PDA

View Full Version : Νέες χαμηλότερες τιμές Bandit 650/1250



stivakos
07/11/2009, 11:56
Αυτές είναι οι νέες τιμές για τους ληστές:

Bandit 1250 Fairing ABS

Nέα τιμή: 7.995?
Προηγούμενη τιμή: 8.995?
Όφελος: 1.000?



Bandit 650 Fairing ABS

Nέα τιμή: 5.995?
Προηγούμενη τιμή: 6.395?
Όφελος: 400?

Ειδικά για το μεγάλο η τιμή είναι εξευτελιστική. Αν προσθέσεις ένα τριβάλιτσο + μεγαλύτερη ζελατίνα, γυρνάς το κόσμο.
Καλά το μικρό κοστίζει όσο ένα 500άρι scooter (από τα φθηνά.)

Πηγή: www.mototriti.gr
http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/79379.asp

CB...K
07/11/2009, 12:29
Ας μην παρασυρόμαστε από τις εκπτώσεις... (ειδικά όταν γίνονται για ξεστοκάρισμα! ο μόλις πριν μια εβδομάδα αγοραστής που έχασε την έκπτωση, πρέπει να αισθάνεται πολύ άσχημα!).

Η αγορά μας είναι πανάκριβη (αφού εκμεταλλεύονται το ψώνιο μας) οπότε μην συγκρίνουμε με τις τιμές των άλλων εταιρειών. Στο εξωτερικό οι τιμές (και όχι μόνο των bandit) είναι φτηνότερες, και ας έχουν υψηλότερους μισθούς.

Και ας έχουμε και στο μυαλό μας, πιθανές κυβερνητικές εκπλήξεις στη φορολόγηση των πολλών κυβικών στις μηχανές, οπότε ... προσοχή και σύνεση (για όσους ζυγίζουν και τον οικονομικό παράγοντα μακροπρόθεσμα).

stivakos
07/11/2009, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από CB...K
Ας μην παρασυρόμαστε από τις εκπτώσεις... (ειδικά όταν γίνονται για ξεστοκάρισμα! ο μόλις πριν μια εβδομάδα αγοραστής που έχασε την έκπτωση, πρέπει να αισθάνεται πολύ άσχημα!).

Η αγορά μας είναι πανάκριβη (αφού εκμεταλλεύονται το ψώνιο μας) οπότε μην συγκρίνουμε με τις τιμές των άλλων εταιρειών. Στο εξωτερικό οι τιμές (και όχι μόνο των bandit) είναι φτηνότερες, και ας έχουν υψηλότερους μισθούς.

Και ας έχουμε και στο μυαλό μας, πιθανές κυβερνητικές εκπλήξεις στη φορολόγηση των πολλών κυβικών στις μηχανές, οπότε ... προσοχή και σύνεση (για όσους ζυγίζουν και τον οικονομικό παράγοντα μακροπρόθεσμα).

Δηλαδή πριν αγοράσω καινούργια μηχανή θα πρέπει:
1. Να στεναχωρηθώ για τους προηγούμενους αγοραστές.
2. Να κοιτάξω τις τιμές στην υπόλοιπη Ευρώπη.
3. Να διαμαρτυρηθώ για τους χαμηλούς μισθούς μας.
5. Να υποθέσω ότι θα με τσεκουρώσει η νέα κυβέρνηση.

Μία είδηση παρέθεσα. Αν θεωρείς ότι παρασύρομαι όταν λέω ότι 8 χιλ. ευρά για μηχανή 1250cc είναι λίγα τότε να περιμένουμε μήπως πέσει κανά 2 χιλιάρικα ακόμη και μας απαλλάξει ο Γιωργάκης από τα τέλη κυκλοφορίας.

CB...K
07/11/2009, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από stivakos

Μία είδηση παρέθεσα.

Εκτός από την είδηση, ίσως χωρίς να το καταλάβεις προέτρεψες και σε αγορά διατυπώνοντας την γνώμη σου πως "η τιμή είναι εξευτελιστική"!

Σε πείραξε που άκουσες και μια άλλη γνώμη;

Παίρνεις ποσοστά από την εταιρεία;

Σαν πολύ "φτιαγμένος" δεν μπήκες;

Καλορίζικες!!! (θα πάρεις και τις δύο; ) Περιμένουμε φωτο! :wave2:

p@nos
07/11/2009, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από CB...K
Εκτός από την είδηση, ίσως χωρίς να το καταλάβεις προέτρεψες και σε αγορά διατυπώνοντας την γνώμη σου πως "η τιμή είναι εξευτελιστική"!

Σε πείραξε που άκουσες και μια άλλη γνώμη;

Παίρνεις ποσοστά από την εταιρεία;

Σαν πολύ "φτιαγμένος" δεν μπήκες;

Καλορίζικες!!! (θα πάρεις και τις δύο; ) Περιμένουμε φωτο! :wave2:


egw παλι δε μπορω να καταλαβω γιατι στραβωσες εσυ...

:sick:

peter86
07/11/2009, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από CB...K
Εκτός από την είδηση, ίσως χωρίς να το καταλάβεις προέτρεψες και σε αγορά διατυπώνοντας την γνώμη σου πως "η τιμή είναι εξευτελιστική"!

Σε πείραξε που άκουσες και μια άλλη γνώμη;

Παίρνεις ποσοστά από την εταιρεία;

Σαν πολύ "φτιαγμένος" δεν μπήκες;

Καλορίζικες!!! (θα πάρεις και τις δύο; ) Περιμένουμε φωτο! :wave2:

E και???Που ειναι το πρόβλημα????

Μπορείς να αγοράσεις δηλαδή καλύτερη μηχανη σε αυτά τα λεφτά???

Να λέμε και του στραβού το δίκιο.....

alex14
07/11/2009, 16:48
Καλμαρετε λιγο ρε παιδια, μια ειδηση εβαλε ο φιλος και ειπε και την γνωμη του.
Κακο ειναι ?

:beer:

intruder
07/11/2009, 17:08
τωρα που θα κυκλοφορηση το ανανεωμενο μοντελο 2010 πρεπεα να ξεπουλησουν τα παλια αλλιως τους μενουν προικα αφου το μηχανακι εωσ τωρα δεν ειχε εμπορικη επιτυχια>ωστοσο σε συγκριση με αλλες εταιριες η τιμη ειναι σαφως πιο τιμια.τωρα το ποσο κανει στο εξωτερικο η' το εαν φορολογηθουν τα μεγαλα κυβικα στο μελλον -ετσι οπωσ ανεβαινουν οι φοροι σε τσιγαρα κ ποτα δεν μιλαει κανεις γιατι ειναι το παθος τους κ δεν τους περνει- ετσι κοι κατοχοι αυτων των κυβικων θα πληρωσουν την νυφη(κ το γουστο τους):wave2:

stivakos
07/11/2009, 18:35
Πανεύκολα θα μπορούσα να συνεχίσω το flame αλλά δεν θέλω να το κάνω.
Απλά είδα τις τιμούλες και είπα να ενημερώσω.
Να μην πω δηλαδή πως είναι εξευτελιστικές? Αφού είναι...

Είμαι έτοιμος για αγορά μηχανής, τα χρήματα που μπορώ να δώσω είναι
ως 8.000 ευρά (βαριά) και μόλις διάβασα την είδηση ενθουσιάστηκα, μιας και είχα
σχεδόν κατασταλάξει για το 650.
Η 1250 είναι για μένα η οδηγική Βαλχάλα.
Και εξηγώ: Κάνω 35.000 χλμ/χρόνο με μηχανή, είμαι σιδερόκωλος και ελαφροχέρης.:cool:
Δε πίνω, δε καπνίζω, μ'αρέσει πολύ τα ταξίδι με μηχανή και δεν πρόκειται να την αλλάξω
για πολύ-πολύ καιρό.

guzzistas
07/11/2009, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από stivakos
Πανεύκολα θα μπορούσα να συνεχίσω το flame αλλά δεν θέλω να το κάνω.
Απλά είδα τις τιμούλες και είπα να ενημερώσω.
Να μην πω δηλαδή πως είναι εξευτελιστικές? Αφού είναι...

Είμαι έτοιμος για αγορά μηχανής, τα χρήματα που μπορώ να δώσω είναι
ως 8.000 ευρά (βαριά) και μόλις διάβασα την είδηση ενθουσιάστηκα, μιας και είχα
σχεδόν κατασταλάξει για το 650.
Η 1250 είναι για μένα η οδηγική Βαλχάλα.
Και εξηγώ: Κάνω 35.000 χλμ/χρόνο με μηχανή, είμαι σιδερόκωλος και ελαφροχέρης.:cool:
Δε πίνω, δε καπνίζω, μ'αρέσει πολύ τα ταξίδι με μηχανή και δεν πρόκειται να την αλλάξω
για πολύ-πολύ καιρό.

ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!! Αν ήταν να πάρω μηχανή τώρα ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ το BANDIT θα έπαιρνα... είχα και παλιότερα... Το πιο τίμιο μηχανάκι... στα λεφτά του δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο και είναι τέρας αξιοπιστίας, τα κάνει όλα και πάει παντού....

stivakos μαζί σου!!!:wave2: :beer:

stivakos
07/11/2009, 19:01
Αχ guzzistas, εγώ τη μηχανούλα σου θα ήθελα πολύ (breva 1100, σωστά?) αλλά ξεφεύγω πολύ ρε γμτ. Ηδη τα 8 χιλ. ευρά είναι το ταβάνι μου.

Road67
07/11/2009, 19:27
αν διατηρηθούν οι τιμές και δεν είναι μόνο για ξεστοκάρισμα θα κάνω test ride το 1250 και μπορεί να το τσιμπήσω μόλις απολυθώ :D

Ichigo
07/11/2009, 19:44
ουααα να μην περιμένω κι εγώ 2 1/2 μήνες θα γλύτωνα 400 ? :bawl: :sick:

stivakos
07/11/2009, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ingenius
ουααα να μην περιμένω κι εγώ 2 1/2 μήνες θα γλύτωνα 400 ? :bawl: :sick:

Δες την αλλιώς:
2 1/2 μήνες κ@βλ@ς == 400 ευρά. ;)

Ichigo
07/11/2009, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από stivakos
Δες την αλλιώς:
2 1/2 μήνες κ@βλ@ς == 400 ευρά. ;)

:beer:

intruder
07/11/2009, 21:05
φιλε stivako ανυπομονω κ γω να γινω κατοχος μιας μαυρης λησταρχινας 1250 αλλα θα περιμενω το 2010 μοντελο.εαν εισαι απο αθηνα που τα νεα μαθαινονται γρηγορα ριξε κανα νεο για την τιμη αν ακουσεις τιποτα γιατι εδω στην επαρχια ειμαστε πισω τουλαχιστον κανα 3μηνο.ευχαριστω κ ευχομαι να καλα κ πολα χλμ με το νεο σου αποκτημα κ επιλογη που θα κανεις :wave2:

stivakos
07/11/2009, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από intruder
φιλε stivako ανυπομονω κ γω να γινω κατοχος μιας μαυρης λησταρχινας 1250 αλλα θα περιμενω το 2010 μοντελο.εαν εισαι απο αθηνα που τα νεα μαθαινονται γρηγορα ριξε κανα νεο για την τιμη αν ακουσεις τιποτα γιατι εδω στην επαρχια ειμαστε πισω τουλαχιστον κανα 3μηνο.ευχαριστω κ ευχομαι να καλα κ πολα χλμ με το νεο σου αποκτημα κ επιλογη που θα κανεις :wave2:

Και εγώ από επαρχία είμαι, μεταξύ Καρδίτσας-Λάρισας πηγαινοέρχομαι.
Γι'αυτό έχουμε το net φίλε μου. Αν περιμέναμε να μάθουμε νέα από στόμα-σε στόμα... shit high and observe... :p

Vstrommer71
08/11/2009, 14:49
Παντως το 650 ειναι(για οποιον θελει street μηχανακι) το καλυτερο value for money για την κατηγορια του.Δεν ειναι τυχαιο οτι πανευρωπαϊκα εχει ξεπουλησει.Αλλα εντω ειναι Ελλαντα ειπαμε!:ZZZ:

Ληστης
08/11/2009, 17:51
Εδω να πω οτι αν ισχυει η αποσυρση στις μηχανες στο 1250 εχετε ακομη 700 ευρω οφελος και 5 χρονια χωρις τελη.

stivakos
08/11/2009, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Εδω να πω οτι αν ισχυει η αποσυρση στις μηχανες στο 1250 εχετε ακομη 700 ευρω οφελος και 5 χρονια χωρις τελη.

Επειδή το θέμα δεν το κατέχω... για πε, για πε. Ποιες είναι πάνω-κάτω οι προυποθέσεις?
Θα πρέπει να'χω κανα αρχαίο μηχανάκι μάλλον, ε?

...Dillinger...
08/11/2009, 21:37
Καλησπεριζω το thread! :wave2: Ειμαι και εγω κοντα στο να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα και να αποκτησω ενα Bandit 650 naked :a23:
Μολις παρω το διπλωμα, παω καρφι για αντιπροσωπεια.
Μαλλον θα κανω μαθημα πανω σε ενα HONDA CBF 600 NAKED πραγμα που πιστευω οτι θα κανει και πιο ευκολη την προσαρμογη μου πανω στο Bandit.

Το μονο προβλημα που εχω και θελω και την δικια σας αποψη ειναι το εξης: ιδεα μου είναι ή το Bandit του 2009 φερνει λιγο σε Gladius?

Η Suzuki προσπαθει να εξυγχρονισει το προφιλ ενος απο τα best-seller της, σιγουρα. Μηπως ομως χανει αυτη την μοναδικοτητα που εχει δωσει το Bandit τα τελευταια 20 χρονια, που στηριζεται σε μια πιο ρετρο αισθητικη που παραπεμπει στα στρογγυλοφαναρα του παρελθοντος; Αποψη μου βεβαια, αλλα θα ηθελα και τις γνωμες σας...

Παντως αναμεσα στο Κ8 και Κ9 θα προτιμουσα το Κ8 εξωτερικα με τις ενδεχομενες εξελιξεις του Κ9...

Τα φωτα σας για ενα εκκολαπτομενο ''Ληστη"... :a013:

amyroukai
09/11/2009, 09:32
Εγκληματία Dillinger μην φεύγεις από το θέμα που είναι οι νέες τιμές :) Μπες στο γενικό για να συζητήσεις την αισθητική ή ότι άλλο θέλεις από το Bandit...
Η γενική συζήτηση βγαίνει πατώντας εδώ... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=33921)

Για το θέμα της απόσυρσης έτσι ήταν μέχρι τώρα, αν είχες κανένα διαλυμένο σκουτεροπάπιο ή οτιδήποτε παλιό χωρίς ουσιαστική αξία, το απέσυρες και έπαιρνες τις παροχές. Υπάρχουν κάποιοι έμποροι που είχαν αποσύρει παλιά μεταχειρισμένα και πουλάνε μοτοσικλέτες με έκπτωση και δωρεάν τέλη, αλλά πρέπει να πάρεις πολλά τηλέφωνα για να δεις αν βρίσκεται κάποιος που να έχει και Bandit.

CB...K
09/11/2009, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ληστης
Εδω να πω οτι αν ισχυει η αποσυρση στις μηχανες στο 1250 εχετε ακομη 700 ευρω οφελος και 5 χρονια χωρις τελη.
Στα 7.995 έχουν ήδη υπολογίσει το 50% των τελών ταξινόμησης, άρα με απόσυρση κερδίζεις μόνο άλλα 385 ευρώ περίπου. Και η πρώτη από τις 5 χρονιές των δωρεάν τελών κυκλοφορίας πρέπει να είναι η τρέχουσα, δηλ. το 2009.

stivakos
09/11/2009, 23:00
Στα 7.995 έχουν ήδη υπολογίσει το 50% των τελών ταξινόμησης, άρα με απόσυρση κερδίζεις μόνο άλλα 385 ευρώ περίπου. Και η πρώτη από τις 5 χρονιές των δωρεάν τελών κυκλοφορίας πρέπει να είναι η τρέχουσα, δηλ. το 2009.

Και που να ψάχνεις να βρεις τώρα κάνα σάπιο για να κάνεις όλη τη διαδικασία για να γλυτώσεις 385 ευρά.
Δεν αξίζει τελικά.