PDA

View Full Version : μαυρη τρελλα...μαυρη καρδια...



blackbusa
02/11/2009, 05:56
Η μεγαλη μου τρελλα παντα ηταν να εχω γρηγορα μηχανηματα...δεν εχει σημασια ποσο θα μπορουσα να τα παω εγω...αρκει να με εκαναν να νιωθω κατι μεσα μου...βεβαια ολα και παντα μαυρα...απο το πρωτο μου αυτοκινητο μεχρι την τωρινη μου τρελλα...παντα εναντιον μου σε ολα αυτα ο Θωμας...''μικρε προσεχε''...''δεν παιρνεις κατι αλλο πιο ηρεμο''...''πατερα δικα μου ειναι τα φραγκα"..."μα μα"..."μαμ και μαμουνια...εγω αυτο γουσταρω αυτο θα παρω...εχυσα αιμα και το αξιζω"...χαμενα καλοκαιρια και χειμωνες....καθημερινες και σαββατοβραδα που αλλοι διασκεδαζαν εγω να τους βαζω ποτα...και καπακι το πρωι για την κανονικη δουλεια...με 4-5 ωρες υπνου...στην αρχη ακομη πιο δυσκολα βεβαια...περισσοτερες μερες...μηδαμινα λεφτα...αλλωστε απο απλο βοηθο σερβιτορου ξεκινανε ολοι...αλλα ο σκοπος σκοπος...θυμαμαι καθε φορα που ακουγα την οποιαδηποτε μαλακια να λεω μεσα μου...''υπομονη αγορι μου...στα αρχιδια σου ολα...ο σκοπος ειναι υπερανο"...και καθε φορα πεταγομουνα και ελεγα....''γεια σας...παω Ιταλια να αγορασω αμαξι''...."λοιπον...θα αγορασω ενα μηχανακι ενος φιλου"...."βρηκα επιτελους την μηχανη των ονειρων μου''...και παντα μα παντα η ερωτηση ηταν μια...''ΑΥΤΟ ΤΡΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΕΕΕΕΕΕ???''...."πατερα κανενα αμαξι δεν τρεχει μονο του"....θυμαμε σαν τωρα την στιγμη που τον εβαλα στο θηριο να παμε στην Χαλκιδα σε καποιον φιλο του...ειχε ενα αγχος...πηγαινα με απλες και στρωτες κινησεις...αλλα κοιταζε συνεχεια το κοντερ και μου εκανε την κινηση κοψε λιγο...στην επιστροφη επειδη μου την ειχε δωσει ειχα χαμηλωσει τα φωτα του καντραν...και εκει που πηγαιναμε με 200 στην ΕΟ για κανα 10λεπτο τα αυξησα παλι...τα κοιταξε με κοιταξε και καταλαβε...οτι οτι και να κανει και να μου λεει εγω εκει...εστω ο δρομος ηταν αδειος...και το αμαξι καλο...και εγω δεν ειμουνα νευρικος....αχ και να ηξερε τι μαλακιες ειχα κανει με αυτο...καποια στιγμη του παρουσιαζω τον ζουζουρα που αγορασα απο ενας φιλο....κλασσικη ερωτηση...."ΤΡΕΧΕΙ???''..."μπααααααααα...οχι πολυ"...οταν το εβαζα στον χωρο που ειχα για γκαραζ παντα το σκεπαζα...αλλωστε απο μηχανες ηταν ασχετος...για να μην δει το κοντερ...μια μερα το ειδα ξεκουκουλομενο λιγακι...καταλαβα οτι ειδε...δεν μου ειπε τιποτα...σιγουρα το ειπε και στην μανα μου...κανεις απο τους 2 δεν μου ειπαν ποτε τιποτα...απλα μου ειπε προσεχε με τα ματια του...και η μανα μου απο εκεινη την ημερα οποτε επαιρνα την μηχανη σταυροκοποιοταν...και εμενα μου πεταγε αγιασμο...στραβωνα (βασικα ακομα στραβωνω αν το κανει μπροστα μου)...μετα απο ενα ελαφρυ ατυχημα ο Θωμας μου εκανε δωρο εναν σταυρο να εχω μαζι μου...το ηξερε οτι δεν πολυπιστευω...αρκει πιστευε αυτος και η μανα μου...το εχω απο τοτε στα κλειδια της καθε μηχανης μου και δεν εχω παθει τιποτα...και οσες φορες που πηγε να γινει μαλακια σαν κατι μαγικο να με προστατευε...οταν πηρα το busa ειδε στα ματια μου την λαχταρα μου και το μονο που μου ειπε να τον παω μια το τετραγωνο να δει τι ειναι αυτο που αγορασα...ασχετα αν δεν του αρεσαν ποτε οι μηχανες και ηταν η πρωτη φορα που ανεβηκε σε μια...πια ειχε μαθει...ειχε καταλαβει...δεν του ειχα δωσει και εγω καμμια αφορμη απο εκεινο το μακρυνο 2000...παντα μου αρεσε το μαυρο χρωμα ειπα και πριν...μαυρα αυτοκινητα...μαυρες μηχανες...μαυρα μπλουζακια...μαυρα καπελλακια...μαυρα αθλητικα παπουτσια...ειναι η πρωτη φορα στην ζωη μου που δεν μπορω να το αντεξω αυτο χρωμα...εχει μαυρισει η καρδια μου...το μυαλο μου...η ψυχη μου...ολα μαυρα...o Θωμας εφυγε πριν λιγες ωρες...ευτυχως εφυγε ηρεμος...δεν πονεσε καθολου...δεν καταλαβε τιποτα...καποιοι ηξεραν τι παιζοτανε...καποιοι το μαθαινουν τωρα...45 χρονια δουλευε σαν σκυλος...και μια ναι ΜΙΑ και μοναδικη φορα που χειαστηκε την βοηθεια του γαμωκρατους τον εγραψαν στα αρχιδια τους...3 γαμωμερες ψαχναμε για ενα γαμωκρεββατι εντατικης...σε 45 χρονια δεν χρησιμοποιησε ποτε το γαμωβιβλιαριο του...το ξερω οτι υπαρχει σειρα προτεραιοτητας και σιγουρα πανε οι πιο νεοι σε ηλικια (και καλα κανουν βεβαια)....αλλα ρε πουστη μου απο την αλλη σκεφτεσε ποσο κοροιδια...αυτο ειναι που με ποναει περισσοτερο...ισως να ηταν η ωρα του αλλα θα μου μεινει αυτο το γαμωπαραπονο...οι γιατροι στον Ερυθρο αψογοι...να ειναι καλα...οπως και το ασθενοφορο του ΕΚΑΒ που ηρθε σε 10 λεπτα...ειρωνια τελικα καποια πραγματα...2 νοεμβρη....ψιλοβρεχε...και το αγαπημενο μου τραγουδι που με κανει να δακρυζω να ειναι αυτο...http://www.youtube.com/watch?v=4VX6gMudhCU ...τωρα με κανει να κλαιω...δεν χρειαζομαι συλληπητηρια...απλως μια ευχη σας μια σκεψη σας εστω και απο μεσα σας να ειναι καλα εκει που πηγε....το ξερω οτι γραφω αλλοπροσαλα...αλλωστε παντα το εκανα...απλα με καποιους σπανιους ανθρωπους που γνωρισα εδω μεσα εκτος απο την χαρα μπορω να μοιραστω και την λυπη μου...να ειστε παντα καλα...

THEOD
02/11/2009, 05:59
:sad: :sad: :sad:

VALES
02/11/2009, 06:09
Nα τον θυμάσαι για πάντα...

McGyver
02/11/2009, 06:18
Να 'σαι καλά ρε Πανούλη...
Τώρα θα σε προσέχει από εκεί ψηλά...

filipp0s
02/11/2009, 06:20
Πανούλη κουραγιο αγορι μου... να τον θυμασαι για παντα

DimChios
02/11/2009, 06:25
Kαλο του ταξιδι Πανο!

Να τον θυμασαι και να τον τιμας!

dirtbird
02/11/2009, 06:32
Tα συλληπητήρια μου Πάνο.....:( :( :(

gasto
02/11/2009, 06:53
:sad: :sad: :sad: :sad:

makis206
02/11/2009, 07:04
Θα είναι καλά εκεί πάνω φίλε, θα είναι καλά...:)

XJR_Billy
02/11/2009, 07:33
Τα θερμά μου συλληπητήρια...
Έχω χάσει και τους δύο γονείς μου και ... πίστεψέ με... ξέρω...

Να'σαι δυνατός!

nassosxlvbros
02/11/2009, 07:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Τα θερμά μου συλληπητήρια...
Έχω χάσει και τους δύο γονείς μου και ... πίστεψέ με... ξέρω...

Να'σαι δυνατός!

και μένα οι γονείς μου με άφησαν νωρίς για πάνω...όπως ένας φίλος το 2004...και όσο μου λείπουν τόσο μου λείπει κι αυτός...πιθανότατα οι άγγελοι να μην χρειάζεται να παραμείνουν στη γη επί μακρόν...απλά έρχονται μας δίνουν την αγάπη τους και την κάνουν...γι'αυτό μάγκες μη διώχνετε το κόσμο από κοντά σας...όσο "βαρετοί","καθημερινοί"και να σας φαίνονται,υπάρχουν στιγμές που θα τους ζητάτε αλλά δεν....:sad:
να τους θυμάσαι με αγάπη αυτούς που έφυγαν και την αγάπη που δε πρόλαβες να δείξεις να τη δείξεις στον επόμενο...ακόμα κι αν τη χαραμίσεις....;)

hidefnick
02/11/2009, 07:47
:( :( :(

XJR_Billy
02/11/2009, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
και μένα οι γονείς μου με άφησαν νωρίς για πάνω...όπως ένας φίλος το 2004...και όσο μου λείπουν τόσο μου λείπει κι αυτός...πιθανότατα οι άγγελοι να μην χρειάζεται να παραμείνουν στη γη επί μακρόν...απλά έρχονται μας δίνουν την αγάπη τους και την κάνουν...γι'αυτό μάγκες μη διώχνετε το κόσμο από κοντά σας...όσο "βαρετοί","καθημερινοί"και να σας φαίνονται,υπάρχουν στιγμές που θα τους ζητάτε αλλά δεν....:sad:
να τους θυμάσαι με αγάπη αυτούς που έφυγαν και την αγάπη που δε πρόλαβες να δείξεις να τη δείξεις στον επόμενο...ακόμα κι αν τη χαραμίσεις....;)

Πολύ ωραία λόγια αδερφέ...
Να'σαι πάντα καλά!

dodos 900
02/11/2009, 08:11
:( .Δύσκολες ώρες.Και αυτοί όμως που είναι εκει πάνω δέν θέλουνε να είμαστε στεναχωρημένοι,και όσο και αν έχουνε φύγει,πάλι μαζί μας είναι.:winka:

nickald
02/11/2009, 08:17
Κουραγιο...

Ας ξεκουραστει ο ανθρωπος σου και εσυ να τον εχεις παντα μεσα σου

SVX
02/11/2009, 08:19
.... τι να πεις ρε φιλε... ειναι τοσα που εχουμε να περασουμε σε αυτη τη ζωη....καταστασεις που δε φανταζοσουν ποτε....


να σαι καλα να τον θυμασαι και προσεχε ....

σε τετοιες φασεις ειμαστε αλλου και δεν ειμαστε για πολλα ...


ελπιζω απο κει που ειναι να μπορεσει να μπει στη σκεψη σου και να καταλαβει ολα τα γιατι...

christostr
02/11/2009, 08:40
:sad: :sad: Να είσαι καλά να τον θυμάσαι. Και να ξέρεις... τώρα θα είναι αυτός ο φύλακας άγγελός σου

Gi_4ce
02/11/2009, 08:41
Κουράγιο φίλε.

danaos75
02/11/2009, 08:49
τουλαχιστον εισουνα μαζί του...
εγώ (17 ετων τότε) τα αδελφια μου η μάνα μου, δεν είμασταν κανεις κοντά του όταν έφυγε,
ήταν μόνος του, 5 τα ξημερώματα ενώ πηγαινε στην δουλεια του, χωρίς
ταυτοτητα τον καταχωρήσανε για ώρες σαν αγνωστο...
να'ναι καλα και να μας προσεχουν απο εκει που είναι,
και που'σαι να σαι σιγουρος οτι συχνα πυκνα όλο και καμια
συμβουλη θα σου ψιθυριζει στα αυτία, να τα έχεις ανοιχτα να τον ακους.

sapila racing
02/11/2009, 09:00
Kουράγιο Πάνο και να τον θυμάσαι!

byron
02/11/2009, 09:05
Κουράγιο....:(

harris_x
02/11/2009, 09:10
Καλό του ταξίδι Πάνο!
Να 'σαι καλά να τον θυμάσαι...

:sad:

VANDA
02/11/2009, 09:21
Γαμώτο Πάνο... δεν το περίμενα.. :( :sad:
Δεν έχω λόγια για γονείς που φεύγουν.. κουράγιο. xx

reinmeister
02/11/2009, 09:32
παρε το μπουσα ,κανε μια χαλαρη βολτα το βραδακι οπου γουσταρεις ,σταματα και κανε ενα τσιγαρο για παρτη του...και συνεχισε να προσεχεις οπως παντοτε σου ελεγε...

nionio$
02/11/2009, 09:44
να εισαι καλα αδερφε μου...
να τον θυμασαι παντα...:sad:

Cpt. Haddock
02/11/2009, 10:00
Κουράγιο Πάνο.

Φρόντισε τους ζωντανους και πότιζε τις αναμνήσεις σου. Είναι ότι πολυτιμότερο έχεις.

Nostra
02/11/2009, 10:01
Ευχομαι να τον θυμασαι παντα με αγαπη

jimmis5
02/11/2009, 10:21
Δεν σε γνωριζω ουτε εκεινον αλλα θα πω κατι μεσα απο την καρδια μου.Να τον εχεις στην καρδια και στο μυαλο σου για παντα και ειμαι σιγουρος οτι αυτος θα σε προσεχει και θα σε αγαπα οπως οταν ηταν εδω..στον δικο μας κοσμο.

Να εισαι θηριο ομως για την Μανα ετσι πρεπει:mad:

EVI
02/11/2009, 10:57
:sad:

TROOPER
02/11/2009, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
παρε το μπουσα ,κανε μια χαλαρη βολτα το βραδακι οπου γουσταρεις ,σταματα και κανε ενα τσιγαρο για παρτη του...και συνεχισε να προσεχεις οπως παντοτε σου ελεγε...

αυτο πανο.μονο αυτο.

γιωργος ΧΧ
02/11/2009, 11:11
καλο του ταξιδι ..... κουραγιο φιλε

Pardalotzatziki
02/11/2009, 11:25
:sad:

road spirit
02/11/2009, 11:28
Καλό του ταξίδι
Να είσαι καλά να τον θυμάσε Πάνο

MikeG
02/11/2009, 11:37
Πάνο, να είστε γεροί & δυνατοί να τον θυμάστε.
Πλέον θα σας προσέχει από εκεί που είναι.

Λεωνίδας
02/11/2009, 11:45
:sad: :sad: :sad:

devil's animal
02/11/2009, 11:49
Πανουλη, σημασια εχει η αγαπη που σου ειχε και αυτη που του ειχες εσυ.
αυτη δεν πεθαινει.

+1 για την βολτα.

Να τον θυμασαι παντα...
:(

gixxerpap
02/11/2009, 11:59
αχ ρε Πανούλη...και είχα μείνει με την εντύπωση ότι όλα πηγαίνανε καλύτερα...μόλις θα σε έπαιρνα τηλέφωνο φιλαράκι μου...και τώρα δε μου βγαίνουν οι λέξεις ...
Η θλίψη είναι γι αυτούς που μένουν με την ανάμνησή του, για τον ίδιο ίσως να ναι καλύτερα που έφυγε χωρίς να ταλαιπωρηθεί...είναι η ώρα που αναπολείς τις ωραίες στιγμές και μετανιώνεις για πράγματα που έκανες ή δεν έκανες όσο ήταν μαζί σου ... κράτα λοιπόν τις ωραίες αναμνήσεις και χάρισε στη μητέρα σου όσες περισσότερες καινούργιες ''στιγμές'' μπορείς! να σαι σίγουρος ότι απο κάπου ο Θωμας θα σε καμαρώνει!
Τα τηλέφωνά μας και η πόρτα μας ξέρεις ότι είναι πάντα ανοιχτά και εμείς θέλουμε να είμαστε δίπλα σου:)

2stroker
02/11/2009, 12:04
:( :( :(

NikosKK
02/11/2009, 12:11
κι'από ψηλά το ίδιο θα σε προσέχει φίλε,αρκεί να τον έχεις στην ψυχή σου

blackbusa
02/11/2009, 13:12
Σας ευχαριστω πολυ ολους...και συγνωμη που σε καποιους που με πηραν τηλεφωνο δεν το σηκωσα...απλα η ζωη πρεπει να συνεχισει...και η γαμωδουλεια δεν μπορει να σταμητησει...θα μηλισουμε συντομα με ολους...να ειστε παντα καλα...

bonepeeler
02/11/2009, 13:29
Tα συλληπητήρια μου.

nobody
02/11/2009, 13:35
να ζησετε να τον θυμαστε και ναναι καλα οπου κι αν βρισκετε,καπου εκει ψηλα να σου χαμογελαει και να του χαμογελας κι εσυ απο δω κατω...

PanVas
02/11/2009, 13:42
Κουράγιο Παναή.
Να είσαι δυνατός να υποστηρίξεις και τους υπόλοιπους που άφησε πίσω του.
Η γαμοδουλεία και η καθημερινότητα θα σε βοηθήσει να προχωρήσεις.
Για την βόλτα πάρε και κάποιον άλλο μαζί. Το τσιγάρο με σιωπηλή παρέα είναι μάλλον πιο ωραίο.
Και πάλι κουράγιο.

george72
02/11/2009, 13:46
καλο του ταξιδι :(

McTalas
02/11/2009, 13:50
ας ειναι καλα εκει πανω!!

...κουραγιο!

kalesin
02/11/2009, 14:06
Καλο του ταξιδι..

Κουραγιο Πανο


:(

manhunter
02/11/2009, 14:17
Κράτα Πανούλη!
Κουράγιο, και θα σε προσέχει από ψηλά

Ας αναπαυθεί...

:( :(

bikerted
02/11/2009, 14:21
Ας είναι καλά εκεί που πήγε
Να σας βλέπει να χαίρετε

Τώρα κουράγιο και δύναμη φίλε

fast_gr
02/11/2009, 14:37
Οι άνθρωποι φεύγουν από κοντά μας μόνο όταν πάψουμε να τους θυμόμαστε. Να το θυμάσαι από ένα πιτσιρικά αυτό.
Θα είναι περήφανος για σένα.
Νά’σαι καλά κ να τον θυμάσαι.

Όσο για την βόλτα συμφωνώ με τους υπόλοιπους μόνο να προσέχεις διπλά αυτήν την φορά γιατί κάποιες φορές όταν δεν είμαστε καλά θολώνουν τα πάντα γύρο μας.

Κ πάλι τα συλλυπητήρια μου.

Tpap
02/11/2009, 15:04
:( :( :( :(

arxaios
02/11/2009, 15:11
Πάνο ......... έχασα την μητέρα μου πριν 11 χρόνια και τον πατέρα μου πριν 6 .......... ακόμα νομίζω πως θα γυρίσω και θα τους δω πίσω μου ....... και πάντα έτσι νομίζω θα 'ναι !!!
Και το πιό όμορφο είναι ότι τους θυμάμαι γελαστούς ........ όπως ήταν πριν τους τσακίσουν οι αρρώστιες ........ και τα βράδια που κάτι με σφίγγει και με πνίγει ....... είναι και πάλι εκεί ...... και όσο είναι εκεί θα ξέρω ότι είμαι ζωντανός ........

Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω .......... συλλυπητήρια ;;; ............Δεν εκφράζει όσα θα ήθελα να σου πω .......
Να τον θυμάσαι .......... και όταν κάνεις δικά σου παιδιά ............ μίλησέ τους γι αυτόν ....... και πες τους τι σήμαινε για σένα ...... και το πόσο θα ήθελε να ζούσε για να τα δει να μεγαλώνουν ...........

ggs
02/11/2009, 15:13
"Δεν πέθανες, αδιάφορο τα χρόνια κι αν περνάνε
Τότε οι νεκροί πεθαίνουνε, όταν τους λησμονάνε."

K.Ουράνης




κουράγιο....

tai
02/11/2009, 15:52
:(

gcrook
02/11/2009, 16:19
Τι να σου πω ρε συ Πανο.
Κουραγιο ρε φιλε.:(

inpas
02/11/2009, 17:29
Δεν σε ξέρω αλλά σε καταλαβαίνω.........

Συλληπητήρια.

TOLISTOLAROS
02/11/2009, 17:47
Να τον θυμάσαι και να προσέχεις.Ζωή σε σένα...

el_hymador
02/11/2009, 18:05
συλληπητήρια...δεν είναι για πολλά λόγια αυτές οι στιγμές

div400
02/11/2009, 19:44
Τα θερμά μου συλληπτήρια βρε Πάνο....

Να τον θυμάσαι πάντα...

:sad: :sad:

jen500
02/11/2009, 20:15
Καλό δρόμο να έχει.

nic mor
02/11/2009, 20:31
καλο ταξιδι:( :( :(

vangelis 64
02/11/2009, 21:48
Όταν μού'λεγες προχθές για την εντατική,δεν περίμενα να πάει έτσι το πράγμα.Τέλος πάντων...δεν ξέρω τι να πω και μαλακίες θα γράψω.

Καλή δύναμη σε σένα και τη μητέρα σου.

evvou
02/11/2009, 22:06
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

καλη δυναμη Πανουλη...να σαι παντα καλα να τον θυμασαι

jimmy10
02/11/2009, 22:59
Πάνο τα συλληπητηρια μου ρε φίλε....

Να ξέρεις ρε.... θα σε προσεχει από εκει πανω... γιατι εισαι κομματι του...

MUSTILI
02/11/2009, 23:18
Τον τιμας με τα λογια σου!Ειμαστε μαζι σου!

Greg61
03/11/2009, 02:28
Ζωή σε σάς, Παναγιώτη...
Καλή δύναμη.
Νά' στε καλά να τον θυμάστε.

Κι εκείνο το πραματάκι πού' χεις στα κλειδιά σου... άστο εκεί για να τον θυμάσαι και να σε προσέχει...

the who
03/11/2009, 08:45
Δυστυχως το κενο δεν αναπληρωνεται με λεξεις.Εχω περασει απο κει κι ακομα ποναει κι ας περασαν 10 χρονια.
Πανο ηρθε η ωρα να βαλεις "χρωμα" στη ζωη σου.

zezes
03/11/2009, 14:03
Δεν σε ξερω αλλά σε νιώθω. Τι να πω;;;.......... Τα έχω περάσει και με τους δυο (πατερας-18 χρονια, μητερα-11 μηνες).....
Πρόσεχε τη μάνα σου και φάνου δυνατός..... :bigcry: :bigcry:
Κουραγιο.

spyro
03/11/2009, 15:01
καλή δύναμη Πάνο ........

N_s_W_e
03/11/2009, 16:47
Ειπες πως δε θες να ακουσεις συλληπητηρια και πως δεν πιστευεις σε Θεους κτλ..
Τοτε το μονο που μπορει να σου πει κανεις ειναι να μη σου πει τιποτα.
Η σιωπη που αναζητας πιστευω οτι ειναι η καλυτερη απαντηση που μπορω να σου δωσω εγω προσωπικα..
Να'σαι καλα φιλε,με συγκινησε η ιστορια σου..

Η σιωπη μου προς απαντηση σου πολυ φιλικα και με κατανοηση για την βαρυτητα μιας απωλειας.
:sad:

z_armagedon
03/11/2009, 18:42
Ξερεις οτι ειμαστε εδω για να σε στηριξουμε οταν παει να σε παρει απο κατω. Ολοι μας με μια σκεψη για σενα.
Καλό ταξίδι στον πατερα σου και κουραγιο σε οσους αφησε πισω. Φροντισε μονο οταν θα κανει μια σταση και θα σας κοιταζει, να χαιρεται. Οπως σε καμαρωνε παντα να νιωθει παλι σιγουρος με σενα μπροστα και να συνεχιζει τη βολτα του χαμογελώντας.

Κουραγιο ρε Πανο.

vagtav
03/11/2009, 19:10
Είχα αρκετά χρόνια να θυμηθώ τον πατέρα μου και να κλάψω.
Τα λόγια σου μου τον έφεραν στη μνήμη μου και ξαναέζησα για λίγα δευτερόλεπτα τις στιγμές εκείνες που ο κάθε ένας μας κρατάει για πάντα μαζί του.




Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
παρε το μπουσα ,κανε μια χαλαρη βολτα το βραδακι οπου γουσταρεις ,σταματα και κανε ενα τσιγαρο για παρτη του...και συνεχισε να προσεχεις οπως παντοτε σου ελεγε...

kawazoyras
03/11/2009, 20:37
Αγνωστε γνωστέ φίλε τί νά πώ η ιστορία σου μέ άγγιξε βαθιά διάβαζα κ βούρκοσα νά σαι καλά νά τον θυμάσαι!!!!!:sad: :sad:

blackbusa
03/11/2009, 21:23
Kαι παλι σας ευχαριστω ολους...καποιος με ρωτησε...1ο νεκροταφειο Αθηνων...στις 14.00...και παλι μια σκεψη εκεινη την ωρα ειναι αρκετο...να ειστε παντα καλα...

AVATOS
04/11/2009, 11:23
...δεν θα εισαι ποτε ξανα χωρις συνεπιβατη...και ας μην φαινεται !
...μου αρεσει να σκεφτομαι ετσι...

καλο ταξιδι...

dj_spiros
05/11/2009, 17:28
den tha pw tipota. silipitiria kai tha koitazei apo psila :( :(
otan ematha oti skotwthike o 3aderfos mou pira to moto, mia volta, ena tsigaro kai girisa pezos.
mas vlepoun apo psila....

nakedorange
05/11/2009, 18:16
Πανο, κουραγιο ρε


............................

sober
05/11/2009, 18:20
..........:sad: :sad: :sad: :sad:

LOUKILOUK
05/11/2009, 20:32
Καλη δυναμη Πανο.

johnpan
05/11/2009, 22:24
φίλε μου ο γέρος σου σε αγαπούσε και στο έδειχνε. Μεσα στη στενοχώρια σου σκέψου ότι είσαι από τους τυχερούς. :beer:

fournas
05/11/2009, 23:22
κουραγιο φιλε.

καλο του ταξιδι.

blackbusa
05/12/2009, 03:16
Περναει τελικα γρηγορα ο καιρος...τοσο γρηγορα που δεν το καταλαβαινεις...αλλα ειναι στιγμες που σταματαει...και σε παρασερνει...συνηθως στο παρελθον...αλλοτε και στο μελλον...τεσπα...επειδη και παλι καποιοι με ρωτησαν αυτην την κυριακη 6-12-2009 ειναι το μνημοσυνο...θα γινει στον ναο της Αγιας Μαρινας στο Θησειο στις 9.30 το πρωι...να ειστε ολοι παντα καλα...εγω παντως ειμαι οκ...οχι επειδη πρεπει και γιατι ετσι πρεπει να λεω...αλλα γιατι ετσι αισθανομαι και νιωθω...και ξερω οτι ειναι 2 οι αγγελοι που με προσεχουν...

ρουφηξτε την ζωη οσο πολυ δεν παιρνει...να ειστε και παλι παντα καλα και παντα ορθιοι η οτι επιθυμητε...

J.T.R
05/12/2009, 22:41
Μπροστα απο τον υπολογιστη στο γραφειο μου τωρα που γραφω κοιταω τους γονεις μου στις φωτογραφιες.Φυγανε για το μεγαλο ταξιδι πριν δυο χρονια...με διαφορα 20 ημερων.Τους βλεπω παντα χαμογελαστους.Θελω να πιστευω οτι με βλεπουν και με προσεχουν απο κει που ειναι.Να εισαι καλα.

V-tassos650
06/12/2009, 13:49
Κάποιοι άνθρωποι φέυγουν νωρίτερα σπό κοντά μας από ότι πιστεύουμε ότι θα έπρεπε...
Κι όμως φεύγουν την καταληλότερη στιγμή...
Τη στιγμή εκείνη που φτάνουν στην κορήφωση των ονείρων τους και δεν έχουν πια τη δύναμη να κάνουν άλλα σαν άνθρώποι πλέον...
Κι έτσι αλλάζουν, βγένουν από το κουκούλι τους και πετάνε εκει ψηλά...
Εκει από όπου θα μπορούν να μας βλέπουν και να μας φιλάνε στην κάθε στιγμή της ζωής μας...

Να είσαι σήγουρος οτι από 'κεί πάνω θα ολοκληρώσει το μεγαλήτερο του όνειρο...
Στο δικό σου το δρόμο της ζωής να έχεις πάντα το κεφάλι ψήλα και να κοιτάς τα δικά σου όνειρα κτάματα κάνοντάς τα πραγματηκότητα...
Γιατί κάθε δικό σου όνειρο είναι δικός του σκοπός...

Αν και δεν με ξέρεις, ούτε κι εγώ εσένα...
Αυτό που μπορώ με σηγούριά να σου υποσχεθώ ειναι πως...
Θα είναι ΠΑΝΤΑ κάπου εκεί κοντά, να σε φιλάει και να σου δείνει το χέρι του να ξανασηκωθείς και να συνεχήσεις τα δικά σου όνειρα και το δικό του σκοπό...

GIXXERAKIAS
07/12/2009, 10:19
Να εισαι παντα καλα να τον θυμασαι φιλε μου...σε προστατευει οπως παλια οταν ησουν ο μικρος του γιος,απλα τωρα δεν τον βλεπεις...τον νοιωθεις ομως ειμαι σιγουρος!:winka:

KATVASS
07/12/2009, 12:11
ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΓΡΗΓΟΡΑ,Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ.
ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ
ΚΟΥΡΑΓΙΟ

GAS NICK
08/12/2009, 18:14
Οι ανθρωποι ζουν παντα μεσα στις μνημες αυτων που μενουν πισω

Mpompini
26/12/2009, 21:16
aderfe...thx pou moirazesai aftes tis stigmes m mas...na eisai panta kl...eyxomai na einai panta xaroumenos me to thayma pou efere stin gh kai tou emathe na einai ANTHROPOS

ducpilot
26/12/2009, 21:48
Φιλε μου να εισαι παντα καλα,καποιος εκει πανω σε προσεχει.