PDA

View Full Version : Βοηθεια για 50cc διπλωμα και γουρουνα...



Cefirul
12/11/2009, 22:43
Για σας, εχω αναγκη απο καποιες πληροφοριες και υπεθεσα οτι ειναι το καταληλο forum για να ρωτησω...
Λοιπον, τον Φεβρουαριο κληνω τα 16 οποτε μπορω να βγαλω διπλομα για 50αρακι...
1. χρειαζομαι κατι περισοτερο για να παρω γουρουνα η οχι?
2. που μπορω να βγαλω το διπλομα?
3. ποσο θα μου κοστισει?
4. αν εχω το διπλομα για 50αρακι και με πιασουν με περισοτερα κυβικα γουρουνα τι προστημο υπαρχει?
5. αν αγορασω 50αρα και την κανω 125αρα θα μ κοστισει πολυ?
6. ποσο θα μου κοστισει πανω κατω μια 50cc γουρουνα?

ευχραριστω για τον χρονο σας.

nihristo
12/11/2009, 23:00
1) θεωρητικά ούτε το δίπλωμα το χρειάζεσαι για να την αγοράσεις όμως αν θες να είσαι νόμιμος θες δίπλωμα και ασφάλεια.

2,3) http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=1170&Itemid=131&lang=

4) κλήση για δικαστήριο

5, 6) από 600 ευρώ (κινέζικες-δεν το προτείνω) μέχρι 2000 για καινούργια νομίζω είναι μέσα στα όρια. Μην την πειράξεις καλύτερα

Cefirul
12/11/2009, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
1) θεωρητικά ούτε το δίπλωμα το χρειάζεσαι για να την αγοράσεις όμως αν θες να είσαι νόμιμος θες δίπλωμα και ασφάλεια.

2,3) http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=1170&Itemid=131&lang=

4) κλήση για δικαστήριο

5, 6) από 600 ευρώ (κινέζικες-δεν το προτείνω) μέχρι 2000 για καινούργια νομίζω είναι μέσα στα όρια. Μην την πειράξεις καλύτερα

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια, και κατι τελευταιο που δεν διευκρινιζει στο site θα εξετασθω και πρακτικα η μονο γραπτα?

nihristo
13/11/2009, 00:44
θα εξεταστείς γραπτά και πρακτικά. Τα πρακτικά είναι ζιγκ-ζακ σε κορίνες και όσο παράλογο και αν ακούγεται για να δώσεις πρακτικά πηγαίνεις με δικό σου μηχανάκι, η τροχαία δεν έχει...:eyepop:

Καλή αρχή φίλε

υ.γ Οι γουρούνες, ειδικά αυτές οι μικρές τουμπάρουν πολύ εύκολα. Να το χεις στο νου σου και αν έχεις κάποιον μεγαλύτερο που να ξέρει πες του να σου δείξει. Το ότι θα πάρεις το δίπλωμα δεν σημαίνει το ότι έμαθες να οδηγάς...Προσόχη πολύ λοιπόν και αν θες κοίτα κ κανένα scooter...