PDA

View Full Version : Σερβις



fast_gr
13/11/2009, 14:02
Καλησπέρα παίδες.

Για πείτε λίγο την γνώμη σας γιατί νομίζω πως κάτι δεν πάει καλά.

Πάω εχθές που λέτε το σκούτερ για σέρβις μιας κ έκανε 2.000χμ κ λέω ας του ρίξουν μια ματιά.
Μπαίνω λοιπόν στο συνεργείο όπου το αγόρασα κιολας το μηχανάκι κ βλέπω ένα μ@λ@κ@.
Του λέω "καλημέρα" δεν μιλάει καθόλου κ με κοιτάει στραβά...
Συνεχείζω κ του λέω "να στο αφήσω εδώ?" Μου κουνάει το χέρι κ μου λέει άστο εκεί με σπαστικό ύφος...
Κατεβαίνω λοιπόν κ του λέω "αν τρέχει κάτι" αλλά εκείνη την ώρα ήρθε ο μηχανικός που ήταν ευγενέστατος κ δεν το συνέχισα...

Για να μπω στο ψητό...

Αφήνω το μηχανάκι το πρωί κ μου είπε θα σε πάρω τηλ το μεσημεράκι να έρθεις να το πάρεις, όπως κ πήρε.
Πήγα κ το πήρα κ έδωσα κ 20? αν κ μου είχαν πει πως για 2χρόνια είναι καλημένα τα σέρβις...

Σήμερα τ πρωί βγαίνοντας απτο σπίτι βλέπω να στάζουν λάδια κάτω...το παίρνω κ του το πάω στο καπάκι...

Του λέω
-εχθές το έκανα σέρβις δεν το είδες το σωληνάκι πως είναι για πέταμα να το κάνεις 2 λεπτά?
Επίσης κ η πίσω η ρόδα ήθελε σφίξιμο κ μόλις βάζω δεύτερο άτομο τρίζει ενώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα...

Με τα πολλά κ τα άλλα τελικά μου το έκανε εκείνη την ώρα κ όπως κατάλαβα τίποτα δεν το είχε κάνει στο σέρβις καθώς το παρέλαβα στην ίδια κατάσταση άν κ ήταν είδη μια χαρά κ 2 πράματα που έλεγα πως θα μου τα κάνει ούτε που τα ακούμπησε.

Τι να πω δηλαδή..

kokos08
13/11/2009, 14:17
Ο μαγικος κοσμος των συνεργειων...Εγω οποτε πηγαινω στο συνεργειο μετα ολο κατι παραπανω μου βγαζει...τυχαια ειναι ολα αυτα? Ποτε δεν θα το μαθω...

MikeG
13/11/2009, 14:18
Μεταφερθήκαμε στης "Γενικές".

Εχετλαίος
13/11/2009, 14:28
Τους σπάω ή όχι τα @@, κάθομαι πάντα εκεί στα σέρβις. Όχι αποπάνω ωσάν το Χάροντα αλλά παραδίπλα και διακριτικά, να θωρώ τι και πως το κάνουνε χωρίς να ενοχλώ. Τουλάχιστον 2 φορές έχω προλάβει μ@λακία απλά παρατηρώντας τι κάνουνε, τη μια με λάδια που ξέχασαν να βάλουνε στο μπροστινό και την άλλη με φίλτρο βενζίνης που γύρισαν και έβαλαν πάλι το παλιό!

camen
13/11/2009, 14:30
ΜΙα ειναι η λυση:ΚΑΘΕΣΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ!!!

Εγω δεν εχω αφησει ποτε μηχανακι σε συνεργειο κ να παω να το παρω πιο μετα...
Παιρνω ενα τηλ μια εβδομαδα πριν,ρωταω ποτε να το παω,κλεινουμε ραντεβου και κανει οτι πρεπει μπροστα μου...:winka:
Μπορει να ειναι λιγο σπαστικο που καθομαι απο πανω του αλλα στα @ρχιδι@ μου.
Ξερω οτι αυτα που ηθελα εγιναν...

Κ να φανταστεις οτι ο μαστορας ειναι φιλαρακι καλο...Αλλα εμπιστοσυνη πλεον ουτε στον αδερφο σου που λεει ο λογος...:sad: :sad: :sad:

fast_gr
13/11/2009, 14:47
Δεν ξέρω τι να πω παιδιά εγώ μια φορά τα πήρα στο κρανίο....

Δηλαδή αν ήθελα να πάω αρκετά χιλιόμετρα κ είχα την σιγουριά οτι μόλις βγήκε απτο σέρβις τι θα γινόταν;...

Δεν ξέρεις που να δείξεις εμπιστοσύνη πλέον κ δύστυχος δεν είχα τον χρόνο να κάτσω να δω τι κάνει (αν κάνει δηλαδή)

camen
13/11/2009, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από fast_gr

Δεν ξέρεις που να δείξεις εμπιστοσύνη πλέον

Αν καταλαβεις αυτο,τοτε εχεις κανει ενα πολυ μεγαλο βημα στο να γινεις καλυτερος...:winka:
Κ γνωμη μου,πρεπει να του πεις στα ισια και στα μουτρα του μαστορα σου οτι δεν εμεινες καθολου ευχαριστημενος και θα αλλαξεις μαστορα.

DeusEx
13/11/2009, 15:07
εμπιστοσυνη μηδεν...

δεν σου κανω πλακα...

απο το 2003 με το xr125

μεχρι σημερα με το fz6 εχω γυρησει ολον τον κοσμο και μαστορα δεν εχω βρει.

Τι σε εξουσιοδοτημενα πηγα, τι σε γνωστους γνωστων, τι χυμα στο κυμα ... με κανεναν δεν εμεινα ευχαριστημενος.

Παντα με γραφανε στα @@ τους , παντα κατι δεν κανανε σωστα, παντα κατι προεκυπτε μετα, και παντα πληρωνα τα κερατα μου.

Για να μην σου πω για το αισθημα της ανασφαλειας που ειχα οταν το παραλαμβανα με τοσες μαλακιες που εχω δει ... τσεκαρα τα παντα μονος μου ξανα

το χρακακι μου δεν του ειχαν βαλει αρκετο λαδι.

το φζερακι μου, δεν μου ειχαν σφιξει την αλυσιδα (μονο την λαδωσαν)

για να σου πω μονο 2 παραδειγματα απο μια ατελειωτη λιστα.

ΠΑΡΕ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΤΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ (τουλαχιστον τα βασικα)

GIXXERAKIAS
13/11/2009, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx


ΠΑΡΕ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΤΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ (τουλαχιστον τα βασικα)

+1000...περιμενω να περασει ο δευτερος χρονος της εγγυησης να τα κανω και παλι μονος μου να εχω το κεφαλι μου ησυχο. :wave2:

ps:Παντα τσεκαρουμε πριν παρουμε το μοτο στα χερια μας λαδια,υγρα φρενων,τακακια*,παραφλου (*εαν εχουν αλλαχτει οπως χρεωσαν μου εχει τυχει) πριν φυγουμε ακομη κι ο μηχανικος ειναι κολλητος μας.:winka:

fast_gr
13/11/2009, 15:27
Υποτίθεται οτι ήταν κ γνωστός αφού απτά 15 μου μέχρι κ τα 18 που είμαι τώρα έχω πάρει σαν μαλάκας 3 μηχανές απο τον ίδιο κ άλλες 2 ο κολλητός μου που τον έστειλα εγώ...
Το συνεργείο όμως έπαιξε πουστιά κ περιμένω την επόμενη φορά που θα το πάω για σέρβις για να δώ τι θα γίνει...
Όταν χρειάζομαι κάτι όμως κ το πάω κ περιμένω εκεί το φτιάχνει τζάμι κ μόνο τότε καταλαβαίνω που χρησιμεύει η εγγύηση...

camen
13/11/2009, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx


ΠΑΡΕ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΤΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ (τουλαχιστον τα βασικα)


+1000:beer: :beer: :beer: :beer:

lostmember
13/11/2009, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
ΜΙα ειναι η λυση:ΚΑΘΕΣΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ!!!

Εγω δεν εχω αφησει ποτε μηχανακι σε συνεργειο κ να παω να το παρω πιο μετα...
Παιρνω ενα τηλ μια εβδομαδα πριν,ρωταω ποτε να το παω,κλεινουμε ραντεβου και κανει οτι πρεπει μπροστα μου...:winka:
Μπορει να ειναι λιγο σπαστικο που καθομαι απο πανω του αλλα στα @ρχιδι@ μου.
Ξερω οτι αυτα που ηθελα εγιναν...

Κ να φανταστεις οτι ο μαστορας ειναι φιλαρακι καλο...Αλλα εμπιστοσυνη πλεον ουτε στον αδερφο σου που λεει ο λογος...:sad: :sad: :sad:

:beer: σωστο ετσι δε μπορει να σου πει μαλακιες κ για τα εργατικα

camen
14/11/2009, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από lostmember
:beer: σωστο ετσι δε μπορει να σου πει μαλακιες κ για τα εργατικα

Τα εργατικα ειναι το λιγοτερο.Φιλος το πηγε για σερβις σε εξουσιοδοτημενο YAMAHA για αλλαγη τακακια και ξεχασαν να βιδωσουν την πισω δαγκανα...:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Η μια βιδα του εφυγε στο δρομο κ η αλλη ηθελε 2-3 φρεναρισματα ακομη κ θα ειχε κανει φτερα κ αυτη...:eek: :eek: :eek: :eek:
Ευτυχως και το πηρε χαμπαρι στο παρατσακ...:dizzy:

Αντε μετα να εχεις εμπιστοσυνη...