PDA

View Full Version : άσχετο... (πανελλήνιες)



dammed_kittin
12/11/2009, 18:45
μήπως ξέρει κανείς σε πόσα κ σε ποια μαθηματα
εξεταζονται πλεον οι μαθητες για να μπουν στην κτηνιατρική σχολη?
κ σε ποια κατευθυνση ειναι?

guzzistas
12/11/2009, 18:59
CSS level 1, 2, 3, 4

από την Εθνική μετά την Ελευσίνα κοντά στα 30 χλμ κατεύθυνση δεξιά.....

:lol: :lol: :lol:

pilotos_xtreme
12/11/2009, 19:02
αμα δεν απατωμε ,σε ενα παιδι που εκανα φροντηστιριο φετος, μου πε οτι εξεταζονται σε 6 μαθηματα και ετσι πρεπει να ειναι γιατι εγω εδωσα τελευταια χρονια με 9 μαθηματα παννεληνιες. για κτηνιατρικη σχολη νομιζω ειναι 2ο η 4ο πεδιο ,θα σε γελασω. αρα πρεπει να χεις μαθηματικα κατευθηνσης χημεια κτλ κτλ , ρωτα σε καποιο φροντησιριο για σιγουρα κοπελια

pilotos_xtreme
12/11/2009, 19:03
α ξεχασα,κατευθυνση θετικη κατα 99 τισ εκατο

alcapone09
12/11/2009, 19:04
Είναι δεύτερο επιστημονικό πεδίο, και πρέπει να πας από θετική κατεύθυνση όπως τις ιατρικές. Τα μαθήματα είναι 6. 4 κατεύθυνσης που ειναι Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία,Βιολογία (νομίζω), και 2 γενικης, έκθεση κι άλλο ενα που το επιλέγεις εσυ.

Μπορείς να δηλώσεις το πεδίο και από άλλες κατευθύνσεις αλλά αλλάζουν οι συντελεστές βαρύτητας αν θυμαμαι καλά και κατεβαίνει πολύ ο βαθμός οπότε είναι μαθηματικά σχεδόν αδύνατο να πιάσεις κτηνιατρική.

αυτα..:D

dammed_kittin
12/11/2009, 19:11
γρηγορες απαντησεις....

ευχαριστω πολυ παιδια.

θα το ψαξω κ ελπιζω του χρονου τετοια εποχη να ειμαστε θεσσαλονικη.....




:beer: :beer: :beer: :beer:

Pappios
12/11/2009, 19:19
πρεπει να εισαι απο θετικη κατευθυνση με τα αντιστοιχα μαθηματα της,μαθηματικα,χημεια,φυσικη το κοινο που ειναι η εκθεση και σαν μαθημα επιλογης βιολογια γενικης παιδειας αν και εφοσον η κτηνιατρικη βρισκεται στο 3ο πεδιο αλλιως δεν χρειαζεσαι βιολογια!σκεψου το πολυ καλα παντος...

alcapone09
12/11/2009, 19:25
3ο ειναι.. ναι σωστός:rolleyes: εχουν περασει και 2 χρονια...

SoulGR
12/11/2009, 21:45
νομιζω οτι ειναι στο τριτο πεδιο μαζι με τις ιατρικες φαρμακευτικες κλπ κλπ
δεν χρειαζεται απαρετητα να εισαι απο την θετικη κατευθυνση....εγω ειμια τεχνολογικη και πηρα μαθημα επιλογης βιολογια γενικης παιδειας οποτε και πιανω και το 3ο πεδιο εκτος απο 2ο και 4ο αλλαζουν ομως οι συντελεστες.νομιζω οτι απο θετικη για το τριτο τους μεγαλυτερους συντελεστες εχουν βιολογια κατευθυνσης και χημεια κατευθυνσης ενω αν εισαι απο αλλη κατευθυνση για το τριτο τους μεγαλυτερους εχουν η εκθεση και η βιολογια γενικης παιδειας........ειναι λιγο μπερδεμα οποτε καλυτερα να πας να ρωτησεις σε ενα σχολειο....

Corvo
12/11/2009, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
νομιζω οτι ειναι στο τριτο πεδιο μαζι με τις ιατρικες φαρμακευτικες κλπ κλπ
δεν χρειαζεται απαρετητα να εισαι απο την θετικη κατευθυνση....εγω ειμια τεχνολογικη και πηρα μαθημα επιλογης βιολογια γενικης παιδειας οποτε και πιανω και το 3ο πεδιο εκτος απο 2ο και 4ο αλλαζουν ομως οι συντελεστες.νομιζω οτι απο θετικη για το τριτο τους μεγαλυτερους συντελεστες εχουν βιολογια κατευθυνσης και χημεια κατευθυνσης ενω αν εισαι απο αλλη κατευθυνση για το τριτο τους μεγαλυτερους εχουν η εκθεση και η βιολογια γενικης παιδειας........ειναι λιγο μπερδεμα οποτε καλυτερα να πας να ρωτησεις σε ενα σχολειο....


ακριβως οπως τα λεει ο κολλητος απο πανω




ειναι σχολη ιατρικης αρα 3ο πεδιο αρα σε βολευει να πας θετικη κατευθυνσης μιας και τα μαθηματα βαρυτητας ειναι βιολογια κατευθυνσης και χημεια κατευθυνσης

μπορεις βεβαια να μπεις και απο τεχνολογικη και απο θεωριτικη αλλα χανεις μορια και θα πρεπει να γραψεις αρκετα παραπανω απο αυτες τις 2 κατευθυνσεις για να περασεις...

δεν ξερω ομως τι γινεται με τις βασεις..

dond4le
12/11/2009, 23:13
Αφου ξεφυγαμε απο τα καθιρερωμενα...............να ρωτησω και εγω:D :D

Με πτυχιο Τ.Ε μηχανικου μπορω να μπω σε πολυτεχνικη σχολη χωρις να δοσω πανελληνιες?

dammed_kittin
14/11/2009, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από alcapone09
3ο ειναι.. ναι σωστός:rolleyes: εχουν περασει και 2 χρονια...


2 χρονια?
απο τι?

dammed_kittin
14/11/2009, 18:14
α ναι


ευχαριστω για τις απαντησεις....


πηγα κ ρωτησα κ εβγαλα ακρη
κ μπορω να δηλωσω θετικη κ ας ημουν τεχνολογικη
κ μπορω επισης να δωσω κ σε οποιο σχολειο θελω...
4 κατευθυνσης
1 νεοελληνικη γλωσσα γενικης
1 γενικης της επιλογης μου οπου ακουσα οτι η βιολογια ειναι η πιο ευκολη

will see


:beer: :beer:

dammed_kittin
14/11/2009, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
Αφου ξεφυγαμε απο τα καθιρερωμενα...............να ρωτησω και εγω:D :D

Με πτυχιο Τ.Ε μηχανικου μπορω να μπω σε πολυτεχνικη σχολη χωρις να δοσω πανελληνιες?


χλωμο σε κοβω..
κ εγω αναρωτιομουν μηπως ειχε αλλαξει κανα συστημα κ μπορουσα να παω στη σχολη που θελω να μπω κ δωσω εκει εξετασεις αλλα δεν....

www.ypepth.gr

p@nos
14/11/2009, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
Αφου ξεφυγαμε απο τα καθιρερωμενα...............να ρωτησω και εγω:D :D

Με πτυχιο Τ.Ε μηχανικου μπορω να μπω σε πολυτεχνικη σχολη χωρις να δοσω πανελληνιες?


μπορεις να μπεις σε οποιαδηποτε σχολη θες με κατατακτηριες στην ιδια τη σχολη...

ομως για να περασεις στις κατατακτηριες πρεπει να ριξεις ΠΟΛΥ διαβασμα(για πολυτεχνειο μιλαω...)

dammed_kittin
14/11/2009, 18:33
δεν το επιασα αυτο.........

ισχυει?

p@nos
14/11/2009, 19:21
ναι αλλα για να το κανεις πρεπει να εχεις τελειωσει ηδη καποια σχολη η κατι τετοιο...

τεσπα θελω να πω πως υπαρχουν καποιοι περιορισμοι...αν θες να μπεις μπορεις αν ψαξεις και αυτον το τροπο...να δεις αν επιτρεπεται για την περιπτωση σου