PDA

View Full Version : απορια για αδιαβροχο μπουφάν



babizzz
04/11/2009, 10:16
για σας
θα ήθελα να ρωτήσω το εξής αν ειναι φυσιολογικο


εχω εδω και κανα δυο χρόνια ένα μπουφαν luxury με cordura klp. Προχτες εφαγα μια βροχή εδώ στην αθήνα (με παπι- διαδρομή κέντρο-Αγ. Παρασκευή κάνα 20λεπτο διαδρομή για μένα) και όταν πήγα σπίτι είχαν παπαριάσει τα χέρια μου γύρω από τον αγκώνα

Είναι φυσιολογικό αυτό?
έχω φάει και άλλες βροχες αλλα δεν θυμαμαι να έχει περασει η βροχή

ps
φορούσα γάντια απλά βέβαια και ήταν νομίζω καλά κλειστα τα μανίκια


ευχαριστω

byron
04/11/2009, 10:24
Όλες οι υγρές :blush: απορίες, έχουν απαντηθεί στο παρακάτω thread

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=90181

MAG/FMX
04/11/2009, 22:13
Αυτο με τους αγκωνες ειναι αλλη φαση ανατομικα :rolleyes:

babizzz
11/11/2009, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Αυτο με τους αγκωνες ειναι αλλη φαση ανατομικα :rolleyes:

δηλαδή?

MAG/FMX
11/11/2009, 10:37
Τιποτα ο αλλος βραχηκε στους καρπους, δεν ειναι το ιδιο.Επισης ο αλλος ειχε πιο αδιαβροχο μπουφαν απο εσενα.Εχε καπου ενα αδιαβροχο , η cordura einai merikos αδιαβροχη αλλα γενικα με μεγαλη βροχη κ ειδικα στην πολη , σταματα ξεκινα θες αδιαβροχο.:wave2:

TROOPER
11/11/2009, 10:49
γκορντουρες που δεν βρεχεσαι εχει η ρεβιτ και η σπιντι που εχουνε μπουφαν με ξεχωριστη την αδιαβροχη μεμβρανη απο μεσα.ειναι αποσπωμενη σαν την επενδυση.ολα τα αλλα στα σημεια που τσακιζουν (αγκωνες),ξεκινανε απο ενα σημειο και μετα να μπαζουν.

MAG/FMX
11/11/2009, 11:12
Αυτη η επενδυση που λεει ο iron απο πανω πωλειται κ ξεχωριστα κ την εχω παρει 50ε κ ειναι για μεσα απτο μπουφαν.......:D

ermiss
11/11/2009, 11:18
deja vu :hypnotize :hypnotize :hypnotize





byron ένωσε το με το άλλο thread ffs....

Θα ξαναπούμε τα ίδια απο την αρχή.

babizzz
20/11/2009, 10:56
ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλα δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατι΄περνα η βροχή σε συγκεκριμένα σημεία και όχι παντου.

Τις προάλλες που ετχυα σε μια μπορα κοντά στα 5λεπμέχρι να πάω σπίτι πάλι πότισαν οι αγκώνες΄

MAG/FMX
20/11/2009, 13:25
Το μπουφαν σου πρεπει να πλενεται στο χερι κμε ειδικο υγρο αδιαβροχοποιησης.Επισης το ψεκαζεις μευγρο αδιαβροχοποιησης.

babizzz
25/11/2009, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Το μπουφαν σου πρεπει να πλενεται στο χερι κμε ειδικο υγρο αδιαβροχοποιησης.Επισης το ψεκαζεις μευγρο αδιαβροχοποιησης.

δηλαδή τι εννοείς; επειδή δεν έχω ξανακούσει για υγρό αδιαβροχοποίησης δώσμου περισσότερες πληροφορίες.

επίσης το μπουφάν τοπλυνα το καλοκαίρι με νερό χλιαρό με το λάστιχο δεν εχω βάλει απορρυπαντικά