PDA

View Full Version : Παιδιά βοηθήστε λιγάκι.



mastouri
16/05/2005, 16:57
Παιδιά καλησπέρα.Τι κάνετε?Η ερωτησή μου είναι η εξής.Με καλύπτει το δίπλωμα των 18 για την ΧΤ προηγούμενου χρόνου (οπιοουδήποτε χρόνου) μοντέλο?Έχω την αμυδρή εντύπωση πως κάπου το διάβασα οτι με καλύπτει αλλά δεν το βρίσκω πουθενά!!!Θα την εκτιμούσα πολλή λίγη βοήθεια στο θέμα αυτό καθώς με καίει πάρα πολύ!
Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
:beer: :beer: :beer: :beer:

Todi
16/05/2005, 19:36
λοιπον μαστουρη ακου..

το διπλωμα τον 18 δηλαδη το Α1 δεν εχει περιορισμους σε κυβικα
αλλα σε ιπποδυναμη.
μπορεις να οδηγεις οποιοδηποτε μηχανακι εως 24kW (32PS) κανονικα και με τον νομο.
τωρα πες μας και για τι ΧΤ μιλας η δες ποση ιπποδυναμη εχει και θα καταλαβεις ..
αν λεει πανω απο 32,5 αλλογα η αδεια .. τσου

Todi
16/05/2005, 19:39
επισης ξεχασα να αναφερω πως εαν εισαι κατοχος του Α1 για δυο τουλαχιστον χρονια η εισαι πανω απο 21 ετων πας στο υπουργειο μεταφορων και πληρωνεις κατι γελοια ενσημα (αν θυμαμαι καλα) και στο αλλαζουν αυτοματως σε Α δηλαδη απεριοριστου ιπποδυναμης..

mastouri
17/05/2005, 12:54
Δεν ξέρω συγκεκριμένο μοντέλο απλά μπορω να σας πω οτι μιλάω για ΧΤ 600.Θα θελα πολυ να να βοηθήσω παραπάνω γιατί όπως προείπα με καίει αλλά δεν βρίσκω το περιοδικό...Ασχέτος από χρονιά αν κάποιος ξέρει το πιο καινούργιο σχετικά μοντελο που να έχει από 32 άλογα και κάτω.Ξέρω οτι δεν βοηθάω....