PDA

View Full Version : agora street triple!



sakistrs
15/11/2009, 23:10
kalispera se olous kai sygnwmi gia ta greeklish!enas filos mou thelei na agorasei to kainourio street triple alla kolaei sto oti to mixanaki den exei abs!yparxei periptwsi na mporei na valei meta abs stin sygekrimeni mixani?lete na exei provlima xwris ayto?episeis apo thema zimiwn kai antalaktikwn ti paizei!sas eyxaristw poly gia ton xrono sas!isws tous epomenous mines enas akoma na kykloforei me street triple!

McZab
16/11/2009, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakistrs
kalispera se olous kai sygnwmi gia ta greeklish!enas filos mou thelei na agorasei to kainourio street triple alla kolaei sto oti to mixanaki den exei abs!yparxei periptwsi na mporei na valei meta abs stin sygekrimeni mixani?lete na exei provlima xwris ayto?episeis apo thema zimiwn kai antalaktikwn ti paizei!sas eyxaristw poly gia ton xrono sas!isws tous epomenous mines enas akoma na kykloforei me street triple!

Γεια σου φίλε...

Για το ABS πρέπει να έχουν γίνει χιλιάδες κουβέντες και χιλιάδες διαφωνίες...Χρήσιμο είναι αλλά όχι το βασικότερο κριτήριο για την αγορά μηχανής IMHO. Το αν κάποιος θα έχει πρόβλημα χωρίς αυτό, έχει να κάνει με το πόσο "ευγενικός" είναι με τα φρένα του ώστε να αποφύγει το μπλοκάρισμα. Μόνο ο ίδιος το ξέρει...Εγώ ας πούμε που δεν χρησιμοποιώ τη μηχανή ως μέσο καθημερινής μετακίνησης μπορώ να κάνω και χωρίς.

Η Triumph δεν δίνει (προς το παρόν) δυνατότητα retrofit ABS. Μπορεί αργότερα που θα γίνει υποχρεωτικό στις καινούργιες να το κάνει, μπορεί και όχι.

Ζημιές δεν έχουν ακουστεί πλην ψιλοπραγμάτων. Το κόστος συντήρησης είναι τυπικό θα έλεγα, μέσο. Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές από μάρκα σε μάρκα. Όταν έκανα την έρευνα αγοράς στην ερώτηση για το κόστος του πρώτου σέρβις οι απαντήσεις δεν απείχαν παραπάνω από 8-10%.

sakistrs
16/11/2009, 10:46
eisai apsogos!tha tou ta metaferw se euxaristw!vasika o filos mou ithele anti gia ta dwra pou dinei i triumph (900+ eyro)na tous pei na tou valoun abs alla apoti katalava den ginetai,toulaxiston akoma!gia tis zimies pou rwtisa exw akousei polla gia to oti den einai tosoaksiopistes oso oi japan mixanes alla mallon logia tou kousmou einai.eyxaristw poly file mou.

McZab
16/11/2009, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakistrs
[...]!gia tis zimies pou rwtisa exw akousei polla gia to oti den einai tosoaksiopistes oso oi japan mixanes alla mallon logia tou kousmou einai.eyxaristw poly file mou.

Ζήλια αδερφέ, ζήλια...:cool:

sakistrs
16/11/2009, 11:26
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: les e?gia neo odigo leei to mixanaki?einai filiko i tha exoume klamata?

McZab
16/11/2009, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakistrs
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: les e?gia neo odigo leei to mixanaki?einai filiko i tha exoume klamata?

Πόσο χρονών είναι το παληκάρι? Εγώ πριν το πάρω το πιο γρήγορο δίτροχο που είχα καβαλήσει ήταν ένα Ideal Megisto 2009 (ποδήλατο)...:rotflmao: αλλά είμαι 34 και τα μυαλά είναι μέσα στο κεφάλι...
Εκτός αυτού προσπαθώ με διάβασμα, άσκηση και περισυλλογή :) να γίνω καλύτερος πράγμα που νομίζω ότι είναι και ο μόνος τρόπος!

sakistrs
16/11/2009, 12:21
einai 24 file mou poly prosektikos stin odigisi kai skepsou oti apo twra psaxnei eksoplismo na agorasei!i empiria tou ena fx 125!

McZab
16/11/2009, 15:30
Καλορίζικο από εμένα, πάντα όρθιος...

Είμαι σαφής νομίζω...:D

harris_x
16/11/2009, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από McZab
... προσπαθώ με διάβασμα, άσκηση και περισυλλογή :) να γίνω καλύτερος πράγμα που νομίζω ότι είναι και ο μόνος τρόπος!
Ι agree!



























































:a22:


180753

sakistrs
16/11/2009, 15:47
tha tou perasw tis eyxes sas paidia !iswsse ligo kairo milate me ton idio edw mesa...egw tis kawa eimai:D :D :D :D :beer: :beer: :beer: eyxaristw!

watain
16/11/2009, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakistrs
i empiria tou ena fx 125!

elpizo na min einai aytos ---- >
http://www.youtube.com/watch?v=iVwzagczq2M
:rotflmao:

McZab
17/11/2009, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
Ι agree!


:a22:

Κορόιδευε εσύ αλλά είναι αποδεδειγμένο ότι η "στάση του λωτού" δίνει τα καλύτερα αποτελέσματα στα στροφιλίκια...:lol:

sakistrs
17/11/2009, 11:10
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: oxi re sy aytos den to exei giosimouria kai nikela.....einai mama!:smokin: :smokin: :smokin:

xrilek
17/11/2009, 17:45
Τελείο το μηχανακι δεν χρειαζεται να λεμε τα ιδια κ τα ιδια...........ανταλακτικα τωρα θα σ πω σε λιγες μερες π θα την παρω πισω.μου την εριξε ενας μλκς οπως εκανε οπισθεν κ βρηκε στο πεζοδρομιο.ενας προχειρος υπολογισμος του μαστορα ηταν αρκετα τσουχτερος!!!θα σας στα πω ολα αναλυτικα οταν ειναι ολα κομπλε.αλλα ευχομαι σε ολους αν ποτε γινει κατι χτυπα ξυλο να τον βρειτε για δηλωση....αλλιως πατε για 2η μηχανη!....εγω ευτυχως ημουν τυχερος στην ατυχια μου.1ον επειδη τον βρηκα κ εκανε δήλωση,2ον θα βαλω καλυτερο τιμονι(αυτο π εχει το R και το Speed)και πηρα μια πολυ καλυτερη τιμη για την Arrow 3-1 οποτε δεν αντιστάθηκα κ θα την βαλω!!

sakistrs
17/11/2009, 22:27
:a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18: wraios!

grgasteus
16/12/2009, 00:40
Arrow 3-1 οποτε δεν αντιστάθηκα κ θα την βαλω!! [/B][/QUOTE]

την έβαλες τελικά ; ; ;λέμε καλορίζικη; ; ;

apatewnas
17/12/2009, 12:01
Και καμια φώτο να χαζεύουμε εμείς οι δημόσιοι υπάλληλοι :bigcry: :bigcry:

grgasteus
17/12/2009, 13:34
εσύ τελικά την κράτησες;