PDA

View Full Version : Ομορφη μερα!!



fast_gr
05/11/2009, 22:27
Σήμερα ξεκινάω να πάω στο σχολειό να μάθω γράμματα (λέμε τώρα) κ πως ακολουθώ κανονική πορεία κ πλησιάζω σε ένα φανάρι...τσουπ μου πετάγεται ένα γλυκό, ξανθό κ πανέμορφο κοριτσάκι μπροστά μου προσπαθώντας να περάσει με "κόκκινο ανθρωπάκι" κ πάλι καλά που ερχόμουν μόνο εγώ κ δεν είχε κίνηση.

Σταμάτησα απότομα αλλά δεν έτρεχα απλά για σιγουριά κοκάλωσα...κ ακούστηκε λίγο ο ήχος απτο λάστιχο...

Η μικρή να είναι στα 2 μέτρα κοντά μου κ να μην έχει τρομάξει...μονάχα να με κοιτάει κ να μου χαρίζει ένα υπέροχο χαμόγελο που μου έφτιαξε την μέρα πραγματικά...!!

Μέσα σε 5 δευτερόλεπτα βλέπω μια γυναίκα να τρέχει προς το μέρος μου κ φαντάστηκα όπως κ ήταν τελικά η μητέρα τις μικρής που προφανώς τις έφυγε απτο χέρι...
χωρίς λοιπόν να δει τι έγινε κ πως δεν έφταιγα αρχίζει να λέει
"καλά δεν βλέπεις μπροστά σου;
θα μου σκότωνες το παιδί" κ τα κλασικά.

Μα εγώ όμως δεν έφταιγα το αντίθετο κιόλας εκείνη είχε την ευθύνη που τις έφυγε το παιδί 5-6 χρονών...

Τέλος πάντως πρίν προλάβω να μιλήσω ακούω μια φωνούλα να στρέφετε ευγενικά εναντίον της γυναίκας κ ήταν η μικρή που της είπε:

"Μαμά δεν έφταιγε ο κύριος εγώ σε άφησα κ δεν κοίταξα τον ανθρωπάκο (το σηματοδότη εννοούσε) κ ο κύριος σταμάτησε"
"Δεν θα έπρεπε να του ζητήσουμε συγγνώμη μαμά; Έτσι δεν μου είχες πει ότι κάνουμε όταν φταίμε;"

Εκείνη την ώρα τα έπαιξα...ένα μικρό παιδάκι "έβαλε τα γυαλιά" στην μητέρα της που ήταν κ νευρασθενικιά.

Η κατάληξη ήταν πως μου ζήτησε συγγνώμη η μικρή κ η μαμά της αλλά εκείνη την ώρα αυτό που μου ήρθε να πω ήταν στην μικρή ένα ευχαριστώ για το χαμόγελο που μου χάρισε. Πραγματικά μου είχε φτιάξει την μέρα.

Μακάρι κάποιοι άνθρωποι να μην ήταν σαν την μάνα της μικρής!!

Υ.Γ Αν στο σηματοδότη δεν είχα σταματήσει κοντά στο κράσπεδο ώστε να έχουν χώρο να περάσουν τα κουτιά μας έβλεπα να μας έπαιρνε κανείς παραμάζομα.

SVX
05/11/2009, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από fast_gr



οδηγικη παιδεια & τελος στην γλοιωδη υποκρισια και τον ωχαδερφισμο....



ισως υπαρχει ελπιδα μετα την εξαλειψη 2-3 γεννεων να στρωσουν καπως τα πραγματα...ολοι ετσι λενε.....

makis206
05/11/2009, 22:39
fast_gr


Αυτό το παιδί είναι ωραίος άνθρωπος.. συνέχισε έτσι μικρέ!:beer:

fast_gr
05/11/2009, 22:44
makis206

:beer: :beer: :beer:

jimtarasxt660x
05/11/2009, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αυτό το παιδί είναι ωραίος άνθρωπος.. συνέχισε έτσι μικρέ!:beer:

Μην την αλλάξει η μάνα της με το καιρό να λες:lol:

Μπράβο στην μικρή :a19:

nobody
05/11/2009, 22:48
ετσι μπραβο!

jimmy10
05/11/2009, 22:51
αυτη τη φορα κρανος φορουσες, Στρατο????

Pappios
05/11/2009, 22:57
ο δρακος ποτε εμφανιστηκε?

fast_gr
05/11/2009, 22:57
Μην την αλλάξει η μάνα της με το καιρό να λες
jimtarasxt660x

Το εύχομαι φίλε. Αλλά για να αποκτήσεις παιδεία σε αυτήν την χώρα είναι πολύ δύσκολο πράμα...
Χαίρομαι όμως που τουλάχιστον από τώρα προσπαθεί να πάρει κάποιες βάσεις για την ζωή της γιατί αν περιμένει απτό σχολείο να μάθει τρόπους...το έχασε το παιχνίδι..

αυτη τη φορα κρανος φορουσες, Στρατο????
jimmy10

Κ κράνος, κ μπουφάν, κ γάντια.
Κ εύχομαι αν τις "μικρής δεσποινίς" της έμεινε κάτι να είναι η εικόνα απτο κράνος (μέχρι να το βγάλω εκείνη την ώρα) γιατί αν αρρωστήσει κ εκείνη με τις μηχανές...να είναι προσεκτική!

dodos 900
06/11/2009, 07:56
:)

jimmy10
06/11/2009, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από fast_gr
Μην την αλλάξει η μάνα της με το καιρό να λες

Το εύχομαι φίλε. Αλλά για να αποκτήσεις παιδεία σε αυτήν την χώρα είναι πολύ δύσκολο πράμα...
Χαίρομαι όμως που τουλάχιστον από τώρα προσπαθεί να πάρει κάποιες βάσεις για την ζωή της γιατί αν περιμένει απτό σχολείο να μάθει τρόπους...το έχασε το παιχνίδι..

αυτη τη φορα κρανος φορουσες, Στρατο????

Κ κράνος, κ μπουφάν, κ γάντια.
Κ εύχομαι αν τις "μικρής δεσποινίς" της έμεινε κάτι να είναι η εικόνα απτο κράνος (μέχρι να το βγάλω εκείνη την ώρα) γιατί αν αρρωστήσει κ εκείνη με τις μηχανές...να είναι προσεκτική!

:beer: :beer: :beer:
:a013: :a013: :a013: