PDA

View Full Version : Απίστευτοι μπάτσοι σε ατύχημα...



akissakis
10/11/2009, 19:51
Ας γράψω και εγώ κάτι στα στραβά και ανάποδα...

Μόλις είχα αφήσει μια παραγγελεία με το παπάκι της δουλειάς,και γυρνούσα πίσω.
Κεντρικός δρόμος τέρμα γκάζι (60km/h) με το ζόρι.Και μου βγαίνει μια γυναίκα απο stop,κοιτώντας μονο απο δεξιά.πλακώνομαι στα φρένα και ισα που την χτυπώ στη ρόδα,παιρνώντας απο πάνω.Κατεβαίνοντας απο το αυτοκίνητο την ακούω που μιλάει στο κινητό της λέγοντας "....πήγαμε πάρα πολύ καλά (λόγω εκλογών)σε κλείνω τώρα....γειά...".Με κοιτάει και μου λέει όλα καλά?αφού δεν πάθαμε τίποτα να φεύγουμε γιατί βιάζομαι.Εγώ εκείνη την ώρα 'εβγαζα ένα πετραδάκι απο την παλάμη μου,και χωρίς να βρίσω(τις συνήθησα τις που*****)της λέω οτι 'εχω ζημιά."Εγώ όμως δεν έχω,εσύ έπεσες επάνω μου" μου λέει
:confused:
Φωνάζω που λέτε την αστυνομία,και με το που έρχετε ακούω έναν να της λέει Ωώ τι κάνουμε κυρία τάδε?πως πήγαμε...κ.τ.λ.Αφού είπαν τα περί πολιτικής μου λέει ο ένας "άδεια δίπλωμα ασφάλεια"του τα δίνω,και μου λέει "κράνος γιατί δεν φοράς?θα σε γράψω για κράνος"Εγώ κράνος φυσικά φορούσα αλλα το εβγαλα εκεί που έπεσα,χωρίς να του το πώ όμως του λέω"εντάξει αλλα θα γραψεις και αυτην για ζώνη και που μιλούσε στο κινητό"ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΜΑΘΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΠΤΕΣ ΜΑΡΤΥΡΕΣ...ΚΡΑΝΟΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΨΩ"Του δείχνω το κράνος,και αφού συμπλήρωσε το συμβάν,λέει η γυναίκα το απίστευτο.
"Ποιός φταίει?"
- Ελάτε κυρία μου της λέει απο εδώ ερχόσασταν?
-ναι.
-αυτο τι είναι?
-stop.
-.......
-ναι αλλα σταμάτησα....
Και έκανε αρνητική δήλωσει...δηλαδή ήμαρτον...
αυτά...

ziggΥ
10/11/2009, 19:59
:eyepop:
ωραίο κρατος..
αφου συγρατηθηκες κιόλας.. παλι καλα.. εγω θα της ειχα βαλει το κινητο στο κ@$%

Gandalf dr685sm
10/11/2009, 20:06
Θες συμβουλή;... ωραία!

Έκανε αρνητική δήλωση;... παρε φωτό με το κινητό του STOP, των θέσεων των οχημάτων και μην υπογράφεις καμία αναφορά ατυχήματος , διαφυλάττοντας τις νόμιμες επιφυλάξεις σου για το τι γράφει μιας και οι αστυνομικοί δεν είναι εκτιμητές ούτε αναλυτές. Είναι υποχρεωμένοι να πάρουν στοιχεία των ανθρώπων που ενεπλάκησαν στο ατύχημα και τις δικές τους εκδοχές ώς προς το τι έγινε.

Σημειώνεις επίσης ονοματεπώνυμο της κυρίας , σημειώνεις οδούς και ώρα του συμβάντος και με αυτά τα στοιχεία καλείς την ασφάλεια σου.

Οι ασφαλιστικές εταιρίες επειδή κοιτάνε κέρδη και οχι το ποιός είναι ο οδηγός και αν είναι γραμματέας σε κόμμα ή δεν ξέρω τι άλλο, πίστεψε με θα τα βρούν μεταξύ τους στο ποιός πληρώνει ποιόν.

Όσο για τους αστυνομικούς.. βλάκες υπάρχουν παντού. Δεν ήξερα οτι πάνω απο τον νόμο είναι τα πρόσωπα. Είναι ακριβώς οι ένστολοι εκείνοι που μπήκαν στην ΕΛ.ΑΣ με ενα ντενεκέ λάδι και ενα ρουσφέτι... ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥΣ!

Gandalf

VANDA
10/11/2009, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis
"κράνος γιατί δεν φοράς?θα σε γράψω για κράνος"Εγώ κράνος φυσικά φορούσα αλλα το εβγαλα εκεί που έπεσα,χωρίς να του το πώ όμως του λέω"εντάξει ...."



Γιατί "εντάξει"; :confused:

2stroker
10/11/2009, 20:41
ελληνικη αστυνομια strikes again
διαφανεια παντου!!!
μετα φταιμε εμεις που τους βριζουμε:mad:
καλα ξεμπερδεματα φιλε;)

akissakis
10/11/2009, 20:53
Είπα "εντάξει"αλλά μετά του έδειξα που ήταν πεσμένο το κράνος και δεν με έγραψε...(αυτό έλειπε)

akissakis
10/11/2009, 21:06
Κατέγραψαν κανονικά τι συνέβει,δεν έχει σημασία αν έκανε αρνητική δήλωσει αυτή ή όχι.

Έχει και συνέχεια η ιστορία,για καλή μου τύχη πήγα στο νοσοκομείο,για να μου καθαρίσουν την πληγή,όπου και σκέφτηκα να κανώ και μια εισαγωγή σε περίπτωση που είχα προβλημα με δ'αυτην,ήταν οτι καλύτερο μπορούσα να κάνω.
Όταν το είπα αυτό στον ασφαλιστή μου,πέρνει τηλέφωνω στην λεγάμενη και της λέει να ρωτήσει τον ασφαλιστή της τι σημαίνει εισαγωγή για τροχαίο ατύχημα.
Για πότε μου τηλεφώνησαν και μου είπαν να περάσω απο το γραφείο τους δεν λέγετε.

Το πιό απίστευτο όμως δεν μπορείτε να το φανταστείτε...
θα σας το γραψω σε λίγο γιατί είμαι στην πιτσαρία ακόμα..........

Akatanomastos
10/11/2009, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis

Το πιό απίστευτο όμως δεν μπορείτε να το φανταστείτε...
θα σας το γραψω σε λίγο γιατί είμαι στην πιτσαρία ακόμα..........


:a014: :a014: :a014:







:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΜΟΡΦΕΑΣ
10/11/2009, 22:02
Κατ'αρχήν έπρεπε να δεις αν χτύπησες, όπως και αυτή όφειλε να ρωτήσει, αλλά πιθανόν έπεσες σε γυναίκα που σε έγραψε στο mN ts. Έτσι και συ την γράφεις στα αμελέτητά σου. Ενημερώνεις την ασφαλιστική σου εταιρία για το συμβάν. Αν έχεις νομική κάλυψη τότε τα αναλαμβάνει αυτή. Αλλιώς βάζεις δικηγόρο. Παίρνεις αντίγραφο συμβάντος από την τροχαία, και αν δεν έχουν γράψει αυτά που τους έχεις πει, ζητάς να κάνεις συμπληρωματική δήλωση ή ένσταση (δεν θυμάμαι καλά πως λέγεται). Κατόπιν μεσω του δικηγόρου σου ασκείς αγωγή κατά της οδηγού και της ασφαλιστικής εταιρίας, και ζητάς πάπάδες. Επίσης ρώτα τον δικηγόρο σου πόσο χρόνο έχεις διορία για να δηλώσεις τραυματισμό μετά το ατύχημα, και ζητάς και του αρχιμανδρίτες μετά :lol: . Αυτά και καλό κουράγιο. :wave2:

Operater
10/11/2009, 22:30
αν δεν εχεις νομικη καλυψη, γραψου στην ARAG...εστω και εκ των υστερων θα σε βοηθησει, όπως εμενα...εγγύηση

akissakis
10/11/2009, 22:42
Η κυρία εκτός απο σιχαμερό κομματόσκυλο που απεγθάνομαι,είχε και ασφαλιστικό γραφείο,στο οποίο υπήρχε και η δική μου ασφαλιστική εταιρεία,του αυτοκινήτου μου.
Πάω που λέτε απο τα κεντρικά, αφού είχα πάρει την αποζημείωση,και τους λέω οτι θέλω να πάρω το αυτοκίνητο που έχω ασφαλισμένο εκεί και ο λόγος ήταν αυτή η κυρία.13 χρόνια ασφαλισμένος χωρίς ατύχημα!!!Μα γιατί κύριε μου,δεν υπάρχει λόγος να φύγετε...κ.τ.λ..Υπάρχει λογος,είναι αυτό το ζωον που έχετε για συνεργατη.

Αυτά λοιπόν με την ιστορία μου,ελπίζω να σας κράτησε καλή παρέα και να μήν βαρεθήκατε.
να'στε καλά,να προσέχετε,και πάντα κράνος παιδιά.

project.breeze
10/11/2009, 22:45
Πήγαινε στο αστυνομικό τμήμα,βρες τον διοικητή,πες του να σου πει ποιός αστυνομικός ήταν αυτός και κάντου μήνυση.Να δούμε μετά...

akissakis
10/11/2009, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Πήγαινε στο αστυνομικό τμήμα,βρες τον διοικητή,πες του να σου πει ποιός αστυνομικός ήταν αυτός και κάντου μήνυση.Να δούμε μετά...
Μικρή πόλη φίλε,και μήν ξεχνάς έχω πιτσαρία...καταλαβαίνεις....
άλωστε αυτό που με ενόχλησε ήταν που πρίν ρωτήσει αν είμαι καλά,έψαχνε το κράνος...
δηλαδή έστω και είμαι χωρίς κράνος σε ατύχημα δεν θα δεις αν χτύπησα στο κεφάλι αν ζαλίζομαι κ.τ.λ.?

akissakis
10/11/2009, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Πήγαινε στο αστυνομικό τμήμα,βρες τον διοικητή,πες του να σου πει ποιός αστυνομικός ήταν αυτός και κάντου μήνυση.Να δούμε μετά...
Αν σου πώ ότι ο αστυνομικός έρχετε και τρώει στην πιτσαρία μου.....:beer:
αλλα δεν με θυμαται.(μικρός που είναι ο κόσμος).

akissakis
10/11/2009, 23:05
Αμάν...ξέχασα να σας πώ το καλύτερο απ'όλα.όταν πήρα το κινητό για να καλέσω την αστυνομία,μου λέει "κοίτα επειδή βιάζομαι να σου δώσο 50 ευρώ για να φύγουμε?
Να μήν σώσω να κάνω αλλη πίτσα ρε παιδιά έτσι μου είπε.Αυτή η γυναίκα δεν υπάρχει σας λέω.
Σχισμένα παντελόνια αίματα σπασμένο κουτί και μου λέει πάρε 50 ευρώ....:uplate:



ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΣ ΛΕΩ...

mizz
10/11/2009, 23:34
αναρωτιέμαι πως συγκρατήθηκες φιλαράκι!

πάλι καλά τέλος καλό όλα καλά :beer:

Ζεύκας
11/11/2009, 05:58
πολύ θράσος και ασέβεια στην ανθρώπινη ζωή η πουτάνα...

Nefos
11/11/2009, 07:03
Πόρνιεεεεεεεε........

byron
11/11/2009, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis
Αν σου πώ ότι ο αστυνομικός έρχετε και τρώει στην πιτσαρία μου.....:beer:
αλλα δεν με θυμαται.(μικρός που είναι ο κόσμος).

:smokin: :D :smokin:

ggs
11/11/2009, 07:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis
Αν σου πώ ότι ο αστυνομικός έρχετε και τρώει στην πιτσαρία μου.....:beer:
αλλα δεν με θυμαται.(μικρός που είναι ο κόσμος).

TABASCO βάζετε στις πίτσες ???

(πολύ TABASCO όμως ….)

:D

tatoo23
11/11/2009, 07:45
αλητες με τα μηχανακια καθυστερειτε το πολιτισμενο κοσμο να παει στις συνελευσεις του κομματος τι να πω ρε παιδια εχετε τετοιο θρασος καλα ρε φιλε αφου το αυτοκινητο αυτηνης της κ@#&*@ καλης κυριας εννοω δε επαθε τπτ γιατι τη ταλαιπωρεις ετσι?????ε?ε?ε?

lanzaman
11/11/2009, 08:07
Ξυλοοοο......... ΠΟΛΥΥΥ ΞΥΛΟ!!!! (εγω θα της εσπαγα τα ποδια για να μην ξαναοδηγησει, θα της επερνα τα 50? και θα εφευγα... αλλα εγω ειμαι και λιγο χουλιγκαν) [σορυ αλλα εχω αποθημενα απο συμβαν παρομοιο]

εις υγειαν:beer: :beer: :beer:

harris_x
11/11/2009, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis
Αν σου πώ ότι ο αστυνομικός έρχετε και τρώει στην πιτσαρία μου.....:beer:
αλλα δεν με θυμαται.(μικρός που είναι ο κόσμος).

χιχιχιχι... Καθαρτικό και είμαστε κομπλέ!


σκατ*-μπ*τσοι :rotflmao: :rotflmao:


:evil:


180243

LARISEOS
11/11/2009, 08:46
βασικα φιλε το οτι εχεις πιτσαρια δεν ειναι αυτος λογος για να καλυπτεις και να μην κανεις ενα τετοιο ατομο σκατα!

απο που εισαι?

εγω θα πήγαινα σε τοπική εφημερίδα και θα την ξεφτίλιζα!


κώλο κράτος!

περαστικα σου!

Λεωνίδας
11/11/2009, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis
Αν σου πώ ότι ο αστυνομικός έρχετε και τρώει στην πιτσαρία μου.....:beer:
αλλα δεν με θυμαται.(μικρός που είναι ο κόσμος). ζαμπόν μπέικον πιπεριά μύξα πεπερόνι φρέσκια τομάτα

καλή σας όρεξη κύριε όργανο :wave2:

devil's animal
11/11/2009, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
πολύ θράσος και ασέβεια στην ανθρώπινη ζωή η πουτάνα...

+απειρο..:rolleyes:

θελει λιγο εκδικηση η ιστορια και ας εληξε αισοδοξα (απ'οτι καταλαβα)
:winka:

TROOPER
11/11/2009, 09:36
ε μη βριζετε την ελληνικη αστυνομια ρε!!!δε ξερετε τι μπορει να ειχε προηγηθει !!!πιστευετε αυτα που λεει καποιος που δεν ξερετε και μιλαει με εμπαθεια για τα οργανα της ταξης???!!!

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil:

περαστικα ρε φιλε και στη προκειμενη περιπτωση...η εκδικιση ειναι ενα πιατο που τρωγεται καυτο :winka:

DeusEx
11/11/2009, 09:55
Τρωει στην πιτσαρια σου τ οργανο ... ε ?

:winka:

:rotflmao:

και μονο που το ακουω εξτασιαζομαι ...

:lol:

DimST
11/11/2009, 10:31
Πραγματικά θαυμάζω τη ψυχραιμία σου και τον τρόπο που αντιμετώπισες τη κατάσταση παρ’όλο το πολύ ιδιαίτερο της. Ειλικρινά το σκέφτομαι και βγαίνω απ’τα ρούχα μου με τους τρόπους της κυρίας αλλά και με τους άχρηστους υπηρέτες του νόμου.

Ποτέ ξανά σου εύχομαι.

:wave2:

Ζεύκας
11/11/2009, 11:25
θυμάσαι τι έκανε ο brad pitt όταν έκανε τον σερβιτόρο στην ταινία fight club?

πράξε ανάλογα...:smokin:

Ζεύκας
11/11/2009, 11:51
θυμάσαι τι έκανε ο brad pitt όταν έκανε τον σερβιτόρο στην ταινία fight club?

πράξε ανάλογα...:smokin:

Tpap
11/11/2009, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis
....Σχισμένα παντελόνια αίματα σπασμένο κουτί και μου λέει πάρε 50 ευρώ....:uplate:
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΣ ΛΕΩ...

Όχι ρε φίλε...! :confused:

Απλά λυπάμαι τον άντρα της...αν έχει. :sick: Χ 10


Τέλος καλό, όλα καλά.

akissakis
11/11/2009, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ε μη βριζετε την ελληνικη αστυνομια ρε!!!δε ξερετε τι μπορει να ειχε προηγηθει !!!πιστευετε αυτα που λεει καποιος που δεν ξερετε και μιλαει με εμπαθεια για τα οργανα της ταξης???!!!

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil:

περαστικα ρε φιλε και στη προκειμενη περιπτωση...η εκδικιση ειναι ενα πιατο που τρωγεται καυτο :winka:
Κοίτα φίλε μου,έχεις απόλυτο δίκιο οτι δεν πρέπει να πέρνουμε το μέρος κάποιου όταν δεν έχουμε ακούσει και την αλλη πλευρά.Όμως δεν έχω λόγο να πώ ψέματα,όσο ήρεμα και να φέρθηκα,μέσα μου έβραζα.Και για τους μπάτσους,που δεν ρώτησαν αν είμαι κάλα,και για την "κυρία"για την απάθεια της.
Όπως είπα και παραπάνω είναι μικρή η πόλη.Κάθε φορά που αντιμετωπίζω άσχημες καταστάσεις είτε με την μηχανή μου είτε με το παπάκι της δουλειάς,δαγκώνομαι να μην βρίσω γιατί ξέρω οτι αυτό θα έχει επιπτώσεις στη δουλειά μου,για τον ίδιο ακριβώς λόγο,που και εσύ γράφεις παραπάνω.Δηλαδή οταν ακούς μόνο την μιά πλευρά.
παράδειγμα
"Καλέ ποιόν λες εκείνον που έχει την πιτσαρία?και εμένα με έβρισε μια φορά στον δρόμο "χωρίς "να φταίω....τον αλήτη..κ.τ.λ."
Γι'αυτό δαγκώνομαι φιλαράκι γιατί έχω οικογένεια,παιδιά και δάνειο να ξοφλήσω.
Δέν με συμφέρει να χάσω πελάτες,επειδή δεν είναι καλοί οδηγοί.
Και επειδή πολύ στο μελό το ρίξαμε.....γιατί ρε παιδιά να βάλω tabasco και μυξες στον ανθρωπο?είναι καλός ο μπατσος αφήνει και μπουρμπούρι..
:a09:

pilotos_xtreme
11/11/2009, 17:35
ρΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΛΕς ΤΩΡΑ?

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΟΥ ΣΟΥ ΠΑΝ ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ ΡΕ?

ΠΗΓΑΙΝΕ ΒΡΕς ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟΥς ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΞΕ ΤΟΥς ΟΣΟ ΕΚΕΙ ΔΕ ΠΑΕΙ,Κ ΑΥΤΟΥς Κ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΚΑΤΙΝΑ

ΡΕ ΔΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ?
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ? ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ ΡΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ

ΡΕ ΑΔΥΝΑΤΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ Ο ΜΠΑΤΣΟΣ

alximistis
11/11/2009, 19:58
καλά τα λέμε αυτά... αλλά ρε παιδιά τι να λέμε... τι να πάει να κάνει και να πει και δεν ξέρω γω τι άλλο.
Το έχω ξαναρωτήσει άντε άλλη μία. Καταλαβαίνετε που ζείτε;;; Αντιλαμβάνεστε πως η κ. τάδε είναι κάποιου πολιτικομαλάκα υπεύθυνη σύμβουλος γκόμενα δεν ξέρω γω τι άλλο και το παλλικάρι θα βρεθεί κι από κάτω;;; που νομκίζετε ότι ζείτε στην Αγγλία ή στην Ελβετία;

Μάρτυρες; 0!
Στοιχεία; 0!
Αστυνομία; Ε... εκλήθη και δεν εκλήθη. Ήρθε δηλαδή αλλά... :(
ξέρετε τι θα πάνε να πούνε αυτοί στο δικαστήριο έτσι; το αντιλαμβάνεστε; αν κληθούν βέβαια και όταν γίνει η δίκη κλπ
άλλοι μάρτυρες; ναι! αυτοί ποθ θα εμφανισθούν ως δια μαγείας από την εν λόγω κυρία. :( :(
χώρια τι άλλο θα ακουστεί στη δίκη το παιδί δεν φορούσε κράνος έτρεχε εγώ το είδα και σταμάτησα γι αυτό και δεν τρακάραμε κλπ κλπ...

φίλε μου... προσωπική μου γνώμη αν έχεις μάρτυρα ή κάποιο στοιχείο οκ τότε συνέχα το αλλιώς... ξέχασέ το :(

kokos08
12/11/2009, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
θυμάσαι τι έκανε ο brad pitt όταν έκανε τον σερβιτόρο στην ταινία fight club?

πράξε ανάλογα...:smokin:

Θυμασαι πριν λιγο καιρο που σαβουριαστηκε με τη μηχανη ο Brad Pit με 0 χιλιομετρα? Τι συμβουλες να μας δωσει ο κουλος! Να εχεις την Angelina γκομενα και να μην ανεβαινει να την πας μια βολτα,πωπωωω....!!! :D

Παντος εμενα μου φαινεται λιγο μουφα η ιστορια...πλακα εχει παντος...!!! :a014:

maron
13/11/2009, 01:14
λυπαμαι πολυ..............
βρισκουν και τα κανουν
αν δεν κανεις κατι θα βρει τους ιδιους (και την ιδια) ο επομενος τυχερος


για αρχη επρεπε να δηλωσεις τραυματισμο να φυγεις με ασθενοφορο
και να κανεις και μηνυσεις
για αρχη.

liakaros
13/11/2009, 02:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ζαμπόν μπέικον πιπεριά μύξα πεπερόνι φρέσκια τομάτα

καλή σας όρεξη κύριε όργανο :wave2:


ζαμπόν μπέικον πιπεριά λανεϊντ πεπερόνι φρέσκια τομάτα

καλή σας όρεξη κύριε όργανο...

menelaos46
13/11/2009, 13:57
Το εχω πει και το ξαναλεω και θα το ξαναπω οσο δεν κανουμε τιποτα δεν αλλαζει τιποτα.Μονο να κλεγομαστε ειμαστε.
Αν νομιζεις οτι ο αστυνομικος εκανε κατι λαθος να κινηθεις νομικα εναντιον του.Αν δεν εχεις αρχιδια να το κανεις μη κλεγεσαι.Βρισκουν και τα κανουν. Και φερνω παραδειγμα.Αν ενας αστυνομικος παει να σου κανει ελεγχο και σε βρισει του κανεις μηνυση.Εστω οτι αθωωνεται, μετα θα ξαναβρισει??? Εστω οτι ξαναβριζει εναν η δυο η τρεις, και ακομη ενας του κανει μηνυση μετα θα ξανα αθωωθει??? Εστω οτι αθωωνεται ξανα ο διοικητης του δε θα παρει γραμη οτι ειναι μαλακας και βριζει???
Μακαρι τα πραγματα να αλλαζαν ως διαμαγιας αλλα δε γινεται. Παμε προς το καλυτερο μεσα απο καθημερινο αγωνα και διεκδικηση των δικαιωματων μας και αναδειξη του σωστου.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΥΡΙΟΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ!
Αν δε το κανουμε ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.(μηπως επαναλαμβανομαι?)

kokos08
13/11/2009, 14:37
Επιμενω...ψιλομουφα η ιστορια...:a014:

akissakis
14/11/2009, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Επιμενω...ψιλομουφα η ιστορια...:a014:
Γιατί ρε φιλαράκι μούφα?Ποιό σημείο απ'όλα δεν βρίσκεις αληθινό?
Κατ'αρχήν,τα διάβασες ολα?γιατί ξανάγραψα την συνέχεια.
Με στεναχώρησες...:bawl:

Akatanomastos
14/11/2009, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
θυμάσαι τι έκανε ο brad pitt όταν έκανε τον σερβιτόρο στην ταινία fight club?

πράξε ανάλογα...:smokin:

ενταξυ

Akatanomastos
14/11/2009, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
θυμάσαι τι έκανε ο brad pitt όταν έκανε τον σερβιτόρο στην ταινία fight club?

πράξε ανάλογα...:smokin:

ενταξυ







Υ.Γ. επαθα ντουβρουτζα λεμε, οταν πας να στειλεις το ιδιο μνμ σου λεει οτι το στειλε αλλα δεν το εμφανιζει επειδη ειναι ολοιδιο.ΤΡΕΛΟ?

Ζεύκας
14/11/2009, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ενταξυ







Υ.Γ. επαθα ντουβρουτζα λεμε, οταν πας να στειλεις το ιδιο μνμ σου λεει οτι το στειλε αλλα δεν το εμφανιζει επειδη ειναι ολοιδιο.ΤΡΕΛΟ?


ανάθεμα κι αν κατάλαβα πράμα! :lol:

Akatanomastos
14/11/2009, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ανάθεμα κι αν κατάλαβα πράμα! :lol:

ρε την απαντηση σου την εστειλες κατα λαθος 2 φορες

γιαυτο και καλα εγραψα 2*ενταξυ

στο υστερογραφο γραφω πως οταν πας να στειλεις το ιδιο μνμ στα καπακια σου λεει οτι το στειλε αλλα δεν το εμφανιζει..

εκτος αν λογικα γινει καποιο μπερδεμα οπως στην περιπτωση σου


αν δεν καταλαβες και τωρα, αστο γιατι παπαριες ειναι το θεμα

Ζεύκας
14/11/2009, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ρε την απαντηση σου την εστειλες κατα λαθος 2 φορες

γιαυτο και καλα εγραψα 2*ενταξυ

στο υστερογραφο γραφω πως οταν πας να στειλεις το ιδιο μνμ στα καπακια σου λεει οτι το στειλε αλλα δεν το εμφανιζει..

εκτος αν λογικα γινει καποιο μπερδεμα οπως στην περιπτωση σου


αν δεν καταλαβες και τωρα, αστο γιατι παπαριες ειναι το θεμα

ρε παπάρα με τι ασχολείσαι? :lol:

τέσπα το είδα ότι διπλοπόσταρα αλλά το σύστημα δν μ'αφήνει να το διαγράψω...























Υ.Γ. χρόνια πολλά ρε...

Akatanomastos
14/11/2009, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ρε παπάρα με τι ασχολείσαι? :lol:
..

ειναι αυτο το αρχεγονο ενστικτο της περιεργειας για το πως λειτουργει ο κοσμος:D

LsKostas
14/11/2009, 21:19
Φιλε σορρυ που θα στο πω ετσι χυμα...


ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΣΟΥ ...


αν απ το ολο σκηνικο με το κομματοσκυλο και τους μπατσους δεν εχεις ουτε καν την διαθεση

να τους κυνηγησεις και μετα απο λιγα μολις ποστ κανεις και πλακιτσα ,για να ελαφρηνεις την κατασταση,τοτε δεν μπορει κανενας νοημων ανθρωπος να ακολουθησει τον ειρμο των σκεψεων σου


:wave2:


διαβασε οτι σου ειπε ο menelaos46 και ανελαβε τις ευθυνες σου ως μοτοσυκλετιστης

μα πανω απ ολα σαν ενεργος πολιτης

akissakis
14/11/2009, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Φιλε σορρυ που θα στο πω ετσι χυμα...


ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΣΟΥ ...


αν απ το ολο σκηνικο με το κομματοσκυλο και τους μπατσους δεν εχεις ουτε καν την διαθεση

να τους κυνηγησεις και μετα απο λιγα μολις ποστ κανεις και πλακιτσα ,για να ελαφρηνεις την κατασταση,τοτε δεν μπορει κανενας νοημων ανθρωπος να ακολουθησει τον ειρμο των σκεψεων σου


:wave2:


διαβασε οτι σου ειπε ο menelaos46 και ανελαβε τις ευθυνες σου ως μοτοσυκλετιστης

μα πανω απ ολα σαν ενεργος πολιτης


Ρε παιδιά,τι παραπάνω να κάνω δλδ?Αποζημίωση πήρα και με το παραπάνω.Όλα καινούρια,όσα ζήτησα μου τα έδωσαν.Να κυνηγήσω τους μπάτσους?(χωρίς μαρτυρες)Θα με σκίσουν δεν το καταλαβαίνετε?Και τι θα κερδίσω απο όλη την ιστορία?Τί θα κερδίσουμε όλοι οι μοτοσυκλετιστές?Που θα "βάζαμε"μυαλό σε δυο μπατσους?ή νομίζετε ότι κάποιοι άλλοι δέν θα τολμούσαν κάτι παρόμοιο?Η πλειοψηφεια των αστυνομικών,ήταν είναι και θα είναι χουντική,οσο υπάρχει αυτή η πουτάνα μονιμότητα,ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.49% ο λόγος του πολίτη,51% του αστυνομικού. ΤΕΛΟΣ

menelaos46
14/11/2009, 22:59
Ρε παιδιά,τι παραπάνω να κάνω δλδ?Αποζημίωση πήρα και με το παραπάνω.Όλα καινούρια,όσα ζήτησα μου τα έδωσαν.Να κυνηγήσω τους μπάτσους?(χωρίς μαρτυρες)Θα με σκίσουν δεν το καταλαβαίνετε?Και τι θα κερδίσω απο όλη την ιστορία?Τί θα κερδίσουμε όλοι οι μοτοσυκλετιστές?Που θα "βάζαμε"μυαλό σε δυο μπατσους?ή νομίζετε ότι κάποιοι άλλοι δέν θα τολμούσαν κάτι παρόμοιο?Η πλειοψηφεια των αστυνομικών,ήταν είναι και θα είναι χουντική,οσο υπάρχει αυτή η πουτάνα μονιμότητα,ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.49% ο λόγος του πολίτη,51% του αστυνομικού. ΤΕΛΟΣ

Κατ'αρχην αυτο που λες περι χουντικης πλειοψηφιας δεν ισχυει.Ουτε το 51 49 που λες ισχυει.
Δευτερον αφου αποζημιωθηκες πληρως δε βλεπω να γραψαν κατι που δεν ισχυει.
Αρχιζω να πιστευω κι εγω πως παιζει λιγο μουφα....

akissakis
14/11/2009, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Κατ'αρχην αυτο που λες περι χουντικης πλειοψηφιας δεν ισχυει.Ουτε το 51 49 που λες ισχυει.
Δευτερον αφου αποζημιωθηκες πληρως δε βλεπω να γραψαν κατι που δεν ισχυει.
Αρχιζω να πιστευω κι εγω πως παιζει λιγο μουφα....

Δηλαδή μου λές ότι για να είναι αληθινή η ιστορία μου,έπρεπε να τους κάνω μύνηση.Να πάω στα δικαστήρια δυο αστυνομικούς,και να πώ στους δικαστές τι μου είπαν,και να πουν και αυτοι τι "πραγματικά"είπαν,και θα με πίστευαν...Εδώ δεν με πιστεύετε εσείς....

Τέλος πάντων ρε παιδιά,αν πείραξε η ιστορία μου,μπορεί κάποιος να μου πεί πώς μπορώ να την σβήσω,γιατί είμαι καινούριος και δεν ξέρω.Ευχαριστώ.

Akatanomastos
14/11/2009, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis

Τέλος πάντων ρε παιδιά,αν πείραξε η ιστορία μου,μπορεί κάποιος να μου πεί πώς μπορώ να την σβήσω,γιατί είμαι καινούριος και δεν ξέρω.Ευχαριστώ.

μην ψαρωνεις ρε φιλε.

ακουγοντε διαφορες αποψεις και ειναι λογικο

menelaos46
14/11/2009, 23:33
Δηλαδή μου λές ότι για να είναι αληθινή η ιστορία μου,έπρεπε να τους κάνω μύνηση.Να πάω στα δικαστήρια δυο αστυνομικούς,και να πώ στους δικαστές τι μου είπαν,και να πουν και αυτοι τι "πραγματικά"είπαν,και θα με πίστευαν...Εδώ δεν με πιστεύετε εσείς.... Τέλος πάντων ρε παιδιά,αν πείραξε η ιστορία μου,μπορεί κάποιος να μου πεί πώς μπορώ να την σβήσω,γιατί είμαι καινούριος και δεν ξέρω.Ευχαριστώ.

Ρε φιλε μου κουβεντα κανουμε.
Εσυ λες οτι αδικηθηκες και οτι καναν κατι παρανομα και καταχρηστικα εναντιον σου και μετα μας λες οτι δικαιωθηκες και αποζημιωθηκες πληρως.Δε νομιζεις πως ειναι λιγο αντιφατικο???
Επαναλαμβανω κανουμε φιλικη κουβεντα δεν ειμαστε δικαστες.
Σημασια δεν εχει η αποψη του αστυνομικου η αν σου αρεσε η οχι η φατσα του αλλα αν εκανε τη δουλεια του σωστα και απ'οτι λες ειχες δικιο και το κερδισες αρα κατα συνεπεια κατεγραψε κι ο τροχονομος ως οφειλε σωστα το γεγονος και δε πηρε το μερος της κυριας αυτης αφου τη γνωριζε.
Εγω προσωπικα δε βλεπω κατι λαθος.
Τωρα αν στραβομουτσουνιασε η ξινισε δεν εχει σημασια.

akissakis
14/11/2009, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ρε φιλε μου κουβεντα κανουμε.
Εσυ λες οτι αδικηθηκες και οτι καναν κατι παρανομα και καταχρηστικα εναντιον σου και μετα μας λες οτι δικαιωθηκες και αποζημιωθηκες πληρως.Δε νομιζεις πως ειναι λιγο αντιφατικο???
Επαναλαμβανω κανουμε φιλικη κουβεντα δεν ειμαστε δικαστες.
Σημασια δεν εχει η αποψη του αστυνομικου η αν σου αρεσε η οχι η φατσα του αλλα αν εκανε τη δουλεια του σωστα και απ'οτι λες ειχες δικιο και το κερδισες αρα κατα συνεπεια κατεγραψε κι ο τροχονομος ως οφειλε σωστα το γεγονος και δε πηρε το μερος της κυριας αυτης αφου τη γνωριζε.
Εγω προσωπικα δε βλεπω κατι λαθος.
Τωρα αν στραβομουτσουνιασε η ξινισε δεν εχει σημασια.

Φίλε Μενέλαε,το λάθος είναι και δικό μου που δέν εγραψα την ιστορία με μιάς,και οι περισότεροι διάβασαν μόνο την αρχή,με αποτέλεσμα να πιστεύουν ότι δεν το κυνήγησα,τουλάχιστον για την αποζημίωση.Εκεί νομίζω πως είναι το λάθος.Τέλος πάντων,πάντος σκυλομετάνιωσα που την έγραψα.

BUSA MAKIS
14/11/2009, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis
Ρε παιδιά,τι παραπάνω να κάνω δλδ?Αποζημίωση πήρα και με το παραπάνω.Όλα καινούρια,όσα ζήτησα μου τα έδωσαν.Να κυνηγήσω τους μπάτσους?(χωρίς μαρτυρες)Θα με σκίσουν δεν το καταλαβαίνετε?Και τι θα κερδίσω απο όλη την ιστορία?Τί θα κερδίσουμε όλοι οι μοτοσυκλετιστές?Που θα "βάζαμε"μυαλό σε δυο μπατσους?ή νομίζετε ότι κάποιοι άλλοι δέν θα τολμούσαν κάτι παρόμοιο?Η πλειοψηφεια των αστυνομικών,ήταν είναι και θα είναι χουντική,οσο υπάρχει αυτή η πουτάνα μονιμότητα,ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.49% ο λόγος του πολίτη,51% του αστυνομικού. ΤΕΛΟΣ

Δεν θα βγάλεις άκρη να κυνηγήσεις τους μπάτσους αφού ήσουν μόνος σου έτσι και αλλιώς.

Μιας και έρχονται και στο μαγαζί, έχεις μια άλλη ικανοποίηση ότι τους τα παίρνεις.

Akatanomastos
14/11/2009, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από BUSA MAKIS
Μιας και έρχονται και στο μαγαζί, έχεις μια άλλη ικανοποίηση ότι τους τα παίρνεις.

η λογικη του υγιη ελληνα επιχειρηματια:rolleyes:

menelaos46
15/11/2009, 00:03
Ολα εγιναν ως επρεπε να γινουν οποτε τελος καλο ολα καλα.
Και μια παρενθεση γιατι το ακουω πολυ αυτο και ειναι σκετη μαλακια.
...
ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝ ΓΙΑ ΚΡΑΝΟΣ Η ΚΟΚΚΙΝΟ Η ΣΤΟΠ Η ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΥΔΙΑ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΡΑΚΑΡΕΙ ΔΙΟΤΙ ΔΕ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ....

akissakis
15/11/2009, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από BUSA MAKIS
Δεν θα βγάλεις άκρη να κυνηγήσεις τους μπάτσους αφού ήσουν μόνος σου έτσι και αλλιώς.

Μιας και έρχονται και στο μαγαζί, έχεις μια άλλη ικανοποίηση ότι τους τα παίρνεις.


Αυτό λέω και'γώ ρε φίλε,αν το έπαιζα:a37:
τοτε με έβλεπα :a022:
μέχρι να:a024:
οι αστυνομικοί
:a55:
η γυναίκα μου θα:a26:
τα παιδιά μου θα:bawl:
και γω στο τέλος θα
:a24: :a22: :a21:
και θα :a018:
που έκανα τετοια:a31:
εσείς θα:a029:
και μετά θα :a13:
οταν θα σας ζητούσα :a4:

akissakis
15/11/2009, 00:32
και γιάυτό
:a12:
λοιπόν τώρα επειδή :ZZZ:
και τα μάτια μου εχουν γίνει:uplate:
τόση ωρα στην:a02:
σας
:wave2:
και λυπάμαι αν σας :a1:
με την ιστορία μου...

SpeakeasyBlues
15/11/2009, 11:25
Γεια σου ρε akissakis και ωραια τα περιεγραψες και ωραια απαντησες και ωραια το 'κλεισες.
Περιεγραψες ενα εργο που παιζεται σχεδον παντα οταν προκειται για επωνυμους κι 'αυτο γιατι οι αστυνομικοι γνωριζουν απο χερι την ρουσφετολογικη κλιμακωση της ιεραρχιας απο συστασεως ελληνικου κρατιδιου.
Αρκει να σκεφθεις πως γινονται οι προσληψεις για να παμε μετα στις μεταθεσεις και στις προαγωγες και και...οποτε "φυσιολογικα" συμπεριφερθηκαν ολοι εκτος...εκτος απο τους ανακριτες στο φορουμ που μια απλη ιστορια την εκαναν τραχανα.
Σου απαντησαν (κατα πλειοψηφια) τρεις κατηγοριες, αυτοι που δεν σηκωνουν τετοια και ειναι διαβασμενοι οποτε θα ειχαν καθαρισει την φαση χαλαρα (δηλαδη θα παλευαν να βρουν κανα ξαδελφο που εχει θειο τον...
η αντε βια κανα συνομηλικο δικηγορο που τα πινουν μαζι κτλ) και αυτοι που ηταν... μπροστα, οποτε τα ειπες ολα λαθος, τελευταιοι αυτοι που σου συστησαν να σερβιρεις αλλη πιτσα και τα συναφη.
Εγω κραταω αυτο το τελευταιο "Τέλος πάντων, πάντος σκυλομετάνιωσα που την έγραψα."
Να 'σε καλα και να προσεχεις.

kokos08
15/11/2009, 11:49
Ρε πολυ μουφα λεμε η ιστορια...Απο καμια Βραζιλιανικη σειρα θα εμπνευστηκε ο ποιητης...:a014:

LiakosVstrom
17/11/2009, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis
Αν σου πώ ότι ο αστυνομικός έρχετε και τρώει στην πιτσαρία μου.....:beer:
αλλα δεν με θυμαται.(μικρός που είναι ο κόσμος).

ροχάλα σε ότι τρώει φίλε μου.

akissakis
17/11/2009, 17:06
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
[B]Γεια σου ρε akissakis και ωραια τα περιεγραψες και ωραια απαντησες και ωραια το 'κλεισες.
Εγω κραταω αυτο το τελευταιο "Τέλος πάντων, πάντος σκυλομετάνιωσα που την έγραψα."
Να 'σε καλα και να προσεχεις.

Ευχαριστώ φίλος.Σκυλομετάνιωσα δεν λες τίποτα...και που να έγραφα για το "μεγάλο" ψάρι που έπιασα στο ψάρεμα.
Να'σαι και 'συ καλά...

Banana hammock#
17/11/2009, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis
...και που να έγραφα για το "μεγάλο" ψάρι που έπιασα στο ψάρεμα.
Για πες... :mad:

akissakis
18/11/2009, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock#
Για πες... :mad:

Για να δούμε.....:a16:

LocoMoto
18/11/2009, 00:23
έρε τι έχει να γίνει το δεκέμβριο.........

menelaos46
18/11/2009, 00:26
Σαν τι να γινει δηλαδη?

LocoMoto
18/11/2009, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Σαν τι να γινει δηλαδη?

ανέμεναι.........

menelaos46
18/11/2009, 00:35
Αναμενω αναμενος...

LocoMoto
18/11/2009, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Αναμενω αναμενος...

πρόσεχε μη σβήσεις.... άντε να ανάψεις ξανά....

Banana hammock#
18/11/2009, 11:13
Ετυχε ο αστυνομικος να γνωριζει την "κυρια", η οποια οντως φερθηκε σα μαλακισμενη πουτανα, αλλα δεν ειναι το θεμα μας. Περα απο το γεγονος πως αρχικα επρεπε να βεβαιωθει πως εισαι καλα, πραγμα που δεν εκανε, επραξε οπως επιτασει ο νομος! Δεν ειναι ψεματα πως δεν υπαρχει τροπος για να διαπιστωσει αν η bitch φορουσε ζωνη ή οχι, ενω για το κρανος, αν δεν το ειχες μαζι σου, σημαινει πολυ απλα πως δεν το φορουσες! Προφανως δεν το ειδε. Δεν εγινε καμμια αλλη παρατυπια κατα τη γνωμη μου. Κατεγραψε το περιστατικο οπως εγινε, ετσι δεν ειναι;

mivvo
18/11/2009, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
ελληνικη αστυνομια strikes again
διαφανεια παντου!!!
μετα φταιμε εμεις που τους βριζουμε:mad:
καλα ξεμπερδεματα φιλε;)


:beer: :beer: :beer: :beer:

menelaos46
18/11/2009, 17:45
Ετυχε ο αστυνομικος να γνωριζει την "κυρια", η οποια οντως φερθηκε σα μαλακισμενη πουτανα, αλλα δεν ειναι το θεμα μας. Περα απο το γεγονος πως αρχικα επρεπε να βεβαιωθει πως εισαι καλα, πραγμα που δεν εκανε, επραξε οπως επιτασει ο νομος! Δεν ειναι ψεματα πως δεν υπαρχει τροπος για να διαπιστωσει αν η σκρitch φορουσε ζωνη ή οχι, ενω για το κρανος, αν δεν το ειχες μαζι σου, σημαινει πολυ απλα πως δεν το φορουσες! Προφανως δεν το ειδε. Δεν εγινε καμμια αλλη παρατυπια κατα τη γνωμη μου. Κατεγραψε το περιστατικο οπως εγινε, ετσι δεν ειναι;

Ρε κοιτα να δεις που συμφωνουμε εμεις οι δυο και δε περιμενα να γινει ποτε αυτο!!!
Εκει με το κρανος το χαλας λιγο βεβαια και το ξαναλεω δε γινεται να σε γραψουν σε αλλο χρονο απο εκεινο που εγινε η παραβαση.

Banana hammock#
19/11/2009, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ρε κοιτα να δεις που συμφωνουμε εμεις οι δυο και δε περιμενα να γινει ποτε αυτο!!!
...........

Ειδες; Ακομη κι εσυ μπορεις καμμια φορα να δεις αντικειμενικα τα πραγματα και να εκφρασεις λογικες αποψεις! :rolleyes: