν δυνάμει οδηγός που γουστάρει πολύ αυτή τη μηχανή - και για την all around αξιοπιστία της αλλά και για την διαχρονικότητά της - θέλησα να ενημερωθώ για κάποια θέματα από ανθρώπους που την εχουν οδηγήσει και όχι από εναν πωλητή ο οποίος θα μου έλεγε ένα ξερό ναι ή όχι και την τιμή. Έκανα λάθος που δεν ανέτρεξα σε προηγούμενα θέματα, το παραδέχομαι.

Όσον αφορά την αποψή σου για την μηχανή, χαίρομαι που μου επιβεβαιώνεται η αξία της και διαφωνώ με τους χαρακτηρισμούς "τίμιο μηχανάκι" γιατί το θεωρώ ειλικρινά από τις κορυφαίες all around μηχανές. Αποψή μου, συγχωρέστε με αν κάνω λάθος...

Όσο για την χρήση του ABS συμφωνώ απόλυτα. Το ABS δεν είναι θεός για να σε σώσει αλλά για να σε βοηθήσει να σωθείς.

Πάντως σε ευχαριστώ και παλι amyroukai για τις απόψεις σου και για τα διαδικαστικά στο forum και ελπίζω να τα λέμε εδώ μέσα...

Καλές διαδρομές και πάντα όρθιος :a013:

amyroukai
04/11/2009, 08:31
Γιατί να μας ενοχλεί ο χαρακτηρισμός "τίμιο"; Είναι όντως τίμιο.... Αν θέλεις, το "τίμιο" είναι η Ελληνική μεταφορά του όρου all round. Ζητάει λίγα και τα κάνει όλα, χωρίς να πουλάει φρου φρου και αρώματα. Εμφανισιακά είναι (σύντομα θα λέμε "ήταν") συντηρητικό, αλλά και αυτό δεν είναι και τόσο κακό, αφού ο μεγάλος "συντηρητικός" προβολέας έχει πολύ καλή δέσμη σε πλάτος και βάθος, σε αντίθεση με πολλά μοδάτα λυχνάρια ανταγωνιστών.

Με το καλό να το πάρεις και εσύ και να βρεθούμε για εκδρομή :beer:

Πάντως για "μεσαίες" αποστάσεις (που για εμένα είναι τα 250-300 χιλιόμετρα ημερήσια) δεν είναι και τόοοοσο βολικό το γυμνό. Ειδικά στα 2 μέτρα που είσαι εσύ. Αν το θέλεις επειδή σε φτιάχνουν τα γυμνά δεν τίθεται θέμα, η μοτοσικλέτα πάνω από όλα είναι κέφι. Αλλά ο αέρας κουράζει. Την ίδια εκδρομή με το bandit και με το Ζ, με το πρώτο το βράδι είμαι χαλαρός, με το δεύτερο θέλω σέρβις.

...Dillinger...
05/11/2009, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Γιατί να μας ενοχλεί ο χαρακτηρισμός "τίμιο"; Είναι όντως τίμιο.... Αν θέλεις, το "τίμιο" είναι η Ελληνική μεταφορά του όρου all round. Ζητάει λίγα και τα κάνει όλα, χωρίς να πουλάει φρου φρου και αρώματα. Εμφανισιακά είναι (σύντομα θα λέμε "ήταν") συντηρητικό, αλλά και αυτό δεν είναι και τόσο κακό, αφού ο μεγάλος "συντηρητικός" προβολέας έχει πολύ καλή δέσμη σε πλάτος και βάθος, σε αντίθεση με πολλά μοδάτα λυχνάρια ανταγωνιστών.

Με το καλό να το πάρεις και εσύ και να βρεθούμε για εκδρομή :beer:

Πάντως για "μεσαίες" αποστάσεις (που για εμένα είναι τα 250-300 χιλιόμετρα ημερήσια) δεν είναι και τόοοοσο βολικό το γυμνό. Ειδικά στα 2 μέτρα που είσαι εσύ. Αν το θέλεις επειδή σε φτιάχνουν τα γυμνά δεν τίθεται θέμα, η μοτοσικλέτα πάνω από όλα είναι κέφι. Αλλά ο αέρας κουράζει. Την ίδια εκδρομή με το bandit και με το Ζ, με το πρώτο το βράδι είμαι χαλαρός, με το δεύτερο θέλω σέρβις.


Αν το "τίμιο" μεταφράζεται έτσι πάω πάσο και συμφωνώ και απόλυτα. Εγώ είμαι υπερ του μεγάλου προβολέα για αυτό το λόγο που αναφέρεις και εσυ και πιστεύω οτι τα μοδάτα λυχνάρια είναι για φιγούρα. Ένα φιλαράκι που έχει το ER - 6 N μου είπε ότι στις στροφές μετά τη Χαλκίδα προς Κάρυστο που ταξίδεψε βράδυ και με ελλιπή φωτισμό του βγήκε η ψυχή να το φέρει και σε κάθε περίεργη στροφή διόρθωνε γιατί δεν έβλεπε που ήταν ή κορυφή της στροφής. Απο οτι μου είπε θα κοιτάξει να του βάλει xenon γιατί δεν παλεύεται.

'Εχεις δίκιο για τον αέρα και εγω έχω να φάω πολύ με το γυμνό. Δεν με χαλάει το semi-fairing και είναι και πολύ όμορφο σαν μηχανή με αυτό, αλλά είμαι λάτρης των γυμνών. Επίσης σκέφτομαι ότι επειδή θα έχει διπλή χρήση (και μέσα και έξω από την πόλη), μήπως το fairing κάνει πιο δύσκολο τον ελιγμό από οτι στο γυμνό. Θα μου πεις όλα συνήθεια είναι, απλά για να κανουμε και την δουλειά μας πιο εύκολα. Αμα το ήθελα μόνο για την πόλη θα έπαιρνα παπί ή κανά σκούτερ, αλλά θέλω και να το διασκεδάζω με την μηχανή. Άλλωστε είδα σε ένα άλλο thread ένα φίλο που παρήγγειλε fairing και το φόρεσε πάνω στο γυμνό, οπότε άμα δούμε τα δύσκολα με τον αέρα θα πάμε για εκεί.

Αμα το πάρω φίλε και παίξει εκδρομή θα είμαι μέσα :beer:

Βέβαια στην αρχή θα πηγάίνω σαν κότα, το ξέρω, αλλά όλα γίνονται με υπομονή και πολλά χιλιόμετρα...

Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

:a013:

amyroukai
05/11/2009, 18:01
Δεν ενοχλεί το μισοfairing στην πόλη αφού δεν αυξάνει το πλάτος της μοτοσικλέτας ιδιαίτερα. Είναι πιο στενό από το τιμόνι. Κυνηγητό με παπιά και σκούτερ πάντα χάνουν εκτός από το πολύ πολύ πυκνό που είναι ιδιαίτερα σπάνιο... Και τους ξαναπιάνεις αμέσως μετά. Αν και τελικά, πάει πιο γρήγορα ο πιο βλαμμένος που παίρνει ρίσκα. Και δεν κερδίζει χρόνο στην ουσία...

Μέσα στη στροφή δεν φωτίζει καμία μοτοσικλέτα. Ειδικά μόλις γείρει, ο προβολέας πλέον φωτίζει πάνω και κάτω και ελάχιστα μέσα. Εξάλλου ο δρόμος εκεί που λες και μέρα είναι δύσκολος γιατί είναι σπασμένος και σφιχτός, δεν βγαίνει καθόλου εύκολα με ότι και να πας νύχτα. Δεν φταίει το ER-6...

Σε όσες βόλτες έχουμε πάει, πάμε παρέα χαλαρότατα και οικονομικά, οπότε και ο ρυθμός κότας είναι υπεραρκετός για να ακολουθήσεις. Με το καλό... :beer: