PDA

View Full Version : ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΟΛΤΑ!!



BIKENEST
12/11/2009, 09:39
Την κυριακη 15 του μηνου βολτα για ναυπλιο μεσω παλαιας επιδαυρου για καφεδομπριζολο κατασταση!! ραντευου στο περιπτερο χαιδαριου στης 09.30!! ΚΣΕΚΟΛΑΤΕ ΚΑΙ ΕΛΑΤΕ!!!
amiru pekti μαζεψε λαο!!!:beer: :beer:

pektis
12/11/2009, 12:39
Γ@μώτο....Αυτό το Σ/Κ έτυχε κάτι & δεν μπορώ...Θα έχει και γαμάτο καιρό......:cry:

Vaggos_1983
12/11/2009, 12:53
Εγω ειναι να παω μαλλον με κοπελια...οποτε ισως σας πετυχω πουθενα:)

tatoo23
12/11/2009, 13:14
μμμμ και εγω το σκεφτομαι μετα απο πολυ καιρο λεω να ρθω σε μια εκδρομουλα με το club αν το αποφασισω θα ετοιμασω το motori μου θα βαλω και την ενδοεποικινωνια μου και θα σας ερθω

BIKENEST
12/11/2009, 14:13
καιρο ωραιο θα εχουμε:beer: αντε να μαζευτουμε!!!:rotflmao:

amyroukai
12/11/2009, 14:15
Δεν είναι κακό αν και έπεσε μιά ιδέα για Μέγαρα και διαολίζομαι.... :)
Αλλά μάλλον καλύτερα θα περάσω καφεδομπριζολίζοντας παρά περιμένοντας στην ουρά να μπω με τους Ούννους...

Θα μαζέψω και τα λίγα χιλιόμετρα που μου λείπουν για το σέρβις! Χμ... Να πλύνω και τη μηχανή, είναι όλο λάσπη. Αν είχα βάλει και το αμορτισέρ θα έλεγα και στην Κατ... Τώρα δεν ξέρω. Με το Z και να τρώω όλο το κρύο δεν ξέρω αν θέλω να πάω τόσο μακριά... (φλωρομηχανόβιο mode)


Αλλά, λέω τώρα, μήπως να κάνουμε εκείνη την ορεινή Αρκαδία που λέγαμε... Από το πέρασμα από την Επίδαυρο την τελευταία φορά, δεν μου έμειναν ωραίες εικόνες...

BIKENEST
12/11/2009, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Δεν είναι κακό αν και έπεσε μιά ιδέα για Μέγαρα και διαολίζομαι.... :)
Αλλά μάλλον καλύτερα θα περάσω καφεδομπριζολίζοντας παρά περιμένοντας στην ουρά να μπω με τους Ούννους...

Θα μαζέψω και τα λίγα χιλιόμετρα που μου λείπουν για το σέρβις! Χμ... Να πλύνω και τη μηχανή, είναι όλο λάσπη. Αν είχα βάλει και το αμορτισέρ θα έλεγα και στην Κατ... Τώρα δεν ξέρω. Με το Z και να τρώω όλο το κρύο δεν ξέρω αν θέλω να πάω τόσο μακριά... (φλωρομηχανόβιο mode)


Αλλά, λέω τώρα, μήπως να κάνουμε εκείνη την ορεινή Αρκαδία που λέγαμε... Από το πέρασμα από την Επίδαυρο την τελευταία φορά, δεν μου έμειναν ωραίες εικόνες...
ελα και βλεπουμε μαν!!!!

amyroukai
14/11/2009, 13:40
Απλά να πω τα εξής: Επειδή είπα και σε δύο ακόμα, ο ένας είναι οικογενειάρχης και δεν έχει τη δυνατότητα να φάει όλη την ημέρα στο δρόμο, είπε να έρθει για έναν καφέ μέχρι κάποιο σημείο και το μεσημέρι να είναι σπίτι του. Την προηγούμενη φορά το γ... λίγο με την ώρα. Για να μπορέσουμε όλοι να χαρούμε την εκδρομή, αύριο να τηρήσουμε το ωράριο... Το να ξυπνάμε νωρίς νωρίς για να είμαστε εκεί 9:30 και τελικά να φεύγουμε 11, είναι βλακεία. Και θα αποτρέψει τη συμμετοχή "guest stars" στο μέλλον.

andgeo
14/11/2009, 14:02
Για αρχή σας χαιρετώ όλους . Είμαι σχετικά νέο μέλος εδώ παρότι παρακολουθώ το φόρουμ αρκετό καιρό .
Μιας και βλέπω τον καιρό ιδανικό για βολτούλα σκέφτομαι να σας ακολουθήσω στη βολτούλα σας.
Άντε γιατί με την γρίπη που με ταλαιπώρησε όλη την εβδομάδα νοιώθω θηρίο σε κλουβί .
Ραντεβού στο περίπτερο το πρωί . Τα λέμε εκεί παιδιά !!!!

andgeo
14/11/2009, 14:04
Αν και τώρα που βλέπω τα στατιστικά μου δεν είμαι και τόσο νέο μέλος , όσο για χρόνια ανενεργό ^^
Και δεν έχω bandit .

amyroukai
14/11/2009, 14:11
the more the merrier που λένε και οι Αγγλοσάξονες... :wave2:
Ούτε εγώ πάω πάντα με το Bandit, ούτε όλοι οι άλλοι έρχονται με Bandit...
Πιθανότατα θα έχουμε και ένα CBF και ένα Triumph αύριο...

tzeronymo
14/11/2009, 14:25
Να ερθω λετε ?

cosgili
14/11/2009, 16:52
Αν μου το επιτρεψουν οι υποχρεωσεις μου θα σας ακολουθησω και εγω. Ελπιζω να τα πουμε απο κοντα:wave2:

amyroukai
14/11/2009, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
Να ερθω λετε ?
Sorry auto to netbook den exei ellinika... Na ertheis, fisika! To sizitas?

tzeronymo
15/11/2009, 08:14
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!ΘΑ ΕΡΘΩ

amyroukai
15/11/2009, 19:39
Και περάσαμε μιά χαρά :)
6 μοτοσικλέτες σύνολο, 3 Bandit, ένα CBF1000, ένα Monster 600 και ένα Triumph Sprint ST 955. Καλός ο καφές, είδαμε και τις ωραίες παρουσίες του Ναυπλίου, είδαμε και κάγκουρες και ρίξαμε γέλιο, είδαμε και τα αγωνιστικά που τερμάτιζαν το ράλι σπριντ, τι άλλο θέλουμε! :) Ο καφές πάντως, τιμές Αθήνας. Αμ πως! Την επόμενη φορά ξαναπάμε παραλία Επιδαύρου για κρουασανάκι!
Με το φαγητό παιδευτήκαμε λίγο να βρούμε γιατί ήταν όλα στα χωριά κλειστά, τελικά βρέθηκε ψαροταβέρνα πάνω στο κύμα, ολ δε μόνεϊς λέμε.
Και συνολικά, καφεδάκι, φαγάκι, βενζίνες διόδια, ένα πενηντάρικο έφυγε, αλλά άξιζε... :) Κοντά 350 χιλιόμετρα γράψαμε αν δεν κάνω λάθος.
Η Κατερίνα θα με βρίζει που δεν ήρθε, αλλά τι να κάνουμε!

Και στα επόμενα, ελπίζω να κρατήσει λίγο ήλιο και για άλλες Κυριακές, αυτή τη γουρουνοπούλα που λέγατε την προηγούμενη φορά τη θέλω να βοσκήσει στο στομάχι μου....

cosgili
15/11/2009, 19:56
Τα περασαμε τελεια. Καλη παρεα, καλος καιρος, καλο φαϊ και ωραια διαδρομη. Τι αλλο να ζητησει κανεις????
Αντε με το καλο να το επαναλαβουμε :beer:

ΥΓ Jeronymo αναμενουμε φωτο απο το καφεδακι στο Ναυπλιο!!!

tzeronymo
15/11/2009, 19:57
Περασαμε καλα, χαρηκα πολυ που σας γνωρισα παιδια, και τα πολλα τα ειπε ο Νωντας τι ειδαμε και τι φαγαμε και ολα οκ παντα τετοια φιλικα

andgeo
15/11/2009, 23:31
Παρών κι εγώ. Όλα τέλεια δεν θα τα ξαναπώ γιατί τα έχει αναφέρει παραπάνω ο αδερφός "παγκόσμιος" αμυρουκαι .(Αντε με το καλό , με 2 CSS ακόμα και τον έχεις τον Rossi ... όταν σταματήσει :P). Απίστευτα άτομα όλοι , βοήθησε και ο καιρός και όλα πήγαν και τελείωσαν όπως έπρεπε .
Να το ξανακάνουμε παίδες , εκεί στην Αρκαδία που έχει προταθεί οι διαδρομές είναι για πολλά λεφτά.

andgeo
15/11/2009, 23:38
Να χαιρετήσω με την ευκαιρία και το παληκάρι με την "απαστράφτουσα" Λευκή-Μπλέ Μπούσα από το Haybusa.gr που μας συνόδευσε μέχρι τα διόδια Ελευσίνας , έτσι για την παρέα . Αν διαβάζεις φίλε στείλε ένα χαιρετισμό να χαίρεσε την καλή σου και πάντα τέτοια , ήρεμη δύναμη λέμε !!!!

amyroukai
16/11/2009, 00:35
Και ο Γιώργος έφτασε κανονικά σπίτι του, οπότε είμαστε όλοι ΟΚ :)

Τζερόνιμο ο Νώντας είναι ο Bikenest :) Εγώ είμαι ο Γιάννης. Φίλε κοψίδια την επόμενη. Αν και το μαγαζί μου άρεσε. Και ο πικάντικος γαύρος και το χταποδάκι και το καλαμαράκι. Τη σαρδέλα θα την προτιμούσα ψημένη ανοιχτή, αλλά και πάλι ήταν νόστιμη. Το μπακαλιαράκι πολύ καλό και ωραία ψημένο, δεν είχε στεγνώσει. Το μόνο ξενέρωτο ήταν το κολοκυθάκι που είχε ρουφήξει πολύ λάδι και είχε γεύση ηλιελαίου. Ήθελε ένα μαρινάρισμα σε μπύρα ή τηγάνισμα σε μπόλικο ελαιόλαδο...
Τη φωτογραφία από το Ναύπλιο ψηφίζω και εγώ να την ανεβάσεις.

andgeo είναι ζημιά η πίστα, κάτσε να μπεις και αν δεν πωρωθείς... :) δεν πειράζει :lol: :beer:
Γμτ, δεν προλαβαίνω για παγκόσμιος... Το ήξερα ότι έπρεπε να πάρω μηχανή πριν 20 χρόνια, το ήξερα!

Ναι ο busas πολύ ευγενικός και υπομονετικός! Έκανε ένα μαμάτο άνοιγμα στην ΑΟ μετά :) "πειράζει που έχω πολλά άλογα, πειράαααζει;" Αχ...

BIKENEST
16/11/2009, 09:13
περασαμε απιθανα αντε και στην επομενη βολτα να μαζευτουμε πιο πολλοι!!
τελικιασα και το εργαλιο 255 ευκολα!!!:beer:

pektis
16/11/2009, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Και περάσαμε μιά χαρά :)
6 μοτοσικλέτες σύνολο, 3 Bandit, ένα CBF1000, ένα Monster 600 και ένα Triumph Sprint ST 955. Καλός ο καφές, είδαμε και τις ωραίες παρουσίες του Ναυπλίου, είδαμε και κάγκουρες και ρίξαμε γέλιο, είδαμε και τα αγωνιστικά που τερμάτιζαν το ράλι σπριντ, τι άλλο θέλουμε! :) Ο καφές πάντως, τιμές Αθήνας. Αμ πως! Την επόμενη φορά ξαναπάμε παραλία Επιδαύρου για κρουασανάκι!
Με το φαγητό παιδευτήκαμε λίγο να βρούμε γιατί ήταν όλα στα χωριά κλειστά, τελικά βρέθηκε ψαροταβέρνα πάνω στο κύμα, ολ δε μόνεϊς λέμε.
Και συνολικά, καφεδάκι, φαγάκι, βενζίνες διόδια, ένα πενηντάρικο έφυγε, αλλά άξιζε... :) Κοντά 350 χιλιόμετρα γράψαμε αν δεν κάνω λάθος.
Η Κατερίνα θα με βρίζει που δεν ήρθε, αλλά τι να κάνουμε!

Και στα επόμενα, ελπίζω να κρατήσει λίγο ήλιο και για άλλες Κυριακές, αυτή τη γουρουνοπούλα που λέγατε την προηγούμενη φορά τη θέλω να βοσκήσει στο στομάχι μου....

A ρε φίλε μπράβο! Αντε να δούμε πότε θα πάμε για γουρουνοπούλα!!!!!!:lol:

Hell_Rider
16/11/2009, 10:52
Βαλτε και καμια φωτο παιδια να δουμε και εμεις τα μερη σας !!!

pektis
16/11/2009, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από BIKENEST
περασαμε απιθανα αντε και στην επομενη βολτα να μαζευτουμε πιο πολλοι!!
τελικιασα και το εργαλιο 255 ευκολα!!!:beer:

Μόνο???Το είχα για παραπάνω,αλλά έχει & γ@μώ τις ροπές...:beer:

BIKENEST
16/11/2009, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Μόνο???Το είχα για παραπάνω,αλλά έχει & γ@μώ τις ροπές...:beer:
αμα ρε μαν βαραγε πιο πολλα busa θα ητανε!!!:sun:

amyroukai
16/11/2009, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
A ρε φίλε μπράβο! Αντε να δούμε πότε θα πάμε για γουρουνοπούλα!!!!!!:lol:
Είπα, την επόμενη Κυριακή με λιακάδα, να βάλουν μερικοί μερικοί κορντούρες παντελόνια να μην κρυώνουν και να πάμε, μου τρέχουν τα σάλια από τότε που το άκουσα. ΟΚ το βράδι και εγώ ψιλοκρύωσα. Andgeo είσαι ήρωας όλη μέρα με τη φόρμα το αθλητικό και το μπουφανάκι του γυμναστηρίου! Τι εσωτερικό θερμοστάτη έχεις και δεν πάγωσες ολόκληρος;

andgeo
16/11/2009, 13:55
Άσε πήγα για κορντούρα και βγήκα κουρεμένος λέμε . Το φτηνότερο που είδα και ερχόταν κάπως πάνω μου ~300?. Ε "da fuck man" που λέει και ο αγαπητός Cartman . Τα δε 3/4 .... :eyepop: :eyepop: :eyepop: αλλά και τα 550που ήθελε ο άλλος ο παγκόσμιος . Έλεος λέμε . Θα ξαναπάω για να βγάλω άκρη , θα ρίξω και μια ματιά στη γνωστή αποθήκη και βλέπουμε .
Έμπειρε είσαι ωραίος ρε ... Και σούζες και καγκουριές και 255 . Άντε να βρεθούμε και στην επόμενη βόλτα , βουνό αυτή τη φορά για φαγητό για να ρεφάρουμε οι ορεινοί !!!!

andgeo
16/11/2009, 14:05
Και να βρίσω και τον βλάκα με το adventure 990 που ενώ γινόταν της τανας-που από κίνηση και ενώ είμαι πίσω από δύο αυτοκίνητα επάνω στη γραμμή και περιμένω να σιγουρευτώ ότι με έχουν δει στους καθρέπτες τους για να περάσω , εκείνος γκαζώνει από πίσω μου , περνάζει αριστερά μου και με διαγώνια κίνηση δεξιά περνάει εμένα και τα 2 αυτοκίνητα χωρίς δεύτερη σκέψη . Μπράβο μάγγα και εις ανώτερα , αλλά έχεις μπερδέψει τα ΚΤΜ με τα τανκς . Η ΚΤΜ δεν κατασκευάζει ΤΑΝΚ . Ξανά για να το εμπεδώσεις Η ΚΤΜ δεν κατασκευάζει ΤΑΝΚ

amyroukai
16/11/2009, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
Άσε πήγα για κορντούρα και βγήκα κουρεμένος λέμε.
Για τον μάστροΝώντα ήταν η σπόντα (κάνει και ρίμα) που κρύωναν τα πάντα του... :sun: Όποτε τον συμφέρει είναι "μεγάλος άνθρωπος" το χρυσό μου και μετά κάνει μιά σούζα και φεύγει από τα διόδια, όπως κάνουν όλοι οι μεγάλοι άνθρωποι εξάλλου :P

Για την επόμενη φορά, θα πρότεινα μια βόλτα Γαλαξίδι με επιστροφή από το βουνό να κάνουμε και το στροφιλίκι προς Αμφισσα και να φάμε στη Γραβιά, είχαμε πάει με το φορουμ μιά φορά και πολύ ΜΕ άρεσε....


[spam mode ON]Ο Δημήτρης και ο Θανάσης στη γνωστή αποθήκη έκαναν παραλαβές το Σάββατο (προχτές) έμαθα και λέω να πάω για να δω και ένα καλό χειμωνιάτικο γάντι γιατί αυτά που έχω είναι αδιάβροχα, αλλά δεν είναι για οτιδήποτε εκτός Αθήνας από πλευράς κρύου. Πάντως υπολόγισε ένα 150άρι στο νερό για παντελόνι D-Dry και πάνω από 200 για Gore-Tex και στην περιοχή των 250-300 για ένα καλό D-Dry μπουφάν. Καλές τιμές σε μπουφάν είχε η Spidi, στα 138? αδιάβροχα κοντά, όχι 3/4, αλλά δεν ξέρω αν θα υπάρχουν ακόμα, τις διαφημίσεις τις είχα δει σε περιοδικά Σεπτέμβρη. Αν σε βγάλει ο δρόμος σου, ρίξε μιά ματιά στο μοτομάρκετ στη Συγγρού ή στο Spidi store στην Καλλιρρόης, μπορεί κάτι να έχουν πάλι. [/spam mode OFF]

cosgili
16/11/2009, 15:41
Εννοειται πως ειμαι μεσα και για ορεινη διαδρομουλα με το καταλληλο διαιτιτικο μενου φυσικα. Ο μαστροΝωντας ολο μεγαλος μεγαλος αλλα και στο στροφιλικι το εβαλε και τη σουζιτσα του την εκανε και την τελικη του τη βαρεσε...φαντασου να ηταν και νιατο:bigcry: :bigcry: :bigcry: :lol: :rotflmao:

BIKENEST
16/11/2009, 16:06
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Parasense
16/11/2009, 22:10
gia sas pedakia!... ade graftika kego ... oriste..

telia h volta mas tin kiriaki!

tzeronymo
16/11/2009, 23:19
Bρε καλως τον Γιωργο

Parasense
17/11/2009, 09:28
kalos sas vrika pedia!

spiro eplines telika tin kiriaki to vradi? :Pp

pektis
17/11/2009, 11:19
Καλώς τον!:beer:

amyroukai
17/11/2009, 11:31
Ρε ανωμαλία με το πλύσιμο της μηχανής... Σας έβλεπα εκεί που σταματήσατε μην και πατήσει το λάστιχο νερά και πέθανα στο γέλιο.

cosgili
17/11/2009, 14:34
Εδω ο Σπυρος ειχε κρεμασει πιπιλα στο χοντακα γιατι ειναι το μωρο του, λες να το εβαζε στα νερα?????:lol:

tzeronymo
17/11/2009, 17:29
Λυσσα κακια με την πιπιλα της ΜΑΥΡΟΥΚΑΣ οσο για τα νερα γ@μ@@@@@ τι αλλο να πεις χαρα θεου και ολοι δρομοι μες τα βρομονερα :confused: Υ.Γ Φωτο οταν μαθω θα ανεβασω:D